www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Praca bez stopnia zawodowego.
Autor Wiadomo¶æ
Jogi521 
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 07 Mar 2012
Posty: 1
Sk±d: Mazury
Wys³any: Sro Mar 07, 2012 12:18 pm   Praca bez stopnia zawodowego.

Chciał bym się dowiedzieć jak wygląda praca, a raczej jej możliwość bez stopnia zawodowego (w moim przypadku ratownik śródlądowy). Mam ukończone kursy: ratownik WOPR (po reformie), kpp, żeglarz jachtowy, sternik motorowodny. Pytanie jest takie czy z tym mogę już w wakacje pracować czy konieczne muszę zrobić stopień zawodowy???
 
     
crixs
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³: 03 Sty 2012
Posty: 118
Sk±d: Zabrze
Wys³any: Sro Mar 07, 2012 7:25 pm   

Biorąc pod uwagę to że ustawa mówi, że zachowujesz swoje uprawnienia, które nadał Ci WOPR to: możesz pracować na śródlądziu bez ograniczeń a na pozostałych akwenach pod nadzorem ratownika starszego stopniem. Tak by to wyglądało :)

[ Dodano: Sro Mar 07, 2012 7:26 pm ]
Sorki źle przeczytałem post, myślałem że nie masz stopnia zawodowego ratownik śródlądowy. To na odwrót, jeśli masz basenowego i morskiego to możesz na basenie i morzu bez ograniczeń a na śródlądziu pod nadzorem.

[ Dodano: Sro Mar 07, 2012 7:29 pm ]
a co do stopnia zawodowego: narazie nie możesz zrobić i raczej nie będziesz już miał takiej sznasy, która po zrobieniu stopnia zawodowego da Ci uprawnienia (stopień owszem ale uprawnień nie). Żeby pracować samodzielnie na śródlądziu będziesz musiał zrobić kurs ratownika wodnego, który dalej jest opracowywany w projekcie rozporządzenia.

Dąbrowa Górnicza miała 17 lutego ruszyć z kursem na ratownika pływalni, ale potem ogłoszono komunikat, że do czasu uregulowania kwestii prawnych w tym zakresie kurs zostaje wstrzymany.
 
     
Rokam
Starszy Forumowicz WOPR



Do³±czy³: 23 Maj 2008
Posty: 339
Sk±d: hehelmans
Wys³any: Czw Mar 08, 2012 3:06 pm   

crixs napisa³/a:
potem ogłoszono komunikat, że do czasu uregulowania kwestii prawnych w tym zakresie kurs zostaje wstrzymany.


U mnie takie coÅ› rusza pod koniec miesiÄ…ca/poczÄ…tek kwietnia.
_________________
Go¶æ, myÅ›laÅ‚eÅ›, że on Cie lubi? A to szyderca. Hehehelmans.
 
     
crixs
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³: 03 Sty 2012
Posty: 118
Sk±d: Zabrze
Wys³any: Czw Mar 08, 2012 7:09 pm   

Mój pomysł jest taki. Jeśli u kogoś rusza jakiś kurs zawodowy, to niech najpierw przedzwoni zapyta się czy po takim kursie będzie mógł pracować na danym obszarze wodnym. Jeśli powiedzą, że tak to napisz takie pismo/oswiadczenie: "Ja Instruktor WOPR xyz oświadczam, że kurs na ratownika ze specjalnością xxx jest zgodny z wszystkimi regulacjami prawnymi i po uzyskaniu stopnia ratownika xxx pan zzz będzie uprawniony do pracy na danym obszarze wodnym.
i jego podpis i najlepiej jeszcze pieczątka z jakiegoś WOPR'u. Potem zrobić kurs a jak się okaże ( a napewno tak się okaże ) to pozwać do sądu (sąd cywilny chyba) Instruktora i jednostkę o zwrot kosztów kursu i koszty za poniesiony stracony czas.
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Czw Mar 08, 2012 7:37 pm   

Rokam napisa³/a:
U mnie takie coÅ› rusza pod koniec miesiÄ…ca/poczÄ…tek kwietnia.

Bez odpowiedniego rozporządzenia kurs będzie nieważny i to już jest pewne. Wszystkie kursy na ratownika wodnego powinny być wstrzymane do czasu wejścia w życie rozporządzenia.
 
     
Rokam
Starszy Forumowicz WOPR



Do³±czy³: 23 Maj 2008
Posty: 339
Sk±d: hehelmans
Wys³any: Pi± Mar 09, 2012 11:52 am   

DeVu, słowa naszego prezesa: wszystkie kursy są jak najbardziej zgodne z prawem, ustalane z prawnikami.
Po takich zapewnieniach myślę, że ewentualnie zwrócą kasę za ten kurs. Dzisiaj jadę do biura złożyć papiery. Dowiem się co będzie gdy wejdzie odpowiednia ustawa. Postaram się wieczorem przedstawić.

[ Dodano: PiÄ… Mar 09, 2012 12:06 pm ]
Właśnie dostałem mejla
Cytat:
Witam,
Do czasu uregulowań prawnych związanych z rozporządzeniem dotyczącym szkoleń w ratownictwie wodnym szkolenie na stopień Ratownik Wodny Pływalni jest odwołane.

xyz
Biuro SÅ‚upskiego WOPR
_________________
Go¶æ, myÅ›laÅ‚eÅ›, że on Cie lubi? A to szyderca. Hehehelmans.
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Pi± Mar 09, 2012 3:31 pm   

Rokam napisa³/a:
DeVu, słowa naszego prezesa: wszystkie kursy są jak najbardziej zgodne z prawem, ustalane z prawnikami.

