www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
MRW - ratować czy nie?
Autor Wiadomo
Malwina 
Wypowie się, choć w ostateczności


Wiek: 26
Doczya: 20 Lut 2011
Posty: 8
Skd: Ostróda
Wysany: Sob Lut 26, 2011 4:37 pm   MRW - ratować czy nie?

Jeżeli młodszy ratownik pracuje na kąpielisku to jest pomocnikiem,tzn.że nie podejmuje tonącego ani nie wykonuje RKO? Tylko np. przynosi apteczke? Bo już tego nie rozumiem. Niektórzy piszą że może podejmować tonącego inni że nie :roll:
Kartę pływacką można zrobić u ratownika na basenie ?
I jak to jest z ubraniami ? Załóżmy że chciałabym pracować społecznie na kąpielisku w Ostródzie. To ratownik sam kupuje ubrania? I czy trzeba mieć wtedy napis na koszulce że jest to młodszy ratownik ? Bo takie też widziałam :mrgreen:
 
 
     
Query 
Młodszy Forumowicz


Doczy: 18 Kwi 2009
Posty: 21
Skd: Łódzkie
Wysany: Sob Lut 26, 2011 5:18 pm   

Co do ubrań to się musisz umówić z kierownikiem. Prawdopodobnie musisz sobie załatwić samemu. Jesteś ratownikiem, jak zauważysz tonącego to wołasz ekipę i lecicie.
Wyobrażasz sobie sytuację, że widzisz kogoś kto się topi i mówisz do kolegi (starszego stopniem) patrz, topi się, biegnij? RKO prawdopodobnie wykona kolega starszy stopniem.

Będąc w pracy (nawet charytatywnie) jesteś ratownikiem. Stopień to osobna sprawa.
_________________
RW
Żeglarz jachtowy
MRW
 
     
Malwina 
Wypowie się, choć w ostateczności


Wiek: 26
Doczya: 20 Lut 2011
Posty: 8
Skd: Ostróda
Wysany: Sob Lut 26, 2011 5:22 pm   

Właśnie o to mi chodziło :wink: Dzięki za wyprowadzenie z błędu .
 
 
     
B_N 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl
Patriota


Wiek: 36
Doczy: 01 Wrz 2006
Posty: 206
Skd: Stalowa Wola/Wrocław
Wysany: Sob Lut 26, 2011 6:05 pm   

Query napisa/a:
Co do ubrań to się musisz umówić z kierownikiem. Prawdopodobnie musisz sobie załatwić samemu. Jesteś ratownikiem, jak zauważysz tonącego to wołasz ekipę i lecicie.
Wyobrażasz sobie sytuację, że widzisz kogoś kto się topi i mówisz do kolegi (starszego stopniem) patrz, topi się, biegnij? RKO prawdopodobnie wykona kolega starszy stopniem.

Będąc w pracy (nawet charytatywnie) jesteś ratownikiem. Stopień to osobna sprawa.

A ja bym rzekł, że ratownikiem jest się zawsze. Wyobrażasz sobie sytuację, że idziesz z dziewczyną na "romantyczny spacer" brzegiem rzeki hłe hłe :> i widzisz tonącego i stwierdzasz; "nie jestem w pracy, nie moja sprawa" ?! :-)

Wiem, wiem czepiam się ;-)
Pozdro.
 
 
     
NieOgar 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Doczy: 14 Sty 2011
Posty: 132
Skd: Ostróda
Wysany: Sob Lut 26, 2011 6:14 pm   Re: Kilka pytań

Malwina napisa/a:
Jeżeli młodszy ratownik pracuje na kąpielisku to jest pomocnikiem,tzn.że nie podejmuje tonącego ani nie wykonuje RKO? Tylko np. przynosi apteczke? Bo już tego nie rozumiem. Niektórzy piszą że może podejmować tonącego inni że nie :roll:
Kartę pływacką można zrobić u ratownika na basenie ?
I jak to jest z ubraniami ? Załóżmy że chciałabym pracować społecznie na kąpielisku w Ostródzie. To ratownik sam kupuje ubrania? I czy trzeba mieć wtedy napis na koszulce że jest to młodszy ratownik ? Bo takie też widziałam :mrgreen:


W Ostródzie jeżeli chodzi o ubrania to z tego co wiem (i jest to raczej aktualne) sama musisz zadbać o ubranie. A praca społeczna na tym basenie, przynajmniej w tamtym roku to praca fajna z tego względu że, ratownicy starsi stopniem dużo tłumaczą i uczą jednak tez dużo wymagają, dlatego nawet na społeczniaka ciężko się tam załapać, więc jak się będziesz obijać na kursie albo będziesz miała dość niekompetentnych instruktorów (co w Ostródzie się zdarzało) to możesz zapomnieć nawet o pracy społecznej...chyba że chcesz się najeść wstydu na jednym z wewnętrznych testów przeprowadzanych przez kierownika lub starszego ratownika
_________________
OKSA Rescue Team
 
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Sob Lut 26, 2011 6:21 pm   

To ja może podam swoją wersję :mrgreen:

Malwina napisa/a:
Jeżeli młodszy ratownik pracuje na kąpielisku to jest pomocnikiem,tzn.że nie podejmuje tonącego ani nie wykonuje RKO?

