www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Gdzie w legitymymacjach WOPRu znajdÄ… siÄ™ nowe uprawnienia
Autor Wiadomo¶æ
Zuba 
Forumowicz WOPR


Wiek: 30
Do³±czy³: 22 Lut 2009
Posty: 36
Sk±d: ToruÅ„
  Wys³any: Pon Lip 27, 2009 7:19 pm   Gdzie w legitymymacjach WOPRu znajdÄ… siÄ™ nowe uprawnienia

Mam pytanie: Czy w związku z tym, że po reformie szkolenia pojawiły się nowe uprawnienia tj. ratownik wodny: śródlądowy, morski, basenowy oraz mł instruktor WOPR będą wydawane jakieś nowe legitymacje czy możne będziemy mogli otrzymać jakieś uzupełnienie do "starych legitymacji"? Czy tez może będziemy bazować na identyfikatorach plastikowych.

Bardzo mnie to ciekawi bo nie wiem gdzie znajdÄ… siÄ™ nasze nowe uprawnienia:)
_________________
2008r.- MRW
2008r.- VDWS
2009r.- Żeglarz Jachtowy
2010r.- Sternik Motorowodny
 
 
     
sharky
Starszy Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 04 Cze 2007
Posty: 316
Sk±d: 3M
Wys³any: Pon Lip 27, 2009 7:47 pm   Re: Gdzie w legitymymacjach WOPRu znajdÄ… siÄ™ nowe uprawnieni

Zuba napisa³/a:
Mam pytanie: Czy w związku z tym, że po reformie szkolenia pojawiły się nowe uprawnienia tj. ratownik wodny: śródlądowy, morski, basenowy oraz mł instruktor WOPR będą wydawane jakieś nowe legitymacje czy możne będziemy mogli otrzymać jakieś uzupełnienie do "starych legitymacji"? Czy tez może będziemy bazować na identyfikatorach plastikowych.

Bardzo mnie to ciekawi bo nie wiem gdzie znajdÄ… siÄ™ nasze nowe uprawnienia:)


Są już nowe druki legitymacji. Mają jasno niebieskie okładki.
Na stronie 11 potwierdza się uprawnienia ratownika wodnego pływalni, śródlądowego i morskiego, a na stronie 12 młodszego instruktora WOPR. Młodsi na lipcowym kursie już je dostali. A co ze starymi ratownikami nie wiem.
 
     
Osiola 
Starszy Forumowicz WOPR



Pomóg³: 2 razy
Do³±czy³: 30 Wrz 2007
Posty: 499
Sk±d: ÅšwinoujÅ›cie
Wys³any: Wto Lip 28, 2009 10:52 pm   

moim zdaniem przy weryfikacjy badz kursie na stopnie zawodowe legitymacja zostanie wymieniona na nowa
 
     
brzucho1989 
Doświadczony Forumowicz WOPR



Wiek: 35
Do³±czy³: 04 Sie 2008
Posty: 71
Sk±d: mazowieckie
Wys³any: Wto Lip 28, 2009 11:19 pm   

Paranoja, mam bogato zapisany rejestr pracy i dużurów społ. i :) :) nie oddam mojej starej legitymacji. Ma dla mnie wartość sentymentalną :wink:
 
     
Osiola 
Starszy Forumowicz WOPR



Pomóg³: 2 razy
Do³±czy³: 30 Wrz 2007
Posty: 499
Sk±d: ÅšwinoujÅ›cie
Wys³any: Sro Lip 29, 2009 9:05 am   

chyba nie beda zabierali tylko ja uniewaznia jakos i dostaniesz nowa , nie wiem czy beda przepisywac to co miales, czy jakies odnosniki beda, ciekawe jak to ma wygladac
 
     
Zuba 
Forumowicz WOPR


Wiek: 30
Do³±czy³: 22 Lut 2009
Posty: 36
Sk±d: ToruÅ„
Wys³any: Sro Lip 29, 2009 3:36 pm   

Nie może być tak, że dostaniemy nowe legitymacje a rejestr prac nie zostanie przepisany.
Może będzie to wyglądało w ten sposób, że zostaną one nam przepisane a podpisze się pod tym WOPR.
_________________
2008r.- MRW
2008r.- VDWS
2009r.- Żeglarz Jachtowy
2010r.- Sternik Motorowodny
 
 
     
B_N 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl
Patriota


Wiek: 36
Do³±czy³: 01 Wrz 2006
Posty: 206
Sk±d: Stalowa Wola/WrocÅ‚aw
Wys³any: Sro Lip 29, 2009 6:28 pm   

Jako że jestem już posiadaczem nowej legitymacji mogę rozwiac wątpliwości.
Stara książeczka zostaje w Naszych rękach jednakże traci ona ważnośc. Nowe legitymacje mają również nowe numery.
Pozdrawiam.
 
