www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Kurs KPP - nurtujÄ…ce pytania
Autor Wiadomo¶æ
Qai
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 29 Mar 2011
Posty: 2
Sk±d: Kraków
Wys³any: Wto Mar 29, 2011 8:36 am   

A ja mam pytanko takie:
Czy kurs KPP jest kursem obowiazkowym?
Mam st. Ratownika Wodnego Wopr - czy musze ten kurs odbyć?

Co daje mi ten kurs?
Czy pracodawca który szuka ratownika do pracy musi przyjac w pierwszej kolejnosci ratownika z KPP czy nie daje to pierwszenstwa otrzymania pracy?
 
     
wopr rewal 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 20 Lut 2006
Posty: 535
Sk±d: Sosnowiec
Wys³any: Wto Mar 29, 2011 11:17 am   

Przede wszystkim musisz mieć kurs KPP żeby mieć możliwość zrobienia stopni zawodowych,Ratownika Wodnego-Pływalni,Śródlądowego,Morskiego,natomiast pracodawca na pewno w pierwszej kolejności zatrudni ratownika zawodowego z KPP,a dopiero potem ciebie bo nie możesz pracować samodzielnie
 
     
sharky
Starszy Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 04 Cze 2007
Posty: 316
Sk±d: 3M
Wys³any: Wto Mar 29, 2011 12:34 pm   

wopr rewal napisa³/a:
pracodawca na pewno w pierwszej kolejności zatrudni ratownika zawodowego z KPP,a dopiero potem ciebie bo nie możesz pracować samodzielnie


A od kiedy to starszy ratownik WOPR nie może pracować samodzielnie?
 
     
Qai
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 29 Mar 2011
Posty: 2
Sk±d: Kraków
Wys³any: Wto Mar 29, 2011 2:01 pm   

Dziś rozmawiałem z gościem jakims tam prezesikiem z wopru.

I dowiedziałem sie tyle:
KPP obecnie wymagane jest tylko nad morzem.
Na wodach śródlądowych i basenach nie jest wymagane z punktu przepisów WOPR (chyba że wolą pracodawcy jest by wszyscy zatrunieli posiadali KPP)
Następna sprawa to taka, że Ratownik Wodny WOPR z chwilą skończenia kursu KPP już uważany jest za Ratownika Zawodowego.

I poprawka wopr rewal - Ratownik Wodny WOPR (bez KPP) może samodzielnie pracować. Chyba pomyliło Ci sie z młodszym ratownikiem wopr.

[ Dodano: Wto Mar 29, 2011 2:03 pm ]
sharky - to st. to miałem na myśli "stopień" - nie "starszego" :p
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Wto Mar 29, 2011 8:52 pm   

Qai, naucz się odmieniać stopnie ratownicze, bo strasznie to razi w oczy. Czy tak trudno zapamiętać nazewnictwo? Co to znaczy Ratownik Wodny WOPR? Nie ma takiego stopnia.

Qai napisa³/a:
Dziś rozmawiałem z gościem jakims tam prezesikiem z wopru.

Jakim? Z jakiego wopru?

Qai napisa³/a:
KPP obecnie wymagane jest tylko nad morzem.
Na wodach śródlądowych i basenach nie jest wymagane z punktu przepisów WOPR (chyba że wolą pracodawcy jest by wszyscy zatrunieli posiadali KPP)
Następna sprawa to taka, że Ratownik Wodny WOPR z chwilą skończenia kursu KPP już uważany jest za Ratownika Zawodowego.


Bzdury. Nie od dziś merytoryka i kompetencje co niektórych "jakiśch tam prezesików" są mierne i ta cała choroba przenosi się na ratowników gadających nie prawdę.
 
     
ratovvnick 
Doświadczony Forumowicz WOPR
;)


Do³±czy³: 03 Lut 2011
Posty: 58
Sk±d: Gdynia
Wys³any: Wto Mar 29, 2011 9:53 pm   

starszy ratownik WOPR aby uzyska starszego ratownika wodnego rowniez musi kpp
_________________
Stażysta BL
Operator BL stopien 1 i 2
Operator Bl stopien 3-w planach
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Wto Mar 29, 2011 10:40 pm   

ratovvnick, przecież nie ma takiego stopnia jak Starszy Ratownik WOPR... :neutral: Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Jeżeli ktoś zrobił SRW przed reformą zachowuje uprawnienia, bo prawo nie działa wstecz. Co do KPP, pracodawca ma główny głos w tej sprawie.
 
     
ratovvnick 
Doświadczony Forumowicz WOPR
;)


Do³±czy³: 03 Lut 2011
Posty: 58
Sk±d: Gdynia
Wys³any: Sro Mar 30, 2011 12:03 am   

DeVu napisa³/a:
ratovvnick, przecież nie ma takiego stopnia jak Starszy Ratownik WOPR... :neutral: Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Jeżeli ktoś zrobił SRW przed reformą zachowuje uprawnienia, bo prawo nie działa wstecz. Co do KPP, pracodawca ma główny głos w tej sprawie.


