www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Problemy z rybakami i kÄ…panie siÄ™ w porcie
Autor Wiadomo¶æ
NieOgar 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Do³±czy³: 14 Sty 2011
Posty: 132
Sk±d: Ostróda
Wys³any: Sro Mar 02, 2011 4:16 pm   Problemy z rybakami i kÄ…panie siÄ™ w porcie

W sumie nie miałem pojęcia gdzie ten temat założyć a podobnego nie znalazłem
Otóż sprawa wygląda tak... Na plaży spoko sie ogarniało ale obok plaży jest port( nie wiem czy to dobre słowo :razz: No wodują tam kutry rybackie).Otóż jak wiadomo kąpiel w takim miejscu jest zabroniona ale mimo to wiele sfrustrowanych osób którym uwłacza kąpanie się na poziomie czerwonych bojek, idą tam pływać. Wiadomo że zwraca się uwagę że jest zakaz jednak gdy jest apogeum dnia ciężko ogarnąć dodatkowe 50 m plaży.Swoją drogą paru urzędasów fajnie to rozkminiło postawić jedną wieże koło portu a ogarniać będą musieli jak dwie.Najlepszy przykład to choćby Stegna gdzie jest Wieża Wieża Port Wieżą teoretycznie na porcie nie ma plaży ale ogarniać trzeba.Co radzicie wy? Mieliście takie przypadki?
Druga rzecz to rybacy i rozstawianie sieci, na mojej plaży nie było z nimi problemu jednak kolega z Mikoszewa mówił że mieli duże problemy z rozstawianymi sieciami które dosłownie były 5 metrów od czerwonych bojek i przez to mieli mnóstwo akcji i dodatkowej roboty.Poleciały skargi ale wynik był żaden.

PS: Szukałem nie znalazłem :wink: Jak zły dział to przepraszam i proszę o przeniesienie.
_________________
OKSA Rescue Team
 
 
     
szary89 
Doświadczony Forumowicz WOPR



Wiek: 35
Do³±czy³: 06 Kwi 2006
Posty: 80
Sk±d: Polska
Wys³any: Sro Mar 02, 2011 5:43 pm   

Z tego co wiem to sieci nie mogą być tak blisko brzegu, więc wina leży po stronie rybaków.

A co portu to już jest teren niestrzeżony i mimo zakazów/upomnień tego nie ogarniesz bo zawsze będą wracać.
_________________
American Red Cross Lifeguard
RWM, RWÅš, RWP /PÅ‚etwonurek SSI P*1/ AED / KPP
Starszy Sternik Motorowodny + Licencja na holowanie narciarza wodnego/banana itp.
 
     
WIECZOR 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Pomóg³: 1 raz
Wiek: 35
Do³±czy³: 07 Sty 2007
Posty: 93
Sk±d: ToruÅ„ / PoznaÅ„
Wys³any: Sro Mar 02, 2011 6:05 pm   

jak nie idzie sie dogadac z rybakami to pare razy poprzcinajcie im sieci i bedzie spokoj
 
 
     
BoruÅ› 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
mr


Do³±czy³: 28 Lut 2007
Posty: 191
Sk±d: ÅšlÄ…sk
Wys³any: Sro Mar 02, 2011 6:34 pm   

Wiem bo pracowałem w Mikoszewie, rybacy mają sieci bardzo blisko brzegu, raz byliśmy u nich jak nam sieć wywaliło na kąpielisko,a oni jakby nas nie rozumieli i dalej robią to co robią :evil: w Stegnie też pracowałem i lipa z tym portem, bo ludzie lubią skakać z dalby i wypływać daleko, a upilnować to jest bardzo ciężko. Bo z portu znosi ich na kąpielisko i odwrotnie, a urzędników w tych gminach nic poza kasą nie obchodzi :evil:
 
 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Wiek: 41
Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 873
Sk±d: Sopot !
Wys³any: Sro Mar 02, 2011 6:42 pm   

wyślij Romana do burmistrza/wójta, niech załatwi to na poziomie samorządu
 
     
NieOgar 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Do³±czy³: 14 Sty 2011
Posty: 132
Sk±d: Ostróda
Wys³any: Sro Mar 02, 2011 7:23 pm   

mati82 napisa³/a:
wyślij Romana do burmistrza/wójta, niech załatwi to na poziomie samorządu


Jeżeli chodzi o rybaków to spoko...Ale jeżeli chodzi o plaże to i Roman nic nie poradzi :razz:
Bo co sie liczy? Hajs Hajs Hajs... W tym roku podobno ma być o jedną wieże mniej w Stegnie bo wójt oszczędza... Bardzo dobry pomysł zważając na to że Stegna to jedna z najbardziej obleganych plaż w Zatoce Gdańskiej :wink:
_________________
OKSA Rescue Team
 
 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Wiek: 41
Do³±czy³: 03 Sty 2006
Posty: 873
Sk±d: Sopot !
Wys³any: Sro Mar 02, 2011 7:28 pm   

a riba pewnie nadal macie "od święta na weekendy" ;)
 