 
     
unterwater 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 09 Lut 2009
Posty: 53
Sk±d: Pomorze
Wys³any: Sro Lip 29, 2009 6:48 pm   

B_N napisa³/a:
Stara książeczka zostaje w Naszych rękach jednakże traci ona ważnośc. Nowe legitymacje mają również nowe numery.

Oczywiście za wymianę ratownik płaci z własnej kieszeni - da to WOPRowi jakieś pół miliona na czysto.
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Do³±czy³: 04 Gru 2007
Posty: 629
Sk±d: woj.Å‚odzkie
Wys³any: Sro Lip 29, 2009 7:50 pm   

Wpisu uprawnień ratowników zawodowych dokonują prezesi jednostek wojewódzkich w starych legitymacjach ( nie wymienia się legitymacji ponieważ zwierają one całą histrorię aktywności zawodpowej ratownika) używając do tego pieczątek o wzorze określonym przez ZG. Wpis dokonywany jest niestety po opłaceniu 200 zł. za każde uprawnienie zawodowe ( dotyczy to zarówno tych ratowników którzy ukończyli odpowiedni kurs w 2009 r. jak również tych ratowników którzy będąc ratownikami WOPR na dzień 31.12.20008 dostali uprawnienia zawodowe z urzędu majjąc oczywiście KPP.
W przypadku uczestników kursów centralnych w Tamie wystawiono nowe legitymavcje dokonując w nich jedynie wpisów st. rat. i mł. instr. oczywiście pozostawiając stare legitymacje ich właścicielom.
_________________
s.o.
 
     
B_N 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl
Patriota


Wiek: 36
Do³±czy³: 01 Wrz 2006
Posty: 206
Sk±d: Stalowa Wola/WrocÅ‚aw
Wys³any: Czw Lip 30, 2009 12:09 am   

unterwater napisa³/a:
B_N napisa³/a:
Stara książeczka zostaje w Naszych rękach jednakże traci ona ważnośc. Nowe legitymacje mają również nowe numery.

Oczywiście za wymianę ratownik płaci z własnej kieszeni - da to WOPRowi jakieś pół miliona na czysto.

My na kursie nie placilismy za wymiane. Chyba ze doliczono Nam to do kursu ;)
 
 
     
Krajak 
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 03 Sie 2009
Posty: 1
Sk±d: IÅ‚awa
Wys³any: Wto Sie 04, 2009 3:35 am   

Hejka :)

A ja mam inne pytanko.

Aktualnie jestem MR (kurs odbyty w całości w zeszłym roku wg starych zasad), a od pon. zaczynam kurs na RW wg nowych zasad. Trochę lipa, bo mam rok w plecy, a mogłem się wcześniej zdecydować na RW... No, ale trudno.

Mam jeszcze starą legitymację, w której nie mam miejsca, ani na stopnie zawodowe ratownika WOPR, ani mł. instruktora WOPR.

I jak to teraz będzie w moim przypadku? Dopóki nie zrobię kursu na któryś ze stopni zawodowych, dopóty będę miał starą książeczkę, tak?

Aha i jeszcze, jak to jest z KPP?
Czy jak ukończę kurs KPP, to też moja legitymacja będzie się kwalifikowała do wymiany? Czy po prostu wpiszą mi to gdzieś do legitki? A jeśli wpiszą to gdzie?


Bardzo Was proszę o odpowiedzi i rozwianie moich wątpliwości.
Pozdrawiam!
Kuba

[ Dodano: Sro Sie 05, 2009 8:00 pm ]
@ODŚWIEŻAM

Bardzo Was proszÄ™ o odpowiedzi
Pozdrawiam!
Kuba
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytañ do SQL: 16