www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
co robić z dziećmi na kolonii ?
Autor Wiadomo¶æ
sztondi 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Wiek: 38
Do³±czy³: 11 Lis 2005
Posty: 359
Sk±d: CzÄ™stochowa
Wys³any: Sro Gru 14, 2005 12:34 pm   

wywyjec napisa³/a:
ze niektorzy ratownicy na temat pierwszej pomocy przedlekarskiej moga niejednokrotnie wiedziec wiecej niz lekarze.


Tu troszeczke przeszadziłas, choć po czesci masz racje Ratownictwo to inny dział zarówno Medyczne jak i Wodne :mrgreen: Mało Lekarzy che pracować w Ratownictwie zbyt Stresujaca praca moze zauwazyliscie ze w Karetkach jezdza lekarze którzy maja 75 lat :shock: zdarzaja sie tacy mało kto juz chce Ratowac ludzi :( Zostali tylko prawdziwi ludzie z powołania, sorki za odbiegniecie od tematu :wink: 8)
_________________
2005 - MÅ‚odszy Ratownik Wopr
2006 - Sternik Motorowodny
2007 - Ratownik Wopr
2011 - Ratownik KPP
2011 - RWP, RWÅš, RWM
2012 - Instruktor PÅ‚ywania
2013 - Instruktor Kulturystyki
 
 
 
pioro6 
Starszy Forumowicz WOPR
RW



Wiek: 36
Do³±czy³: 09 Wrz 2005
Posty: 333
Sk±d: Pomorskie
Wys³any: Sro Gru 14, 2005 2:24 pm   

Timon napisa³/a:
pioro6, jej wersja jest nawet całkiem pewna, są takie ''siostry''

Masz rację, ale i są "siostry" bardziej doświadczone od niektórych z nas i tego nikt nie powinien podważać (moim zdaniem) :D

wywyjec napisa³/a:
Sa rozni ratownicy, pielegniarki, lekarze, ale na plazy kazdy z nas (tak ogolnie) moze zrobic dokladnie to samo (bez sprzetu). Doswiadczenie nie zalezy od posiadanego tytulu (niestety). Nie mozemy o tym zapomniec.


Nie wiem za bardzo o co wam chodzi: czy o pielęgniarke z zawodu pracujacą na kąpielisku na stałe( bądź ratownika medycznego po studium), czy o osobę, która przeszła byle jaki kurs medyczny i nazywa się ratownikiem medycznym ( bądź "siostrą) :?:
Bo mi chodzi o to pierwsze. Zgadzam się z tym że doświadczenie nie zależy od posiadanego stopnia (chyba oczywiste).

Pozdrawiam !!!
 
 
 
Ishtar 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl



Do³±czy³a: 17 Kwi 2005
Posty: 209
Sk±d: WrocÅ‚aw
Wys³any: Sro Gru 14, 2005 4:41 pm   

pioro6 napisa³/a:
Masz rację, ale i są "siostry" bardziej doświadczone od niektórych z nas i tego nikt nie powinien podważać (moim zdaniem)

zaznaczyłam, ze w żadnym razie nie podważam doświadczenia wszystkich pielegniarek.

pioro6 napisa³/a:
Nie wiem za bardzo o co wam chodzi: czy o pielęgniarke z zawodu pracujacą na kąpielisku na stałe

sam chyba przyznasz, ze pielegniarki pracujące na koloniach (bo o takich tu mowimy) nie pracują na stale na kąpieliskach- jak juz wczesniej pisałam są to raczej "szkolne" pielegniarki. Poza tym z tego co zauważyłam to z rzadka na kąpielisku jest osobno zatrudniona pielęgniarka
 
 
 
pioro6 
Starszy Forumowicz WOPR
RW



Wiek: 36
Do³±czy³: 09 Wrz 2005
Posty: 333
Sk±d: Pomorskie
Wys³any: Sro Gru 14, 2005 7:14 pm   

Ishtar napisa³/a:
zaznaczyłam, ze w żadnym razie nie podważam doświadczenia wszystkich pielegniarek

Wiem o tym droga Ishtar 8)