prosze spojrzec na identyfikatory i nowe legitymacje przed wypowiedzeniem sie w tej kwestii dobrze? bo ja w tym roku bylem w Tamie i mysle ze wiem jakie sa mozliwosci.

starsi ratownicy bez kpp nie moga byc ratownikami wodnymi bo to sie wyklucza z gory(opis tego stopnia wspomina o koniecznosci uzyskania tytulu ratownika w mysl ustawy o PRM) kim wiec jest taki starszy ratownik? i dlaczego istnieje identyfikator i miejsce w najnowszych legitymacjach na stopien starszego ratownika WOPR?
_________________
Stażysta BL
Operator BL stopien 1 i 2
Operator Bl stopien 3-w planach
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Sro Mar 30, 2011 6:39 am   

To, że usłyszałeś coś w Tamie, nie oznacza, że jest to zgodne z przepisami.
ratovvnick napisa³/a:
starsi ratownicy bez kpp nie moga byc ratownikami wodnymi bo to sie wyklucza z gory(opis tego stopnia wspomina o koniecznosci uzyskania tytulu ratownika w mysl ustawy o PRM) kim wiec jest taki starszy ratownik?

Masz rację, wyklucza się z góry bo cofanie się w rozwoju jest co najmniej dziwne....Tak się zastanawiam, dlaczego według Ciebie SRW mają się cofać do stopni Ratowników Wodnych? Skoro są stopień wyżej a przed sobą mają tylko kursy instruktorskie?? Ok, rozumiem, że KPP jest potrzebne do uzyskania MI, I. Ale żeby się cofać???

ratovvnick napisa³/a:
dlaczego istnieje identyfikator i miejsce w najnowszych legitymacjach na stopien starszego ratownika WOPR?


Widziałem identyfikatory i śmiać mi się z nich chce - z ludzi, którzy "przywrócili" stopień, który już nie funkcjonuje :lol: Bo niby jakie są wymogi, aby otrzymać Starszego Ratownika WOPR? Chciałbym iść na taki kurs :o I jakim prawem według Ciebie Starszy Ratownik WOPR (ten z przed reformy) nie może teraz pełnić tej samej funkcji, co wcześniej?

To, że WOPR wymyślił sobie przepis, gdzie SRW na starych zasadach aby wyrobić sobie "plakietkę" zawodowca, powinien zrobić KPP to jedno, a drugie, że niestety jest to naciąganie ludzi. Umówmy się - wiem, co masz na myśli. Ale chciałbym, żebyś zrozumiał mój tok myślenia. Są takie osoby, które mają KPP w głębokim poważaniu, bo przyjeżdżają od lat na jedną plażę i są tam kierownikami. I nikt im nie zabroni robić tego, co robili wcześniej. A wiesz dlaczego? Bo nie ma takiego przepisu :o To samo tyczy się każdego Ratownika WOPR z przed reformy. Mogą pracować, gdzie im się podoba, a że pracodawca kąpieliska/pływalni został źle poinformowany przez "jakiśch tam prezesików" albo ratowników, którzy podłapali temat to już inna, przykra sprawa.


Qai napisa³/a:
Czy kurs KPP jest kursem obowiazkowym? Co daje mi ten kurs?
Czy pracodawca który szuka ratownika do pracy musi przyjac w pierwszej kolejnosci ratownika z KPP czy nie daje to pierwszenstwa otrzymania pracy?


KPP nie jest obowiązkowe, ten kurs to jedynie przepustka do stopni zawodowych i instruktorskich. Pracodawca ma różne wymagania, w zależności od akwenu, rozumu i swojej woli, zatrudnia różne osoby z różnymi uprawnieniami. Ostatnio stało się modne zatrudnianie ratowników z KPP, chociaż nie jest to konieczne ale "aby się nie czepiali" (Ci z "góry" oczywiście), ratownicy z KPP przeważnie są przyjmowani w pierwszej kolejności.
 
     
ratovvnick 
Doświadczony Forumowicz WOPR
;)


Do³±czy³: 03 Lut 2011
Posty: 58
Sk±d: Gdynia
Wys³any: Sro Mar 30, 2011 9:50 am   

DeVu napisa³/a:

ratovvnick napisa³/a:
starsi ratownicy bez kpp nie moga byc ratownikami wodnymi bo to sie wyklucza z gory(opis tego stopnia wspomina o koniecznosci uzyskania tytulu ratownika w mysl ustawy o PRM) kim wiec jest taki starszy ratownik?

