www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Karta pływacka
Autor Wiadomo¶æ
Ratownik^Bartek 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 14 Kwi 2011
Posty: 73
Sk±d: Mazowieckie
Wys³any: Pon Maj 09, 2011 7:00 pm   Karta pÅ‚ywacka

Mam takie pytanie odnośnie kart pływackich.
Jeżeli posiadam MRW to czy mogę złożyć gdzieś wniosek o wydanie karty pływackiej.
I jeżeli na kursie pływałem wszystko z egzaminu na specjalną karte pływacką czy też mogę ją gdzieś uzyskać?Dodam że mam 15 lat.
 
     
Rokam
Starszy Forumowicz WOPR



Do³±czy³: 23 Maj 2008
Posty: 339
Sk±d: hehelmans
Wys³any: Pon Maj 09, 2011 7:32 pm   

Oczywiście, że możesz lecz musisz czy tak czy siak uiścić opłatę :)
_________________
Go¶æ, myÅ›laÅ‚eÅ›, że on Cie lubi? A to szyderca. Hehehelmans.
 
     
Ratownik^Bartek 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 14 Kwi 2011
Posty: 73
Sk±d: Mazowieckie
Wys³any: Pon Maj 09, 2011 7:34 pm   

A jaka jest opłata, i czy nie muszę mieć 18 żeby mieć specjalną. A jeżeli chciałbym wyrobić specjalna kartę pływacką w innym WOPR niż robiłem kurs to egzamin mam jeszcze raz??
I jak to wygląda ze składaniem takich wniosków.
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Wto Maj 10, 2011 7:57 am   Re: Karta pÅ‚ywacka

Witam!

Ratownik^Bartek napisa³/a:
Jeżeli posiadam MRW to czy mogę złożyć gdzieś wniosek o wydanie karty pływackiej.

Wniosku się nie składa tylko zdaje egzamin.

Ratownik^Bartek napisa³/a:
I jeżeli na kursie pływałem wszystko z egzaminu na specjalną karte pływacką czy też mogę ją gdzieś uzyskać?Dodam że mam 15 lat.


Proponuję Ci zgłosić się do Instruktora WOPR, z którym miałeś kurs. Skoro on widział jak pływasz, powinien Ci kartę wyrobić. W uchwale w sprawie kart pływackich nie ma ani słowa o tym, że ratownicy są zwolnieni z egzaminów na karty i specjalne karty pływackie. Jedynym wyjątkiem są osoby posiadające klasę sportową w pływaniu. Wcześniej specjalną kartę pływacką mogła otrzymać osoba pełnoletnia. Teraz nie ma tego wymogu, więc możesz ją uzyskać.

Ratownik^Bartek napisa³/a:
A jaka jest opłata

40zł
Ratownik^Bartek napisa³/a:
A jeżeli chciałbym wyrobić specjalna kartę pływacką w innym WOPR niż robiłem kurs to egzamin mam jeszcze raz??

Tak, egzamin zdajesz jeszcze raz. Wątpię, czy znajdzie się egzaminator, który uwierzy Ci na słowo, tym bardziej, że Cię nie zna.
 
     
Ratownik^Bartek 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 14 Kwi 2011
Posty: 73
Sk±d: Mazowieckie
Wys³any: Wto Maj 10, 2011 3:33 pm   

dzieki

[ Dodano: Wto Maj 10, 2011 4:34 pm ]
I jeszcze jedno pytanko, taki egzamin jest tylko praktyczny i trwa jeden dzień??

[ Dodano: Wto Maj 10, 2011 4:41 pm ]
A jeżeli nie mam zwykłej karty pływackiej to mogę przystąpić do egzaminu na Specjalna kartę.
(Pamiętając ze mam Młodszego)
 
     
immortal 
Stały bywalec



Do³±czy³: 02 Wrz 2007
Posty: 587
Sk±d: sercem na morzu...
Wys³any: Wto Maj 10, 2011 4:42 pm   Re: Karta pÅ‚ywacka

Ratownik^Bartek napisa³/a:
Mam takie pytanie odnośnie kart pływackich.
Jeżeli posiadam MRW to czy mogę złożyć gdzieś wniosek o wydanie karty pływackiej.


Nie chcę się czepiać ale zgodnie z wymaganiami formalnymi nikt w ogóle nie powinien Cię dopuścić do kursu na MR bez karty pływackiej...
_________________
"We wszystkich dyskusjach i kłótniach ostatnie słowo należy do moderatorów..."
 
 
     
Ratownik^Bartek 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 14 Kwi 2011
Posty: 73
Sk±d: Mazowieckie
Wys³any: Wto Maj 10, 2011 6:59 pm   

Wiem ale to co jest na egzaminie miałem na początku kursu.

[ Dodano: Wto Maj 10, 2011 7:03 pm ]
Kartę pływacką bez obowiązku zdawania egzaminu może uzyskać osoba, która chodzi do 4 klasy oraz posiada aktualną klasę sportową w pływaniu (wydaje się na podstawie dokumentu właściwego organu Polskiego Związku Pływackiego) oraz członek WOPR posiadający uprawnienia młodszego ratownika WOPR.


