www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
25 lat nie jest za późnoo>???
Autor Wiadomo
freezer
Wypowie się, choć w ostateczności


Doczy: 28 Lut 2011
Posty: 5
Skd: Wrocław
Wysany: Pon Lut 28, 2011 5:10 pm   25 lat nie jest za późnoo>???

Witam mam takie pytanie pływanie od zawsze było moją pasją lecz całe zycie robiłem co innego i nie myslałem nad byciem ratownikiem.Ostatnio na wakacjach miałem nie miły incydent i byłem wieczorem sam na pomoscie nad jeziorem i patrze a tutaj ok 50 metrów od brzegu lezy człowiek.Więc instynktownie wskoczyłem po niego wyciagnołem go nie wiem nawet z tego szoku jakim sposobem;p pozniej juz reanimacja itp facet mial 80 lat dostał udaru w wodzie reanimacja sie udała czynnosci zyciowe zostały przywrócone lecz po tygodniu ponoć w szpitalu zmarł:(i wtedy własnie sobie pomyslałem ze chciałbym działać w tym kierunku?chce zrobić MR I RW dosyc dobrze pływam wiec mysle ze zdam lecz mam pytanie czy 25 latek na kursie Mr to nie jest jakis wstyd???i czy dalej jest ten wymóg ze MR trzeba byc rok zeby robic RW ???dzieki za odp pozdrawiam
 
     
Boruś 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
mr


Doczy: 28 Lut 2007
Posty: 191
Skd: Śląsk
Wysany: Pon Lut 28, 2011 5:27 pm   

Jaki wstyd :?: Jeżeli chcesz pomagać ludziom nigdy nie ma za późno. Nie jestem pewien ale chyba możesz robić młodszego i odrazu potem wodnego
 
 
     
lachu543
Forumowicz WOPR


Doczy: 24 Pa 2008
Posty: 37
Skd: Bielsko-Biała
Wysany: Pon Lut 28, 2011 5:53 pm   

Żaden wstyd, są starsi którzy robili kurs na MR. Przykład mojego kursu - 47 letni zawodowy żołnierz na emeryturze - szukał pracy dorywczej do emerytury :) A jest na pewno wielu starszych. Jak czujesz taką potrzebę to rób stopnie i się nie zastanawiaj, niesamowita sprawa.
_________________
2009r - MRW
 
     
freezer
Wypowie się, choć w ostateczności


Doczy: 28 Lut 2011
Posty: 5
Skd: Wrocław
Wysany: Wto Mar 01, 2011 1:49 pm   

Dzięki za odpowiedzi czyli jestescie pewni ze mozna robic od razu mlodszego i wodnego???ile mniej wiecej trwa takie cos>???
 
     
Boruś 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
mr


Doczy: 28 Lut 2007
Posty: 191
Skd: Śląsk
Wysany: Wto Mar 01, 2011 2:58 pm   

To zależy od miejsca gdzie robisz. Zapytaj u siebie w jednostce, w której chcesz robić i oni Ci powiedzą.
 
 
     
myr 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Pomg: 1 raz
Doczy: 24 Sty 2011
Posty: 41
Skd: pl
Wysany: Wto Mar 01, 2011 7:02 pm   

mlodszy 24h , RW 32h jest to takie minimum jesli chodzi o czas kursow ... no i zalezy jaki patent wybierzesz ... jesli sie pomyslilem z godzinami prosze mnie poprawic :D
 
     
Boruś 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
mr


Doczy: 28 Lut 2007
Posty: 191
Skd: Śląsk
Wysany: Wto Mar 01, 2011 7:08 pm   

Co o takich krótkich kursach nie słyszałem, dla mnie głupotą były kursy tygodniowe a co dopiero 24h :shock:
 
 
     
myr 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Pomg: 1 raz
Doczy: 24 Sty 2011
Posty: 41
Skd: pl
Wysany: Wto Mar 01, 2011 7:18 pm   

MRW- Program kursu powinien być zrealizowany w czasie co najmniej 24 jednostek dydaktycznych (jednostka dydaktyczna wynosi 45').
RW- Program kursu powinien być zrealizowany w czasie co najmniej 32 jednostek dydaktycznych (jednostka dydaktyczna wynosi 45').

chyba nie zrozumiales mojej mysli :P bo tyle trwaja te kursy :D
 
     
lachu543
Forumowicz WOPR


Doczy: 24 Pa 2008
Posty: 37
Skd: Bielsko-Biała
Wysany: Wto Mar 01, 2011 7:36 pm   

myr napisa/a:
MRW- Program kursu powinien być zrealizowany w czasie co najmniej 24 jednostek dydaktycznych (jednostka dydaktyczna wynosi 45').
RW- Program kursu powinien być zrealizowany w czasie co najmniej 32 jednostek dydaktycznych (jednostka dydaktyczna wynosi 45').

