www.forum.wopr.net.pl Strona Główna www.forum.wopr.net.pl
Najwi?ksze w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
zosta? cz?onkiem?
Autor Wiadomość
u-boot 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl

Wysłany: Sro Lut 27, 2013 5:20 pm   zosta? cz?onkiem?

Mam pytanie do nowych podmiotów, co daje przepisanie si? do waszych organizacji, mam RATONIKA i chyba na tym pozostan?. Czy trzeba p?acic sk?adki, robicie weryfikacje?.
A mo?e lista korzy?ci wynikaj?cych z przej?cia do was, bo w woprze to nic nie daje p?acenie tych sk?adek tylko napychanie kieszeni innym.
Zach?ccie aby ludzie i mo?e ja przeszli do waszych organizacji?. Albo wypiszcie ró?nice od wopr.

eR 
Swimming Association

Wysłany: Czw Lut 28, 2013 10:54 am   

Ja si? do??cze do pytania u-boot'a: Jak si? do Was zapisa?? Co trzeba zrobi?, krok po kroku. Jaka jest procedura...

pozdrowienia, eR

wopr rewal 
Stały bywalec

Wysłany: Czw Lut 28, 2013 11:43 am   

Ratownictwo Wodne Asekuracja
Zosta? cz?onkiem mo?e ka?dy kto ma uprawnienia ratownika wodnego zawodowe( w/g. rozp. MSW ) nie wymagamy wy??czno?ci - mo?na nale?e? do ilu sie podoba organizacji,nie ma u nas sk?adek,zrzeszamy ratowników zawodowych-bo zawodowo zajmujemy si? ratownictwem (k?pieliska nadmorskie,?ródl?dowe,baseny),oprócz ratownictwa wodnego zajmujemy si? minn.organizacj? 1. szkole? pierwszej pomocy w zak?adach pracy,szko?ach,uczelniach,instytucjach,urz?dach.2.zabezpieczaniem imprez sportowych,koncertów,imprez plenerowych,imprez extremalnych.3.kursy i recertyfikacje KPP,kursy ratownika i instruktora ratownictwa.kursy stermotorzysty,kursy nurkowe CMAS P1.Cz?onkowie RWA maj? przywilej do zrobienia kursów stermotorzysty i nurkowego CMAS P1 jedynie za op?at? egzaminacyjn?,mog? równie? mie? skredytowane kursy RW i KPP( 0 wp?aty w?asnej) które mog? potem odpracowa? w sezonie na k?pieliskach lub w szkoleniach czy zabezpieczaniu imprez.

[ Dodano: Czw Lut 28, 2013 10:46 am ]
P/S. zg?oszenia biuro@ratownictwo-asekuracja.pl wszystkie informacje na stronie internetowej

nygus400 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz

Wysłany: Pon Mar 04, 2013 8:47 pm   

wreszcie jako? "Was" zaszufladkowali, bo cokolwiek by ktokolwiek napisa? to zawsze jeste?cie "najmadrzejsi".... a wopr beeeeeeee

taki tylko zgry?liwy ?arcik :cool:

wopr rewal 
Stały bywalec

Wysłany: Wto Mar 05, 2013 2:48 pm   

O nie,Nygus WOPR wcale nie jest beeee,sam jestem WOPR-owcem i z?ego s?owa nie powiedzia?em na moj? organizacje,mam tylko brzydkie do?wiadczenia z kilkoma ,,betonami" ale nie oceniam przez pryzmat kilku ,,najmondrzejszych" i ,,nieomylnych" dzia?aczy :mad: :mad: :mad:

nygus400 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz

Wysłany: Czw Mar 07, 2013 2:45 pm   

no to dobrze, uspokoi?em si? :cool:
pozdrawiam!

PB 
Stały bywalec
PB

Wysłany: Nie Mar 24, 2013 12:43 am   

Wydaje mi si?, jednak, ?e firmy komercyjne (podmioty gospodarcze II sektora) nie b?dzie interesowa?o "niezarabianie" i mog? zapomnie? o misji WOPR jak? jest edukowanie m?odziezy nie tylko po to aby stali na pla?y czy basenie ale równie? jako wolontariusze mieli inne ni? finansowe warto?ci w ?yciu. Ot co.
Przypominam jednak, ze firmy prywatne (nie ngo'sy) nie maja cz?onków, a pracowników - je?eli ju? trzymamy si? ustawy.

rekin5 
Czasem zagląda

Wysłany: Wto Mar 26, 2013 10:39 pm   

Ciekawe ile z tych nowych podmiotów zostanie za 50 lat. i jakiej korupcji i ba?aganu si? dorobi? . nowe podmioty kojarz? mi si? tylko z kas?, kas? ,kas? i podkopywaniem WOPR.
Nowa ustawa spowoduje ze w Polsce b?dziemy mieli najgorzej wyedukowanych ratowników wodnych na ?wiecie. Dzisiaj wystarcz zebra? 12 ludków ,napisa? do ministra i zacz?? szkoli? ratowników za 1500 z? od g?owy.

