www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Pytanie do Starszych Kolegów
Autor Wiadomo
pietia224
Wypowie się, choć w ostateczności


Doczy: 07 Lut 2011
Posty: 6
Skd: Ropczyce/Kraków
Wysany: Pon Lut 07, 2011 7:39 pm   Pytanie do Starszych Kolegów

Witajcie Panowie/Panie mam oto takie pytanie. Ukończyłem kurs Młodszego Ratownika w 2009 roku jak to mówią jestem Młodszym Ratownikiem na starych zasadach. Jakie mam szansę na znalezienie pracy nad morzem, chce powiedzieć że jestem totalnym laikiem nie pracowałem jeszcze nad morzem i chciałbym tego spróbować bo jest to moim marzeniem.Czy będę musiał przepracować jakieś tygodnie społecznie w sensie przeszkolenie czy coś w tym stylu??

Dziękuję z góry za pomoc.
 
     
ratovvnick 
Doświadczony Forumowicz WOPR
;)


Doczy: 03 Lut 2011
Posty: 58
Skd: Gdynia
Wysany: Pon Lut 07, 2011 7:57 pm   

Jesli ukonczyles kurs w 2009 r, to powinienes byc m.ratownikiem na nowych zasadach. W tym stopniu mozesz obecnie odbywac tylko staz jako asystent. Dopiero wyzszy stopien ratownika WOPR upowazania do pracy zarobkowej.
Tak z praktyki, raczej przyjmuje sie do pracy te osoby ktore maja juz jakies godziny spoleczne, a najchetniej te ktore odrabialy godziny u nas i wykazaly sie czyms;)
_________________
Stażysta BL
Operator BL stopien 1 i 2
Operator Bl stopien 3-w planach
 
     
pietia224
Wypowie się, choć w ostateczności


Doczy: 07 Lut 2011
Posty: 6
Skd: Ropczyce/Kraków
Wysany: Pon Lut 07, 2011 8:01 pm   

Czyli mam rozumieć że MR na nowych zasadach, nie może podjąć pracy zarobkowej nad morzem ??
 
     
Query 
Młodszy Forumowicz


Doczy: 18 Kwi 2009
Posty: 21
Skd: Łódzkie
Wysany: Pon Lut 07, 2011 9:51 pm   

Jeśli ukończyłeś w 2009r. to jesteś młodszym na starych zasadach.
Reforma nastąpiła w roku 2010. Możesz pracować zarobkowo. Polecam zapoznać się z dokumentacją.
_________________
RW
Żeglarz jachtowy
MRW
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Wto Lut 08, 2011 8:55 am   Re: Pytanie do Starszych Kolegów

Witam Młodszego kolegę!

pietia224 napisa/a:
Jakie mam szansę na znalezienie pracy nad morzem

Ja Ci daję jakieś 10% :wink: Tam, gdzie są braki kadrowe biorą nawet młodszych ratowników, aczkolwiek zdarza się to sporadycznie.

pietia224 napisa/a:
chce powiedzieć że jestem totalnym laikiem nie pracowałem jeszcze nad morzem

Każdy z Nas był, a ja sam uważam, że jeszcze dużo muszę się nauczyć :wink:

pietia224 napisa/a:
Czy będę musiał przepracować jakieś tygodnie społecznie w sensie przeszkolenie czy coś w tym stylu??

Zależy do jakiej miejscowości chcesz się udać. Tam, gdzie jest zapotrzebowanie od razu dostaniesz umowę. Przeszkolenie zrobią Ci koledzy ratownicy na stanowisku :lol:

pietia224 napisa/a:
jak to mówią jestem Młodszym Ratownikiem na starych zasadach.

I tego się trzymajmy koledzy :wink: Reforma działa od 2010 roku.
 
     
ratovvnick 
Doświadczony Forumowicz WOPR
;)


Doczy: 03 Lut 2011
Posty: 58
Skd: Gdynia
Wysany: Wto Lut 08, 2011 10:39 am   

Query napisa/a:
Jeśli ukończyłeś w 2009r. to jesteś młodszym na starych zasadach.
Reforma nastąpiła w roku 2010. Możesz pracować zarobkowo. Polecam zapoznać się z dokumentacją.


przepraszam, moj blad. oczywiscie nowe zasady od 1 stycznia 2010. chyba mialem jakis zly dzien, zle to ulokowalem w czasie (co smieszniejsze prowadzilem wtedy zajecia na kursach;) )

wracajac do pracy, tak na serio to z roku na rok coraz mniejsze szanse, chetniej sie teraz bedzie zatrudniac ratownikow WOPR i ratownikow morskich, szansy szukalbym w biedniejszych gminach, mniej popularnych, tam sa jakies minimalne szanse, bo gmina chce oszczedzac itd, na niektorych kapieliskach na ktorych pracowalem byl aki uklad ze najpierw tydzien dwa stazu spolecznego, pozniej jesli nie bylo problemu zatrudnienie, mozesz sprobowac tak sie dogadac ze starszym/gestorem

pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam za wprowadzenie w blad
_________________
Stażysta BL
Operator BL stopien 1 i 2
Operator Bl stopien 3-w planach
 
     
pietia224
Wypowie się, choć w ostateczności


Doczy: 07 Lut 2011
Posty: 6
Skd: Ropczyce/Kraków
Wysany: Wto Lut 08, 2011 11:32 am   

