www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Kurs MRW w późnym wieku - czy warto
Autor Wiadomo¶æ
Kuba85 
Wypowie się, choć w ostateczności


Wiek: 38
Do³±czy³: 13 Sie 2007
Posty: 8
Sk±d: rzeszów
Wys³any: Pon Sie 13, 2007 4:16 pm   Kurs MRW w późnym wieku - czy warto

Witam w pazdzierniku skoncze 22 lata
mam pytanie do was czy warto w tym wieku zrobic sobie kurs na MR
kondycja u mnie srednia ale mam zaciecie i do lutego bo prawdopodobnie wtedy bedzie kurs u mnie w miescie (Rzeszów) zrobie dobra kondycje aha i jeszcze sprawa karty plywackiej
no nie mam jej ale mysle ze z wyrobieniem nie bedzie problemu chodzi mi glownie o wiek i czy dam rade z kondycja do lutego zaczynajac ostry trening od wrzesznia
musze jeszcze palenie rzucic dzieki nim mam kondycje marna
dziekuje

pozdrawiam
 
     
eselfunk 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
RW



Wiek: 37
Do³±czy³: 06 Maj 2007
Posty: 173
Sk±d: miasto włókniarzy
Wys³any: Pon Sie 13, 2007 5:21 pm   

Zawsze warto, od czegoś trzeba zacząć. Trenuj, poprawiaj kondycję, to na pewno ci się przyda i to nie tylko w ratownictwie. Nie musisz mieć specjalnej karty pływackiej, żeby rozpocząć kurs na MR. Najprawdopodobniej w trakcie kursu będziesz miał mozliwość jej wyrobienia (przynajmniej u mnie tak było). Pozdrawiam i życzę powodzenia.
_________________
www.freediving.com.pl

2001- Żeglarz Jachtowy
2002- MRW
2007- RW
2007- oxygen provider
2008- szkolenie na wodach szybkopłynących A
2008- radiooperator SRC
2009- Starszy Sternik Motorowodny
2010- KPP
2010- P2** CMAS
 
     
krawiec 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Wiek: 32
Do³±czy³: 29 Gru 2006
Posty: 143
Sk±d: Szczecin
Wys³any: Pon Sie 13, 2007 5:22 pm   

Ogólnie rzecz biorac to zeby skonczyć kurs MR nie trzeba miec nie wiadomo jakiej kondycji ;], ale wszystko zalezy od instruktora z którym będziesz miec zajecia, czy bedzie cisnał czy nie.
Co do wieku, moze ci sie trafic grupa samych14-latków, wiec mozliwe ze bedziesz sie czul troche dziwnie, ale dasz rade :] zreszta bardzo mozliwe ze w grupie bedziesz miec kogos starszego, w koncu jest wiecej takich jak ty ;]
Co do rzucenia palenia - zycze powodzenia i brawo za decyzje :)

No i podsumowując - WARTO !!! Jeżeli tylko pewnie czujesz sie w wodzie, dobrze plywasz to rob mlodszego, jezeli ci sie nie spodoba to najwyzej nie bedziesz pracowac, ale spodoba ci sie na pewno ;]
Powodzenia :)

PS: Jaki masz czas na 50m? Zeby podchodzic do kursu musisz miec <45s, na egzaminie koncowym <40s
 
 
     
Ranger 
Doświadczony Forumowicz WOPR
MRW



Wiek: 30
Do³±czy³a: 12 Sie 2007
Posty: 66
Sk±d: Katowice
Wys³any: Pon Sie 13, 2007 6:12 pm   

Jezeli chcesz robic MRW to rob. Lubisz pływac, dobze czujesz sie w wodzie lub blisko niej to rob. Przyda Ci się w zyciu. Zawsze masz prace sezonowa lub stała :) Domyślam się ze jestes na studiach i trzeba za nie zapłacic
_________________
2007- Sternik Motorowodny
2008- MR
2008- OWD
AOWD
-Deep;Nitrox; PBB; Wreck; SS
2009
Rescue Diver
-Asystent treningowy NAUI ?


