www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
MRW - wada wzroku
Autor Wiadomo¶æ
mateusz90saa 
Wypowie się, choć w ostateczności
oooomilanoooo


Wiek: 34
Do³±czy³: 08 Pa¼ 2007
Posty: 5
Sk±d: Nowogard
Wys³any: Pon Pa¼ 08, 2007 4:15 pm   MRW - wada wzroku

Chcialem sie dowiedziec czy z wada wzroku tez mozna przystapic do kursu na Mlodszego Ratownika??
A drugie pytanie czy to czy znajduje sie ktos kto bedzie robil kurs w Szczecinie badz czy juz go zrobil??
 
     
Miszak 
Doświadczony Forumowicz WOPR
RW



Do³±czy³: 04 Sty 2007
Posty: 68
Sk±d: Pisz
Wys³any: Pon Pa¼ 08, 2007 4:33 pm   

Witam,
Myślę że nic nie stoi na przeszkodzie aby pójść na kurs z wadą wzroku, no chyba żej jest to poważna sprawa i uniemożliwiałaby Ci pracę w takim zawodzie i warunkach

Pozdrawiam serdecznie,

Ratownictwo wodne, medyczne, pierwsza pomoc
_________________
>> Ratownik WOPR > Stermotorzysta > Strenik motorowodny > Żeglarz jachtowy > P1 CMAS > Radiotelefonista VHF > Ratownik Medyczny, BLS/AED Instructor >>
>> Należy zawsze wykonać wszystko, co potrzeba, a nie wszystko, co można. <<
 
 
     
krawiec 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Wiek: 32
Do³±czy³: 29 Gru 2006
Posty: 143
Sk±d: Szczecin
Wys³any: Pon Pa¼ 08, 2007 6:24 pm   

Ja robiłem w szczecinie, co chcialbys wiedziec?
_________________
2007-MR
2007- Padi OWD
2008-BLS/AED, KPP
 
 
     
Lolasz 
MÅ‚odszy Forumowicz
pływak :)



Do³±czy³: 19 Lip 2007
Posty: 23
Sk±d: ÅšwiÄ™tochÅ‚owice
Wys³any: Pon Pa¼ 08, 2007 6:46 pm   

insrtuktor powinien ci pozwolić zdawać w okularach pływackich z szkłami dostosowanymi do Twoich okularów.
_________________
2007 - poczÄ…tek MR
2008 - Sternik motorowodny?
2008 - BLS/AED?
 
 
     
Ubu 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Do³±czy³: 06 Maj 2007
Posty: 389
Sk±d: Bielsko-BiaÅ‚a
Wys³any: Pon Pa¼ 08, 2007 8:25 pm   Re: Witam!

mateusz90saa napisa³/a:
Chcialem sie dowiedziec czy z wada wzroku tez mozna przystapic do kursu na Mlodszego Ratownika??


Oczywiście wszystko zależy od tego jaka masz wadę wzroku. Jeżeli bez okularów nie widzisz nic to wątpię żebyś sobie poradził na kursie, (nie wiem jak gdzie indziej ale przynajmniej u mnie) czasami trzeba pływać bez okularków. A w sytuacjach kiedy będziesz musiał ruszyć do akcji nie zawsze możesz mięć przy sobie te okularki.

Wiec jeżeli jest to nieduża wada, bądź taka która bezpośrednio nie będzie ci przeszkadzała w pracy to nie widzę przeszkód. Mój kolega ma dość duża wadę wzroku i w pracy chodzi w okularach cały czas ale jak musi je zdjąć to jakoś sobie radzi.

Pozdrawiam
_________________
RW, PÅ‚etwonurek, Sternik Motorowodny,
Ratownik Medyczny,
Szkol: Rat. Lodowe, Wody Szybko płynące
Instruktor BLS-AED, ACLS, PALS
PRACA: RW/SOR/Zespoły Rat. Med.
 
     
mateusz90saa 
Wypowie się, choć w ostateczności
oooomilanoooo


Wiek: 34
Do³±czy³: 08 Pa¼ 2007
Posty: 5
Sk±d: Nowogard
Wys³any: Pon Pa¼ 08, 2007 9:15 pm   

krawiec napisa³/a:
Ja robiłem w szczecinie, co chcialbys wiedziec?