Ciekawe, jakie teraz będą słowa Waszego Prezesa... :roll:
 
     
crixs
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³: 03 Sty 2012
Posty: 118
Sk±d: Zabrze
Wys³any: Pi± Mar 09, 2012 4:27 pm   

Dobre i to ze chca byc w porzadku i kursy odwoluja. Szkoda tylko ze moja jednostka dalej prowadzi kurs na MR i RW ktore rozpoczely sie w lutym. No ale mozna uznac ze te dwa kursy i tak zadnych uprawnien nie daja poza WOPRem wiec ludzie teoretycznie sa swiadomi ze pracowac i tak po takich kursach nie moga. Teoretycznie ;)
 
     
jetpilot 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³: 02 Wrz 2011
Posty: 181
Sk±d: Åšwiat...
Wys³any: Pi± Mar 09, 2012 5:51 pm   

crixs napisa³/a:
Dobre i to ze chca byc w porzadku i kursy odwoluja. Szkoda tylko ze moja jednostka dalej prowadzi kurs na MR i RW ktore rozpoczely sie w lutym. No ale mozna uznac ze te dwa kursy i tak zadnych uprawnien nie daja poza WOPRem wiec ludzie teoretycznie sa swiadomi ze pracowac i tak po takich kursach nie moga. Teoretycznie ;)



Instruktorzy powinni uświadamiać w tej kwestii kursantów, co wielokrotnie było powtarzane na komisjach edukacji itd. A jeżeli któryś tego nie robi to zwyczajnie jest nieuczciwym wampirem...
_________________
"Widzicie co tam jest napisane na dachu? Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"- Z. Kołodziejski
 
     
crixs
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³: 03 Sty 2012
Posty: 118
Sk±d: Zabrze
Wys³any: Pi± Mar 09, 2012 9:02 pm   

Rozmawialem ostatnio doac czesto z Instruktorem z innej jednostki i raczej pojecia o nowych przepisach jakies nikle u niego. Jedynie co mogl mowic to o uchwalacH WOPRu. Wydaje mi sie ze wiekszosc IRW nie ma pojecia jakie ustawowe(i rozporzadzeniowe) zmiany zachodza.
 
     
jetpilot 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³: 02 Wrz 2011
Posty: 181
Sk±d: Åšwiat...
Wys³any: Sob Mar 10, 2012 12:19 am   

crixs napisa³/a:
Rozmawialem ostatnio doac czesto z Instruktorem z innej jednostki i raczej pojecia o nowych przepisach jakies nikle u niego. Jedynie co mogl mowic to o uchwalacH WOPRu. Wydaje mi sie ze wiekszosc IRW nie ma pojecia jakie ustawowe(i rozporzadzeniowe) zmiany zachodza.


ignoranci?

ale sam WOPR nakazuje aby na kursie MR mówić jaki jest jego cel i co po nim możemy robić.
_________________
"Widzicie co tam jest napisane na dachu? Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"- Z. Kołodziejski
 
     
stpn597 
Doświadczony Forumowicz WOPR
Biebrzynsky


Do³±czy³: 04 Cze 2010
Posty: 61
Sk±d: MaÅ‚opolska
Wys³any: Pon Mar 12, 2012 10:22 pm   

a co w sytuacji kiedy zrobiłem kurs RW przed reformą, a nie mam wbitch stopni zawodowych ?
i w ogóle co z aktualnymi ratownikami WOPR ? od nowa kursy ?
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Wto Mar 13, 2012 3:56 pm   

Stpn597, pytasz we wszystkich tematach o jedno i to samo....wyluzuj. Jesteś tym, kim byłeś a jak chcesz obszerniej porozmawiać to zapraszam na prv, bo szkoda zaśmiecania forum.
 
     
jagoda 
Wypowie się, choć w ostateczności


Do³±czy³: 05 Mar 2012
Posty: 7
Sk±d: POLSKA
Wys³any: Wto Mar 13, 2012 8:28 pm   

DeVu, Witam mam RW od 1999r. w obecnej chwili moge pracowac na wszystkich akwenach wodnych a jezeli wprowadza stopnie zawodowe to koniecznie trzeba te stopnie wyrabiac i czy bede musial zdawac 3 stopnie czy wopr wpisze w legitymacje bez koniecznosci zdawania bede wdzieczny za info bo w moim woprzem to stare dziadki nic nie wiedza a mam zamiar ruszyc na cale wakacje nad morzem..pozd
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Wto Mar 13, 2012 10:59 pm   

Witaj Jagoda, Twoje uprawnienia są jak najbardziej wystarczające do pracy na wszystkich akwenach. Jednak wszystko idzie do przodu i pracodawcy coraz więcej wymagają od ratowników, choćby KPP lub stopnień zawodowy. Masz wtedy dwie możliwości: przekonać pracodawcę, że Twoje uprawnienia są wystarczające lub dokształcić się i zrobić odpowiednie tytuły.

Jeżeli chodzi o zdawanie 3 stopni zawodowych, zapoznaj się z Uchwałą PZG WOPR 4/6/10 z dnia 12 grudnia w sprawie szczególnego trybu uzyskiwania stopni ratowników wodnych.
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytañ do SQL: 17