www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
mlodszy ratownik, ratownik?
Autor Wiadomo¶æ
kindzia 
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³a: 16 Lut 2011
Posty: 1
Sk±d: Kraków
Wys³any: Sro Lut 16, 2011 3:32 pm   mlodszy ratownik, ratownik?

Witam :)

Uprawnienia młodszego ratwonika uzyskałam przed 2006 r (dokładnie w 2005 r według starych zasad). Mam także patent sternika motorowodnego (2008), instruktora pływania, kurs sędziego pływania, i KPP (2010). W tym roku chciałabym odbyć kurs na ratownika WOPR, a włascicie nie wiem dokładnie czy już go nie mam ( w myśl nowej ustawy) o ratownictwie wodnym) i czy nie muszę zabrać się za stpnie zawodowe tzn. ratownik basenoy, śródlądowy, morski. Dodam, że mam na myśli tutaj ratownika zawodowego.

Proszę o pomoc, bo już pogubiłam się w tych stawach, przepisach. Co powinnam zrobić, jaki kurs?

Dziękuje :)
 
     
myr 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 24 Sty 2011
Posty: 41
Sk±d: pl
Wys³any: Czw Lut 17, 2011 10:46 am   

musisz zrobic stopien Ratownik Wopr, pozniej dopiero mozesz zabrac sie za stopnie zawodowe
 
     
Rokam
Starszy Forumowicz WOPR



Do³±czy³: 23 Maj 2008
Posty: 339
Sk±d: hehelmans
Wys³any: Czw Lut 17, 2011 2:40 pm   

Jesteś młodszym na starych zasadach. Czyli możesz pracować za kasę jako młodszy. Robisz kurs Ratownika WOPR (już na nowych) czyli do tego musisz zrobić stopnie zawodowe.
_________________
Go¶æ, myÅ›laÅ‚eÅ›, że on Cie lubi? A to szyderca. Hehehelmans.
 
     
Emilka 
Doświadczony Forumowicz WOPR



Wiek: 37
Do³±czy³a: 16 Wrz 2007
Posty: 48
Sk±d: POZNAŃ
Wys³any: Pi± Lut 18, 2011 8:59 pm   

no trochę się pogubiłeś :roll: !! A szkoda bo jak już robiłeś KPP w 2010 to wystarczyło do końca grudnia złożyć papiery w WOPRze i za opłatą wystawienia identyfikatorów, miałbyś RWŚ, RWB i RWM. A tak hm będziesz musiał się wykosztować, no chyba że da się to jakoś obejść jeszcze na twoją korzyść, ale ja nie wiem ;)
_________________
"Jeśli przyłożyłbyś ucho do mojego serca - usłyszałbyś szum oceanu..."

2006 - MR
2007 - Instruktor sportu - PÅ‚ywanie
2007 - RW
2009 - Instruktor sportu - Kajakarstwo
2010 - KPP, RWÅš, RWB, RWM
2013 - trener II klasy - Kajakarstwo
 
 
     
Perykles
Starszy Forumowicz WOPR


Pomóg³: 21 razy
Do³±czy³: 15 Gru 2009
Posty: 419
Sk±d: inÄ…d
Wys³any: Pi± Lut 18, 2011 11:31 pm   

Emilka napisa³/a:
... wystarczyło do końca grudnia złożyć papiery w WOPRze i za opłatą wystawienia identyfikatorów, miałbyś RWŚ, RWB i RWM. ...
Informacje nieco nieaktualne i odrobinÄ™ niezgodne z aktualnym stanem prawnym :wink:
Jedyne na co kindzia mogła się załapać to uzyskanie certyfikat KPP na drodze recertyfikacji a nie pełnego kursu (bo stopień MRW zrobiła przed wejściem w życie ustawy).
Termin do końca grudnia jest już nieaktualny, obecnie nie ma ograniczenia czasowego. Niestety kindzia nie mogła, nie może i nie będzie mogła wystąpić o nadanie stopni zawodowych w trybie szczególnym ponieważ jednym z warunków jest posiadanie stopnia Ratownik WOPR (a nie MRW który ma kindzia) zrobionego na starych zasadach czyli na kursie który rozpoczął się nie później niż 31 grudnia 2008.
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytañ do SQL: 16