www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Zmiany w przepisach, stopnie ratownicze
Autor Wiadomo¶æ
likiliki 
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 23 Kwi 2009
Posty: 3
Sk±d: Warszawa
  Wys³any: Czw Kwi 23, 2009 8:03 pm   Zmiany w przepisach, stopnie ratownicze

Witam w 2007 zrobiłem MR WOPR ale długo się ratownictwem nie zajmowałem. Teraz chciałbym się tym się tym zainteresować na poważnie i gdzieś się do pracy załapać.

Mam pytanie odnośnie tej zmiany w przepisach jaka nastąpiła. Czy według tej nowej weryfikacji teraz mam Stopień Ratownika WOPR czy nadal MR WOPR??
A i jeszcze jak się ma sprawa do KPP, bo niby na kursie 2 lata temu była mowa o pierwszej pomocy, ale czy to się zalicza i można powiedzieć że się jest po KPP??
 
     
shopek 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Wiek: 33
Do³±czy³a: 24 Pa¼ 2007
Posty: 149
Sk±d: zielona góra
Wys³any: Czw Kwi 23, 2009 8:10 pm   

proponuję się zagłębic w forum - tam jest wszystko wyjaśnione, wystarczy tlyko trochę chęci
_________________
Ból związany z samodyscyplinowaniem się, nie jest nigdy tak duży jak ból wynikający z rozczarowania i porażki
 
     
Osiola 
Starszy Forumowicz WOPR



Pomóg³: 2 razy
Do³±czy³: 30 Wrz 2007
Posty: 499
Sk±d: ÅšwinoujÅ›cie
Wys³any: Czw Kwi 23, 2009 8:25 pm   

likiliki napisa³/a:
A i jeszcze jak się ma sprawa do KPP, bo niby na kursie 2 lata temu była mowa o pierwszej pomocy, ale czy to się zalicza i można powiedzieć że się jest po KPP??


nie nie mozna powiedziec ze jest sie po KPP
a co do reszty to jest obszerny temat o reformie
_________________
1183

www.wopr.swi.pl
http://www.facebook.com/wopr.swinoujscie
 
     
likiliki 
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 23 Kwi 2009
Posty: 3
Sk±d: Warszawa
Wys³any: Czw Kwi 23, 2009 10:21 pm   

Poczytałem to forum i wiele mi się wyjaśniło. Tyle tylko że nie wiem czy mnie to łapie:
"W ramach reformy poszczególne stopnie automatycznie będą posiadały wyższe kompetencje. Młodszy Ratownik WOPR (wg programu 1/2000) staje się Ratownikiem WOPR (wg nowego programu)."

Skoro uzyskałem MR WOPR w czerwcu 2007 to czy to jest "wg programu 1/2000"??????, bo jeśli tak to rozumiem, że mam stopień R WOPR
 
     
bolek0209 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Wiek: 59
Do³±czy³: 13 Wrz 2006
Posty: 41
Sk±d: dolny Å›lÄ…sk
Wys³any: Pon Kwi 27, 2009 8:14 pm   

troszeczkę to wszystko poplątałeś : skoro uzyskałeś stopień MR w 2007 roku to nie mogłeś robić wg programów z 2000 roku bo od 01.01.2006 decyzją Prezesa zostały wprowadzone nowe programy szkoleń a co do posiadania z automatu wyższych uprawnień to niestety dalej jeseteś MR WOPR zapraszamy do podnoszenia kwalifikacji na kursie R WOPR
_________________
bolek0209
Instruktor WOPR
Starszy Sternik Motorowodny
KPP BLS AED
 
 
     
likiliki 
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 23 Kwi 2009
Posty: 3
Sk±d: Warszawa
Wys³any: Wto Kwi 28, 2009 5:10 pm   

wielkie dzięki za odpowiedź. właśnie o to chciałem się wywiedzieć. Choć z drugiej strony wolałbym jednak mieć z automatu wyższy stopień ;)
 
     
alfred.pik
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 24 Maj 2009
Posty: 1
Sk±d: pomorskie
Wys³any: Nie Maj 24, 2009 10:37 pm   

Jestem młodszym ratownikiem od 2008 r. żeglarzem jachtowym, sternikiem motorowodnym, ratownikiem po KPP, instruktorem ogólnosportowym, posiadam wyższe wykształcenie. Czy w myśl nowych przepisów posiadam wyższe kompetencje, czyli ratownika WOPR, czy też muszę zrobić kurs ? Za wyczerpującą odpowiedź z góry dziękuję.
 
     
lada 
Wypowie się, choć w ostateczności


Do³±czy³a: 03 Kwi 2009
Posty: 7
Sk±d: w-w
Wys³any: Wto Maj 26, 2009 7:10 pm   

niestety (albo i stety dla pływających;)! ), ale musisz zrobić kurs na Ratownika WOPR, żeby mieć wyższy stopień.
pzdr
 
     
shevet 
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 30 Cze 2009
Posty: 2
Sk±d: krk
Wys³any: Wto Cze 30, 2009 10:53 pm   

A mnie interesuje inny aspekt sprawy. Obecnie posiadam MR zrobionego w 2007 roku. Od roku pracuje w parku wodnym. Czy w mysl nowych przepisow, po nowym roku bede mogl dalej pracowac? Czy obedzie sie bez robienia KPP, jesli nie RW + KPP?

pozdro;)
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 16