A mozna wiedziec na jakiej ulicy robiles ten kurs?? Ja zamierzam zrobic na Felczaka i bylbym ciekaw wszystkiego o tym kursie?

[ Dodano: Pon Paź 08, 2007 10:18 pm ]
Myslalem, ze jezeli nosze okulary to wogole instruktor nie dopusci mnie do kursu i ze nie dostane od lekarza zgody na zrobienie takiego kursu. Planowalem wogole nikomu o niczym nie mowic ze mam wade wzroku. Wzrok mam -3.0 i bez okularow mysle ze dam sobie rade.
Pozdrawiam wszystkich i dziekuje za odpowiedzi
 
     
Gaga 
Wypowie się, choć w ostateczności


Wiek: 34
Do³±czy³a: 24 Wrz 2007
Posty: 8
Sk±d: Å›lÄ…sk
Wys³any: Pon Pa¼ 08, 2007 9:40 pm   

Sama nosze okulary i niektóre ćwiczenia instrukotr pozwalał mi wykonywać w okluarkach (mam w nich szkła dopasowane do mojej wady). Ale zawsze wolał żebym radziła sobie bez. I raczej radziłam sobie ;)
_________________
2006 - kurs PP
2007 - sternik motorowodny
2007 - MR
2008 - BLS
2008 - RW
 
 
     
Ubu 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Do³±czy³: 06 Maj 2007
Posty: 389
Sk±d: Bielsko-BiaÅ‚a
Wys³any: Wto Pa¼ 09, 2007 6:47 am   

mateusz90saa napisa³/a:

Myslalem, ze jezeli nosze okulary to wogole instruktor nie dopusci mnie do kursu i ze nie dostane od lekarza zgody na zrobienie takiego kursu. Planowalem wogole nikomu o niczym nie mowic ze mam wade wzroku. Wzrok mam -3.0 i bez okularow mysle ze dam sobie rade.
Pozdrawiam wszystkich i dziekuje za odpowiedzi


No to nie masz sie o co martwić. Ktoś musiał by miec naprawde poważna wade by dyskwalifikowało go to żeby przystąpić do kursu.

Pozdrawiam
_________________
RW, PÅ‚etwonurek, Sternik Motorowodny,
Ratownik Medyczny,
Szkol: Rat. Lodowe, Wody Szybko płynące
Instruktor BLS-AED, ACLS, PALS
PRACA: RW/SOR/Zespoły Rat. Med.
 
     
krawiec 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Wiek: 32
Do³±czy³: 29 Gru 2006
Posty: 143
Sk±d: Szczecin
Wys³any: Wto Pa¼ 09, 2007 4:02 pm   

hmmm, na felczaka czyli jak rozumiem na WDsie chcesz robić?
Ja robiłem na collegium, na orwskiej(błękitna) i raczej nie polecam. Kurs moze nie jest zly ale cena jaka sobie zycza to smiech na sali. A o kursie na wdsie ciezko mi cos powiedziec, bo nie robilem tam, jednak opinie slyszalem nienajlepsze :P
_________________
2007-MR
2007- Padi OWD
2008-BLS/AED, KPP
 
 
     
mateusz90saa 
Wypowie się, choć w ostateczności
oooomilanoooo


Wiek: 34
Do³±czy³: 08 Pa¼ 2007
Posty: 5
Sk±d: Nowogard
Wys³any: Wto Pa¼ 09, 2007 5:28 pm   

krawiec napisa³/a:
hmmm, na felczaka czyli jak rozumiem na WDsie chcesz robić?
Ja robiłem na collegium, na orwskiej(błękitna) i raczej nie polecam. Kurs moze nie jest zly ale cena jaka sobie zycza to smiech na sali. A o kursie na wdsie ciezko mi cos powiedziec, bo nie robilem tam, jednak opinie slyszalem nienajlepsze :P