Takie sprawy powinno się uzgodnić najpóźniej pierwszego dnia pracy. Ja jeżeli mam na kąpielisku kolegę ratownika, którego widzę pierwszy raz na oczy, pytam się, jak się czuje z pływania, ratownictwa i pierwszej pomocy. Ustalamy pewne reguły, że ja jestem od tego, on od tamtego, ale sobie pomagamy i współpracujemy.

Malwina napisa/a:
nie podejmuje tonącego ani nie wykonuje RKO?

A jak się czujesz z 1. pomocy? Jakie masz doświadczenie z tym związane?

Malwina napisa/a:
Kartę pływacką można zrobić u ratownika na basenie ?

Z tym jest coraz trudniej, bo karty pływackie nie są opłacane, a tylko więcej jest załatwiania spraw. Przerabiałem to ostatnio.

Malwina napisa/a:
ratownik sam kupuje ubrania?

To zależy od pracodawcy. W jednym miejscu będziesz musiała sama kupić ciuszki, w drugim dadzą Ci ubrania. Zależy od kąpieliska i gestora :wink:

Malwina napisa/a:
I czy trzeba mieć wtedy napis na koszulce że jest to młodszy ratownik ?

Sam się kiedyś nad tym zastanawiałem :mrgreen: Ratownik, Ratownik WOPR, WOPR...teraz napisów z tyłu koszulki jest wiele, jak i kolorów. Nie ma sensu mieć napisu Młodszy Ratownik ponieważ przyjdzie taki czas, że zrobisz wyższy stopień, a wtedy koszulka będzie bezużyteczna :roll:

B_N napisa/a:
Wyobrażasz sobie sytuację, że idziesz z dziewczyną na "romantyczny spacer" brzegiem rzeki hłe hłe :> i widzisz tonącego i stwierdzasz; "nie jestem w pracy, nie moja sprawa" ?! :-)

To zależy od sytuacji, będąc po alkoholu lub na pękniętym lodzie za nic bym się nie odważył podjąć wyzwania, tym bardziej bez sprzętu. Samo wezwanie Pogotowia też jest jakąś pomocą. Nad tym można polemizować.
 
     
Malwina 
Wypowie się, choć w ostateczności


Wiek: 26
Doczya: 20 Lut 2011
Posty: 8
Skd: Ostróda
Wysany: Nie Lut 27, 2011 11:58 am   

Cytat:
albo będziesz miała dość niekompetentnych instruktorów (co w Ostródzie się zdarzało) to możesz zapomnieć nawet o pracy społecznej...


Słyszałam coś o tym :roll:

Cytat:
A jak się czujesz z 1. pomocy? Jakie masz doświadczenie z tym związane?

Dobrze , nie mam z tym żadnych problemów :razz: Hmm.. Byłam na takim 'szkoleniu' , pare razy na zawodach ale tak 'na żywo' nigdy nie miałam okazji :lol:

Cytat:
Z tym jest coraz trudniej, bo karty pływackie nie są opłacane, a tylko więcej jest załatwiania spraw. Przerabiałem to ostatnio.


A mogę kartę pływacką zrobić na kursie ?
 
 
     
NieOgar 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Doczy: 14 Sty 2011
Posty: 132
Skd: Ostróda
Wysany: Nie Lut 27, 2011 1:29 pm   

Malwina napisa/a:
Cytat:
albo będziesz miała dość niekompetentnych instruktorów (co w Ostródzie się zdarzało) to możesz zapomnieć nawet o pracy społecznej...


Słyszałam coś o tym :roll:

Cytat:
A jak się czujesz z 1. pomocy? Jakie masz doświadczenie z tym związane?

Dobrze , nie mam z tym żadnych problemów :razz: Hmm.. Byłam na takim 'szkoleniu' , pare razy na zawodach ale tak 'na żywo' nigdy nie miałam okazji :lol:

Cytat:
Z tym jest coraz trudniej, bo karty pływackie nie są opłacane, a tylko więcej jest załatwiania spraw. Przerabiałem to ostatnio.


A mogę kartę pływacką zrobić na kursie ?


