www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Zamkniêty przez: DeVu
Pi± Cze 19, 2009 11:54 am
Asystentura
Autor Wiadomo¶æ
Kreolka 
Czasem zaglÄ…da
Kreolka


Do³±czy³a: 26 Cze 2008
Posty: 4
Sk±d: MyÅ›lenice
Wys³any: Sro Cze 10, 2009 3:12 pm   Asystentura

mam pytanie:) jakie wymogi trzeba spełnić by móc zrobić asystenturę na kursie MR ??
 
 
     
Eman 
Forumowicz WOPR



Wiek: 36
Do³±czy³: 18 Maj 2009
Posty: 36
Sk±d: BiaÅ‚a Podlaska
Wys³any: Sro Cze 10, 2009 9:28 pm   

Najlepiej zapytaj wykładowcy WOPR :D
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Pi± Cze 12, 2009 12:30 pm   Re: Asystentura

Kreolka napisa³/a:
jakie wymogi trzeba spełnić by móc zrobić asystenturę na kursie MR ??


Nie ma żadnych wymogów. Instruktor prowadzący kurs dobiera sobie kadrę, w tym przypadku asystentów. Jeśli chciałabyś uczestniczyć w kursie, zgłoś się do swojego wopru i zapytaj o taką możliwość. Ja swoją pierwszą asystenturę zaliczyłem posiadając stopień młodszego ratownika.


Pozdrawiam
 
     
Kreolka 
Czasem zaglÄ…da
Kreolka


Do³±czy³a: 26 Cze 2008
Posty: 4
Sk±d: MyÅ›lenice
Wys³any: Sob Cze 13, 2009 12:07 am   

a to super, bo mój Instruktor się zgodził , ale jak poszłam załatwiać dokumenty to Pani z biura WOPRu powiedziała kategorycznie nie, jakby w chęci rozwijania się i zdobywania nowego doświadczenia było coś złego. A na moim kursie byli dwaj asystenci po kursie MR, więc czemu by i teraz tak być nie mogło. :)
 
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Sob Cze 13, 2009 12:33 am   

Kreolka napisa³/a:
jak poszłam załatwiać dokumenty to Pani z biura WOPRu powiedziała kategorycznie nie


Jakie dokumenty? Instruktor wpisuje w dzienniku kursu kadrÄ™.

Pani z biura WOPRu nie za wiele ma do powiedzenia w tej sprawie :wink:
 
     
sairus20 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³: 24 Mar 2007
Posty: 145
Sk±d: Sie biorÄ… dzieci
Wys³any: Sob Cze 13, 2009 12:59 am   

Ja kiedyś robiłem niby asystenturę...Pierwszy rok jako MR i nic nie dostałem do książeczki, rok później jako RW i dostałem wpis w rejestrze pracy jako asystent instruktora...Jak dla mnie to lipa... :sad:
_________________
2003 MR
2004 Sternik Motorowodny RW
2005 OWD PADI
2008 AOWD PADI
2009 St Sternik Motorowodny???
 
     
immortal 
Stały bywalec



Do³±czy³: 02 Wrz 2007
Posty: 587
Sk±d: sercem na morzu...
Wys³any: Sob Cze 13, 2009 11:10 am   

DeVu napisa³/a:
Jakie dokumenty?


Oprócz wpisu do legitymcji instruktor powinien wystawić Karte Opinii O Asystencie ale nie często się to zdzarza gdyż jest to potrzebne tylko Starszym Ratownikowm chcącym pojechać na Kurs Instruktora WOPR.

Wzór karty opinii na stronie ZG WOPR
http://www.wopr.pl/index....cman&Itemid=162
_________________
"We wszystkich dyskusjach i kłótniach ostatnie słowo należy do moderatorów..."
 
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Sob Cze 13, 2009 12:07 pm   

Faktycznie, zapomniałem o tym ;) Dzięki za linka.

Druga sprawa: czy asystentura prowadzona wcześniej niż od momentu posiadania SRW jest także wliczona do stażu, gdyby ktoś wybierał się na kurs Instruktora WOPR?
 
     
Kreolka 
Czasem zaglÄ…da
Kreolka


Do³±czy³a: 26 Cze 2008
Posty: 4
Sk±d: MyÅ›lenice
Wys³any: Sob Cze 13, 2009 5:44 pm   

DeVu napisa³/a:


Jakie dokumenty?

