www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Przesuniêty przez: DeVu
Sro Maj 30, 2012 9:16 am
trening do kursu MÅ‚odszego Ratownika i praca
Autor Wiadomo¶æ
oli
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 06 Lip 2008
Posty: 2
Sk±d: PÅ‚ock
Wys³any: Nie Lip 06, 2008 11:17 pm   trening do kursu MÅ‚odszego Ratownika i praca

Siemanko :P jetesm tu nowy , chce zrobic kurs na MR ale nie jetsem zbyt dobry w pływaniu , polecili byscie mi jakis trening zeby podszlifowac moje słabe umiejetnosci ? Z góry dziekuje
 
     
Frimp
Wypowie się, choć w ostateczności


Do³±czy³: 18 Maj 2008
Posty: 8
Sk±d: Kraków
Wys³any: Pon Lip 07, 2008 10:33 am   

trening... hmmm pływać pływać i jeszcze raz pływać, ja jak poszedłem na kurs przygotowawczy to 50m robiłem w 45sec na egzaminie na młodszego miałem juz 34sec, i żadnych specjalnych ćwiczeń nie stosowałem tylko pływałem 4 do 5 razy w tygodniu.
 
     
tomekpinczow 
Wypowie się, choć w ostateczności


Wiek: 32
Do³±czy³: 17 Cze 2008
Posty: 8
Sk±d: PiÅ„czów
Wys³any: Wto Lip 08, 2008 6:29 pm   

potwierdzam, trening jest najlepszy i jest podstawą. W miare możliwości przed wejściem do wody postaw sobie wymóg, że masz przepłynąć jakiś dystans. Gdy się zmęczysz, ale nie osiagniesz go nie rezygnuj tylko dociągnij do końca. Piersze dni tak pływaj po 500 m. Może troszeczke miej. Gdy poczujesz że możesz więcej przepłynąć zwiększaj dystans co 200-300 m. Dojdziesz do 1000m na trening to już będzie dobrze i staraj sięnie robić przerw. I cały czas zwiększaj dystans. Przed każdym wejściem do wody dobrze rozgrzej mięsnie. Będzie wtedy mniejsze prawdopodobneństwo zakwasów i sam trening będzie wydajniejszy. Po treningu też można zrobić rozgrzewke a nawet niektórzy zalecają. Pozwoli to być w lepszej formie. a, i staraj się uzupełniac poziom magnezu w organizmie. (tylko nie magnesu :razz: :razz: ). W przeciwnym razie w czasie treningu może Cię złapać skurcz i lipa. Jeżeli cię złapie, staraj się rozciagnąć mięsnie, aby ustąpił ból.

Tak więc trenuj aby dołączyć do naszego grona.
 
 
     
Szaman 
Forumowicz WOPR
RW


Wiek: 34
Do³±czy³: 05 Cze 2007
Posty: 38
Sk±d: LeÅ›no
Wys³any: Wto Lip 08, 2008 7:30 pm   

dokladnie trenign czyni mistrza jak to mowia :]
_________________
b3 & create yourself
2006 - MR
2007 - sternik
2008 - RW & PNP
 
     
oli
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 06 Lip 2008
Posty: 2
Sk±d: PÅ‚ock
Wys³any: Wto Lip 08, 2008 11:48 pm   

No to jak bedzie pogaoda to nad jeziorko i pływamy :P A jakim stylem najlepiej ? zmieniac styl co jakis dystans czy nie ?
 
     
Frimp
Wypowie się, choć w ostateczności


Do³±czy³: 18 Maj 2008
Posty: 8
Sk±d: Kraków
Wys³any: Sro Lip 09, 2008 1:07 am   

ja robiłem takie trening w ciągu 45min:
- 1km kraulem krytym (na początku ledwo mi sie udawało co 3 ruch ręki brać powietrze a pod koniec kursu pływałem bez problemu biorąc wdech co 5 ruch ręki, pływałem tak po to żeby zwiększyć pojemność płuc co by mi lepiej było pływać 25m pod wodą),
- 100m kraulem ratowniczym,
- 100m nogami do żaby,
- 100m holowania żeglarzem (holowane to była moja wyprostowana ręka hehe ale chodziło mi o to by wzmocnić nogi do tego sposobu holowania),
- na koniec 1 raz pod wodą cały basen lub tyle ile dawałem rady na dany dzień,
 
     
P@siarz 
Wypowie się, choć w ostateczności
MR



Wiek: 33
Do³±czy³: 12 Lip 2008
Posty: 14
Sk±d: Sucha Beskidzka
  Wys³any: Sob Lip 12, 2008 7:08 pm   

Jeżeli tak jak napisałeś dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z ratownictwem to radze na sam dobry początek podłapać od kogoś prawidłową technikę pływania. Bo co to da, jeśli będziesz dużo pływał a nie będziesz się w miarę efektywnie poruszał. Po ogarnięciu techniki spróbuj, pare razy w tyg. trening. Zacznij od najmniejszej ilości powtórzeń a skończ na tym, co napisał kolega wyżej,(chociaż zbliż się do tego XD).Powodzenia. :wink:
 
 
     
tomekpinczow 
Wypowie się, choć w ostateczności


Wiek: 32
Do³±czy³: 17 Cze 2008
Posty: 8
Sk±d: PiÅ„czów
Wys³any: Pon Lip 14, 2008 10:07 am   

a i zapomniałem dodać że główny nacisk kladź na styl klasyczne(czyli polularnie żabką) a później dopiero kraul, ponieważ wszystkie holowania opierają się na żabce
 
 
     