chyba nie zrozumiales mojej mysli :P bo tyle trwaja te kursy :D


Nie on źle zrozumiał, tylko Ty źle napisałes. Bo "h" to chyba "godzina" a nie jednostka dydaktyczna?
_________________
2009r - MRW
 
     
myr 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Pomg: 1 raz
Doczy: 24 Sty 2011
Posty: 41
Skd: pl
Wysany: Wto Mar 01, 2011 8:14 pm   

hehe ok przepraszam moj blad chodzilo mi o jednostki dydaktyczne (tzw godziny lekcyjne) :P
a wracajac do tematu rowniez zachecam do rozpaczecia przygody z woprem bo tez mialem duzo starszych na swoim kursie... Jednak polecam zrobic mlodszego i sprawdzic czy sie w to wkrecisz
 
     
Fizool 
Forumowicz WOPR


Doczy: 08 Mar 2010
Posty: 39
Skd: Wrocław
Wysany: Wto Mar 01, 2011 9:10 pm   

Jak ja robiłem MRW to najstarszy uczestnik miał 43 lata więc spoko nie ma wstydu:P
_________________
RWM - 2011:)
KPP - 2011
 
     
wopr rewal 
Stały bywalec



Pomg: 1 raz
Doczy: 20 Lut 2006
Posty: 535
Skd: Sosnowiec
Wysany: Sro Mar 02, 2011 12:38 pm   

Pamiętam na jednym kursie dziadzie po 40 i jego czasówkę na 50 m.25 SEKUND kopary wszystkim opadły,co prawda nigdy potem nie pracował ale jeszcze zrobił RW
 
     
MONIKA 
Stały bywalec



Doczya: 27 Lis 2005
Posty: 831
Skd: CIECHOCINEK/TORUŃ
Wysany: Sro Mar 02, 2011 12:54 pm   

wopr rewal napisa/a:
Pamiętam na jednym kursie dziadzie po 40 i jego czasówkę na 50 m.25 SEKUND kopary wszystkim opadły,co prawda nigdy potem nie pracował ale jeszcze zrobił RW



MUSIAŁ BYĆ FAJNY WIDOK NIE POWIEM
 
 
     
lupollina
Czasem zagląda


Doczy: 20 Lip 2011
Posty: 1
Skd: Gdańsk
Wysany: Sro Lip 20, 2011 3:41 pm   

Witam wszystkich Ratowników!
Zainteresował mnie ten temat ponieważ sama niedawno ukończyłam kurs na MR a mam 23 lata. Żałuję tylko, że wzięłam się za to tak późno, jednak jeśli chce się spełnić swoje marzenia to nigdy nie jest za późno :) Były te dobre jak i te złe dni... na początku nabawiłam się niesamowitych kompleksów gdyż byłam praktycznie najstarszym uczestnikiem kursu jak i później na godz. społ. Miałam też myśli żeby z tego zrezygnować (co taka staruch robi w ratownictwie, w jej wieku powinna już mieć wysokie doświadczenie i stopień). Jednak nie poddaję się! Póki co uczestniczę w życiu WOPR-owskim jako społek- zbieram doświadczenie i przygotowuję się do kursu na Ratownika WOPR na którego w obecnej chwili mnie nie stać...ale przed następnym sezonem mam nadzieję, że zdobędę ten stopień :)
Moje przemyślenia i podsumowanie:
Bycie ratownikiem to nie jest praca, to nawet nie jest pasja.. to jest jakiś pomysł na życie, więc jeśli czujesz się na siłach i chcesz pomagać ludziom którym grozi niebezpieczeństwo w wodzie to w tym momencie wiek absolutnie się nie liczy, poprostu musisz być najlepszy... Bo najfajniejsze są te dni kiedy nam nie idzie w życiu to możemy sobie pomyśleć, że my zrobiliśmy coś więcej i na tym świecie jest ktoś kto żyje tylko dlatego, że myśmy się odważyli :)
Pozdrawiam
 
     
62bartek 
Czasem zagląda


Wiek: 28
Doczy: 28 Lip 2011
Posty: 4
Skd: Ząbki
Wysany: Czw Lip 28, 2011 10:42 pm   

spokojnie możesz robi . jak ja robiłem MRW czyli w tym roku to jedna uczestniczka miała 23 lata :p
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapyta do SQL: 16