DeVu 
Stały bywalec

Wysłany: Sro Mar 27, 2013 11:13 am   

rekin5 napisał/a:
nowe podmioty kojarz? mi si? tylko z kas?, kas? ,kas? i podkopywaniem WOPR.

Na jakiej podstawie oceniasz nowe podmioty? Jak na razie z "kas?, kas?, kas?" to kojarzy si? WOPR. Poza tym gdybym ja mia? swój podmiot nie interesowa?bym si? podkopywaniem WOPRu bo niby po co zawraca? sobie tym g?ow?? WOPR sam zepsu? sobie opini? swoim dzia?aniem i z?ymi decyzjami wi?c niech teraz si? wyka?e i poka?e na co go sta?.

rekin5 napisał/a:
Nowa ustawa spowoduje ze w Polsce b?dziemy mieli najgorzej wyedukowanych ratowników wodnych na ?wiecie.

Bez tej ustawy te? zdarzali si? s?abo wyedukowani ratownicy. W du?ej mierze od nas samych zale?y jakimi b?dziemy ratownikami.

sztondi 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR

Wysłany: Czw Mar 28, 2013 3:06 pm   

Dok?adnie! To przez animozje i k?ótni? dzia?aczy upad?a tak, pot??na organizacja jak? by? WOPR. Podmioty zaczn? dzia?a? i jak ich praca przyniesie efekty to dlaczego traktowa? je jako? na 2 miejscu........ Jest to naprawd? fajna sprawa. Pzdr
2011 - Ratownik KPP
2011 - RWP, RW?, RWM
2012 - Instruktor P?ywania
2013 - Instruktor Kulturystyki

stary ratownik 
Starszy Forumowicz WOPR

Wysłany: Pon Kwi 08, 2013 6:52 pm   Re: zosta? cz?onkiem?

u-boot napisał/a:
Mam pytanie do nowych podmiotów, co daje przepisanie si? do waszych organizacji, mam RATONIKA i chyba na tym pozostan?. Czy trzeba p?acic sk?adki, robicie weryfikacje?.
A mo?e lista korzy?ci wynikaj?cych z przej?cia do was, bo w woprze to nic nie daje p?acenie tych sk?adek tylko napychanie kieszeni innym.
Zach?ccie aby ludzie i mo?e ja przeszli do waszych organizacji?. Albo wypiszcie ró?nice od wopr.

