www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Kilka pytań
Autor Wiadomo¶æ
Mysker 
Wypowie się, choć w ostateczności


Do³±czy³: 25 Lut 2014
Posty: 10
Sk±d: PiÅ‚a
Wys³any: Pi± Sie 22, 2014 12:42 pm   Kilka pytaÅ„

1. Wyróżniamy trzy podstawowe stopnie ratowników: Młodszy Ratownik, Ratownik WOPR, Ratownik Zawodowy. Czy Ratownik WOPR może podjąć płatną pracę na kąpielisku, jeśli będzie pracował wraz z ratownikiem zawodowym? Ratownik WOPR ma ukończone 16 lat i nie ma kursu KPP.
2. Jakie jest podstawowe wyposażenie kąpieliska? (Ile kół, węgorzy itp). Co MUSI i powinno znajdować się w apteczce ratownika na kąpielisku?
3. Jakie są wymagania na ratownika zawodowego? Co jest na egzaminie? Ile lat musi mieć ukończone? Czy musi mieć zrobiony kurs KPP?
4. Czy ratownik WOPR nie mając ukończonych 18 lat, ale będący zatrudniony na kąpielisku może udzielać pierwszej pomocy?

[ Dodano: PiÄ… Sie 22, 2014 1:01 pm ]
5. Wiem, że mając 16 lat można zrobić KPP, ale ważność będzie miało po ukończeniu 18 roku życia. A jeszcze taka kwestia. Czy można starać się o dofinansowanie takowego kursu? Jeśli tak to jak to wygląda i kogo prosić o takie coś. Słyszał ktoś o kursach KPP robionych z funduszy unijnych?
 
     
Luka 
Doświadczony Forumowicz WOPR
Marine


Pomóg³: 6 razy
Wiek: 29
Do³±czy³: 04 Lut 2012
Posty: 86
Sk±d: WOPR
Wys³any: Pi± Sie 22, 2014 1:31 pm   

1. MSW wyróżnia tylko jeden typ ratownika. Jest to Ratownik Wodny i musisz spełnić szereg kwalifikacji żeby nim zostać. Było wałkowane milion razy. Płatną pracę podjąć może tylko Ratownik Wodny.
2. http://bit.ly/1BJzRZ5 druga pozycja.
3. http://bit.ly/1BJA66l pierwsza pozycja.
4. Nie możesz pracować zarobkowo nie mając ukończonych 18 lat i nie spełniając tym samym wymogów Ratownika Wodnego. Udzielić pierwsze pomoc ma obowiązek każdy obywatel Rzeczypospolitej Polskiej jest to regulowane Konstytucją RP.
5. Nie słyszałem o kursach z funduszy unijnych, słyszałem o dofinansowaniu z podmioty/jednostki lub z samorządu.
_________________
Per Mare Per Terram
 
 
     
Perykles
Starszy Forumowicz WOPR


Pomóg³: 21 razy
Do³±czy³: 15 Gru 2009
Posty: 419
Sk±d: inÄ…d
Wys³any: Pi± Sie 22, 2014 2:45 pm   Re: Kilka pytaÅ„

Mysker napisa³/a:
1. Wyróżniamy trzy podstawowe stopnie ratowników: Młodszy Ratownik, Ratownik WOPR, Ratownik Zawodowy. Czy Ratownik WOPR może podjąć płatną pracę na kąpielisku, jeśli będzie pracował wraz z ratownikiem zawodowym? Ratownik WOPR ma ukończone 16 lat i nie ma kursu KPP.
Ciekawe na jakiej stronie WOPR przeczytałeś o tych stopniach skoro tak stanowczo stwierdzasz :cool: . Wiesz już jednak (od Luka) że sytuacja wygląda nieco inaczej.
Co do ratownika WOPR to może on być zatrudniony na kąpielisku jednak nie w charakterze ratownika wodnego ale powiedzmy jako dodatkowe zabezpieczenie kąpieliska ponad ustawowo wymaganą obstawę danego kąpieliska. Sztuka polega na tym aby znaleźć gestora kąpieliska który będzie chciał zapłacić dodatkowej obstawie pracującej na kąpielisku w charakterze powiedzmy dodatkowych oczu.

Mysker napisa³/a:
Czy można starać się o dofinansowanie takowego kursu? Jeśli tak to jak to wygląda i kogo prosić o takie coś. Słyszał ktoś o kursach KPP robionych z funduszy unijnych?
O dofinansowanie starać się nie ma co bo raczej nierealne jest uzyskanie go dla jednej osoby. Dofinansowanie przydzielane jest podmiotom organizującym kursy więc trzeba szukać takich podmiotów.

Luka napisa³/a:
5. Nie słyszałem o kursach z funduszy unijnych, słyszałem o dofinansowaniu z podmioty/jednostki lub z samorządu.
A ja słyszałem a nawet czytałem. Projekt polegał na przygotowaniu chętnych, bezrobotnych osób do pracy w charakterze ratownika wodnego posiadającego pełne uprawnienia do podjęcia pracy na dowolnym akwenie.
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 18