www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
co robić z dziećmi na kolonii ?
Autor Wiadomo
PAROSTATEK 
Doświadczony Forumowicz WOPR
SRW


Doczy: 11 Gru 2005
Posty: 57
Skd: STARGARD SZCZEC.
Wysany: Pon Gru 12, 2005 7:51 pm   

moze cos przeoczylem ,ale czy przy kapieli nie powinien znajdowac sie rowniez kierownik i lekarz lub pielegniarka??
 
 
 
kovalsz 
Stały bywalec
NaRS Pool Lifeguard



Wiek: 42
Doczy: 15 Cze 2005
Posty: 883
Skd: Bognor Regis - UK
Wysany: Pon Gru 12, 2005 7:59 pm   

nie znalazlem takiego zapisu...
_________________
Moje motto na ten rok - koko bongo i do przodu!!
 
 
 
Swietliaciok 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Wiek: 36
Doczy: 18 Lis 2005
Posty: 66
Skd: Warszawa
Wysany: Pon Gru 12, 2005 8:29 pm   

może jeszcze weżmiemy policjanta, adwokata, instruktora pływania,instruktora fitness, starszego sternika motorowodnego(wyposażonego w Hybrydę :D ) i instruktora WOPRu coby mieć pewność, że 10 dzieciakow sie na pewno nie utopi=)
za kąpanie dzieciaków jest odpowiedzialny ratownik który podpisał umowę z kierownikiem kolonii, zawsze powinien być jeszcze opiekun lub opiekunowie(gdy większa grupa) żeby zajmowali się dzieciakami na plaży gdy nie sa w wodzie. I to wszystko. Po to uczyli nas pierwszej pomocy, żeby żadna pielęgniarka nie była nam potrzebna no nie??=)
Mam nadzieję że tą wypowiedzią Cię nie urażę PAROSTATKU :D
_________________
:lol: !!WOLE BYĆ ŁYSY NIŻ NIE MIEĆ WŁOSÓW!!:lol:
 
 
 
PAROSTATEK 
Doświadczony Forumowicz WOPR
SRW


Doczy: 11 Gru 2005
Posty: 57
Skd: STARGARD SZCZEC.
Wysany: Pon Gru 12, 2005 8:44 pm   

nie,nie uraziles mnie,ale jestem tez po kursie wychowawcy kolonijnego(juz pare latek minelo)i o ile sobie przypominam byla jais taki zapis gdzies :lol: pracowalem juz na paru koloniach i na plazy zawsze byla pielegniarka i kirownicza podczas kapieli a wychowawca bezposrednio przy mnie.moze ktos pamieta dokladnie jak to bylo.wszystkie wiadomosci przujmuje z pokora :oops:

[ Dodano: Pon Gru 12, 2005 7:47 pm ]
a poza ty uwazam ze fachowa pomoc pielegniarki by sie zawsze przydala.Swietlik mlody jeszcze jestes wiec moze masz jakies nowe wiadomosci.masz jakies konkrety na poparcie swojej tezy?
 
 
 
Swietliaciok 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Wiek: 36
Doczy: 18 Lis 2005
Posty: 66
Skd: Warszawa
Wysany: Pon Gru 12, 2005 8:52 pm   

Ze strony prawnej nie mam pojęcia jak to wygląda, ale tyle wiem co ratownik jest od pilnowania dzieciakow w wodzie a opiekunowie od pilnowania dzieciakow na plaży, a czy ktoś tam jeszcze jest potrzebny to już mało ważne. Pielęgniarka zawsze może się przydać jak jakiś dzieciak się skaleczy na plaży wtedy nie bedziemy musieli przerywać kąpieli innych dzieciakow, gdyz dalej bedziemy mogli ich pilnowac. A kierownik to moze tylko po to żeby był jakby kto chciał się przyczepić do naszej grupy=)
JAK KTOŚ WIĘCEJ O TYM WIE TO NIECH PISZE też chętnie się dowiem jak to dokładnie jest.
_________________
:lol: !!WOLE BYĆ ŁYSY NIŻ NIE MIEĆ WŁOSÓW!!:lol:
 
 
 
pioro6 
Starszy Forumowicz WOPR
RW



Wiek: 36
Doczy: 09 Wrz 2005
Posty: 333
Skd: Pomorskie
Wysany: Wto Gru 13, 2005 8:09 pm   

Swietliaciok coś kręcisz, w twoich dwóch ostatnich postach przeczysz sam sobie, i oczywiście, że lepiej jest jak pięlęgniarka jest obecna na plaży chyba, że ktos jest super wyszkolony i samowystarczalny :twisted:

Pozdrawiam !!!
 