Wejd? na stron? www.rwr.pl
Znajd? (jest w kilku miejscach) formularz zg?oszeniowy cz?onka, wype?nij go i wy?lij drog? elektroniczn? i tradycyjn? na adres podany w zak??dce KONTAKT.
Sk?adka cz?onkowska - 50 z?. na rok. - wp?acasz na konto - tez podane w zak?adce kontakt.
Jesli chcesz wiedzie?, czym RWR ró?ni si? od innych - znajd? czas i "od dechy do dechy" przeczytaj to, co jest na stronie internetowej. Pami?taj przy tym, ?e to organizacja, która dzia?a na ryku od listopada 2012 roku - wi?c zaledwie kilka miesi?cy.
Jesli nie przekona Ci? to, co za?ozyciele tego podmiotu robili wcze?nij (zak?adka galeria, o nas ...), co zrobili w ci?gu paru miesi?cy "?ycia" i to, co maj? w planach .... nic Cie nie przekona. Moim zdaniem to najbardziej pr?na grupa, jaka mia?o wodniackie ?rodowisko. Ale to moje zdanie. Nikt nie musi si? zgadza?.
RWR:
1. Pozyska?o ?rodki z urz?du marsz??kowskiego woj. wielkopolskiego, dzi?ki czemu ich szkolenia ratowników wodnych sa ta?sz - pisz? o tym wyra?nie i otwarcie na stronie.
2. Napisa?o wniosek do MSW o dofinansowanie szkole? centralnych - je?li dostana kas? - b?da szkoli? jeszcze taniej, a mo?e nawet za darmo.
3. Zostali zakwalifikowani do przydzia?u dwóch ?odzi z silnikami do dzia?a? powodziowych (jedna z nich pewnie trafi do Oddzia?u we Wroc?awiu - bo tam jest du?o problemów z powodziami).
4. Wydaje kwartalnik, w którym porusza ciekawe dla ratowników - i nie tylko - sprawy.
5. Strona internetowa przez pi?? miesi?cy mia?a ponad 36 tysi?cy ods?on. Zobacz ile jest pobra? plików, dokumentów....
7. Zobacz ile jest interpretacji, podpowiedzi, wyjasnie? ...
8. Niz ma informacji gdzie si? wybiera, z kim si? ?ciska i komu r?cz amedale prezeska (jak to jest u innych).
9. Przeprowadzili 3 szkolenia instruktorów (na bardzo dobrym poziomie - z tego, co mi wiadomo od uczestników - a ludzie byli z ca?ej Polski - w tym instruktorzy WOPR, wi?c maj? porównanie).
10. Mo?na z nimi zrobi? KPP i recertyfikacj?.
11. Bardzo fajny jest pomys? z portalem, gdzie maja by? dost?pne wa?ne informacje dla cz?onków. O takiej bazie w innych podmiotach mówi sie od dawna i ... na tym si? ko?czy.
11. W wielu miescach ludzie zawi?zuj? oddzia?y RWR. - polecam zak?adk? Oddzia?y. Widocznie widz? w tym sens ...
12. Mo?na tak dalej, tylko po co? Wszystko jest na www.wrw.pl

[ Dodano: Pon Kwi 08, 2013 7:52 pm ]
u-boot napisał/a:

Wejd? na stron? www.rwr.pl
Znajd? (jest w kilku miejscach) formularz zg?oszeniowy cz?onka, wype?nij go i wy?lij drog? elektroniczn? i tradycyjn? na adres podany w zak??dce KONTAKT.
Sk?adka cz?onkowska - 50 z?. na rok. - wp?acasz na konto - tez podane w zak?adce kontakt.
Jesli chcesz wiedzie?, czym RWR ró?ni si? od innych - znajd? czas i "od dechy do dechy" przeczytaj to, co jest na stronie internetowej. Pami?taj przy tym, ?e to organizacja, która dzia?a na ryku od listopada 2012 roku - wi?c zaledwie kilka miesi?cy.
Jesli nie przekona Ci? to, co za?ozyciele tego podmiotu robili wcze?nij (zak?adka galeria, o nas ...), co zrobili w ci?gu paru miesi?cy "?ycia" i to, co maj? w planach .... nic Cie nie przekona. Moim zdaniem to najbardziej pr?na grupa, jaka mia?o wodniackie ?rodowisko. Ale to moje zdanie. Nikt nie musi si? zgadza?.
RWR:
1. Pozyska?o ?rodki z urz?du marsz??kowskiego woj. wielkopolskiego, dzi?ki czemu ich szkolenia ratowników wodnych sa ta?sz - pisz? o tym wyra?nie i otwarcie na stronie.
2. Napisa?o wniosek do MSW o dofinansowanie szkole? centralnych - je?li dostana kas? - b?da szkoli? jeszcze taniej, a mo?e nawet za darmo.
3. Zostali zakwalifikowani do przydzia?u dwóch ?odzi z silnikami do dzia?a? powodziowych (jedna z nich pewnie trafi do Oddzia?u we Wroc?awiu - bo tam jest du?o problemów z powodziami).
4. Wydaje kwartalnik, w którym porusza ciekawe dla ratowników - i nie tylko - sprawy.
5. Strona internetowa przez pi?? miesi?cy mia?a ponad 36 tysi?cy ods?on. Zobacz ile jest pobra? plików, dokumentów....
7. Zobacz ile jest interpretacji, podpowiedzi, wyjasnie? ...
8. Niz ma informacji gdzie si? wybiera, z kim si? ?ciska i komu r?cz amedale prezeska (jak to jest u innych).
9. Przeprowadzili 3 szkolenia instruktorów (na bardzo dobrym poziomie - z tego, co mi wiadomo od uczestników - a ludzie byli z ca?ej Polski - w tym instruktorzy WOPR, wi?c maj? porównanie).
10. Mo?na z nimi zrobi? KPP i recertyfikacj?.
11. Bardzo fajny jest pomys? z portalem, gdzie maja by? dost?pne wa?ne informacje dla cz?onków. O takiej bazie w innych podmiotach mówi sie od dawna i ... na tym si? ko?czy.
11. W wielu miescach ludzie zawi?zuj? oddzia?y RWR. - polecam zak?adk? Oddzia?y. Widocznie widz? w tym sens ...
12. Mo?na tak dalej, tylko po co? Wszystko jest na www.wrw.pl

