www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Droga zawodowa ;)
Autor Wiadomo¶æ
Kaluza
MÅ‚odszy Forumowicz


Do³±czy³: 11 Cze 2011
Posty: 23
Sk±d: bwo
  Wys³any: Pon Cze 13, 2011 9:08 pm   Droga zawodowa ;)

Cześć ;)
Mam około 2,5k na wydanie na kursy. W tym roku pracuję na woda śródlądowych w sezonie 2012 chcę wyruszyć pierwszy raz nad morze (w końcuu upragnione morze :twisted: )
Zastanawiam się jakie kursy zrobić...
Mam już KPP, RWOPR, motorowodny i co dalej ? jakie szkolenia/kursy przydadzą mi się nad morzem ?
Zastanawiam się czy nie wyskoczyć na ostatni tydzień wakacji nad morze i nie zrobić sobie godzin do morskiego zawodowego czy to dobry pomysł ?
Pozdrawiam
 
     
NieOgar 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Do³±czy³: 14 Sty 2011
Posty: 132
Sk±d: Ostróda
  Wys³any: Pon Cze 13, 2011 9:19 pm   

KPP i RW to podstawa. Możesz zrobić sobie Morskiego, na pewno nie zaszkodzi, jednak i samym RW powinieneś dac rade.Może jakiś patencik? Bo tak czy siak żadne kursy nie oddają w 100% tego co będziesz robić w pracy.Najważniejsze, to sie po prostu zdecydować na morze, a tak sezon posiedzisz nad morzem to zobaczysz jakich kursów ci brakuje
_________________
OKSA Rescue Team
 
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Pon Cze 13, 2011 10:47 pm   

Kaluza, jeżeli chcesz rozsądnie wydać pieniądze na kursy, musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy przydadzą Ci się w przyszłości i do jakiej pracy.

Pływalnia/Jezioro/Morze - co akwen to inne szkolenie i kurs. Zakładam, że nie będziesz ratownikiem całe życie...z kolei jeżeli masz zamiar tylko raz pojechać nad morze i pod nie dopasować jakieś szkolenie, to według mnie jest to trochę bez sensu. Zdaję sobie sprawę, że każdy z Nas chce "liznąć" wszystkiego, co z WOPRem związane :wink:

Biorąc pod uwagę morze, dobrze mieć papiery: starszy sternik motorowodny, operator morski (ratownictwo z użyciem skutera wodnego).

Jeżeli mowa o Pływalni: Instruktor Pływania, Operator AED.

Ogólnie rzecz biorąc kursy i szkolenia można dobierać w różny sposób i tak na prawdę każdy z nich po części przyda się na którykolwiek akwen - w końcu podnosimy swoje kwalifikacje i umiejętności (teoretycznie) :wink:
 
     
Kaluza
MÅ‚odszy Forumowicz


Do³±czy³: 11 Cze 2011
Posty: 23
Sk±d: bwo
Wys³any: Pon Cze 13, 2011 11:32 pm   

W sumie w przyszłości na pewno się przyda instruktor pływania itp. ale muszę czekać rok ;/ (kończę szkołę dopiero za rok a do tego potrzeba średniego wykształcenia... ) zastanawiam się nad kursami na nurka w KDP CMAS P1 i P2 za tą kasę mogę zrobić ale czy warto?
Z ratownictwem zapewne powiąże się na długiee lata ;) więc nie wiem na jakie kursy ruszać ;(
Zapewne zrobię ten staż 50h do morskiego i dodatkowo zrobię zawodowego z basenów i na SRWOPR.
 
     
ratovvnick 
Doświadczony Forumowicz WOPR
;)


Do³±czy³: 03 Lut 2011
Posty: 58
Sk±d: Gdynia
Wys³any: Wto Cze 14, 2011 12:11 am   

kurs skuterowy polecam- to przyszlosc ratownictwa, wietrznica- fajne doswiadczenie, nurkowy- najpierw jeden stopien a pozniej zobaczyc czy Cie wciagnie, no i morskiego ratownika napewno sie przyda, jesli planujesz prace nad morzem, starszy sternik tez nie jest glupim pomyslem, ale tu tez wiele zalezy od wlasnych preferencji i planow
_________________
Stażysta BL
Operator BL stopien 1 i 2
Operator Bl stopien 3-w planach
 
     
Kaluza
MÅ‚odszy Forumowicz


Do³±czy³: 11 Cze 2011
Posty: 23
Sk±d: bwo
Wys³any: Wto Cze 14, 2011 12:52 am   

co do skuterów to mi się podoba :) jaki osprzęt najlepiej kupić pianka, kask itd?
 
     
ratovvnick 
Doświadczony Forumowicz WOPR
;)