 
 
Swietliaciok 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Wiek: 36
Doczy: 18 Lis 2005
Posty: 66
Skd: Warszawa
Wysany: Wto Gru 13, 2005 9:33 pm   

Można powiedzieć że przecze ale w pierwszej mojej wypowiedzi chodziło mi o to że mi to tam nikt dodatkowy do szczęścia nie potrzebny a w drugim że jak jest jakiś nakaz żeby te osoby były to niech se będą=)
POZDRO=)
_________________
:lol: !!WOLE BYĆ ŁYSY NIŻ NIE MIEĆ WŁOSÓW!!:lol:
 
 
 
pioro6 
Starszy Forumowicz WOPR
RW



Wiek: 36
Doczy: 09 Wrz 2005
Posty: 333
Skd: Pomorskie
Wysany: Wto Gru 13, 2005 9:50 pm   

Cytat:
w pierwszej mojej wypowiedzi chodziło mi o to że mi to tam nikt dodatkowy do szczęścia nie potrzebny


Nie wiem jakie masz doświadczenie i czy pracowałeś nad morzem, ale karetka czasami przyjedzie z kilku godz. opóźnieniem, a jak klient Ci umiera to przydałaby się taka pielengniarka bo ma więkrze doświadczenie od ciebie (i ode mnie póki co też :D ).

Pozdrawiam !!!
 
 
 
Ishtar 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl



Doczya: 17 Kwi 2005
Posty: 209
Skd: Wrocław
Wysany: Wto Gru 13, 2005 9:56 pm   

pioro6 napisa/a:
karetka czasami przyjedzie z kilku godz. opóźnieniem

no bez przesady?? :shock:
co do pielegniarek (bez obrazy dla nich)- myśle, że w przypadku resuscytacji taka pielegniarka kolonijna nie zrobiłaby wiecej od ratownika... To są najczesciej pielegniarki pracujące w szkołach, gdzie co najwyżej spotykają się z omdleniami albo skaleczeniami. Nie mowie, ze nie mają wiedzy na temat PP, ale mysle, ze wiele wiecej by nie zdziałała.
 
 
 
Timon 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl
Ratownik


Wiek: 35
Doczy: 20 Wrz 2005
Posty: 225
Skd: Świętokrzyskie
Wysany: Wto Gru 13, 2005 9:58 pm   

pioro6, na wszystkich obozach i koloniach na których byłem zawsze była pielęgniarka ( lub lekarz) która najczęsciej zabierała się razem z grupą na plaże ( z nudów) więc tam mieli problem rozwiązany, aczkolwiek zgadzam się z Tobą że gdy jest taka możliwość dobrze by było żeby była osoba z personelu medycznego ( lekarz, pielęgniarka).
_________________
2005-Młodszy Ratownik WOPR
2006-Sternik Motorowodny
2008-Ratownik WOPR
2008-KPP
2009-Ratownik Śródlądowy, Pływalni, Morski
2010-Ratownik Medyczny

''zmieniamy horyzont, w natchnieniu, w zachwycie, bo jedno, bo jedno jest życie.''
 