[ Dodano: Pon Kwi 08, 2013 7:53 pm ]
eR napisał/a:
Ja si? do??cze do pytania u-boot'a: Jak si? do Was zapisa?? Co trzeba zrobi?, krok po kroku. Jaka jest procedura...

pozdrowienia, eR

Odpowied? - jak wy?ej

u-boot 

Wysłany: Pon Kwi 08, 2013 7:52 pm   

Witam, czyli sk?adka jak w wopr. A weryfikacja jaka? jest. Mnie interesuje na co idzie te 50 dych które w woprze znika poprostu i do tego sie wszyscy przyzwyczaili. Interesuje mnie mo?liwo?? doszkalania, tak jak ju? wspomnia?em nie zamierzam robi? instruktora, ale mam ?wiadomo?c ?e trzeba sobie przypomina? ró?na rzeczy, WOPR zachodnio-pomoski dofinansowuje ró?ne szkolenia, cho? aed ju? nie ma, w zasadzie to tylko kpp jest czym? wartym rozpatrzenia. Mnie irytuje ?e nie ma np godzin na basenie gdzie mo?na przyj??, po?wiczyc z desk?, aed itp ja na kursie ratownika mia?em "nosze" o deskach nikt nie wiedzia?. Na kpp tego nie ma" w wodzie" dla nas ratowników wopr to istotne. Nie ma takich inicjatyw, dotychczas za wszystko kasa i plastiki. My narazie robimy to z w?asnej inicjatywy i dla nas i widz? ile trzeba ?wiczy? ?eby si? zgra? z kumplem. My?l? ?e warto pomy?le? a takich rzeczach, nie zapomona? o istniej?cych ratownikach. Pozdrawiam.

[ Dodano: Pon Kwi 08, 2013 9:04 pm ]
sprawa te? dotyczy cz?onkostwa, poniewa? aby wykonywa? ratownictwo trzeba by? cz?onkiem organizacji, czy wy wysy?acie jakie? potwierdzenie, s? ksi??eczki lub cu?, je?li nie to jak od?wie?a? cz?onkostwo co roku nowy druk?

stary ratownik 
Starszy Forumowicz WOPR

Wysłany: Pon Kwi 08, 2013 8:20 pm   

Cz?onkowie dostaj? KART? cz?onkowsk?, w której sa wklejane hologramy - po op?aceniu sk?adki dostaje si? tak? naklejk?. Sk?adka idzie na ... ró?ne rzeczy. Na doszkalanie, na konferencje, na sprz?t, na koszulki ... na to, co jest konieczne, aby by?o. Bo niby sk?d maj? si? bra? pieni?dze na .... cokolwiek? Ka?dy chce co? w zamian. A kto wy?o?y pieni?dze na np. wk?ad w?any do projektu? ?eby dosta? dofinansowanie np. do szkolenia, trzeba zapewni? 10-20% albo i wi?cej tzw. wk?adu w?asnego. Je?li wi?c organizacja ubiega si? o dofinansowanie w kwocie 30 tys. z?. musi mie? swojej kasy (lub kasy i pracy spo??cznej cz?onków) 3-6 tysi?cy. Kto ma to wy?o?y?? Ka?da z?otówka wk??dana jest tam, gdzie to ma sens, i gdzie korzystaja z niej CZ?ONKOWIE. W ró?ny sposób. Kto? musi administrowa? stron?, kto? musi zap??ci? za serwer, domen?, kto? musi napisa? materia?y, przygotowac tre?ci, zrobi? fotografie, kto? musi zap?aci? za wydruk czasopisma, za napraw? i zakup sprz?tu, za koszulki, ulotki, piecz?tki, konto bankowe, za .... wszystko. Sk?d na to bra?? WOPR budowa? swoje imperium zbieraj?c wszytskie pieni?dze - przez 50 lat (od samorz?dów, centralnie z MSW, od sponsorów ...). My si? nie mo?emy porównywa?, nie mo?na te? oczekiwa?, ?e zaczynaj?c dzia?alno?? trzeba zapewnia? wi?ksze atrakcje ni? konkurencja. Atrakcyjno?? np. RWR jest w tym, ?e to nowe, aktywne, bardzo zaanga?owane ?rodowisko o czystych r?kach, otwartych g?owach i sercach, z pomys?ami ... I ju?.
Ratownicy robi?cy KPP w RWR ZAWSZE maj? zaj?cia w wodzie, z deskami, sprz?tem, itp.