Do³±czy³: 03 Lut 2011
Posty: 58
Sk±d: Gdynia
Wys³any: Wto Cze 14, 2011 1:21 am   

jesli chodzi o pocztakowy sprzet na skuter, to rekawice moga byc z castoramy, takie robocze z rzepami, spelniaja swoja role serio, nawet instruktorzy uzywaja je czesto, kaski ma dobre firma protect na wode (jednymi z lepszych sa kaski gath, ale ciezko je w polsce dostac no i odpowiednio kosztuja) pianka ma byc ciepla i wygodna dla uzytkowanika, zaleca sie jednak zeby nogi i piszczele byly zakryte (dlugie nogawki przynajmniej) kamizelka (jest kilka fajnych na na rynku, dla zainteresowanych moge podac modele) i but z twarda podeszwa, o dlugosci ponad kostke, wiekszosc tego sprzetu mozna dobrac tak zeby sluzyl do kilku celow (skutery, nurkowanie, szkolenia lodowe, wietrznica, praca na plazy itd )
_________________
Stażysta BL
Operator BL stopien 1 i 2
Operator Bl stopien 3-w planach
 
     
Rokam
Starszy Forumowicz WOPR



Do³±czy³: 23 Maj 2008
Posty: 339
Sk±d: hehelmans
Wys³any: Wto Cze 14, 2011 9:39 am   

Kaluza napisa³/a:
W sumie w przyszłości na pewno się przyda instruktor pływania itp. ale muszę czekać rok ;/


Słyszałem plotkę, że instruktora pływania można będzie zrobić dopiero po studiach. Ponoć na AWFiS w Gdańsku już tak jest. Ale czy to weszło czy wejdzie za rok to nie wiem. Ktoś coś wie?
_________________
Go¶æ, myÅ›laÅ‚eÅ›, że on Cie lubi? A to szyderca. Hehehelmans.
 
     
Osiola 
Starszy Forumowicz WOPR



Pomóg³: 2 razy
Do³±czy³: 30 Wrz 2007
Posty: 499
Sk±d: ÅšwinoujÅ›cie
Wys³any: Wto Cze 14, 2011 2:24 pm   

trzeba miec isntruktora sportu albo rekreacji ruchowej chyba zeby zaczac robic instruktora jakiejkolwiek innej dyscypliny
_________________
1183

www.wopr.swi.pl
http://www.facebook.com/wopr.swinoujscie
 
     
Rokam
Starszy Forumowicz WOPR



Do³±czy³: 23 Maj 2008
Posty: 339
Sk±d: hehelmans
Wys³any: Wto Cze 14, 2011 2:39 pm   

Nie, tego nie trzeba. Póki co wystarczy mieć średnie ale nie jestem pewien. Miało być, że wyższe jak wspominałem wcześniej. Ktoś jest lepiej poinformowany?
_________________
Go¶æ, myÅ›laÅ‚eÅ›, że on Cie lubi? A to szyderca. Hehehelmans.
 
     
Osiola 
Starszy Forumowicz WOPR



Pomóg³: 2 razy
Do³±czy³: 30 Wrz 2007
Posty: 499
Sk±d: ÅšwinoujÅ›cie
Wys³any: Wto Cze 14, 2011 3:35 pm   

popatrzylem na rozne kursy i wymagania formalne, faktycznie wymagaja tylko sredniego lub wyzszego wyksztalcenia
_________________
1183

www.wopr.swi.pl
http://www.facebook.com/wopr.swinoujscie
 
     
u-boot 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl


Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 22 Mar 2010
Posty: 210
Sk±d: PoznaÅ„
Wys³any: Wto Cze 14, 2011 6:37 pm   

A czy na SRW trzeba mieć jakieś wykształcenie? Czy każdy po zetce może zostać SRW.
 
     
Rokam
Starszy Forumowicz WOPR



Do³±czy³: 23 Maj 2008
Posty: 339
Sk±d: hehelmans
Wys³any: Wto Cze 14, 2011 8:02 pm   

SRW po podstawówce, ale stopnie instruktorskie to sam nie wiem. Bo jedni mówili, że nie mogą jechać bo są tylko po LO a niektórzy w trakcie studiów lub przed mówią, że jadą na SRW i zostają na MI.
Na głównej stronie nic nie wspominają o wykształceniu: http://badznafali.wopr.pl...nikow&Itemid=73
_________________
Go¶æ, myÅ›laÅ‚eÅ›, że on Cie lubi? A to szyderca. Hehehelmans.
 
     
Osiola 
Starszy Forumowicz WOPR



Pomóg³: 2 razy
Do³±czy³: 30 Wrz 2007
Posty: 499
Sk±d: ÅšwinoujÅ›cie
Wys³any: Wto Cze 14, 2011 8:24 pm   

masz w kazdym stopniu wymogi , mozna sobie zobaczyc, na srw nie trzeba miec doktoratu ale na instruktora wykladowce juz tak ;)
_________________
1183

www.wopr.swi.pl
http://www.facebook.com/wopr.swinoujscie
 
     
Zopper 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Wiek: 32
Do³±czy³: 02 Lis 2008
Posty: 64
Sk±d: zachodniopomorskie
Wys³any: Wto Cze 14, 2011 9:26 pm   

Kaluzaja bym proponował najpierw pojechać na miesiąc nad morze i posmakować pracy, klimatu itp. a nie odrazu wydawać kasę na kursy bo z morskich zarobków nie zwróci Ci się nic.
 
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 17