"So others may life"

"Dla świata jesteśmy tylko ludźmi - dla ludzi, których ratujemy jesteśmy całym światem"
 
 
     
Kuba85 
Wypowie się, choć w ostateczności


Wiek: 38
Do³±czy³: 13 Sie 2007
Posty: 8
Sk±d: rzeszów
Wys³any: Pon Sie 13, 2007 7:40 pm   

No to sie ciesze ze trafilem na forum bo daliscie ze tak powiem motywacji
w wodzie sie czuje bardzo dobrze i od malego plywam niestety sezonowo w okresie letnim czasem tylko sie wybieralem na kryty,teraz zaczne chodzic 2-3 razy w tygodniu
nie wiem jaki mam czas na 50 m ale napewno nie 45 s ale wiecej natomiast to mam zamiar nadrobic mam pol roku zeby poproawic kondycje i szybkosc plywania wiec mysle ze jest to osiagalne,chodze na silownie i dorzuce do tego trening na basenie
no to dzieki wielkie

pozdrawiam
 
     
krawiec 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Wiek: 32
Do³±czy³: 29 Gru 2006
Posty: 143
Sk±d: Szczecin
Wys³any: Pon Sie 13, 2007 8:57 pm   

No to jezeli masz pół roku to powinieneś spokojnie zejsc do 45s ;] Swoją droga może tylko ci sie wydaje ze masz czas powyżej 45s? To jest wbrew pozorom na prawde duzo i jezeli piszesz, ze swobodnie sie czujesz w wodzie, to raczej powinienes miec cos w okolicach tego czasu ;] Jak bedziesz na basenie w najblizszym czasie to zmierz i daj znac :D
 
 
     
Karr 
Wypowie się, choć w ostateczności


Wiek: 36
Do³±czy³a: 27 Lip 2007
Posty: 7
Sk±d: Opole
Wys³any: Pon Sie 13, 2007 9:28 pm   

Hej:) ostatnio zamieściłam podobny temat (patrz: "czy zdążę??"). Mam 20 lat, czyli niewiele mniej od Ciebie i też chcę w zimie zrobic MR. Kondycha u mnie średnia,ale też będę ostro trenowac. Mnie też forumowiecze podnieśli na duchu!Wierzę w nas!pisz jakie postępy robisz, co dla mnie pewnie będzie większą motywacją:P
 
 
     
MONIKA 
Stały bywalec



Do³±czy³a: 27 Lis 2005
Posty: 831
Sk±d: CIECHOCINEK/TORUŃ
Wys³any: Pi± Sie 17, 2007 1:12 pm   

Kuba85, i Karr, słuchajcie chłopaki naprawdę jest sporo osób które robią kursy na MR w waszym wieku , wiec nie bardzo wiem czym wy się przejmujecie, skoro macie chęci i chcecie zrobić kurs młodszego ratownika to nie widzę żadnych przeciwwskazań na to żeby wam się udało . Potrenujcie troszeczkę na basenie ,podciągniecie sobie kondycje i będzie ok resztę naucza was na kursie więc nie stresujcie sie ,sami zobaczycie że na kursie będzie sporo kursantów w waszym wieku. Pozdr i czekam aż :smile: dołączycie do naszego grona
 
 
     
Karr 
Wypowie się, choć w ostateczności


Wiek: 36
Do³±czy³a: 27 Lip 2007
Posty: 7
Sk±d: Opole
Wys³any: Sob Sie 18, 2007 6:59 pm   

Ja nie chłopak tylko dziewczyna:P
 
 
     
