www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Trupi Jad-grożny czy nie?
Autor Wiadomo¶æ
Wojtas 
Wypowie się, choć w ostateczności


Do³±czy³: 30 Maj 2007
Posty: 11
Sk±d: PoznaÅ„
Wys³any: Pon Lip 16, 2007 5:58 pm   

ja może też dorzuce swoje 3 grosze :smile: Znam pewną historie związaną z jadem trupim i postaram się ją przytoczyć. ostrzegam że jest dość drastyczna :razz: nie wiem czy jest do końca prawdziwa czy to kolejna z "urban legends" :smile: bo jest rzeczywiście dość nieprawdopodobna.. otóż cała rzecz działa się w Poznaniu czyli mieście z którego jestem, pewna dziewczyna udała się z koleżankami do klubu na imprezke... <celowo nie przytocze nazwy tego przybytku, nie chce robić antyreklamy, zresztą nie jest to w tej historii najważniejsze :razz: > zabawa była przednia... dziewczyna poznała pewnego przystojnego jegomościa... tańczyli... później pare drinów... skończyło się na namiętnych pocałunkach na loży i wymianie numerów. Ale chłopak się już później nie odezwał, za to po paru tygodniach dziewczynie zaczęły wychodzić straszliwe czarne krosty wokół buzi, była przerażona i natychmiast udała się do dermatologa.. Ten po zbadaniu jej <i pewnie po jakiejś ekspertyzie czy coś> stwierdził z przerażeniem i niedowieżaniem że nie jest to nic innego ale... jad trupi....... dziewczyna jak i lekarze zachodzili w głowę jak mogło dojść do skażenia tak toksyczną substancją.... okazało się że do owego przystojniaka z klubu dotarła policja... był nekrofilem i trzymał w mieszkaniu dwa trupy, oczywiście zabawiając się z nimi... :!: :shock: :shock: :shock: więc jak widzicie są różne sposoby na skażenie się tą substancją.... :razz:
 
     
qulimbo 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Wiek: 34
Do³±czy³: 07 Kwi 2007
Posty: 154
Sk±d: Å»ary
Wys³any: Pon Lip 16, 2007 6:12 pm   

Też to czytałem, czy prawdziwe to nie wiem, ale co poradzić, przecież po ryju nie zobaczysz czy trupy r... coś tam im robi ;]
 
     
RatMed
Doświadczony Forumowicz WOPR



Do³±czy³: 18 Kwi 2007
Posty: 84
Sk±d: Zielona Góra
Wys³any: Pon Lip 16, 2007 9:53 pm   

ja slyszalem podobna historie tyle ze chodzilo o seks...
_________________
Wiesz, kto to jest Bóg?... Czasem zdarza Ci się, że kiedy czegoś bardzo pragniesz, to mówisz to tak jakby komuś... Bóg to ten koleś, który Cię wtedy olewa!
 
     
qulimbo 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Wiek: 34
Do³±czy³: 07 Kwi 2007
Posty: 154
Sk±d: Å»ary
Wys³any: Wto Lip 17, 2007 12:20 am   

No dobrze, mamy hisoryjki powtarzane i przetwarzane, które można na pierwszych stronach google.pl przeczytac.

Wolimy raczej coś konkretniejszego niż takie tam zabobony i historyjki nic nie znaczące, a więc fakty.
Dodane: I nie dodawajcie historyjek czy cegoś, żeby "doexpić" konto o dodatkowy jakiś tam post, tylko piszcie konkretnie, albo pytajcie, może coś da się znaleźć we własnym zakresie, albo specjalistów zapytać ;)

Ja teraz płetwonurka robię z myślą wyciągania ciał z den jezior i takich tam ;)
Oczywiście nikomu nie życzę tego... Bo to jednoznaczne.
Ale u nas oczywiście w gminie, gdzie mamy naprawdę mnóśtwo "jeziorek" które sa niepilnowane, co rusz ktoś odchodzi przez to, że Gmina żałuje 1000zł za życie ludzkie.
 