Ja powiem tak...Wszystko zależy na czym chcesz poprzestać jeżeli chcesz być tylko Młodszym Ratownikiem WOPR to idziesz na basen do Ostródy a tam bez problemu robisz sobie kartę pływacką.Natomiast jeżeli chcesz kontynuować zabawę i być Ratownikiem WOPR wtedy czekasz na kurs i na pierwszym spotkaniu pytasz sie czy będzie można na kursie zrobić Specjalna Karte Pływacką tak zwany żółty czepek i wtedy za żółty czepek płacisz 40 zł a tak musiała byś 20 zł za karte pływacką + 40 zł za żółty czepek...
_________________
OKSA Rescue Team
 
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Nie Lut 27, 2011 1:48 pm   

NieOgar napisa/a:
20 zł za karte pływacką


Karta pływacka kosztuje 25zł :razz:

Malwina napisa/a:
A mogę kartę pływacką zrobić na kursie ?


Możesz, pozwalam Ci :wink: A tak na serio, zapytaj Instruktora!


Pozdrawiam!
 
     
Malwina 
Wypowie się, choć w ostateczności


Wiek: 26
Doczya: 20 Lut 2011
Posty: 8
Skd: Ostróda
Wysany: Pon Lut 28, 2011 8:23 pm   

Dzięki za pozwolenie :mrgreen:
No więc chce kontynuować zabawę i po MR robić RW ale to dopiero za 3 lata więc najpierw żeby się dostać na kurs MR to muszę mieć tą kartę pływacką? a Specjalna Karte Pływacką mogę zrobić dopiero na kursie RW czy już na MR? :lol:
 
 
     
Rokam
Starszy Forumowicz WOPR



Doczy: 23 Maj 2008
Posty: 339
Skd: hehelmans
Wysany: Pon Lut 28, 2011 8:44 pm   

Z tą kartą pływacką to ściema. Możesz iść bez obaw.
_________________
Go, myślałeś, że on Cie lubi? A to szyderca. Hehehelmans.
 
     
mati4991 
Doświadczony Forumowicz WOPR
(((d[-.-]b)))


Doczy: 12 Lis 2009
Posty: 50
Skd: Wrocław
Wysany: Pon Lut 28, 2011 8:48 pm   

Na kurs MR wymagana jest karta pływacka lub specjalna karta pływacka.
Na kurs RW wymagana jest specjalna karta pływacka.

Na obie karty nie ma limitu wiekowego.

Karta pływacka:
-Przepłynięcie w wodzie stojącej dystansu 200 m w dowolny sposób i dowolnym czasie, w tym przynajmniej 50 m stylem grzbietowym albo przepłynięcie z prądem wody 400 m w dowolnym czasie i w dowolny sposób, w tym przynajmniej 100 m stylem grzbietowym.
-Wykonanie skoku do wody z wysokości co najmniej 0,7 m.
-Przepłynięcie pod lustrem wody przynajmniej 5 m w wodzie stojącej lub 15 m z prądem wody – start z wody.

Specjalna karta pływacka:
-Przepłynięcie 1500m w wodzie stojącej co najmniej dwoma stylami, w tym co najmniej po 200m stylem dowolnym i grzbietowym.
-Wykonanie skoku do wody z wysokości co najmniej 0,7m
-Przepłynięcie pod wodą 15m i zanurkowanie na głębokość co najmniej 3m po starcie z powierzchni wody.
 
 
     
Malwina 
Wypowie się, choć w ostateczności


Wiek: 26
Doczya: 20 Lut 2011
Posty: 8
Skd: Ostróda
Wysany: Sro Mar 02, 2011 7:57 pm   

Dzięki a na kursie MR te 15 m pod wodą to start jest z wody?
 
 
     
lachu543
Forumowicz WOPR


Doczy: 24 Pa 2008
Posty: 37
Skd: Bielsko-Biała
Wysany: Sro Mar 02, 2011 8:54 pm   

Tak ( przynajmniej u mnie tak było ).
_________________
2009r - MRW
 
     
immortal 
Stały bywalec



Doczy: 02 Wrz 2007
Posty: 587
Skd: sercem na morzu...
Wysany: Czw Mar 03, 2011 9:25 am   

Rokam napisa/a:
Z tą kartą pływacką to ściema. Możesz iść bez obaw.

Nie piszcie proszę takich rzeczy. Koleżanka Malwina niech poczyta na www.wopr.pl wymagania formalne na poszczególne stopnie a nie zadaje pytania na forum bo ktoś odpisze, że "z kartą to ściema" a Instruktor do którego trafisz uzna że po to są wymagania na kurs żeby ich przestrzegać i nie dopuszczą Cię do kursu. O ile zrobienie Karty Pływackiej na dosłownie chwile przed rozpoczęciem kursu jest możliwe to ze Specjalną Kartą Pływacką może być juz gorzej.

Rokam w Twojej jednostce może i nie zwracają uwagi na Karty Pływackie ale może w innych jednostkach tak nie jest...
_________________
"We wszystkich dyskusjach i kłótniach ostatnie słowo należy do moderatorów..."
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapyta do SQL: 17