u-boot 

Wysłany: Pon Kwi 08, 2013 9:50 pm   

Jasne, ?e musi potrwac zanim nazbiera si? cz?onków aby si? rozwija?. Chodzi mi o za?o?enia nowych organizacji, co proponuj? nowego, p?ece sk?adki w wopr a jak chc? po?yczy? manekina fantoma to nie bo co? tam, mnie nie obchodzi samo organizowanie tylko to co mi oferuje stowarzyszenie, narazie wopr to nic, ani sprz?tu fantom manekin, ani mo?liwo?ci po?wiczenia a to mnie interesuje bo w tym pracuje, nie interesuj? mnie szkolenia dla szkole? jak w wopr sta?ysta regat itp to jest jaka? masakra kto si? na to nabiera szkoda kasy ale jak kto? ma to spoko lecz mnie interesuj? w.wymienione rzeczy i p?ac?c sk?adki oczekuj? dost?pu i mo?liwo?i korzystania z tego wszystkiego.

stary ratownik 
Starszy Forumowicz WOPR

Wysłany: Pon Kwi 08, 2013 10:08 pm   

Zastanawiam si? pwoli, czy Ty przeczyta?e? moje wczesniejsze wpisy. Ja nie chc? Ci? przekonywa?, dlaczego masz wst?pi? do naszej organizacji. RWR wspó?pracuje i zrzesza osoby, których nie namawia, a które same chc? z nami dzia?a?. U nas nie ma pracowników na etatach, nie ma samochodów s?u?bowych ... jest za to du?o pracy spo?ecznej, zaanga?owania, wiary w dobre ratownictwo, w misj?... du?o planów na przysz?o??. NIKT nie przejada sk?adek cz?onkowskich, one s?u?? ka?demu z osobna i organizacji - jako ca?o?ci.
Sk?adka to 50 z?otych, a z tego, co rozumiem, chcia?by? za to ... bardzo du?o. Wszystko ju? napisa?em. W RWR, dla zainteresowanych jest dost?p do sprz?tu, szkole? ... tylko jak sobie wyobra?asz korzystanie za 50 z?otych przez ca?y rok ze wszytskiego? Fantom do nauki reanimacji (takie, jakie my mamy) to warto?? 15.000 z?otych. On si? zu?ywa, naprawa to du?e koszty, fantomy do holowania - to nic, to jest dost?pne w ka?dej chwili, ale musisz si? zastanowi?, czego tak naprawd? oczekujesz za tych kilka dych. Z tego, co widz?, to ... wiele. Zadaj sobie raczej pytanie? Co ja daje mojej organizacji od siebie? Jak si? anga?uj?, ile po?wi?cam jej czasu, jak j? wzmacniam ... - bo przeciez nie przez te "drobne" :) Wej?cie na besen to plus minus 7-109 z?otych, wi?c masz za to max kilka wej?? do wody. I ju?. Sko?czy?a si? Twoja sk?adka. Raczej Ty mnie przekonaj, ?e jeste? warty cz?onkostwa. Jeden list polecony z kart? cz?onkowsk? to 5 z?. Po co organizacji cz?owiek, który za 45 z?otych ?yczy sobie .... cudów: nieograniczonego dost?pu do sprz?tu, szkole? etc. Kto i za co ma Ci to zapewni?? Jeste? pewien, ?e wp??caj?c 50 z? masz prawo tego ??da?? Nie mam do Ciebie pretensji, ale odnosz? wra?enie, ?e si? rozp?dzi?e? ... Myl? si?? Mo?e Ty mnie przekonasz, ?e jeste? wart i godzien ... by byc cz?onkiem jakiej? organizacji? :wink:

Odpowiedz do tematu