Kuba85 
Wypowie się, choć w ostateczności


Wiek: 38
Do³±czy³: 13 Sie 2007
Posty: 8
Sk±d: rzeszów
Wys³any: Sob Sie 18, 2007 7:03 pm   

wiec sprawa jest taka
bylem na basenie i zmierzylem sobie czas plynalem zabka i mialem 1. 10 nie zafajnie aczkolwiek bylem po ostrym treningu na silowni wiec moze ogolne zmeczenie dalo mi w kosc ale mam pol roku wiec bedzie dobrze :P

pozdrawiam
 
     
eselfunk 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
RW



Wiek: 37
Do³±czy³: 06 Maj 2007
Posty: 173
Sk±d: miasto włókniarzy
Wys³any: Sob Sie 18, 2007 7:13 pm   

Po pierwsze nie płyń żabką, ale kraulem, wtedy dopiero będziesz miał obiektywny czas. Jak ci będzie brakowało do 40 sek. to postaraj się o parę lekcji z instruktorem, chodź na basen systematycznie co najmniej 2-3 razy (jak możesz to częściej) w tygodniu. Zobaczysz poprawa będzie juz widoczna po paru tygodniach. Pozdrawiam.
_________________
www.freediving.com.pl

2001- Żeglarz Jachtowy
2002- MRW
2007- RW
2007- oxygen provider
2008- szkolenie na wodach szybkopłynących A
2008- radiooperator SRC
2009- Starszy Sternik Motorowodny
2010- KPP
2010- P2** CMAS
 
     
MONIKA 
Stały bywalec



Do³±czy³a: 27 Lis 2005
Posty: 831
Sk±d: CIECHOCINEK/TORUŃ
Wys³any: Sro Sie 22, 2007 1:10 pm   

Karr, sorki za pomyłkę
eselfunk napisa³/a:
Po pierwsze nie płyń żabką
i to jest trafne stwierdzenie , jeżeli chodzi o podciągnięcie czasówki to wystarczy chodzić często na basen i da sobie radę w końcu te 40 sek nie jest aż tak wygórowanym czasem . Pozdr i życzę powodzeni :grin: a
 
 
     
Kuba85 
Wypowie się, choć w ostateczności


Wiek: 38
Do³±czy³: 13 Sie 2007
Posty: 8
Sk±d: rzeszów
Wys³any: Nie Sie 26, 2007 10:11 am   

no i sprawa jest taka przyplynalem kraulem 50m/52s
bylem na basenie z zawodowym plywakiem i jak sie okazalo zle oddycham i dlatego mialem beznadziejne czasy i szybciej sie meczylem
otoz wypuszczalem powietrze ustami i wdech ustami a powinno sie wypuszczac nosem
no coz takie przyzwyczajenie ktore teraz bede musial zmienic ale ogolnie coraz lepiej sie czuje na basenie czuje ze dluzej moge plywac itd ale jeszcze pol roku przedemna wiec nie jest zle

pozdrawiam
 
     
krawiec 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Wiek: 32
Do³±czy³: 29 Gru 2006
Posty: 143
Sk±d: Szczecin
Wys³any: Nie Sie 26, 2007 6:37 pm   

nie chcialbym cie martwić, ale przynajmniej w moi przypadku jest tak ze to, czy wydech robię ustami czy nosem nie ma zadnego znaczenia dla czasu. Jeżeli masz 52 sekundy to mysle, ze w jakies pol roku spokojnie zejdziesz do 45s i bedziesz sie dobrze czul w wodzie:)
_________________
2007-MR
2007- Padi OWD
2008-BLS/AED, KPP
 
 
     
MONIKA 
Stały bywalec



Do³±czy³a: 27 Lis 2005
Posty: 831
Sk±d: CIECHOCINEK/TORUŃ
Wys³any: Pon Sie 27, 2007 11:13 am   

krawiec napisa³/a:
to, czy wydech robiÄ™ ustami czy nosem nie ma zadnego znaczenia dla czasu

ja mam tak samo :) ale spokojnie da sobie rade i osiÄ…gnie te 45 s :) Pozdr
 
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytañ do SQL: 16