www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Logo WOPR po godzinach pracy :/
Autor Wiadomo¶æ
62bartek 
Czasem zaglÄ…da


Wiek: 27
Do³±czy³: 28 Lip 2011
Posty: 4
Sk±d: ZÄ…bki
Wys³any: Pi± Lip 29, 2011 12:16 pm   Logo WOPR po godzinach pracy :/

Witam . Mam nie typowy przypadek , może wyda się dla was doświadczonych ratowników ale ok . A więc niedługo jadę na obóz i mam plecak z logo WOPR (http://allegro.pl/plecak-z-logo-wopr-i1740040257.html) . pytanko brzmi czy mogę normalnie wziąć ten plecak na obóz i normalnie nosić go na plecach np jak idę do sklepu ??? Czy nie łamię prawa w pewny sposób , że jestem ratownikiem inne osoby mogą tak odebrać bo jest logo WOPR i napis Ratownik WOPR .Z góry dzięki za pomoc .

Pozdrawiam

62bartek
 
 
     
Doman 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Wiek: 39
Do³±czy³: 15 Gru 2009
Posty: 183
Sk±d: Drużyna WOPR MOSiR Katowice
Wys³any: Nie Lip 31, 2011 1:48 pm   

Nie jesteśmy służbami mundurowymi. Przynajmniej na razie (nowa ustawa o ratownictwie ma nam nadać status funkcjonariuszy publicznych). Także nie jest to niezgodne z prawem.

Taki plecak może dostać/kupić każdy. Tak więc musimy mieć na uwadze kwestie honorowe. Miałem kiedyś taki przypadek, że na pomost - stanowisko pracy - przyszedł do mnie pijany jegomość (z piwem w ręku) w koszulce ratowniczej. Dodatkowo zachowywał się strasznie. Jakimś się go pozbyłem. Takie coś jest na pewno niedopuszczalne, jest to robienie tzw. "obciachu" (lub bardziej oficjalnie: złej renomy) naszej organizacji! (przy okazji: kiedyś słyszałem o sytuacjach, w których ratownicy idąc na piwo odwracali koszulki na lewą stronę, ale to było dawno...)
Natomiast jeżeli plecak jest wygodny i pakowny (a te WOPRowskie są) to, moim zdaniem, sposób umiarkowany można go używać. Jeżeli jednak jesteś nad wodą to pamiętaj, że skupia on na tobie uwagę ludzi. Funkcjonujesz wtedy w zasadzie jako ratownik społeczny na służbie.



A propos: zmień tytuł tematu - bo "nietypowy przypadek :/" nie niesie treści problemu, dlatego nikt tu nie zagląda. Lepszym tytułem byłoby "Logo WOPR po godzinach pracy", albo coś w tym stylu.
 
     
62bartek 
Czasem zaglÄ…da


Wiek: 27
Do³±czy³: 28 Lip 2011
Posty: 4
Sk±d: ZÄ…bki
Wys³any: Pon Sie 15, 2011 10:07 pm   

wielkie dzięki za informacje
 
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytañ do SQL: 16