www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Badania
Autor Wiadomo
mazur
Czasem zagląda


Doczy: 06 Sty 2012
Posty: 1
Skd: Olecko
Wysany: Pi Sty 06, 2012 6:43 pm   Badania

Witam. Jak to jest w tym roku z badaniami. Czy muszę je mieć, czy wystarczy kpp.
 
     
jakub 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
WOPR w Zbąszyń



Wiek: 28
Doczy: 14 Lip 2011
Posty: 173
Skd: Zbąszyń
Wysany: Pi Sty 06, 2012 7:15 pm   

z tego co ja wiem to badania i kpp to 2 różne sprawy a co do badań to wiem że jak szliśmy na kurs to nie musieliśmy wystarczyło zaświadczenie od rodzica że nie widzi przeciw wskazań a co do pracy to było potrzebne badanie od lekarza
_________________
2011- MRW ;]
06.07.2012- sternik motorowodny ;]


"Wstań, nim pogrzebią Cię razem z godnością" Hemp Gru
 
 
     
Mateo 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
Ratownik WOPR


Wiek: 31
Doczy: 19 Wrz 2011
Posty: 140
Skd: London, United Kingdom
Wysany: Sob Sty 07, 2012 3:35 pm   

Jak ja robiłem kurs na MR to lekaż musiał podbić papier że nie widzi przeciwskazań, wystarczył zwykły lekaż pierwszego kontaktu(w moim wypadku i tak moja ciotka jest lekażem więc ona mi wszystkie sprawy medyczne załatwia).

Jak wydana była książeczka to jest tam pieczątka WOPR'u, rok i wpis "Zdolny" no i jakiś podpis.

Przy kursie na RW wymagali tylko aktualnego wpisu w książeczne.


Teraz aby mieć aktualne badania to wystarczy że też lekaż pierwszego kontatku przystawi swoją pieczątke i wpisze że zdolny.


Tak przynajmniej jest w Gdańsku.
_________________
W stanie spoczynku(chwilowo)...
 
     
Doman 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Wiek: 39
Doczy: 15 Gru 2009
Posty: 183
Skd: Drużyna WOPR MOSiR Katowice
Wysany: Sob Sty 07, 2012 3:48 pm   

Mateo napisa/a:
lekaż


Czy ty naprawdę nie masz sprawdzania pisowni w przeglądarce?
 
     
Malaka_hor 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
Mieszko



Wiek: 31
Doczy: 18 Maj 2009
Posty: 177
Skd: Horyniec Zdrój
Wysany: Sob Sty 07, 2012 6:46 pm   

badania najlepiej żeby wam lekarz medycyny pracy podbijał 100% gwarancji jeżeli chodzi o respektowanie tych badań przez pracowawców. jezeli chodzi o lekarza 1 kontaktu to nie wiem niech ktos madrzejszy w przepisach sie wypowie.
_________________
Wierze
Ochraniam
Pomagam
Ratuje
 
 
     
nygus400 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Wiek: 41
Doczy: 23 Wrz 2011
Posty: 146
Skd: Łódzkie WOPR
Wysany: Nie Sty 08, 2012 2:47 pm   

od 11 lat badabnia u lekarza medycyny pracy i zero problemów...
prawie zero...
tylko wciąz interpretowac nie wiedzą jak...?
badania na jeden rok. (niektórzy nówią, że kalendarzowy) a ja pytam:
co z ratownikami, którzy zrobili badania 31 grudnia? czy do 1 stycznia następnego roku nie moga pracowac i muszą znowu się przebadac...?
to też trzeba głośno i wyraźnie wyjanić i wytłumaczyc co po niektórym....

[ Dodano: Nie Sty 08, 2012 7:20 pm ]
nygus400 napisa/a:
do 1 stycznia

pomyłka: od
_________________
kiedyś usłyszałem:
lepszy pijany ratownik na stanowisku niż trzeźwy w domu - wciąż nie daje mi to spokoju...
 
     
MONIKA 
Stały bywalec



Doczya: 27 Lis 2005
Posty: 831
Skd: CIECHOCINEK/TORUŃ
Wysany: Pon Sty 09, 2012 12:59 pm   

Przechodziłam badania u lekarza medycyny pracy wystawił mi zaśaidczenie do 2014 roku temt mam zamkniety :)
 
 
     
Rokam
Starszy Forumowicz WOPR



Doczy: 23 Maj 2008
Posty: 339
Skd: hehelmans
Wysany: Pon Sty 09, 2012 2:09 pm   

MONIKA napisa/a:
Przechodziłam badania u lekarza medycyny pracy wystawił mi zaśaidczenie do 2014 roku temt mam zamkniety :)


"Potwierdzenie przez lekarza zdolności do pracy (ważność jeden rok)"

No chyba, że u Ciebie jest inaczej.
 
     
MONIKA 
Stały bywalec



Doczya: 27 Lis 2005
Posty: 831
Skd: CIECHOCINEK/TORUŃ
Wysany: Wto Sty 10, 2012 8:32 am   

Rokam napisa/a:
"Potwierdzenie przez lekarza zdolności do pracy (ważność jeden rok)"


gdzie to znalazłeś ?

Rokam napisa/a:
No chyba, że u Ciebie jest inaczej.


Powiem tak nie tylko umnie może być inaczej mam wielu znajomych z różnej części Polski którzy również posiadają takie same zaświadczenia o zdolności do pracy jak ja .Nigdy nikt nie robił z tego żadnego problemu . Skoro zakład pracy wysyła mnie na badania i lekarz który ma podpisaną z nimi umowę wystawia kwit na 3 lata to cóz nie bedę płakała z tego powodu że jest tak a nie inaczej :)
 
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Sro Sty 11, 2012 11:55 pm   

Rokam pewnie miał na myśli wpis w legitymacji wopr o badaniach od lekarza na dany rok.

