www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
ratownik strazy przybrzeznej
Autor Wiadomo¶æ
deebo
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 09 Kwi 2007
Posty: 1
Sk±d: MorÄ…g
Wys³any: Pon Kwi 09, 2007 5:09 pm   ratownik strazy przybrzeznej

czy mozna zostac takim ratownikiem strazy przybrzznej? zeby dzialas na morzu?
 
     
rafaco
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Do³±czy³: 01 Kwi 2007
Posty: 180
Sk±d: Bialystok/ Sopot
Wys³any: Sro Kwi 11, 2007 7:58 pm   

co obejżało sie ,, The guardian" i spodobalo sie hehe to nie takie proste ale jak chcesz to se poczytaj o SAR-ze to cos podobnego chos niezupelnie ale to juz jest wyzsza szkola jazdy nie dla wszystkich http://www.sar.gov.pl/oraz http://osrm.am.szczecin.pl/

[ Dodano: Sro Kwi 11, 2007 8:59 pm ]
www.sar.gov.pl sorki wyzej zapomnialem spacji
 
     
KcK 
Starszy Forumowicz WOPR
So Others May Live



Wiek: 36
Do³±czy³: 25 Lip 2005
Posty: 414
Sk±d: Starogard GdaÅ„ski Opole PoznaÅ„
Wys³any: Czw Kwi 12, 2007 2:50 pm   

Trzeba przyznać, że film naprawdę dobry :cool: Koleżanki którym poleciłem płakały, kumplom się bardzo podobał. Jednak to już wyższy poziom wtajemniczenia i w Polsce chyba tylko jednostki SAR i BSR się tym zajmują. Mimo, że to coś bardzo bliskiego to na akcje ze śmigłowca bym nie liczył :wink:
_________________
Młode Wilki zawsze razem będą szły ku przeznaczeniu...
 
 
     
rafaco
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Do³±czy³: 01 Kwi 2007
Posty: 180
Sk±d: Bialystok/ Sopot
Wys³any: Pi± Kwi 13, 2007 6:44 pm   

wiesz SAR ma chyba 3 smiglowce i to w dodatku przestazale glownie dzialaja na pontonach i statkach
 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Wiek: 41
Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 873
Sk±d: Sopot !
Wys³any: Sob Kwi 14, 2007 11:08 am   

Cytat:
SAR ma chyba 3 smiglowce i to w dodatku przestazale


ciekawe skÄ…d takie informacje???
 
     
rafaco
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Do³±czy³: 01 Kwi 2007
Posty: 180
Sk±d: Bialystok/ Sopot
Wys³any: Sob Kwi 14, 2007 3:27 pm   

z tego co slyszalem to 2 stoja w gdyni i chyba w szczecinie ale mowie ze to tylko slyszalem zreszta wyzej napisalem CHYBA
_________________

 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Wiek: 41
Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 873
Sk±d: Sopot !
Wys³any: Sob Kwi 14, 2007 7:04 pm   

pytałem oto, dlaczego przestarzałe a nie o ilość
lokalizacje jednostek SAR/BSR oraz helikopterów można znaleźć na stronie SAR
 
     
KcK 
Starszy Forumowicz WOPR
So Others May Live



Wiek: 36
Do³±czy³: 25 Lip 2005
Posty: 414
Sk±d: Starogard GdaÅ„ski Opole PoznaÅ„
Wys³any: Pon Kwi 16, 2007 11:05 am   

Porównując ze sprzętem pokazanym w "The Guardian" to cały polski sprzęt jest przestarzały i powinniśmy się dziwić, że wogóle działa. Jednak ja cieszę się, że wogóle jakiś jest, a nie krytykował. Żyjemy w innych realiach :wink:
_________________
Młode Wilki zawsze razem będą szły ku przeznaczeniu...
 
 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Wiek: 41
Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 873
Sk±d: Sopot !
Wys³any: Pon Kwi 16, 2007 11:52 am   

KcK napisa³/a:
cały polski sprzęt jest przestarzały i powinniśmy się dziwić, że wogóle działa


który sprzęt (należący do SARu oraz należący do WOPRu) miałeś okazję testować oraz używać skoro wydajesz takie opinie ?
 
     
rafaco
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Do³±czy³: 01 Kwi 2007
Posty: 180
Sk±d: Bialystok/ Sopot
Wys³any: Pon Kwi 16, 2007 4:01 pm   

mati 82 jest naprawde sporo kapielisk naprawde dobrze wyposarzonych i dysponujacych naprawde swietnym sprzetem jak np mazurskie wopr ale tez jest sporo kapielisk przy osrodkach albo miejskich gdzie tego sprzetu brakuje lub jest stary wiec nie mozesz mowic ze nie ma przestazalego a co do saru to niewiem bo na zywo 2 razy widzialem sar i pare fotek z ich udzialem i to wszystko
 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Wiek: 41
Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 873
Sk±d: Sopot !
Wys³any: Pon Kwi 16, 2007 4:40 pm   

rafaco, zgadza się, różnorodność kąpielisk oraz baz ratowniczych jest tak duża, że nie można mówić ogólnie "jest super sprzęt" lub "jest kiepski sprzęt"
w polsce są oddziały gdzie pracują super ludzie, sponsorzy pukają do drzwi, pojawia się sprzęt - naprawdę można działać i pracować na poziomie, co roku takich miejsc jest coraz więcej...

