www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Zaczynam pracÄ™ proszÄ™ o porady
Autor Wiadomo¶æ
Miedzik88 
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 24 Sty 2012
Posty: 1
Sk±d: Zielona Góra
Wys³any: Wto Sty 24, 2012 9:17 pm   Zaczynam pracÄ™ proszÄ™ o porady

Witam serdeczenie. Mam do Was ogromną prośbę, abyście wsparli mnie poradami wyniesionymi z doświadczenia zawodowego. Za 3 tygodnie zaczynam pracę w aqua parku. Narazie bedzie to okres próbny, a bardzo zależy mi na otrzymaniu umowy o pracę. Jakie cechy powinien posiadać i czym charakteryzowac sie dobry ratownik, jak przypodobac się kierownictwu. Będę wdzięczny za wszelkie porady na dobry start. Dziękuję
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Wto Sty 24, 2012 10:18 pm   Re: Zaczynam pracÄ™ proszÄ™ o porady

Jaki to Aquapark? Przede wszystkim wykonuj swoje podstawowe obowiÄ…zki:
1. Stale obserwuj lustro wody,
2. Reaguj na wszystkie groźne zdarzenia,
3. Udzielaj klientom pomocy. Jeśli mają jakieś pytanie lub problem, odpowiadaj z uśmiechem,
4. Telefon zostawiaj w swojej szafce. Bawienie się nim na płycie basenu jest rażące,
5. Nie rozmawiaj na temat innych ratowników i szefostwa, rozmowy mogą być zwrócone przeciwko Tobie,
6. Bądź neutralny przez okres próbny, dużo słuchaj, obserwuj zachowanie innych ratowników, mało mów, a jak już mówisz, to z sensem,
7. Na przerwę chodź jeśli na prawdę musisz. Znam jednego kierownika aquaparku, który lubi odliczać czas przerw oraz ile razy w przeciągu dyżuru znikasz.
8. Bądź sobą. Rozmawiaj o ratownictwie, dziel się pasją, polecaj Forum WOPR :cool:
 
     
kovalsz 
Stały bywalec
NaRS Pool Lifeguard



Wiek: 42
Do³±czy³: 15 Cze 2005
Posty: 883
Sk±d: Bognor Regis - UK
Wys³any: Sro Sty 25, 2012 12:08 am   

nie spozniaj sie i badz elastyczny co do dyzurow. warto na ochotnika brac wszystkie dodatkowe. dobrze by bylo jakbys nie zasnal na krzesle/wiezy/czy czymkolwiek do siedzenia :grin: w takich miejscach obsluga klienta moze byc wazniejsza niz Twoje umiejetosci ratownicze. pamietaj tez ze Twoj wyglad jest wizytowka firmy wiec postaraj sie czasem wyprac i WYPRASOWAC koszulke a takze stosowac podstawowe srodki higieny osobistej. te zasady mozesz stosowac w kazdej nowej pracy. staraj sie pokazac ze Ci zalezy...
_________________
Moje motto na ten rok - koko bongo i do przodu!!
 
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Sro Sty 25, 2012 7:27 am   

kovalsz napisa³/a:
badz elastyczny co do dyzurow

Tylko uważaj na "sępów". Niektórzy potrafią wykorzystywać nowe osoby biorąc większość pierwszych zmian w zamian za drugie zmiany. Zamieniaj się z głową i zapamiętuj z kim. Żeby nie było akcji, że komuś idziesz na rękę, a jak sam będziesz w potrzebie to nagle nikt nie może się z Tobą zamienić. Ja stosowałem zasadę, że jak ktoś potrzebował 1. zmianę w danym dniu to oferował swoją 1. zmianę w innym i po problemie. To są jednak rzadkie przypadki, ale pamiętaj, że ludzie są różni i mogą to wykorzystywać :twisted:

Rok na Warszawiance sporo mnie nauczył :lol:
 
     
u-boot 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl


Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 22 Mar 2010
Posty: 210
Sk±d: PoznaÅ„
Wys³any: Sro Sty 25, 2012 9:45 am   

Staraj się siedzieć w miarę normalnie, zdarzył sie przypadek że zwrócono uwagę aby nie " wietrzyć sobie j...j" :smile: . Najgorsze jest przesówanie klientów z toru na tor bo np wchodzi klub lepiej nie wdawać się w dyskusje a grzecznie poprosić o przejście. No i zakaz skoków jak raz pozwolisz to będą walić raz za razem. U nas jest zasada wchodzisz jeden skok i pływasz. Ogólnie przychodzą stałe osoby i już wiedzą o co kaman. Lepiej też nie ucz pływania nA DYŻURZE. Jak chcesz coś zrobić to spytaj się "uznanego za szefa" jak tu to wygląda, napewno ci wytłumaczy o co można a co nie. i jakie tu są zasady.
Miłej pracy. Może zdaj relacje jak było???????

[ Dodano: Sro Sty 25, 2012 9:47 am ]
DeVu napisa³/a:
kovalsz napisa³/a:
badz elastyczny co do dyzurow

Tylko uważaj na "sępów". Niektórzy potrafią wykorzystywać nowe osoby biorąc większość pierwszych zmian w zamian za drugie zmiany. Zamieniaj się z głową i zapamiętuj z kim. Żeby nie było akcji, że komuś idziesz na rękę, a jak sam będziesz w potrzebie to nagle nikt nie może się z Tobą zamienić. Ja stosowałem zasadę, że jak ktoś potrzebował 1. zmianę w danym dniu to oferował swoją 1. zmianę w innym i po problemie. To są jednak rzadkie przypadki, ale pamiętaj, że ludzie są różni i mogą to wykorzystywać :twisted:

Rok na Warszawiance sporo mnie nauczył :lol:

A mówia że na basenie niczego się nie nauczysz ??????????????.
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Sro Sty 25, 2012 9:53 am   

u-boot napisa³/a:
DeVu napisa³/a:
Rok na Warszawiance sporo mnie nauczył :lol:

A mówia że na basenie niczego się nie nauczysz ??????????????.

Niestety z ratownictwem niewiele to miało wspólnego... :roll: Aczkolwiek to właśnie na tym obiekcie miałem swój najpoważniejszy egzamin z ratownictwa :cool:
 
     
u-boot 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl


Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 22 Mar 2010
Posty: 210
Sk±d: PoznaÅ„
Wys³any: Sro Sty 25, 2012 10:35 am   

Ale zdobyłeś doświadczenie jako człowiek i jak sie zachowywać w pracy. Wiadomo blką nie popywasz w basenie, ale czasem stosunki międzyludzkie są ważniejsze i ułatwiają współpracę. A jak sie każdy będzie spinał to dopiero jest kicha i robic się nie chce. Jeśli chodzi o ratownictwo no to łodzią i kołem nie pośmigasz, ale my latem nad jeziorko czy gdzieś i tam można sobie przypomnieć to wzystko. A basen daje mozliwość popływania poholowania itp można akcje poćwiczyć, jak sie chce to można sie nie nudzić?????
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 16