www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Przejęcie basenu przez WOPR - co z ratownikami ?
Autor Wiadomo¶æ
Esteban
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 26 Maj 2011
Posty: 4
Sk±d: Poznan
Wys³any: Czw Maj 26, 2011 6:07 pm   PrzejÄ™cie basenu przez WOPR - co z ratownikami ?

Witam.
Mam pytanie.
Pracuję na jednym z basenów koło Poznania. Do tej pory ratownicy na nim pracujący, zatrudnieni byli na podstawie umowy o pracę, przez Gminę. Kilka dni temu poinformowano nas, iż pływalnia przechodzi restrukturyzację, w związku z czym będą zawierane umowy z firmami zewnętrznymi - również w sprawie ratowników. Jednym słowem dostaliśmy wypowiedzenie z pracy z okresem 3 miesięcznym, w czerwcu ma odbyć się przetarg, a od września pracodawcą ratowników na owym basenie będzie firma, która wygra - prawdopodobnie WOPR.

Mam w związku z tym kilka pytań.

Jak wyglądają warunki zatrudnienia ratowników przez WOPR na basenie ?
Zdaje sobie sprawę, iż są to warunki gorsze od tych, które obowiązywały nas do tej pory, czyli będąc zatrudnionym przez Gminę.
Do tej pory byliśmy zatrudnieni na umowę o pracę - słyszałem, iż WOPR zatrudnia jedynie na umowę - zlecenie, czy to prawda ?

Czy to prawda, że WOPR preferuje do takiej pracy studentów, albo emerytów(!), ponieważ nie musi martwic się o opłacanie składek w takim wypadku ? Co z ratownikami, takimi jak my, czyli zatrudnionymi na pełen etat i mającymi opłacane do tej pory składki przez zakład pracy ?


Mam prośbę, aby ratownik pracujący na obiekcie, na którym ratowników zatrudnia WOPR - podzielił się swoją wiedzą.


Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Dominik.
 
     
MÅ‚oody 
Stały bywalec


Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 537
Sk±d: chleb!
Wys³any: Czw Maj 26, 2011 7:27 pm   

Esteban nie można pisać tak ogólnie.

Esteban napisa³/a:
Do tej pory byliśmy zatrudnieni na umowę o pracę - słyszałem, iż WOPR zatrudnia jedynie na umowę - zlecenie, czy to prawda ?


Nigdzie nie jest powiedziane, że WOPR zatrudnia tylko i wyłącznie na podstawie umowy zlecenie czy umowy o pracę. Kwestia "dogadania". U mnie w mieście WOPR zatrudnia ratowników. Warunki zatrudnienia zależą od decyzji zarządu czy osoby kierującej zarządem - Prezesa - danej jednostki.


Cytat:
Zdaje sobie sprawę, iż są to warunki gorsze od tych, które obowiązywały nas do tej pory, czyli będąc zatrudnionym przez Gminę.


Nie zgadzam się również z tym, że warunki zatrudnienia ratowników przez WOPR będą gorsze od warunków zatrudnienia przez gminę. Wszystko zależy od umowy jaką zawrze osoba prawna wybrana w konkursie ofert zorganizowanym przez gminę. Jeśli jednostka WOPR zaoferuje w konkursie rozsądną kwotę (a nie najniższą możliwą żeby tylko dostać umowę) to dzięki temu ratownicy będą mogli godziwie zarabiać a przy okazji jednostka będzie miała środki na bieżące funkcjonowanie.

Cytat:
Czy to prawda, że WOPR preferuje do takiej pracy studentów, albo emerytów(!), ponieważ nie musi martwic się o opłacanie składek w takim wypadku ? Co z ratownikami, takimi jak my, czyli zatrudnionymi na pełen etat i mającymi opłacane do tej pory składki przez zakład pracy ?

Jeśli będziecie zatrudnieni na umowę o pracę to normalnie macie wszystko płacone tak jak do tej pory. Wydaje mi się, że takie gadanie, że wopr szuka studentów i emeryto-rencistów to lekka przesada :grin:
_________________
Lifeguard -> Trained to save your ass, not kiss it.
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Czw Maj 26, 2011 10:29 pm   

Esteban, ja powiem krótko.

WOPR jako przyszły zarządca ma prawo robić, co mu się podoba z pracownikami. Możecie dostać zlecenia, mogą być zatrudnieni sami studenci i emeryci. To jest interes, takie czasy. Przedstawiłem oczywiście czarny scenariusz, równie dobrze może być po staremu.

Życzę Wam identycznych warunków jakie macie teraz.

MÅ‚oody napisa³/a:
Wydaje mi się, że takie gadanie, że wopr szuka studentów i emeryto-rencistów to lekka przesada :grin:


Gdybym Ci powiedział, od kogo słyszałem podobne słowa, to spadłbyś z krzesła :wink: Każdy zarządca, nie koniecznie WOPR, ma prawo zatrudniać podane wyżej osoby i wyssać tyle złotówek, ile się da.

Przykład Warszawianki: wchodzi prywatna firma, daje ratownikom umowę o pracę na 1500zł brutto, a resztę, tzn 400zł w formie premii. Idź teraz na zwolnienie lekarskie i dostań 80% z 1500zł brutto....a tam były takie jaja, że nawet za 2 dni zwolnienia ucinali całą premię minus 20% z pensji kiedy ktoś z bliskiego otoczenia za 2 tygodnie zwolnienia dostawał całą premię...

Zapomniałem dodać, że po zmianie zarządcy przepadają trzynastki, wczasy pod gruszką i inne bonusy.

Równie dobrze WOPR może dać Wam nawet więcej. Jeżeli osoba, która to przejmie będzie na tyle kompetentna i wyrozumiała, dodatkowo bardzo mocno związana z WOPRem (np. Prezes) mogą być z tego same korzyści dla Was jako członków.
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 17