www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Przesuniêty przez: DeVu
Wto Lut 14, 2012 9:38 am
KPP - w jakim wieku
Autor Wiadomo¶æ
Ojciec Dyrektor 
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 06 Maj 2011
Posty: 2
Sk±d: Rabka
Wys³any: Pi± Lip 29, 2011 12:30 am   KPP - w jakim wieku

Witajcie,
Chciałbym dowiedzieć się od was czy będąc osobą niepełnoletnią mogę przystąpić do zrobienia KPP. Słyszałem wiele wersji na ten temat, dlatego piszę tu aby rozwiać moje wątpliwości. Mam 16 lat i mam MRW. Dorabiam sobie na basenie, co za tym idzie chciałbym zrobić po wakacjach kurs na Ratownika Wodnego. Wiem, że pracy i tak nie dostane (wiek mnie nie puszcza) ale taki 'papier' (RW+KPP) to zawsze coś ;-)

Pozdrawiam

[ Dodano: PiÄ… Lip 29, 2011 12:41 am ]
** Mam 15 lat

[ Dodano: PiÄ… Lip 29, 2011 12:42 am ]
16 urodziny obchodze w lutym, kurs na RW chciałbym zrobić na przłomie maja/czerwca ;-)
 
 
     
Kaluza
MÅ‚odszy Forumowicz


Do³±czy³: 11 Cze 2011
Posty: 23
Sk±d: bwo
Wys³any: Pi± Lip 29, 2011 10:20 am   

Jednym z wymogów KPP jest pełnoletność (18 lat)
 
     
caroll 
Doświadczony Forumowicz WOPR
Courage.


Do³±czy³a: 25 Pa¼ 2011
Posty: 60
Sk±d: WrocÅ‚aw
Wys³any: Czw Lut 02, 2012 6:48 pm   

Odswieżam wątek

http://www.centrumtriage....wsza-pomoc.html

Są tu informacje na temat wymogów uczestnictwa w kursie, jeden z nich:

"· PeÅ‚noletniość – w przypadku nie ukoÅ„czonego 18 roku życia, po kursie wydawane jest zaÅ›wiadczenie bez nadania tytuÅ‚u RATOWNIKA."

I tu pojawia się moje pytanie. Jezeli zrobię kurs to dostane tylko zaświadczenie o przebytym kursie, a jak skończe 18 lat to co ? mam sie tam zgłosić po to zeby nadali mi tytuł ratownika ?
I rozumiem ze musze miec UKONCZONE 18 lat, rocznikowo nie wchodzi w grÄ™ :(

Ahh i jeszcze jedno.
Jezeli ukończę ten kurs to co ? To będę tym MR z KPP ? Bo niby nie nadadza mi przez brak pełnoletnosci tytułu ratownika więc juz nie wiem.. Czy bede po prostu MR z zaswiadczeniem o odbyciu kursu, czy MR z KPP

Przepraszam jak napisałam niezrozumiale, mam nadzieje że wszystko jest jasne :)
 
     
Fizool 
Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 08 Mar 2010
Posty: 39
Sk±d: WrocÅ‚aw
Wys³any: Czw Lut 02, 2012 9:11 pm   

Już tłumaczę :)
Skończysz po prostu kurs KPP ale nie będziesz mieć tytułu Ratownika. Jak wiadomo kurs jest ważny 3 lata i z tego co się orientuję jeśli w ciągu tych 3 lat osiągniesz pełnoletnośc to z dniem 18 urodzin Będziesz mieć KPP z tytułem Ratownika i po kursie otrzymasz 2 zaświadczenia jedno o kursie a 2 o KPP ważne z dniem 18 urodzin.
_________________
RWM - 2011:)
KPP - 2011
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Czw Lut 02, 2012 9:32 pm   

Caroll, ja Ci proponuję poczekać, dziwnie to wszystko dla mnie wygląda. 18stka Ci stuknie to na spokojnie sobie zrobisz kurs, bez pośpiechu :wink: Miałem Ci zaproponować zrobienie Ratownika WOPR, ale sama widzisz jaki teraz z tym jest burdel. Jak się wszystko na spokojnie wyjaśni to przed KPP być może będziesz mogła zrobić jeszcze jeden stopień.
 