:wink:


no ja słyszałam że chcąc ubiegać się o asystenturę trzeba złożyć podanie do szefa szkolnictwa.
 
 
     
rafaco
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Do³±czy³: 01 Kwi 2007
Posty: 180
Sk±d: Bialystok/ Sopot
Wys³any: Nie Cze 14, 2009 4:53 pm   

W woj. Podlaskim nie widziałem nigdy ml. ratownika jako asystenta, u mnie zawsze na kursach byli asystentami starsi ratownicy którzy byli kandydatami na instruktorów, prowadzili wiekszośc zajęc instruktor tylko dopowiadał pewne kwestie( nie twierdze ze nic nie robił) i przynajmni9ej mi tak sie widzi ze tak powinna wygladać asystentura że ktos kto ma juz jakaś wiedzę uczy sie ja przekazywać dalej bo jak ktos robi asystenture majac ml. ratownika to chyba całosc i tak prowadzi instruktor a on moze tylko pokazac np jak wykonac skok czy cos innego bo chyba juz nie omowi tego,ale oczywiscie nie mam nic przeciwko bo tak jak wczesniej pisaliscie forma nowego doswiadczenia ja poki co mam wodnego i narazie nie spieszno mi do prowadzenia asystentury
_________________

 
     
immortal 
Stały bywalec



Do³±czy³: 02 Wrz 2007
Posty: 587
Sk±d: sercem na morzu...
Wys³any: Nie Cze 14, 2009 6:46 pm   

DeVu napisa³/a:
czy asystentura prowadzona wcześniej niż od momentu posiadania SRW jest także wliczona do stażu, gdyby ktoś wybierał się na kurs Instruktora WOPR?


Nie. Liczone sa tylko asystentury zrobione jako SRW.

Kreolka napisa³/a:
no ja słyszałam że chcąc ubiegać się o asystenturę trzeba złożyć podanie do szefa szkolnictwa.


Bardzo dobrze słyszałaś. Dobrze jest oficjalnie podejść do tematu i przed rozpoczęciem kursu złożyć podanie zaadresowane do szefa szkolenia z prośbą o przydzielenie Cię jako asystenta. W dużych jednostkach gdy jest się tylko "szarym" i nieznanym nikomu ratownikiem to czasem jedyna droga przydzielenia jako asystenta.
_________________
"We wszystkich dyskusjach i kłótniach ostatnie słowo należy do moderatorów..."
 
 
     
rato805
Doświadczony Forumowicz WOPR



Do³±czy³: 20 Wrz 2007
Posty: 46
Sk±d: kraków
Wys³any: Nie Cze 14, 2009 11:27 pm   

DeVu mylisz się. Pani z biura ma duzo do powiedzenia, bo ona dokładnie wykonuje polecenia i jest bardzo dobrze poinformowana osobą co, gdzie, jak i kiedy.
Co do asystentur na kursach przez Młodszych Ratowników to raczej bym ich nazwał demonstratorami albo pomocnikamu biorąc nazewnictwo z kursów narciarstwa a nie asystentami.
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Nie Cze 14, 2009 11:46 pm   

rato805 napisa³/a:
Pani z biura ma duzo do powiedzenia, bo ona dokładnie wykonuje polecenia i jest bardzo dobrze poinformowana osobą co, gdzie, jak i kiedy.

Owszem zgadzam się, jednak nie jest tak wszędzie, u mnie np. Pani z WOPRu jest od spraw papierkowych, nie od decydowania o asystenturze ;) wszystkie sprawy związane z kursami załatwiane są indywidualnie z Instruktorem. Już raz organizowałem kurs, wiem na czym to polega i jakie są wymogi.
rato805 napisa³/a:
Co do asystentur na kursach przez Młodszych Ratowników to raczej bym ich nazwał demonstratorami albo pomocnikamu biorąc nazewnictwo z kursów narciarstwa a nie asystentami.

Również przyznaję Ci rację, ale czy to źle, że są osoby które się w to angażują, nawet jak mają MR ?
rafaco napisa³/a:
u mnie zawsze na kursach byli asystentami starsi ratownicy którzy byli kandydatami na instruktorów

U mnie starszych ratowników mogę wyliczyć na palcach jednej ręki. A kandydatów na Instruktorów... :roll: Młodzi się garną do pomocy, bo są miejsca gdzie startuje się od zera.


Pozdrawiam!
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytañ do SQL: 17