Masz rację, wyklucza się z góry bo cofanie się w rozwoju jest co najmniej dziwne....Tak się zastanawiam, dlaczego według Ciebie SRW mają się cofać do stopni Ratowników Wodnych? Skoro są stopień wyżej a przed sobą mają tylko kursy instruktorskie?? Ok, rozumiem, że KPP jest potrzebne do uzyskania MI, I. Ale żeby się cofać???


tutaj źle mnie zrozumiales chodzilo mi o to ze starsi ratownicy dawni nie staja sie automatycznie starszymi ratownikami wodnymi (taki skrot myslowy), tak samo jako ratownicy z przed okreslonych dat nie dostali stopni ratownikow wodnych, dopoki nie zrobili kpp, tak samo starsi ratownicy WOPR nie stali sie starszymi ratownikami wodnymi. dopiero po zrobienu KPP starszy ratownik WOPR moze zlozyc pismo aby stac sie starszym ratownikiem wodnym (do pobrania w zakladce edukacja)

argument ze stopnia zrobic nie mozna (chociaz rok temu w Tamie byla jeszcze taka mozliwosc), nie dowodzi tego ze stopien nie istnieje, gdyz sa jeszcze dawni starsi ratownicy bez kpp i nie spelniaja oni wymogow na starszego ratownika wodnego

rozumiem jaka jest Twoja idea jesli chodzi o KPP, ze nie jest obowiazkowe i calkiem sie z nia zgadzam.
Nie zgadzam sie jednak z tym ze starszy powienien pracowac dalej i nie robic KPP- "bo nie". Moim zdaniem to brak ambicji i samorozwoju, ktorymi starszy ratownik powinien sie wykazywac, dajac jednoczesnie przyklad mlodszym kolegom. Wiem ze nie ma przepisu ktory by mu to nakazywal, ale on sam powinien chciec. Ale to juz oczywiscie inna kwestia i kazdy moze tu miec swoje zdanie;)
pozdrawiam!
_________________
Stażysta BL
Operator BL stopien 1 i 2
Operator Bl stopien 3-w planach
 
     
wopr rewal 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 20 Lut 2006
Posty: 535
Sk±d: Sosnowiec
Wys³any: Sro Mar 30, 2011 11:18 am   DO SHARKY

SHARKY,jażeli chcesz coś skomentować to wczytaj się dokładniej w dany post

[ Dodano: Sro Mar 30, 2011 10:22 am ]
Qai,Ratownik WOPR może pracować,ale pod nadzorem ratownika starszego stopniem,czyli nie samodzielnie
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Pi± Kwi 01, 2011 7:09 am   

ratovvnick, zgadzam się, że każdy z Nas w jakimś stopniu powinien się rozwijać. Ale co zrobić, jeśli dla kogoś kurs Starszego Ratownika WOPR był ostatnim przystankiem w rozwoju? Ci ratownicy zostali postawieni pod ścianą, żeby zrobić KPP. To jest taka "szara strefa" ludzi.
 
     
ratovvnick 
Doświadczony Forumowicz WOPR
;)


Do³±czy³: 03 Lut 2011
Posty: 58
Sk±d: Gdynia
Wys³any: Pi± Kwi 01, 2011 9:58 am   

DeVu napisa³/a:
ratovvnick, zgadzam się, że każdy z Nas w jakimś stopniu powinien się rozwijać. Ale co zrobić, jeśli dla kogoś kurs Starszego Ratownika WOPR był ostatnim przystankiem w rozwoju? Ci ratownicy zostali postawieni pod ścianą, żeby zrobić KPP. To jest taka "szara strefa" ludzi.


tak to jest pewien problem, ale jesli Ci ludzie nie chca pracowac tylko np udzielac sie spolecznie itd to nie ma problemu.
jesli chca pracowac to powinni wiedziec tyle ile ratownicy im podlegli. Z drugiej strony ZG powinien to wszystko jasno uregulowac bo narazie to taki misz-masz

oczywiscie rozumiem Twoj przekaz, ale taki to kraj, nie tylko w WOPR-ze sa takie sytuacje, wezmy np karetki, moga juz je porawdzic tylko kierowcy-ratownicy medyczni, a wiec wszyscy kierowcy mieli czas na szkole policealna badz licencjat a jesli nie to niestety..
_________________
Stażysta BL
Operator BL stopien 1 i 2
Operator Bl stopien 3-w planach
 
     
mcleod 
Doświadczony Forumowicz WOPR
ratownik wopr


Do³±czy³: 18 Lip 2009
Posty: 47
Sk±d: Olsztyn
Wys³any: Nie Kwi 03, 2011 7:03 am   

Powiem tak - czytając to wszystko po raz kolejny widzę że w naszej organizacji WOPR jest totalny bajzel nad którym nikt nie może lub nie chce zapanować!!!
Kursy KPP to moim zdaniem totalne nieporozumienie i tylko nabijanie kasy.
Zadałem sobie pytanie - jak wcześniej pracowali ratownicy bez kursów KPP nad morzem, na śródlądziu, basenach ???
Czy po kursach KPP praca ratowników jest inna? Ja nie zauważyłem różnicy. A WY ???
Jestem jak najbardziej za samorozwojem! Ale niektóre pomysły władz wopru są dziwne i dość niejasne.
Wopr jest w kiepskim stanie a ratownicy sami już dzielą się na lepszych i gorszych....
A gdzie braterstwo woprowskie zapytał mnie ostatnio znajomy - mówię mu że na wyginięciu niestety. Kiepskie rokowania w niedzielny ranek piszę ale niestety tak to widzę.
Pozdrawiam i dobrego dnia życzę :-)
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 16