     
Rokam
Starszy Forumowicz WOPR



Do³±czy³: 23 Maj 2008
Posty: 339
Sk±d: hehelmans
Wys³any: Czw Lut 02, 2012 11:35 pm   

Na większości kursów musisz mieć skończone 18 lat w dniu podejściu do egzaminu tak też jest z KPP. To, że przejdziesz kurs przed 18 nie daje Ci nic, bo nie możesz podejść do egzaminu z uwagi na brak jakiś tam odpowiedzialności prawnych. Zobacz, tak jest z prawem jazdy, kurs robisz wcześniej a do egzaminu podchodzisz po 18 urodzinach :) Więc wątpię, żeby w tym przypadku było inaczej :)
_________________
Go¶æ, myÅ›laÅ‚eÅ›, że on Cie lubi? A to szyderca. Hehehelmans.
 
     
Malaka_hor 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
Mieszko



Wiek: 31
Do³±czy³: 18 Maj 2009
Posty: 177
Sk±d: Horyniec Zdrój
Wys³any: Czw Lut 02, 2012 11:46 pm   

Mając 18 lat rocznikowo podchodzisz do egzaminu normalnie zdajesz przed komisją egazamin, otrzymujesz tutuł ratownika po 18-stce (kwity) wiem to po swoim przykładzie. pozdro
_________________
Wierze
Ochraniam
Pomagam
Ratuje
 
 
     
Rokam
Starszy Forumowicz WOPR



Do³±czy³: 23 Maj 2008
Posty: 339
Sk±d: hehelmans
Wys³any: Pi± Lut 03, 2012 12:01 am   

Malaka_hor napisa³/a:
MajÄ…c 18 lat rocznikowo podchodzisz do egzaminu normalnie zdajesz


Oszalałeś?

[ Dodano: PiÄ… Lut 03, 2012 12:04 am ]
W takim razie Twoje KPP jest na jakimś wałku, bo musisz mieć UKOŃCZONE 18 lat a nie mieć je rocznikowo.
_________________
Go¶æ, myÅ›laÅ‚eÅ›, że on Cie lubi? A to szyderca. Hehehelmans.
 
     
Malaka_hor 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
Mieszko



Wiek: 31
Do³±czy³: 18 Maj 2009
Posty: 177
Sk±d: Horyniec Zdrój
Wys³any: Pi± Lut 03, 2012 12:06 am   

sprawdzialem dla pewnosci jeszcze raz i jest dokladnie tak jak napisalem zawswiadczenie mam napisane o miesiac wczesniej niz urodziny...

[ Dodano: PiÄ… Lut 03, 2012 12:11 am ]
pozniej * sorki
_________________
Wierze
Ochraniam
Pomagam
Ratuje
 
 
     
caroll 
Doświadczony Forumowicz WOPR
Courage.


Do³±czy³a: 25 Pa¼ 2011
Posty: 60
Sk±d: WrocÅ‚aw
Wys³any: Pi± Lut 03, 2012 4:28 pm   

Malaka_hor napisa³/a:
sprawdzialem dla pewnosci jeszcze raz i jest dokladnie tak jak napisalem zawswiadczenie mam napisane o miesiac później niz urodziny...


czyli rozumiem że Ci wystawili w sumie 'oszukane' :P bo robiłes kurs w czasie gdy nie osiągnąłes jeszcze pełnoletności ?


Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :) Macie rację a co do RW to robię w marcu :D narazie musze odrobic godziny społeczna (patent juz naszczescie mam :) ) a na KPP bardzo mi zalezy i to w sumie sama z siebie, a i tak czy siak dowiaduje sie ze bede musiala je miec ;) no ale to poczekam do tej 18 , duzo w sumie nie zostało , pare miesięcy mnie nie zbawi :D Ale ja to bym najchetniej juz wszystkie stopnie, patenty etc. juz miała :roll:
 
     
Malaka_hor 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
Mieszko



Wiek: 31
Do³±czy³: 18 Maj 2009
Posty: 177
Sk±d: Horyniec Zdrój
Wys³any: Pi± Lut 03, 2012 11:37 pm   