 
 
Swietliaciok 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Wiek: 36
Doczy: 18 Lis 2005
Posty: 66
Skd: Warszawa
Wysany: Wto Gru 13, 2005 9:58 pm   

No dobra poddaje się mój błąd!!! doświadczenia nie mam to trzeba przyznać ale w swoim życiu jeżdżąc na obozy spotkałem się z różnymi pielęgniarkami i to częściej były pielęgniarki które za dobre nie były(profesjonalizmem nie błyszczały) :| moze dlatemuż to nie mam do nich zaufania.
ale dobra ja to już się nie odzywam ide w ogóle się utopie:P
_________________
:lol: !!WOLE BYĆ ŁYSY NIŻ NIE MIEĆ WŁOSÓW!!:lol:
 
 
 
Timon 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl
Ratownik


Wiek: 35
Doczy: 20 Wrz 2005
Posty: 225
Skd: Świętokrzyskie
Wysany: Wto Gru 13, 2005 10:06 pm   

Swietliaciok, profesjonalizmu pielęgniarek ( w tym tych jeżdzących na obozy), nie będę poddawał dyskusji, bo są jakie są . Oczywiście nie wszystkie :!: :D
_________________
2005-Młodszy Ratownik WOPR
2006-Sternik Motorowodny
2008-Ratownik WOPR
2008-KPP
2009-Ratownik Śródlądowy, Pływalni, Morski
2010-Ratownik Medyczny

''zmieniamy horyzont, w natchnieniu, w zachwycie, bo jedno, bo jedno jest życie.''
 
 
 
pioro6 
Starszy Forumowicz WOPR
RW



Wiek: 36
Doczy: 09 Wrz 2005
Posty: 333
Skd: Pomorskie
Wysany: Wto Gru 13, 2005 10:09 pm   

Ishtar napisa/a:
pioro6 napisa/a:
karetka czasami przyjedzie z kilku godz. opóźnieniem
no bez przesady?? :shock:

Chodzio mi tu o opóźnienie rzędu 2-3 godz. i tak było nieraz na Mierzeji Wiślanej.
Ishtar napisa/a:

co do pielegniarek (bez obrazy dla nich)- myśle, że w przypadku resuscytacji taka pielegniarka kolonijna nie zrobiłaby wiecej od ratownika... To są najczesciej pielegniarki pracujące w szkołach, gdzie co najwyżej spotykają się z omdleniami albo skaleczeniami. Nie mowie, ze nie mają wiedzy na temat PP, ale mysle, ze wiele wiecej by nie zdziałała.

Ja się spotkałem z profesjonalistkami, które miały doświadczenie, ale niewykluczona jest też twoja wersja :)

Pozdrawiam !!!
 
 
 
Timon 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl
Ratownik


Wiek: 35
Doczy: 20 Wrz 2005
Posty: 225
Skd: Świętokrzyskie
Wysany: Wto Gru 13, 2005 10:18 pm   

pioro6, jej wersja jest nawet całkiem pewna, są takie ''siostry''
_________________
2005-Młodszy Ratownik WOPR
2006-Sternik Motorowodny
2008-Ratownik WOPR
2008-KPP
2009-Ratownik Śródlądowy, Pływalni, Morski
2010-Ratownik Medyczny

''zmieniamy horyzont, w natchnieniu, w zachwycie, bo jedno, bo jedno jest życie.''
 
 
 
wywyjec 
Starszy Forumowicz WOPR
RW :P


Doczya: 04 Kwi 2004
Posty: 348
Skd: B-stok
Wysany: Sro Gru 14, 2005 9:50 am   

Hej!!

pioro6 napisa/a:
a jak klient Ci umiera to przydałaby się taka pielengniarka bo ma więkrze doświadczenie od ciebie


Sa rozni ratownicy, pielegniarki, lekarze, ale na plazy kazdy z nas (tak ogolnie) moze zrobic dokladnie to samo (bez sprzetu). Doswiadczenie nie zalezy od posiadanego tytulu (niestety). Nie mozemy o tym zapomniec.

A tak z innej beczki, to jak patrzylam, jak moi koledzy przejmowali sie zajeciami z PP, to moge stwierdzic, ze niektorzy ratownicy na temat pierwszej pomocy przedlekarskiej moga niejednokrotnie wiedziec wiecej niz lekarze. :roll:

Pozdrawiam
_________________
>> Rzuć mnie wilkom na pozarcie, a wrócę dowodząc watahą... <<
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapyta do SQL: 16