www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
MR ?
Autor Wiadomo
Maldo 
Czasem zagląda


Doczy: 17 Kwi 2010
Posty: 3
Skd: Łódź
Wysany: Nie Kwi 18, 2010 1:26 am   MR ?

Witam
Chciałbym zadać pare pytań w związku z Młodszym Ratownikiem.
Pewnie są co do niektórych pytan odpowiedzi na forum ale nigdzie nie jest czarno na białym co i jak.
1. Czy jeżeli zrobie teraz kurs tzn. po tej uchwale z grudnia 2009 mogę dostać jakąkolwiek kase za siedzenie na kąpielisku czy wszystko za frajer ?
2. Czy MR są przydatni? wyczytałem że nie są liczeni do składu ratowniczego tzn. dla prywaciarza nie są oni już do nieczego potrzebni, czyli nie ma "zapotrzebowania" na MR.
3. Czy po kursie trzeba odrabiać jakieś godzinki społecznie ?
4. Czy pomimo ewentualnej pracy za frajer jadąc nad morze z łodzi pracodawca zapewnia wikt i opierunek ?

PS proszę nie wklejać tekstu uchwał na 2 strony tylko mniej wiecej jasne czarno na białym odpowiedzi
 
     
mcleod 
Doświadczony Forumowicz WOPR
ratownik wopr


Doczy: 18 Lip 2009
Posty: 47
Skd: Olsztyn
Wysany: Nie Kwi 18, 2010 8:03 am   

Powiem Ci żeś młody człowiek a już strasznie myślisz. Wszystko tylko za kasę - ja rozumiem
że pieniądze itd.... MR to stopień który zaczyna Twą przygodę z ratownictwem i tak powinien być rozumiany - ma być przyczynkiem dzięki któremu będziesz rozwijał swe umiejętności i doskonalił się w tej ratowniczej materii. Także przystopuj z zarabianiem pieniędzy na razie
jako MR . Pomyśl o patentach i stopniu Ratownika i dopiero o zarabianiu jako ratownik.
Z drugiej strony nowa reforma utrudnia finansowo zdobycie stopnia Ratownika WOPR Zawodowego .....
Ja pamiętam że jako MR pracowaliśmy na jeziorach za darmo dla samej frajdy , ideałów
choć może nie powinienem mówić tego słowa bo jest ono chyba już nieaktualne niestety i w naszej organizacji WOPR.
Także przemyśl sprawę :wink:
Pozdrawiam
 
     
Maldo 
Czasem zagląda


Doczy: 17 Kwi 2010
Posty: 3
Skd: Łódź
Wysany: Nie Kwi 18, 2010 10:58 am   

Taaak
Tylko że jeszcze rok temu można było sobie coś dorobić, a teraz wkońcu nie wiem jak jest.
A jak jest z Ratownikiem WOPR ?
Wymagania nie są jakieś wyśrubowane i myśle że bez problemu każdy kto troche pływa powinien się dostać na kurs. A z tym MR to pewnie po kursie jest jakiś test. Trudny ? Duża zdawalność czy tylko wybrani sobie poradza. Raczej musi być łatwy, bo z tego co widze to WOPR ma tylko kożyści finansowe z nowego MR.
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Nie Kwi 18, 2010 11:04 am   Re: MR ?

Maldo napisa/a:
PS proszę nie wklejać tekstu uchwał na 2 strony tylko mniej wiecej jasne czarno na białym odpowiedzi


Kiedy to właśnie w uchwałach jest wszystko jasno napisane czarne na białym.

Młodszy ratownik WOPR może;
1) pełnić dyżury społeczne pod nadzorem ratownika starszego stopniem w parkach wodnych i pływalniach oraz na kąpieliskach.
2) udzielać pierwszej pomocy zgodnie z zasadami określonymi w ustawie z dnia 8 września 2006 roku o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz. U. z 2006 r. Nr 191, poz. 1410, z póżn. zm.), zwana dalej „ustawą o PRM”.
2. Młodszy ratownik WOPR nie może pracować w charakterze ratownika.

Czy to takie trudne do interpretacji?

Maldo napisa/a:
2. Czy MR są przydatni? wyczytałem że nie są liczeni do składu ratowniczego tzn. dla prywaciarza nie są oni już do nieczego potrzebni, czyli nie ma "zapotrzebowania" na MR.

Dla prywaciarza nie są przydatni, jednak na kąpielisku mogą się przydać.
Maldo napisa/a:
3. Czy po kursie trzeba odrabiać jakieś godzinki społecznie ?

Tak, mówi o tym regulamin prowadzenia dokumentacji, korespondencji i ewidencji w jednostkach WOPR - 20h w ciągu roku.
Nie wiem czy w ogóle ktokolwiek tego przestrzega. Martwy zapis.
Maldo napisa/a:
4. Czy pomimo ewentualnej pracy za frajer jadąc nad morze z łodzi pracodawca zapewnia wikt i opierunek ?

Zależy od pracodawcy.
 
     
Maldo 
Czasem zagląda


Doczy: 17 Kwi 2010
Posty: 3
Skd: Łódź
Wysany: Nie Kwi 18, 2010 11:21 am   

Czyli tak narawde teraz MR jest tylko po to żeby WOPR mógł na czymś zarobić...
Jeżeli ktoś się chce bawić w ratownika to najlepiej od razu po kursie MR iść na RW ?
 
     
wopr rewal 
Stały bywalec



Pomg: 1 raz
Doczy: 20 Lut 2006
Posty: 535
Skd: Sosnowiec
Wysany: Pon Kwi 19, 2010 10:35 am   

Tak niestety to teraz wygląda,natomiast zaraz po RW zrobiłbym na Twoim miejscu specjalizacje zawodową
 
     
immortal 
Stały bywalec



Doczy: 02 Wrz 2007
Posty: 587
Skd: sercem na morzu...
Wysany: Wto Kwi 20, 2010 8:42 am   

mcleod napisa/a:
Wszystko tylko za kasę - ja rozumiem
że pieniądze itd.... MR to stopień który zaczyna Twą przygodę z ratownictwem i tak powinien być rozumiany - ma być przyczynkiem dzięki któremu będziesz rozwijał swe umiejętności i doskonalił się w tej ratowniczej materii. Także przystopuj z zarabianiem pieniędzy na razie jako MR


no niestety wydaje mi się, że nasza organizacja zazwyczaj nie jest postrzegana jako ta "idealistyczna" a raczej jako ta, która dawała możliwość dorobienia. W miejscu w którym pracuje zatrudnionych jest około 80 ratowników i 90% z nich traktuje tą prace wyłącznie jako możliwość dorobienia sobie.

niestety ale tak jest:

http://demotywatory.pl/704426/TOPR-----WOPR
_________________
"We wszystkich dyskusjach i kłótniach ostatnie słowo należy do moderatorów..."
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapyta do SQL: 16