Posprostu idzie sie dogadać, jak to mowia za pieniadze ksiadz sie modli (w tym przpadku 900 zł)
caroll napisa³/a:
Ale ja to bym najchetniej juz wszystkie stopnie, patenty etc. juz miała :roll:

Ratowniczka? Ambitnie, ambitnie z takÄ… panna moge pracowac ;)
_________________
Wierze
Ochraniam
Pomagam
Ratuje
 
 
     
Ubu 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Do³±czy³: 06 Maj 2007
Posty: 389
Sk±d: Bielsko-BiaÅ‚a
Wys³any: Pi± Lut 03, 2012 11:38 pm   

Na koniec kursu po pozytywnym zdaniu egzaminu z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy otrzymuje się certyfikat na którym pisze że osoba uzyskała tytuł "Ratownika" wg. ustawy o PRM (państwowym ratownictwie medycznym)

Jednak warto przypomnieć sobie cały zapis z samej ustawy odnośnie tego kto jest ratownikiem, a co za tym idzie kto może wykonywać określone czynności:

Cytat:
USTAWA
z dnia 8 września 2006 r.
o Państwowym Ratownictwie Medycznym
Dz.U.06.191.1410
z dn. 20.10.2006

.............

Art. 13.

1. Ratownikiem może być osoba:
1) posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych;
2) zatrudniona lub pełniąca służbę w jednostkach współpracujących z systemem, o których mowa w art. 15, lub będąca członkiem tych jednostek;
3) posiadająca ważne zaświadczenie o ukończeniu kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy, zwanego dalej "kursem", i uzyskaniu tytułu ratownika;
4) której stan zdrowia pozwala na udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy.


Z czego w moim odczuciu wynika że:

- osoba musi być pełnoletnia (a to że ktoś przez nieuwagę pozwolił osobie nieletniej zdawać egzamin z KPP to inna sprawa)

- Powinna mieć odpowiedni stan zdrowia
- musi mieć ukończony kurs
- oraz musi pełnić służbę w jednostkach .... itp.

Czyli na zdrowy rozsądek wynika z tego że jeżeli statystyczny Kowalski ma skończone 18 lat, zdał egzamin z KPP, a np. nie jest członkiem ani pracownikiem jednostki współpracującej z systemem PRM nie jest ratownikiem.

Możemy spekulować, natomiast jeżeli coś kiedyś pójdzie niepomyślnie i zacznie się szukanie winnych to wtedy wyciągnie sie przepisy i zacznie dokładnie czytać.
A puki sie nic nie dzieje to mało kto się tym przejmuje.

Pozdrawiam
_________________
RW, PÅ‚etwonurek, Sternik Motorowodny,
Ratownik Medyczny,
Szkol: Rat. Lodowe, Wody Szybko płynące
Instruktor BLS-AED, ACLS, PALS
PRACA: RW/SOR/Zespoły Rat. Med.
 
     
Ares 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Do³±czy³: 13 Gru 2011
Posty: 120
Sk±d: Gorzów Wielkopolski
Wys³any: Sob Lut 04, 2012 8:57 am   

Ubu napisa³/a:
Możemy spekulować, natomiast jeżeli coś kiedyś pójdzie niepomyślnie i zacznie się szukanie winnych to wtedy wyciągnie sie przepisy i zacznie dokładnie czytać.
A puki sie nic nie dzieje to mało kto się tym przejmuje.


Zgadzam siÄ™ Ubu z TobÄ… w 100%!
_________________
Spartanie nie pytajÄ… ilu!
Lecz gdzie sÄ…!
 
     
cybul 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 16 Kwi 2009
Posty: 48
Sk±d: GrudziÄ…dz
Wys³any: Pon Lut 13, 2012 9:37 pm   

Z tym ukończenie 18stego roku życia z tego co tłumaczyli mi na studiach na przedmiocie zwanym Ratownictwo Medyczne jako system organizacyjny chodzi o odpowiedzialność karną i branie odpowiedzialności za wykonywane czynności, było nie było na KPP uczą paru cennych rzeczy, ale jeśli je się wykona nieumiejętnie to lipa i wtedy zaczyna się szukanie winnych itd. ...
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 17