www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Wynajem motorowki WOPR na akwenie objetym "strefa ciszy
Autor Wiadomo¶æ
sailor 
Czasem zaglÄ…da
sailor


Do³±czy³: 07 Lut 2009
Posty: 2
Sk±d: Poland
Wys³any: Sob Lut 07, 2009 12:56 pm   Wynajem motorowki WOPR na akwenie objetym "strefa ciszy

Witam, czy można na akwenie, na ktorym obowiazuje „strefa ciszy”, wynajac motorowke WOPR do celow prywatnych, dzilalnosci gospodarczej etc...? Czy znacie tego rodzaju praktyki?
Czy miesci siÄ™ to w dzialniach statutowych WOPR?
W internecie można natrafic na tego typu oferty imprez integracyjnych organizowanych przez firmy w kooperacji z WPOR.

http://www.krainawilka.pl....1157870423.jpg

Czy w czasie tych szkolen można korzystac ze sprzetu zakupionego ze srodkow MSWIA?

http://www.krainawilka.pl..../632179951.jpg

Czemu sluza takie szkolenia? Propagowanie spozywania alkoholu na wodzie?
Czy WOPR nie powinien przestrzegac ludzi przed spozywaniem alkoholu na pokladzie wlasnych jednostek plywajacych a nie firmowac swoim znakiem tego rodzaju dzialania?
Jakie elementy szkolenia sa realizowane w trakcie tego rodzaju imprez integracyjnych? Na zdjeciach ciezko siÄ™ doszukac – może cos przeoczylem?

Nurtuje mnie kwesta „strefy ciszy” - jak to jest z wynajmem motorowek WOPR w tego rodzaju miejscach?

Pisze bez zadnych zlosliwosci, nie chce nikogo urazic czy tez obrzucac blotem. Natrafilem na taki link:

http://www.krainawilka.pl...rius_na_szlaku/

i chcialbym siÄ™ dowiedziec czy tego rodzaju dzialalnosc miesci siÄ™ w granicach dzialan statutowych Waszej organizacji.

Pozdrawiam serdecznie, Sailor.
 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Wiek: 41
Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 873
Sk±d: Sopot !
Wys³any: Sob Lut 07, 2009 1:24 pm   

ze fotografii poznaje, że to baza w Polańczyku nad Zalewem Solińskim
rzeczywiście, jest tam strefa ciszy która nie obowiązuje dla jednostek wopr i policji wodnej

leo, why? for money
 
     
immortal 
Stały bywalec



Do³±czy³: 02 Wrz 2007
Posty: 587
Sk±d: sercem na morzu...
Wys³any: Sob Lut 07, 2009 3:52 pm   

mati82 napisa³/a:
rzeczywiście, jest tam strefa ciszy która nie obowiązuje dla jednostek wopr i policji wodnej


Nie orientuje się dokładnie w przepisach ale z tego co pamiętam, gdy moja jednostka WOPR chciała prowadzić działalność gospodarczą związana z przewozem ludzi nie dostała pozwolenia od Urzędu Żeglugi Śródlądowej. Chodziło o to, że strefę ciszy naruszać możemy w czasie interwencji i patroli a nie dla celów zarobkowych.

pozdrawiam
_________________
"We wszystkich dyskusjach i kłótniach ostatnie słowo należy do moderatorów..."
 
 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Wiek: 41
Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 873
Sk±d: Sopot !
Wys³any: Sob Lut 07, 2009 3:54 pm   

immortal napisa³/a:
Chodziło o to, że strefę ciszy naruszać możemy w czasie interwencji i patroli a nie dla celów zarobkowych.


tak, dokładnie oto mi chodziło
 
     
Ciamek 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Wiek: 54
Do³±czy³: 31 Lip 2007
Posty: 90
Sk±d: Wwa
Wys³any: Sob Lut 07, 2009 10:26 pm   

Linki do obrazków kierują niestety do strony głównej...:/

A czy czasem nie ma jakiejś luki prawnej, z której oni mogliby skorzystać? Czytając opis powyższej imprezy napisali że odbyli "szkolenie", cytat: "Kolejny żywioł któremu stawiliśmy czoła to wody Jeziora Solińskiego które przemierzyliśmy motorówkami odbywając szkolenie z zasad ratownictwa z Bieszczadzką Grupą WOPR." Może podciagneli to pod szkolenie korzystając z luki, która by to umożliwiała...? Nie wiem, strzelam.

Poza tym skoro tylko policja i WOPR mogą pływać, to kto ma to sprawdzać w jakim akurat celu pływają?? Zasada na takich akwenach jest taka: "Nie wchodzić sobie w drogę i pomagać, a nie szkodzić." - czytaj: nie wtrącamy się do Was, a Wy do nas. z taką postawą spotkałem się na obu akwenach na jakich miałem okazję służyć. I to są słowa policjanta(ta myśl, którą wyżej zacytowałem). Myślę, że tam nie jest inaczej.
_________________
Nie można nic nie robić, tylko dlatego, że nie da się zmienić wszystkiego.
 