Wielkie dzięki chłopaki za pomoc, i wyjaśnienie mi tej kwestii. Więc mówicie, że większe kurorty wczasowe mogę wymazać z marzeń ;) a więc tak mniej więcej co polecacie mniejsze miasta w jakie mam oscylować możecie podpowiedzieć ??
 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomg: 1 raz
Wiek: 41
Doczy: 03 Sty 2006
Posty: 873
Skd: Sopot !
Wysany: Wto Lut 08, 2011 11:56 am   

nie musisz wymazywać z marzeń pracy nad morzem - bierz się do roboty i podnoś kwalifikacje !!! :)
 
     
immortal 
Stały bywalec



Doczy: 02 Wrz 2007
Posty: 587
Skd: sercem na morzu...
Wysany: Wto Lut 08, 2011 9:23 pm   

widzę, że koledzy zapomnieli chyba, że też kiedyś byli MR i nie wiedzieli wszystkiego... posty nie wnoszące nic mądrego do tematu zostały wykasowane
_________________
"We wszystkich dyskusjach i kłótniach ostatnie słowo należy do moderatorów..."
 
 
     
pietia224
Wypowie się, choć w ostateczności


Doczy: 07 Lut 2011
Posty: 6
Skd: Ropczyce/Kraków
Wysany: Wto Lut 08, 2011 9:48 pm   

Wiec panowie wiem ze mam sie szkolic, ale co jak narazie mozecie mi jeszcze doradzic. Szkolenia wiaza sie z kosztami wlasnie na wakacjach chcialbym sobie dorobic i zarobic na te kursy wiec jakas rada ??
 
     
Rokam
Starszy Forumowicz WOPR



Doczy: 23 Maj 2008
Posty: 339
Skd: hehelmans
Wysany: Wto Lut 08, 2011 9:55 pm   

Są bezpłatne informacje w internecie.
WOPR to nie jedyny żywiciel. Chociażby odśnieżanie ulic czy coś takiego. Żadna praca nie hańbi.
_________________
Go, myślałeś, że on Cie lubi? A to szyderca. Hehehelmans.
 
     
mati4991 
Doświadczony Forumowicz WOPR
(((d[-.-]b)))


Doczy: 12 Lis 2009
Posty: 50
Skd: Wrocław
Wysany: Wto Lut 08, 2011 10:02 pm   

pietia224 napisa/a:
Szkolenia wiaza sie z kosztami wlasnie na wakacjach chcialbym sobie dorobic i zarobic na te kursy wiec jakas rada ??


Nad morzem nie dasz rady odłożyć kasy na kursy :mrgreen: , jeszcze będziesz dopłacał, ale opłaca się :mrgreen:
 
 
     
ratovvnick 
Doświadczony Forumowicz WOPR
;)


Doczy: 03 Lut 2011
Posty: 58
Skd: Gdynia
Wysany: Sro Lut 09, 2011 12:17 am   

pietia224 napisa/a:
Wiec panowie wiem ze mam sie szkolic, ale co jak narazie mozecie mi jeszcze doradzic. Szkolenia wiaza sie z kosztami wlasnie na wakacjach chcialbym sobie dorobic i zarobic na te kursy wiec jakas rada ??


co mozesz jeszcze zrobic? jak juz mowilem, jakikolwiek staz, chocby na basenie, poprawa warunkow fizycznych i umiejetnosci (moze macie w woprze jakies zajecia u Was? w gdynskim i sopockim woprze sa takie zajecia bezplatnie) to moze procentowac, gdyz na plaze czesto prowadzone sa testy. poprawiaj swoja wiedze, popytaj instruktorow, starszy ratownikow oraz tych ratownikow ktorzy juz gdzies pracowali, moze Cie poleca, moze "sprzedadza" Ci jakis kontakt. w kazdym badz razie zycze powodzenia:)
_________________
Stażysta BL
Operator BL stopien 1 i 2
Operator Bl stopien 3-w planach
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Sro Lut 09, 2011 11:31 am   

pietia224, w jakim wieku jesteś? mati4991 niestety ma racje, z morza ciężko odłożyć jakiekolwiek pieniądze. Mój kolega wydał 2500zł, więc jeszcze dokładał do interesu ;) z kolei ja byłem na największym plusie ze wszystkich - 500zł udało mi się przywieźć do domu.
 
     
Rokam
Starszy Forumowicz WOPR



Doczy: 23 Maj 2008
Posty: 339
Skd: hehelmans
Wysany: Sro Lut 09, 2011 3:09 pm   

Mi udało się dużo więcej. Może dlatego, że nie mieszkałem w miejscu pracy ;) . Codziennie możliwy był powrót do domu więc odpadały koszty jedzenia a to duży + :D
_________________
Go, myślałeś, że on Cie lubi? A to szyderca. Hehehelmans.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapyta do SQL: 16