www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Ratownik - Profesjonalnie
Autor Wiadomo¶æ
Versacee 
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 02 Lut 2009
Posty: 1
Sk±d: BeÅ‚chatów
Wys³any: Wto Lut 03, 2009 3:18 am   Ratownik - Profesjonalnie

Witam. Jestem nowy na forum, więc witam wszystkich tutaj przebywających. Mam 19, pisze w tym roku maturę, i wiadomo pozostaje mi wybór ''przyszłości''. Zawsze kierowałem się w stronę AWF-u ewentualnie fizjoterapii, lecz ostatnio rozważam inną możliwość. Mam ukończony kurs ratownika wodnego, kurs motorowodny, pierwsza pomoc przedmedyczna. Na chwilę obecną mam około 1200 h pracy za sobą. Moje całkowite zafascynowanie tym zawodem rozpoczeło się praktycznie w ostatnie wakacje gdzie podczas pracy miałem naprawdę wymagające akcje ratownicze. Interesują mnie naprawdę profesjonalne jednostki( pływam zawodowo 10 lat i czuję się na siłach a jeżeli nie to zawsze miłe wyzwanie ) I tutaj moje pytania:
- Czy istnieje coś takiego jak profesjonalne ratownictwo ?( Czytałem o jedynie o SAR, ale jak tam się dostać ? )
- Jakie studia należałoby skończyć i co będę miał po nich ?( Znalazłem akademię morską, lecz są tam jedynie kierunki transportowe, mechaniczne itp)
- Jakie są zarobki ludzi, którzy pracują w takich jednostkach ?

Pozdrawiam
 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Wiek: 41
Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 873
Sk±d: Sopot !
Wys³any: Wto Lut 03, 2009 7:32 am   

Versacee napisa³/a:
- Czy istnieje coś takiego jak profesjonalne ratownictwo ?( Czytałem o jedynie o SAR, ale jak tam się dostać ? )


poszukaj na forum, były takie tematy
jeżeli nie znajdziesz odpowiedzi to pisz bezpośrednio do SARu

Versacee napisa³/a:
- Jakie studia należałoby skończyć i co będę miał po nich ?( Znalazłem akademię morską, lecz są tam jedynie kierunki transportowe, mechaniczne itp)


może szukałeś na Akademii Morskiej ale w gdyni - tam takiego kierunku nie znajdziesz
szukaj na Akademi Morskiej w Szczecinie - tam jest kierunek "ratownictwo morskie"
było już na forum - poszukaj

Versacee napisa³/a:
Jakie są zarobki ludzi, którzy pracują w takich jednostkach ?


na pewno nie tyle ile byś chciał ;)
 
     
immortal 
Stały bywalec



Do³±czy³: 02 Wrz 2007
Posty: 587
Sk±d: sercem na morzu...
Wys³any: Wto Lut 03, 2009 7:43 am   

mati82 napisa³/a:
Versacee napisał/a:
- Jakie studia należałoby skończyć i co będę miał po nich ?( Znalazłem akademię morską, lecz są tam jedynie kierunki transportowe, mechaniczne itp)


może szukałeś na Akademii Morskiej ale w gdyni - tam takiego kierunku nie znajdziesz
szukaj na Akademi Morskiej w Szczecinie - tam jest kierunek "ratownictwo morskie"


nie musisz kończyć Ratownictw Morskiego żeby dostać się do SARu - "wystarczy" Transport. jeśli chcesz wiedzieć więcej napisz na prv

pozdrawiam
_________________
"We wszystkich dyskusjach i kłótniach ostatnie słowo należy do moderatorów..."
 
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytañ do SQL: 17