     
NieOgar 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Do³±czy³: 14 Sty 2011
Posty: 132
Sk±d: Ostróda
Wys³any: Sro Mar 02, 2011 7:31 pm   

a jakże by inaczej :razz: W sierpniu to może z 3-4 razy go widziałem :razz:
_________________
OKSA Rescue Team
 
 
     
BoruÅ› 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
mr


Do³±czy³: 28 Lut 2007
Posty: 191
Sk±d: ÅšlÄ…sk
Wys³any: Czw Mar 03, 2011 8:55 am   

Oj Romek ma ciężko coś załatwić w tej gminie. A hybryda niedość że się psuła, to tylko weekendy i to nie zawsze. Dopiero była od końca lipca i sierpień, bo czegoś tam nie umieji załatwić :evil:
 
 
     
MONIKA 
Stały bywalec



Do³±czy³a: 27 Lis 2005
Posty: 831
Sk±d: CIECHOCINEK/TORUŃ
Wys³any: Pi± Mar 04, 2011 1:11 am   

a ja uważam że nie warto zadzierać z rybakami bo nas pozamiatają , jeżeli macie kąpieliska na stałe zostawiane na noc to nie warto narażać się im bynajmniej nie osobiście bo rano możesz sobie bojek szukać w Bałtyku . Jeżeli chodzi o sprawę portu cóż skąd my to znamy kolego szary89, nic innego jak , kłania się Krynica Morska :) Port to strefa zakazu kąpieli a ciebie interesuje twoje 100 m kąpieliska i za tych ludzi odpowiadasz to jest dla ciebie priorytet a tamci kąpią się na własne ryzyko maja tego świadomość bo wszędzie są na pewno znaki zakazu
 
 
     
szary89 
Doświadczony Forumowicz WOPR



Wiek: 35
Do³±czy³: 06 Kwi 2006
Posty: 80
Sk±d: Polska
Wys³any: Pi± Mar 04, 2011 8:41 am   

Monia niema to jak port między wieżami 4 a 5 :)
I ludzie skaczący na główkę z kamienia ...
_________________
American Red Cross Lifeguard
RWM, RWÅš, RWP /PÅ‚etwonurek SSI P*1/ AED / KPP
Starszy Sternik Motorowodny + Licencja na holowanie narciarza wodnego/banana itp.
 
     
MONIKA 
Stały bywalec



Do³±czy³a: 27 Lis 2005
Posty: 831
Sk±d: CIECHOCINEK/TORUŃ
Wys³any: Pi± Mar 04, 2011 9:21 am   

Oj dokładnie i ten stres kiedy coś się zdarzy , kiedy coś komuś nie pójdzie , kiedy ktoś źle obliczy i stanie się krzywda nie lubiłam tej 4 i 5 już wolałam naszą nieszczęsną 1 :)
 
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Pi± Mar 04, 2011 9:37 am   

A co na to kierownik?

Ja jestem podobnego zdania co Mati:
mati82 napisa³/a:
wyślij Romana do burmistrza/wójta, niech załatwi to na poziomie samorządu


A jeśli jest z tym problem:
BoruÅ› napisa³/a:
Oj Romek ma ciężko coś załatwić w tej gminie.


To wydaje mi się, żeby nie być nadgorliwym i pilnować swojego terytorium :wink:

NieOgar napisa³/a:
ciężko ogarnąć dodatkowe 50 m plaży

Miałem podobną sytuację, gdzie ludzie potrafili wchodzić po bokach od zakończenia plaży strzeżonej. I co wtedy robić? Ich też pilnować czy nie? Doszliśmy do wniosku, że dajemy sobie spokój, bo żaden przepis nie mówi o obchodach, upominaniach i proszeniu ludzi o zdrowy rozsądek :wink: Najważniejsi są ludzie kąpiący się na plaży strzeżonej.
 
     
wopr rewal 
Stały bywalec



Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 20 Lut 2006
Posty: 535
Sk±d: Sosnowiec
Wys³any: Pi± Mar 04, 2011 1:40 pm   

A ja mam do wszystkich pytanie,czy na plaży macie patrole Policji i Straży Granicznej bo w Rewalu są bardzo często na plaży i problem np. dalby w przystani rybackiej czy kąpieli w warunkach niedozwolonych rozwiązują sami-oczywiście przy naszej pomocy, ponieważ praktykujemy od kilku lat wspólne patrole i efekt jest naprawdę zadowalający,a po zatym widok policjanta i ratownika razem na patrolu wygląda bardzo profesjonalnie i wczasowicze podchodzą do poleceń ratowników bardziej poważnie.Przerabiamy ten temat już kilka lat i mogę powiedzieć że z roku na rok jest coraz lepiej, a i sami policjanci czy funkcjonariusze SG bardzo chwalą sobie ten pomysł i wręcz lubią jak mają służbę na plaży.
 
     
MÅ‚oody 
Stały bywalec


Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 537
Sk±d: chleb!
Wys³any: Pi± Mar 04, 2011 1:43 pm   

Bardzo fajny patent! Czy to jest jakoÅ› uzgodnione formalnie?
_________________
Lifeguard -> Trained to save your ass, not kiss it.
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 18