MONIKA pokazała nam dobrą drogę, jak należy robić takie badania. Wystarczy, że lekarz wystawi oddzielny papierek już na 3 lata o zdolności do pracy, który można dołączyć do naszej legitymacji woprowskiej. W ten sposób mamy problem z głowy na najbliższe 36 miesięcy. Jak będę u mojego lekarza, też postaram się o zaświadczenie na 3, a może więcej lat :roll:

Powracając do głównego wątku w temacie:
mazur napisa/a:
Jak to jest w tym roku z badaniami. Czy muszę je mieć, czy wystarczy kpp.

Pytanie z serii "co ma piernik do wiatraka". Na dzień dzisiejszy badania zależą od pracodawcy. Jeśli są wymagane, powinieneś je posiadać jeżeli chcesz pracować. Podobnie jest z KPP: jeśli pracodawca chce mieć ratownika z KPP, powinieneś je mieć. Posiadanie KPP nie zwalnia Cię ze zrobienia badań lekarskich i odwrotnie :wink:


Pozdrawiam
 
     
Tam 
Wypowie się, choć w ostateczności


Wiek: 37
Doczy: 28 Mar 2011
Posty: 11
Skd: Wrocław
Wysany: Czw Sty 12, 2012 8:20 am   

W dolnosląskim WOPR nie jest wymagane zaswiadczenie lekarskie aby otrzymać uprawnienia do pracy na kolejny rok. Każdy zatrudniony ratownik niezależnie czy na umowę o pracę czy umowę zlecenie powinien zostać wysłany na badania lekarskie przez pracodawcę.
 
     
Rokam
Starszy Forumowicz WOPR



Doczy: 23 Maj 2008
Posty: 339
Skd: hehelmans
Wysany: Czw Sty 12, 2012 8:57 pm   

DeVu napisa/a:
Wystarczy, że lekarz wystawi oddzielny papierek już na 3 lata o zdolności do pracy, który można dołączyć do naszej legitymacji woprowskiej. W ten sposób mamy problem z głowy na najbliższe 36 miesięcy.


Dobra ale chodzi mi o ścisłość w legitymacji. Skoro tam jest napisane, że na rok a my wklejamy kwit że na dwa. Bo właśnie też dostałem na dwa lata. Bo ponoć nie wiem czy to prawda ale na SRW strasznie weryfikują papiery i czy to nie jest jakaś przeszkoda.

Tam napisa/a:
W dolnosląskim WOPR nie jest wymagane zaswiadczenie lekarskie aby otrzymać uprawnienia do pracy na kolejny rok.


U nas też tak jest.
_________________
Go, myślałeś, że on Cie lubi? A to szyderca. Hehehelmans.
 
     
Osiola 
Starszy Forumowicz WOPR



Pomg: 2 razy
Doczy: 30 Wrz 2007
Posty: 499
Skd: Świnoujście
Wysany: Czw Sty 12, 2012 10:47 pm   

Rokam napisa/a:
Bo ponoć nie wiem czy to prawda ale na SRW strasznie weryfikują papiery i czy to nie jest jakaś przeszkoda.


ja mialem zaswiadczenie o braku przeciwwskazan do uczestnictwa w kursie wystawione przez normalnego lekarza i nikt afery z tym nie zrobil
_________________
1183

www.wopr.swi.pl
http://www.facebook.com/wopr.swinoujscie
 
     
Rokam
Starszy Forumowicz WOPR



Doczy: 23 Maj 2008
Posty: 339
Skd: hehelmans
Wysany: Czw Sty 12, 2012 10:59 pm   

Cytat:
ja mialem zaswiadczenie o braku przeciwwskazan do uczestnictwa w kursie wystawione przez normalnego lekarza i nikt afery z tym nie zrobil


Chodzi mi o to czy np. ktoś w danym czasie pracował bez badań. Bo skoro mamy wpis w 12.01.2012 to obowiązuje na rok. A na kwicie jest na dwa. Więc po prostu trzeba się przejść do medycyny pracy aby poświęcili trochę tuszu z pieczątki? Czy wystarczy wkleić sam skan pomniejszony np. bo sam już się zakręciłem.
_________________
Go, myślałeś, że on Cie lubi? A to szyderca. Hehehelmans.
 
     
MONIKA 
Stały bywalec



Doczya: 27 Lis 2005
Posty: 831
Skd: CIECHOCINEK/TORUŃ
Wysany: Pi Sty 13, 2012 5:23 am   

no ja poszłam juz chyba po łatwiźnie i wsadziłam zaświadczenie w miejsce gdzie powinien wstawiś swoja pieczatke lekarz :) Nic nie skanowałam nic nie przyklejałam itd. I tak na codzień nie biegam z legitymacja wiec nie ma prawa gdzieś sie zawieruzyć

Rokam napisa/a:
Chodzi mi o to czy np. ktoś w danym czasie pracował bez badań. Bo skoro mamy wpis w 12.01.2012 to obowiązuje na rok.


Cóż u mnie jest tak że jak kończy mi się przypuśćmy ważność badań 12.01.2012 to kadry upominają się miesiąc wczesniej i daja mi kolejne skierowanie na badania wieć nie mam problemu by zachować ciągłość zdolności do pracy :)

Pozdrawiam
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapyta do SQL: 17