co do sprzętu SARu to myślę, że każdy na tym forum zdziwił by się widząc ich sprzęt, oni po prostu nie ujawniają tego, spokojnie pracują i wykonują swoją prace

osobiście interesuje się telekomunikacją, również telekomunikacją w służbach ratowniczych, myślałem, że widziałem naprawdę sporo, dopóki nie zobaczyłem wyposażenia głównego centrum SARu w Gdyni... na mnie zrobiło naprawdę duże wrażenie, tym bardziej jak dowiedziałem się jakie maja plany rozwoju i jakie projekty są szykowane
 
     
KcK 
Starszy Forumowicz WOPR
So Others May Live



Wiek: 36
Do³±czy³: 25 Lip 2005
Posty: 414
Sk±d: Starogard GdaÅ„ski Opole PoznaÅ„
Wys³any: Wto Kwi 17, 2007 10:14 am   

Proponuję przeczytać mój poprzedni post z zrozumieniem :wink:
"Porównując z sprzetem pokazanym w "The Guardian" "

Chyba nie chcesz mi wmówić, że SAR ma takie śmigłowce, samoloty, okręty jak Straż Przybrzeżna USA.

A co do sprzętu to zwiedziłem naprawdę wiele miejscowości nadmorskich, odwiedziłem też Mazury i najrózniejsze kąpieliska. Przejrzałem sporo stron związanych z WOPR'em i wiem jaki sprzęt jest na polskich plażach. W większości (nie całości) tego sprzetu nie ma, albo jest słaby. Sopot, Jarosławiec i kilka innych miejscowości ma sprzęt. Cała reszta też ma- słaby, a czasami nawet beznadziejny. Trzeba umieć mówić prawdę, a nie na siłę wmawiać, że jest lepiej niż w rzeczywistości[/quote]
_________________
Młode Wilki zawsze razem będą szły ku przeznaczeniu...
 
 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Wiek: 41
Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 873
Sk±d: Sopot !
Wys³any: Sro Kwi 18, 2007 10:08 am   

KcK napisa³/a:
Chyba nie chcesz mi wmówić, że SAR ma takie śmigłowce, samoloty, okręty jak Straż Przybrzeżna USA.


trzeba zadać również pytanie czy polski SAR potrzebuje taki sam sprzęt jak Straż Przybrzeżna w USA ?

czy polska marynarka wojenna jest gorsza od USA ponieważ nie posiadamy lotniskowców ? nie! ponieważ nam to jest niepotrzebne

terenem działania polskiego SARu jest maksymalnie morze bałtyckie (przy większych wypadkach, gdzie współdziałają jednostki z krajów nadbałtyckich), teren działania amerykańskiego saru jest o wiele wiele większy

sprzęt ratowniczy musi być efektywny a nie efektowny, na obecny teren działania sprzęt jaki posiada SAR jest wystarczający
 
     
KcK 
Starszy Forumowicz WOPR
So Others May Live



Wiek: 36
Do³±czy³: 25 Lip 2005
Posty: 414
Sk±d: Starogard GdaÅ„ski Opole PoznaÅ„
Wys³any: Pon Kwi 23, 2007 11:37 am   

Gdybym miał trochę więcej czasu i był mniej leniwy to dla obrony własnej poszukałbym wyposażenie US Cost Guard i wówczas dane techniczne (tak lubiane przez Pana Jarka :wink: ) można by skonfrontować. Być może kiedyś poświęce się i przeszuakm google pod tym względem :lol:

Mimo tych wszystkich danych i tak sądze, że sprzętu i ludzi w ratownictwie nigdy dosyć i zawsze może być lepszy :twisted:
_________________
Młode Wilki zawsze razem będą szły ku przeznaczeniu...
 
 
     
kedzior 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 11 Lis 2008
Posty: 74
Sk±d: GdzieÅ› z morza pisze...
Wys³any: Sob Gru 20, 2008 6:38 pm   

Jak skończę moją pracę magisterską będę mógł się wypowiedzieć dokładniej czy nasz sprzęt jest wystarczający i czego mu ewentualnie brakuje. Aktualnie mogę powiedzieć, że nie jest źle! I zgodzę się z moimi paroma przedmówcami: Nie potrzebujemy aż takiego sprzętu jak USCG. Nasz SRR (Search and Rescue Region) jest zaledwie ułamkiem rejonu odpowiedzialności USA... Można by się zastanawiać czy sprzęt nie jest przestarzały... owszem, zostało jeszcze parę "reliktów przeszłości" niektóre będą w najbliższym czasie wymienione, niektóre póki co jeszcze dają radę, czasem lepiej niż nówki. Jak skończę pracę i przeprowadzę pełną analizę to będę mógł się szerzej wypowiedzieć.
Nie jest źle, pozdrawiam
_________________
Ratownik WOPR ('stary'), kurs rat.med. KSRG
Ratownik ochotnik BSR (SAR)
mgr inż. of. mar. handl. DPO,
st. sternik i instr. motorowodny, st. jacht.
PADI AOWD
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytañ do SQL: 16