     
Janek 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
MR WOPR



Wiek: 32
Do³±czy³: 27 Cze 2007
Posty: 154
Sk±d: SÄ™dziszów MÅ‚p.
Wys³any: Wto Lip 17, 2007 4:56 pm   

Od siebie mogę dorzucić, że trupiego jadu uzywano juz od niepamietnych czasów do zatruwania ujęć wody w np. oblężonym mieście. Gdzieś czytałem juz o takim postepowaniu w starozytnym Egipcie- beduini zatruwali tak wodę w oazach, co powodowało przerwanie szlaków handlowych. W Polsce takie działania zostały opisane przez kronikarzy po najazdach tatarskich, podczas których najeźdźcy wrzucali np. zabite w walce konie do studni, co powodowało odcięcie pozostałych przy życiu mieszkańców od źródeł wody.
_________________
2007 - MR
2007 - KDP/CMAS* P1
2008 - Sędzia pływania II klasa
 
 
     
Nightwolf 
Doświadczony Forumowicz WOPR
RW



Wiek: 35
Do³±czy³: 15 Sty 2006
Posty: 93
Sk±d: Przeworsk
Wys³any: Wto Lip 17, 2007 11:52 pm   

qulimbo napisa³/a:


Ja teraz płetwonurka robię z myślą wyciągania ciał z den jezior i takich tam ;)
Oczywiście nikomu nie życzę tego... Bo to jednoznaczne


do wyciagania cial ma prawo tylko tylko oddzial pletwonurkow z policji/strazy pozarnej,
_________________
2006 MR, CMAS/P1 diver
2007 RW
2008 NPLQ, AED, First Aid at Work
2009 Starszy Sternik M-wodny
 
 
     
Petra 
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³a: 16 Lip 2007
Posty: 1
Sk±d: łódzkie
Wys³any: Czw Lip 19, 2007 9:14 pm   

Z tego co się orientuję to tak ogólnie jest niebezpieczny dla człowieka ale bez paniki. Aby się zatruć trzeba mieć bezpośredni kontakt ze zwłokami bo smród nie jest szkodliwy (poza odruchem wymiotnym jako reakcją między innymi na siarkowodór, czyli smród do wyrzygania. Uszkadza układ krążenia. Ale przy zachowaniu podstawowych zasad higieny i ostrożności nie jest niebezpieczny.

Dowiedziałam się z innego forum

jeszcze dodam:
Szkodzi, jeżeli dostanie się do układu krążenia

Pozdrawiam
 
 
     
qulimbo 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Wiek: 34
Do³±czy³: 07 Kwi 2007
Posty: 154
Sk±d: Å»ary
Wys³any: Pi± Lip 20, 2007 1:13 pm   

Nightwolf napisa³/a:

do wyciagania cial ma prawo tylko tylko oddzial pletwonurkow z policji/strazy pozarnej,


Musze Ci zrobić przykrość, ale praktyka inaczej wygląda. Ale robi się to wpsółpracując z odpowiednimi służbami, faktycznie.
 
     
Skacowany 
Starszy Forumowicz WOPR
RW


Wiek: 40
Do³±czy³: 29 Mar 2005
Posty: 336
Sk±d: Kostrzyn nad OdrÄ…
Wys³any: Pi± Lip 20, 2007 9:21 pm   

qulimbo napisa³/a:
Musze Ci zrobić przykrość, ale praktyka inaczej wygląda. Ale robi się to wpsółpracując z odpowiednimi służbami, faktycznie.
<--- To spraw mi przykrośc i powiedz jak to wyglada w praktyce....bo jestem niezmiernie ciekawy...
_________________
Zawsze powinieneś przerwać CPR po drugim Au!ze strony pacjenta
 
 
     
RatMed
Doświadczony Forumowicz WOPR



Do³±czy³: 18 Kwi 2007
Posty: 84
Sk±d: Zielona Góra
Wys³any: Sob Lip 21, 2007 3:04 pm   

wiem ze straz pozarna, policja czesto maja podpisane umowy z klubami nurkowymi ktore swiadcza im takie "uslugi"
_________________
Wiesz, kto to jest Bóg?... Czasem zdarza Ci się, że kiedy czegoś bardzo pragniesz, to mówisz to tak jakby komuś... Bóg to ten koleś, który Cię wtedy olewa!
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytañ do SQL: 17