     
Jolly Roger 
Doświadczony Forumowicz WOPR
:)



Wiek: 35
Do³±czy³: 06 Lip 2006
Posty: 63
Sk±d: Kraków
Wys³any: Wto Lut 10, 2009 10:50 am   

dziwne.... mnie bardziej nie podoba się obalanie browarów na sprzęcie kupionym ze środków MSWIA i w kamizelkach ratownik :!: :!:
 
     
zoltan 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³: 15 Cze 2008
Posty: 112
Sk±d: mordor
Wys³any: Sro Lut 25, 2009 3:18 pm   

Dołączę kilka słów do tematu........WOPR może zarobkować bo przecież jakoś te nasze odziały muszą się utrzymywać ale.......tamta fucha to moim zdaniem PRZEGIĘCIE- wożenie ludzi zarobkowo!!!!!!!

uprawnienia do przewozu ludzi- muszą być zawodowe- stermotorzysta

sprzęt absolutnie nie przeznaczony do tego rodzaju działań-zrobiony i przekazany w innym celu

jeżeli miało by to być szkol. to musi być zgłoszone itp

Co do strefy ciszy to my możemy i inne służby ale np. zabezpieczać regaty lub np. maraton lub inne imprezy na wodzie ale ZABEZPIECZAĆ i oczywiście zarabiać na tym(mając zdolność do wyst. faktur)
 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Wiek: 41
Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 873
Sk±d: Sopot !
Wys³any: Sro Lut 25, 2009 3:25 pm   

zoltan napisa³/a:
sprzęt absolutnie nie przeznaczony do tego rodzaju działań-zrobiony i przekazany w innym celu


sprzęt jest przekazany przez mswia, ale tylko sprzęt, bez funduszy na utrzymanie (paliwo, olej, serwis)
więc jeżeli odbiorca tych "prezentów" nie ma pieniędzy na utrzymanie to sprzęt stoi

więc oddział ma dylemat: albo nie wchodzi w takie imprezy i nie pływa bo nie ma za co, albo uczestniczy w takich "szkoleniach" i za to ma pieniądze na paliwo na 1 miesiąc wakacyjny

co wybierasz ?
 
     
zoltan 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³: 15 Cze 2008
Posty: 112
Sk±d: mordor
Wys³any: Sro Lut 25, 2009 3:36 pm   

Pewnie że jest to trudne, bo my chcemy coś dla ludzi robić tylko ten dylemat - ZA CO?.....
są gminy na których terenie jest zbiornik, można sponsorów poszukać,
z właścicielom firm organizującymi takie zabawy jasno postawić warunek że np. ekipa może płynąć pontonami po jeziorze i zbierać jakieś pkt, litery, chodźco a my ich zabezp. gostek do nas przychodzi ze sprawą a nie my do niego, on ma bogatszą ofertę i kasę z tego......
 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Wiek: 41
Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 873
Sk±d: Sopot !
Wys³any: Sro Lut 25, 2009 3:44 pm   

zoltan napisa³/a:
ekipa może płynąć pontonami po jeziorze i zbierać jakieś pkt, litery


ale jest zakaz, mogą pływać tylko jednostki wopr

zoltan napisa³/a:
są gminy na których terenie jest zbiornik, można sponsorów poszukać,


utrzymanie jednej łodzi o dziesiątki tysięcy złotych za sezon, to są naprawde duże pieniądze dla każdego oddziału
 
     
zoltan 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³: 15 Cze 2008
Posty: 112
Sk±d: mordor
Wys³any: Sro Lut 25, 2009 8:31 pm   

Pontonami na wiosłach- wtedy nie łamią przepisu o ciszy.......
Niestety utrzymanie sprzętu kosztuje ale nie można robić takich przegięć, goście uchachani z browarkiem........ludzie widzą co robimy i jak więc trzeba się pilnować...
 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Wiek: 41
Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 873
Sk±d: Sopot !
Wys³any: Sro Lut 25, 2009 8:38 pm   

ale ja nie powiedziałem, ze zrobili dobrze :)
przegięcie było, to chyba oczywiste

lecz próbuje ich również zrozumieć, dlaczego tak zrobili
 
     
brzucho1989 
Doświadczony Forumowicz WOPR



Wiek: 35
Do³±czy³: 04 Sie 2008
Posty: 71
Sk±d: mazowieckie
Wys³any: Sro Lut 25, 2009 11:24 pm   

Najlepszym sposobem na zdobycie pieniążków dzięki, którym możemy utrzymać sprzęt jest znalezienie sponsora.
Moja drużyna utrzymuje się z własnych składek i datków od sponsorów, bo bez ich pomocy nie mogli byśmy nawet po co wodować łódek.
 
     
Powertech 
Doświadczony Forumowicz WOPR
Diving :)


Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 11 Lut 2008
Posty: 70
Sk±d: WJM
Wys³any: Sob Lut 28, 2009 10:51 pm   

Troche nietrafna forma zarobku. niech to zabezpieczają za pieniądze, zrobią pokaz, szkolą z BLSu ale niech nie wożą na łódkach WOPRu.
Może gdyby jakoś sie dogadali z urzędem żeglugi i robili to jedną prywatną łódką.
 
     
brzucho1989 
Doświadczony Forumowicz WOPR



Wiek: 35
Do³±czy³: 04 Sie 2008
Posty: 71
Sk±d: mazowieckie
Wys³any: Sob Lut 28, 2009 11:31 pm   

Na pokazie nie zarobisz raczej.
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytañ do SQL: 16