Z tego co wiem to na collegium czyli na orawskiej kurs zaczyna sie 20.10.2007 j bedzie w soboty od 8.00 rano. Za bardzo mi ta godzina nie pasuje poniewaz jestem z Nowogardu. A na ul. Felczak kurs bedzie juz w ta niedziele i jest o 16.00. Chyba to jest na wdsie aleza bardzo sie nie orientu wiem ze jest ta ulica niedaleko Galaxy. I teraz juz sam nie wiem gdzie tu by zrobic. A ile sobie zycza na collegium pieniedzy?? Wlasciwie to wogole chcialbym go zrobic bo myslalem ze moj wzrok bedzie przeszkoda i mnie nie dopuszcza do tego kursu.
 
     
krawiec 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Wiek: 32
Do³±czy³: 29 Gru 2006
Posty: 143
Sk±d: Szczecin
Wys³any: Wto Pa¼ 09, 2007 9:16 pm   

No to miejsce gdzie chcesz robic kurs to na 100% jest wds(w zasadzie sds teraz, ale wszyscy mowia wds z przyzwyczajenia :P )
Na collegium sobie życzą taka opłate jaka jets u nich normalnie za zajecia nauki plywania (chyba 260zł za semestr, kurs trwa 2 semestry czyli 560zł)+opłata za egzamin+plastik+skladka na pierwszy rok bodajze 210.

A na wdsie z tego co mi opowiadal jakis czas temu znajomy kursy robilo dwoch instruktorow, jedne robił to porzadnie a drugi na odwal, wiec wszystko zalezalo na ktorego trafisz. Było to jednak jakis czas temu i mogło sie od tego czasu pozmieniac troche, wiec reki sobie nie dam uciac za ta informacje :)

A co do wzroku to na kursie nie jest on przeszkoda, jednak musisz miec swiadomoc ze praca z wada -3 jest raczej niemozliwa. Ale kto mowi ze nie mozna nosic okularow? :P P
Sam mam -1 i jest na tyyle mala ze na kapielisku srodladowym moge spokojnie pracowac bez okularow, nie wiem jakby bylo nad morzem, ale moglo by to stanowic pewien problem bo zazwyczaj kapilska nad morzem siegaja dalej od brzegu(chociaz roznie to bywa).Ale ze zrobieniem kursu nie powinno byc problemu :)
_________________
2007-MR
2007- Padi OWD
2008-BLS/AED, KPP
 
 
     
mateusz90saa 
Wypowie się, choć w ostateczności
oooomilanoooo


Wiek: 34
Do³±czy³: 08 Pa¼ 2007
Posty: 5
Sk±d: Nowogard
Wys³any: Sro Pa¼ 10, 2007 7:16 pm   

A jeden semestr ile trwa: miesiac, dwa....? Moj tata dzwonil dzisiaj na wds i genialana pani sekretarka powiedziala ze kurs bedzie trwal dwa miesiace, co niedziele i beda dwie godziny plywania i jedna godzina z teorii. Widze, ze ladnie tam sa poinformowani. Z tego to wynika ze plywania przez caly kurs by bylo 14godz. :lol:
 
     
krawiec 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Wiek: 32
Do³±czy³: 29 Gru 2006
Posty: 143
Sk±d: Szczecin
Wys³any: Sro Pa¼ 10, 2007 7:42 pm   

No na collegium semestr trwa mniej wiecej tyle co w szkole, powiedzmy ze 4 miesiace, bo zajecia zaczynaja sie w pazdzierniku a koncza w polowie czerwca;]
_________________
2007-MR
2007- Padi OWD
2008-BLS/AED, KPP
 
 
     
mateusz90saa 
Wypowie się, choć w ostateczności
oooomilanoooo


Wiek: 34
Do³±czy³: 08 Pa¼ 2007
Posty: 5
Sk±d: Nowogard
Wys³any: Czw Pa¼ 11, 2007 2:22 pm   

To bardzo dlugo.
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytañ do SQL: 16