Nalazłem to na wikipedi

[ Dodano: Wto Maj 10, 2011 7:06 pm ]
A to wystawia jakiÅ› instruktor czy Ratownik WOPR??
 
     
Rokam
Starszy Forumowicz WOPR



Do³±czy³: 23 Maj 2008
Posty: 339
Sk±d: hehelmans
Wys³any: Wto Maj 10, 2011 7:46 pm   

Do wystawienia karty pływackiej wystarczy stopień ratownik WOPR.
_________________
Go¶æ, myÅ›laÅ‚eÅ›, że on Cie lubi? A to szyderca. Hehehelmans.
 
     
Ratownik^Bartek 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 14 Kwi 2011
Posty: 73
Sk±d: Mazowieckie
Wys³any: Wto Maj 10, 2011 8:24 pm   

A jeżeli nie posiadam zwykłej karty, a mam młodszego to mogę zdawać na specjalną?
A jak wygląda wystawienie zwykłej jeżeli jestem w jednostce która nie jest ani wojewódzka ani powiatową, po prostu zwykła drużyna podlegająca pod powiat i są tam Ratownicy WOPR to jak mogą to wystawić?Kto wystawia Specjalną Kartę Pływacką?
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Sro Maj 11, 2011 7:19 am   

Ratownik^Bartek napisa³/a:
taki egzamin jest tylko praktyczny i trwa jeden dzień??


Tak, praktyczny. Nie ma limitu czasowego ale wątpię czy przepłynięcie 200m zajmie Ci jeden dzień :wink: Dzieciakom zajmuje to średnio 10 minut (zdanie karty pływackiej) :grin:

Ratownik^Bartek napisa³/a:
A jeżeli nie mam zwykłej karty pływackiej to mogę przystąpić do egzaminu na Specjalna kartę.

Możesz

Ratownik^Bartek napisa³/a:
Kartę pływacką bez obowiązku zdawania egzaminu może uzyskać(...) członek WOPR posiadający uprawnienia młodszego ratownika WOPR.

Nalazłem to na wikipedi

Prawdopodobnie była to Uchwała nr 1/3/08 Prezydium Zarządu Głównego WOPR z dnia 6 września 2008 r. w sprawie kart pływackich, która została zastąpiona poniższą.

Pełna treść Uchwały nr 1/6/08 Prezydium Zarządu Głównego WOPR z dnia 17 grudnia 2008 r. w sprawie kart pływackich znajduje się TUTAJ. Pierwsza od dołu.

Ratownik^Bartek napisa³/a:
A to wystawia jakiÅ› instruktor czy Ratownik WOPR??

Egzaminator, który jest upoważniony przez Prezesa danej jednostki. Stopnie od Ratownika WOPR w górę.

Ratownik^Bartek napisa³/a:
A jak wygląda wystawienie zwykłej jeżeli jestem w jednostce która nie jest ani wojewódzka ani powiatową, po prostu zwykła drużyna podlegająca pod powiat i są tam Ratownicy WOPR to jak mogą to wystawić?Kto wystawia Specjalną Kartę Pływacką?

Jeden z Twoich kolegów posiadający stopień co najmniej Ratownika WOPR udaje się do swojej macierzystej jednostki i pyta się Prezesa o zgodę na przeprowadzanie takich egzaminów. Powinien wyrobić pieczątkę. Pobiera karty, robi egzamin, zapisuje Twoje dane w protokole i się rozlicza z jednostką WOPR.

immortal napisa³/a:
Nie chcę się czepiać ale zgodnie z wymaganiami formalnymi nikt w ogóle nie powinien Cię dopuścić do kursu na MR bez karty pływackiej...

Dokładnie. Wydaje mi się, że jest jeszcze wiele miejsc gdzie kursy prowadzone są "po swojemu" i Instruktorzy WOPR nie patrzą na karty bo wydają się zbędne i tylko naciągają kursantów na wydanie pieniędzy.
 
     
ms13 
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 09 Maj 2011
Posty: 1
Sk±d: east
Wys³any: Sro Maj 11, 2011 8:21 pm   

Cytat:
Kartę pływacką i specjalną kartę pływacką bez obowiązku zdawania egzaminu może uzyskać osoba, która ukończyła 12 lat oraz posiada aktualną klasę sportową w pływaniu (wydaje się na podstawie dokumentu właściwego organu Polskiego Związku Pływackiego) oraz członek WOPR posiadający uprawnienia młodszego ratownika WOPR


to jak to jest z tą specjalną kartą pływacką ? jak się ma MR to można dostać taką kartę bez zdawania ?

jest ona w ogóle do czegoś potrzebna ?
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Sro Maj 11, 2011 9:00 pm   

Gdybyś przeczytał mój post powyżej to byś wiedział.
 
     
Ratownik^Bartek 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 14 Kwi 2011
Posty: 73
Sk±d: Mazowieckie
Wys³any: Sro Maj 11, 2011 9:17 pm   

dzieki. Devu
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 16