www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Ratownik wodny - egzaminy
Autor Wiadomo¶æ
szaser 
Wypowie się, choć w ostateczności


Do³±czy³: 14 Kwi 2010
Posty: 7
Sk±d: Lublin
Wys³any: Sro Kwi 14, 2010 1:23 pm   Ratownik wodny - egzaminy

1. Jak wyglądają egzaminy na ratownika wodnego? Co trzeba przepłynąć i w jakim czasie?
2. Czy zaliczenia obejmują pierwsza pomoc? Co jesli ktoś ma skończony kpp
3. Czy uprawnienia mozna zawiesić do czasu spełnienia `wymagań wstępnych`, chodzi mi głownie o te przepracowane godziny. Ja miałem zawieszone MR i Ratownika WOPR, troche po znajomości. Nie wiem, czy wyższe jednostki egzaminacyjne idą z tym na ręke.
 
     
MÅ‚oody 
Stały bywalec


Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 537
Sk±d: chleb!
Wys³any: Sro Kwi 14, 2010 1:51 pm   

Czy tak ciężko jest czytać uchwały ZG WOPR?

szaser napisa³/a:
1. Jak wyglądają egzaminy na ratownika wodnego? Co trzeba przepłynąć i w jakim czasie?

1. PrzepÅ‚yniÄ™cie dystansu 50 m kraulem ratowniczym w czasie poniżej 50”.
2. PrzepÅ‚yniÄ™cie dystansu 400 m stylem dowolnym w czasie poniżej 8’.
3. Przepłynięcie 25 m pod wodą i wydobycie 3 przedmiotów leżących w promieniu 5 m od siebie na głębokości od 2 do 4 m.

Cytat:
2. Czy zaliczenia obejmują pierwsza pomoc? Co jesli ktoś ma skończony kpp

-> http://wopr.pl/index.php?...=216&Itemid=158
Jeśli nie jest napisane, że ktoś posiadający zaświadczenie KPP jest zwolniony z tych zaliczeń to Nie jest zwolniony. :)

szaser napisa³/a:
3. Czy uprawnienia mozna zawiesić do czasu spełnienia `wymagań wstępnych`, chodzi mi głownie o te przepracowane godziny. Ja miałem zawieszone MR i Ratownika WOPR, troche po znajomości. Nie wiem, czy wyższe jednostki egzaminacyjne idą z tym na ręke.

Jak to "zawiesić"??!!
Warunkiem przystąpienia do kursu i egzaminu na RWŚ, RWM, RWP jest spełnienie wymagań formalnych w tym ilości przepracowanych godzin.
Nie istnieje inna legalna możliwość.
_________________
Lifeguard -> Trained to save your ass, not kiss it.
 
     
szaser 
Wypowie się, choć w ostateczności


Do³±czy³: 14 Kwi 2010
Posty: 7
Sk±d: Lublin
Wys³any: Sro Kwi 14, 2010 5:47 pm   

To co podałeś na poczatku to wymagania wstepne. Nie trzeba byc świetnym pływakiem by na pływalni zrobić 400m w 8 min ;) .
.pdf pokrywa się z tym co znalazłem na stronie warszawskiego WOPR`u
http://www.wopr.waw.pl/viewpage.php?page_id=114
Ze wszystkim trzeba się zmieścić w czasie, ale nie podano w jakim.
I tak się zastanawiam, jak wstępne są te wymagania ;) .

Zawiesić w drodze fikcji administracyjnej. Nie miałem wtedy wymaganego wieku, i tak kurs robiłem w lipcu, a legitymacje dostawałem we wrześniu. Nie sądze by groził za to prokurator.

Dzieki za odpowiedź.
Rozejrzę się najpierw za tm stażem, kursem kpp i dopiero wróce pytac o egzamin na wodniaka.
btw;
jaka organizacja najczesciej zajmuje sie szkoleniami z kpp? Gdzie tego szukać? estem z Lublina
 
     
Perykles
Starszy Forumowicz WOPR


Pomóg³: 21 razy
Do³±czy³: 15 Gru 2009
Posty: 419
Sk±d: inÄ…d
Wys³any: Sro Kwi 14, 2010 6:45 pm   

Młoody faktycznie zacytował wymagania wstępne jednak równocześnie podał link do dokumentu zawierającego wszystkie niezbędne informacje.
Jak przewiniesz dokument na sam koniec to znajdziesz kartę umiejętności czyli tabelkę rzeczy które musisz zaliczyć aby uzyskać stopień.
Warto zauważyć że są to wymagania minimalne więc stanowią dla instruktora WOPR swego rodzaju szablon który może on co nieco rozszerzyć ;)
 
     
MÅ‚oody 
Stały bywalec


Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 537
Sk±d: chleb!
Wys³any: Sro Kwi 14, 2010 9:06 pm   

szaser napisa³/a:
Zawiesić w drodze fikcji administracyjnej. Nie miałem wtedy wymaganego wieku, i tak kurs robiłem w lipcu, a legitymacje dostawałem we wrześniu. Nie sądze by groził za to prokurator.


Teraz już wiemy o co Ci chodziło...
Instruktor nie powinien przyjąć na kurs osoby nie spełniającej wymogów formalnych, jeśli to zrobił to tylko na tym skorzystałeś, więc nie chwal się tym bo twój Instruktor pewnie by sobie tego nie życzył.

Na "wyższym szczeblu" czyli na poziomie jednostek wojewódzkich, które są organizatorami kursów na Ratowników Wodnych taka historia nie przejdzie. Nie ma szans.
_________________
Lifeguard -> Trained to save your ass, not kiss it.
 
     
szaser 
Wypowie się, choć w ostateczności


Do³±czy³: 14 Kwi 2010
Posty: 7
Sk±d: Lublin
Wys³any: Czw Kwi 15, 2010 9:34 pm   

Dzieki i przepraszam :)
Kursy te odbywałem pare lat temu i jestem całkowicie zielony w tym jak to teraz wygląda. Zapytam jeszcze o staż w stopniu ratownika WOPR.
Musi on odbywac sie pod ratownikiem wyższym stopniem, jak te 100h społecznych?. Czy dajmy na to praca samodzielna na koloniach moze zostac wpisana do tabeli `rejestr prac`?, pracodawca może to podpisać lub potwierdzić jakoś w WOPRze, ze u niego wypracowalem te godziny?
 
     
MÅ‚oody 
Stały bywalec


Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 537
Sk±d: chleb!
Wys³any: Czw Kwi 15, 2010 11:10 pm   

Jeśli zrobiłeś Ratownika WOPR /tak wnioskuje z wypowiedzi/ przed 01-01-2010 to możesz pracować samodzielnie. Zachowałeś stare kompetencje.

Do stażu liczą się wszystkie godziny jakie przepracowałeś. Każdy pracodawca po skończeniu pracy np. po sezonie wbija ci to do legitymacji.

Pozdro
_________________
Lifeguard -> Trained to save your ass, not kiss it.
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytañ do SQL: 17