P@siarz 
Wypowie się, choć w ostateczności
MR



Wiek: 33
Do³±czy³: 12 Lip 2008
Posty: 14
Sk±d: Sucha Beskidzka
Wys³any: Pon Lip 14, 2008 12:00 pm   

no tak....zgadzam sie z tym XD
_________________

 
 
     
kajos1 
Czasem zaglÄ…da
Kajos


Wiek: 32
Do³±czy³: 26 Lip 2008
Posty: 1
Sk±d: PoznaÅ„
  Wys³any: Sob Lip 26, 2008 3:48 pm   pytanie o pÅ‚ywanie ;]

Witam, mam pytanie czy utrzymywanie sie na wodzie przez 60 sek wymagane w tescie na MR to wystarczy miec twarz nad wodą czy chodzi o to by leżec na plecach jak deska? Czy są jakieś dobre rady na pływanie egzaminowe? Gdzie moge sie dowiedziec o prawidłowym płynięciu "żabką na plecach"? zgór dzieki za odpowiedź
_________________
"Aby inni mogli życ"
 
     
ghostq 
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 28 Lip 2008
Posty: 1
Sk±d: zgr
Wys³any: Pon Lip 28, 2008 12:04 pm   

chciałbym dowiedzieć się;
1.Czy za 100h które trzeba odpracować otrzymujemy jakies wynagrodzenie, czy są one społeczne?
2. Czy do podjęcia pracy muszę czekać na legitymację i identyfikator, czy zaraz po zakończenieu kursu mogę szukać już pracy
3. Ile czeka siÄ™ za legitymacjÄ…? Czy jest podobnie jak z identyfikatorem ?
dzieki z góry :)
 
     
Barto1993 
Doświadczony Forumowicz WOPR
MÅ‚odszy Ratownik


Wiek: 31
Do³±czy³: 26 Cze 2008
Posty: 81
Sk±d: Sandomierz
Wys³any: Pon Lip 28, 2008 12:20 pm   

kajos1 napisa³/a:
Witam, mam pytanie czy utrzymywanie sie na wodzie przez 60 sek wymagane w tescie na MR to wystarczy miec twarz nad wodą czy chodzi o to by leżec na plecach jak deska? Czy są jakieś dobre rady na pływanie egzaminowe? Gdzie moge sie dowiedziec o prawidłowym płynięciu "żabką na plecach"? zgór dzieki za odpowiedź


Moje zaliczenie wyglądało tak że dostaliśmy dwie wypełnione woda butelki 1,5 l i należało samą pracą nóg utrzymać łokcie i twarz nad wodą. Nie chodzi o leżenie na wodzie.
Dobre rady ... samozaparcie i mocne nogi :) A jeżeli chodzi o prawidłowe pływanie to najlepiej po prostu spytać jakiegoś ratownika o pomoc tzn. rady lub lektura i internet.

ghostq napisa³/a:
chciałbym dowiedzieć się;
1.Czy za 100h które trzeba odpracować otrzymujemy jakies wynagrodzenie, czy są one społeczne?
2. Czy do podjęcia pracy muszę czekać na legitymację i identyfikator, czy zaraz po zakończenieu kursu mogę szukać już pracy
3. Ile czeka siÄ™ za legitymacjÄ…? Czy jest podobnie jak z identyfikatorem ?
dzieki z góry :)


Te 100h należy odpracować społecznie, bez wynagrodzenia. Musisz poczekać na legitymację, ze względu na konieczność okazania jej pracodawcy (badania, składka, stopień) Jest to podstawowy dowód twoich kwalifikacji i zdolności do pracy. Ja legitymację otrzymałem od razu na zakończeniu kursu wraz z koszulką, natomiast na identyfikator czekałem (i czekam) ok. 1.5 miesiąca.
 
 
     
Majks 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Wiek: 33
Do³±czy³: 02 Kwi 2008
Posty: 42
Sk±d: Kielce
Wys³any: Pon Lip 28, 2008 2:26 pm   

nieprawda, że bez wynagrodzenia. Owszem-społecznie, ale kto powiedział, że musi być za darmo?:D
_________________
"Puchatek wiedział co miał na myśli, ale ponieważ był Misiem o Bardzo Małym Rozumku, więc nie potrafił tego wyrazić słowami."

2007- Ratownik MÅ‚odszy
2008- Sternik motorowodny
2008- Ratownik WOPR
www.miasto-kielce.pl
 
     
MatiX 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Wiek: 34
Do³±czy³: 19 Sie 2007
Posty: 80
Sk±d: Å›lÄ…sk
Wys³any: Pon Lip 28, 2008 3:13 pm   

Ja odrabiałem 100h jeszcze przed egzaminem. Jak dostałem papiery to tylko skoczylem po pieczatke bo godziny wyrobione juz mialem. Wszystko zalezy od władz wopru pod jaki podlegasz.
_________________
Pozdrawiam,
Mateusz
 
 
     
Szymek_vip 
Czasem zaglÄ…da


Wiek: 38
Do³±czy³: 28 Lip 2008
Posty: 2
Sk±d: Kraków
Wys³any: Pon Lip 28, 2008 4:48 pm   

Właśnie skończyłem kurs na MRW i najświeższym newsem było właśnie to, że te 100h to nie są społeczne tylko STAŻOWE i jak najbardziej możemy za nie brać pieniądze, ale w tym wypadku najważniejsze są pieczątki że te godziny są odpracowane, więc jeśli nam zabraknie 2h to warto je odpracować nawet społecznie (czyli za darmo). pzdr!
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 18