Ishtar napisa³/a:
sam chyba przyznasz, ze pielegniarki pracujące na koloniach (bo o takich tu mowimy) nie pracują na stale na kąpieliskach- jak juz wczesniej pisałam są to raczej "szkolne" pielegniarki. Poza tym z tego co zauważyłam to z rzadka na kąpielisku jest osobno zatrudniona pielęgniarka


Ja raczej pisałem o tym pierwszym, a do tego zatrudniania to na więkrzych kąpieliskach stała pomoc medyczna raczej jest zatrudniana( choć pewnie na niektórych więkrzych kąpieliskach to się nie opłaca :shock: )
 
 
 
Skacowany 
Starszy Forumowicz WOPR
RW


Wiek: 40
Do³±czy³: 29 Mar 2005
Posty: 336
Sk±d: Kostrzyn nad OdrÄ…
Wys³any: Sro Gru 14, 2005 8:45 pm   

Co do obozow i koloni to wyglada to mniej wiecej tak. Dzieciaki przyjezdzaja do placowki. Dzieleni sa na grupy. Zaraz po tym wychowawcy poszczegolnych grup maja obowiazek przeczytac podopiecznym regulaminy (kapieli, poruszania sie po drogach, p.poz, na obozach harcerskich dochodza jeszcze jakies inne). Po tym kazdy uczetsnik podpisuje sie pod regulaminem, ze zapoznal sie z nim i zobowiazuje sie do jego przestrzegania. Bez tego "punktu" nie maja prawa zaczac sie zadne zajecia programowe. Pozniej juz na plazy ratownik przeprowadza sobie pogadanke z dzieciakami ale juz stricte dotyczaca kapieli (gwizdki, znaki, itp).
Co do ludzi obecnych na plazy przy kapieli to tak:
- oczywiscie Ratownik
- wychowaca (ma stac nas kiedy kapiesz jego dzieciaki)
- wg przepisow ma byc pielegniarka ale z tym bywa roznie
Co do pielegniarek na obozach pracowalem z roznymi "modelami" i takimi ktore na codzien pracuja na OIOM-ie lub SOR-e ale i takimi ktore chyba jeszcze obslugiwały Powstanie Warszawskie. Bylem swiadkiem zdarzenie, kiedy zemdal jeden z uczestników, a pigula kazala mu pocierac paluszek o paluszek bo sie wtedy nitrogliceryna wytwarza (O ZGROZOOO !!!)
_________________
Zawsze powinieneś przerwać CPR po drugim Au!ze strony pacjenta
 
 
 
PAROSTATEK 
Doświadczony Forumowicz WOPR
SRW


Do³±czy³: 11 Gru 2005
Posty: 57
Sk±d: STARGARD SZCZEC.
Wys³any: Sro Gru 14, 2005 9:17 pm   

no wiec mialem racje.widzisz swietlik mlody jeszcze jestes :lol: (mam nadzieje ze cie nie urazilem)jesli chodzi o pielegniarki,to jest dokladnie jak z ratownikami.niektore sa nimi z przypadku, a niektore z powolania(tak jak ratownicy)np.moja zona pracuje na OIOM-ie i mysle ze czylbym sie lepiej gdyby mogla ze mana pracowac na kolonii

[ Dodano: Sro Gru 14, 2005 8:19 pm ]
no wiec mialem racje.widzisz swietlik mlody jeszcze jestes :lol: (mam nadzieje ze cie nie urazilem)jesli chodzi o pielegniarki,to jest dokladnie jak z ratownikami.niektore sa nimi z przypadku, a niektore z powolania(tak jak ratownicy)np.moja zona pracuje na OIOM-ie i mysle ze czylbym sie lepiej gdyby mogla ze mana pracowac na kolonii!!!!
 
 
 
wiÅ›niak 
Wypowie się, choć w ostateczności
_____________


Wiek: 33
Do³±czy³: 19 Cze 2006
Posty: 12
Sk±d: grudziÄ…dz
Wys³any: Pon Cze 19, 2006 2:25 pm   

dzięki za stworzenie takiego tematu,ja w to lato wybieram sie do pracy nad morze i bede miał do czynienia z kolonią ... mam nadzieje ze jakoś sobie poradze :wink:
_________________
"nie każdy dobry pływak może być dobrym ratownikiem"
 
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytañ do SQL: 17