www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Jednostka terenowa WOPR a KRS
Autor Wiadomo¶æ
ceba 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
Michał



Pomóg³: 2 razy
Wiek: 38
Do³±czy³: 21 Mar 2013
Posty: 175
Sk±d: Ostrowiec ÅšwiÄ™tokrzyski
Wys³any: Czw Mar 21, 2013 12:28 pm   Jednostka terenowa WOPR a KRS

Witam!
Jestem tu nowy, a wiec na wstepie prosze o wyrozumiałość.
Moje pytanie dotyczy wpisu o Krajowego Rejestru Sądowego. Mianowicie jednostka terenowa WOPR chciałaby uzyskać osobowość prawną, czyli dokonać wpisu do KRS i teraz moje zapytania:
Zgodnie z ustawą o stowarzyszeniach wiem, że żeby takie stowarzyszenie założyć musi się zebrać conajmniej 15 osób - w naszym przypadku nie jest to problem jednostka liczy okolo 300 osób - tylko czy w skład stowarzyszenia mają wchodzić te same osoby co w skład Prezydium jednostki terenowej?
Pytanie nr 2 Czy statut, który musimy przyjąć jako nowe stowarzyszenie ma yć tożsamy ze statutem jednostki terenowej?
pytanie nr 3 Wiem, że wpis do KRS w przypadku prowadzenia przez stowarzyszenie działalności gospodarczej kosztuje 500zl. Czy jednak działalność prowadzona przez WOPR tj kursy szkolenia etc. można uznać za działalność gospodarczą, czy to jescze działalność statutowa, która opłacie nie podlega?
Pytanie nr 4 które wreszcie wyjaśnia całą moją zaadkę. Jak wpis do KRS przez jednostkę terenową ma się do jednostki wojewódzkiej. Czy gdy już założymy takie stowarzyszenie, to czy nie będzie ono trochę poza strukturami WOPR?
A może wiecie coś o innych jednostkach terenowych (nie wojewódzkich), które posiadają osobowość prawną i wpis do KRS jak to wygląda w ich przypadku??
Z góry dziękuję i pozdrawiam
_________________
Świętokrzyskie WOPR
 
 
     
R@tas 
Doświadczony Forumowicz WOPR



Pomóg³: 2 razy
Do³±czy³: 26 Lut 2013
Posty: 74
Sk±d: Polska
Wys³any: Czw Mar 21, 2013 1:15 pm   

Witaj
Odp nr 1
Organizujesz zebranie założycielskie musisz mieć min 15 osób ( ty masz 300). Na zebraniu założycielskim podejmujesz uchwały dotyczące ( uchwały o powołaniu stowarzyszenia, uchwała o przyjęciu statutu stowarzyszenia, uchwała o wyborze komitetu założycielskiego, uchwała o wyborze zarządu i uchwały o komisji rewizyjnej i dyscyplinarnej.
Jeżeli chodzi Tobie o skład do prezydium to wtedy skład prezydium wybiera zarząd a kandydatury podaje nowo wybrany prezes.

Odp nr 2
Statut musisz mieć opracowany pod swojej stowarzyszenie ( może ściągnąć z jakiejś innej jednostki tylko wpisujesz inna nazwę)

odp nr 3
Rozdzielasz to na działalność statutowa odpłatną i nie odpłatną najlepiej zapisac to w statucie


odp nr 4

Musisz napisać wniosek do zarządu wojewódzkiego o wpisanie w struktury WOPR twojego woj. jako jednostka terenowa
_________________

 
     
ceba 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
Michał



Pomóg³: 2 razy
Wiek: 38
Do³±czy³: 21 Mar 2013
Posty: 175
Sk±d: Ostrowiec ÅšwiÄ™tokrzyski
Wys³any: Czw Mar 21, 2013 9:42 pm   

Dzieki za pomoc
Jeszcze tylko jedna kwestia, my formalnie jesteśmy jednostką terenową WOPR tylko dotąd nie rejestrowaliśmy się w KRS. Chcemy się troche usamodzielnić, bo jesteśmy największą siłą w województwie a cały czas mamy mało do powiedzenia stąd ten pomysł. Czy w zaistniałej sytuacji - kiedy już jesteśmy tą jednostką działającą w strukturach naszeo wojewódzkiego WOPR - musimy teraz znów zwracać się do nich z tym, że chcemy się wpisać do KRS? Bo wydaje mi się, że nie, ale mogę się mylić dlatego pytam.
Pozdrawiam
_________________
Świętokrzyskie WOPR
 
 
     
R@tas 
Doświadczony Forumowicz WOPR



Pomóg³: 2 razy
Do³±czy³: 26 Lut 2013
Posty: 74
Sk±d: Polska
Wys³any: Czw Mar 21, 2013 9:57 pm   

Witaj ponownie
Zapewne będziesz musiał im przesłać pismo z numerem KRS.
_________________

 
     
ceba 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
Michał



Pomóg³: 2 razy
Wiek: 38
Do³±czy³: 21 Mar 2013
Posty: 175
Sk±d: Ostrowiec ÅšwiÄ™tokrzyski
Wys³any: Czw Mar 21, 2013 10:04 pm   

No tak dobrze by było gdyby o tym wiedzieli :) Dzieki za pomoc i pozdrawiam
_________________
Świętokrzyskie WOPR
 
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 17