www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Co z dotychczas zdobytymi stopniami po reformie
Autor Wiadomo¶æ
solkap 
Wypowie się, choć w ostateczności


Wiek: 50
Do³±czy³: 27 Cze 2009
Posty: 5
Sk±d: WrocÅ‚aw
Wys³any: Sob Cze 27, 2009 6:33 pm   Co z dotychczas zdobytymi stopniami po reformie

wyjasniam o co chodzi,
moj kurs Mlodszego Ratownika zostal zapisany w 2008 roku a zakonczony w czerwcu 2009 roku,wiec zaczynalem kurs jak obowiazywaly stare przepisy a konczylem juz po zmianie przepisow ktore niby sa aktualne od 01.01.2009, i w przepisach jest napisane iz mnie jako konczacego kurs w 2009 nie obowiazuja nowe przepisy poniewaz kurs zostal zapisany jeszzce w 2008
Wiec obecnie nie wiem juz o co chodzi, czy aby dalej sie szkolic musze odczekac 12 miesiecy ( miec jakis z patentow wymaganych ) i zrobic Ratownika WOPR i pozniej jakiegos zawodowego jakinformuja ustawa o reformie
Czy jak opisuje to ponizej osoba z WOPR TCZEW zostana nam podniesione kompetencje o stopien wyzej ?
Pruboje dowiedziec sie tego w Zarzadzie Glownym WOPR ale jakos nikt mi nie odpowiada :(
a tutaj cytat i link

http://www.woprtczew.nazw...15&thread_id=59

Od 1 stycznia 2009 roku obowiązują w WOPR następujące stopnie ratownicze.
W służbie wodnej ochotniczej:
1. MÅ‚odszy Ratownik WOPR
2. Ratownik WOPR
W służbie wodnej zawodowej:
1. Ratownik wodny pływalni
2. Ratownik wodny śródlądowy
3. Ratownik wodny morski
4. Starszy Ratownik WOPR
Stopnie instruktorskie:
1. MÅ‚odszy Instruktor WOPR
2. Instruktor WOPR
3. Instruktor Wykładowca WOPR

Nasuwa się pytanie co z dotychczas zdobytymi stopniami i jakie po reformie wynikają z nich uprawnienia. W ramach reformy poszczególne stopnie automatycznie będą posiadały wyższe kompetencje. Młodszy Ratownik WOPR (wg programu 1/2000) staje się Ratownikiem WOPR (wg nowego programu). Wystarczy odbyć kurs KPP po czym można przystąpić do dowolnej specjalizacji zawodowej i uzyskać uprawnienia zawodowe (Ratownik wodny pływalni, Ratownik wodny śródlądowy, Ratownik wodny morski). Ratownik WOPR (wg programu 1/2000) nabywa wszystkie 3 uprawnienia zawodowe (wg nowego programu). Specjalizacje te będą ważne do dnia 19 marca 2010 r. Po tym terminie trzeba będzie poddać się weryfikacji.
 
     
KubaKokos 
MÅ‚odszy Forumowicz


Do³±czy³: 24 Cze 2009
Posty: 15
Sk±d: Cz-wa
Wys³any: Nie Cze 28, 2009 12:12 am   

witam ja równiez chciałem wyjasnic to-dzwonilem do ZG WOPR oni odsyłali mnie do mojego WOPR czyli wojewodzkiego-slask,tam powiedzieli ze nic sie nie zmienia...robimy po staremu....ja rowniez jestem MR z 2008 roku i w mysl reformy powinnismy otzrymac z kolega RW gdyz i tak aby byc zawodowymi musimy zrobic kpp i wybrana specjalizacje..po prostu z tego co wywnioskowalem chca jescze zarobic kase na tych MR niedoinformowanych....musimy wylozyc 500 zl a i tak musimy robic kpp i specjalizacje...pytam sie wiec jak to jest w tym WOP-rze kogo sluchac ,komu wierzyc...reforma zrobiona dla kasy?niech chociaz z WOProwcami postepuja fair..
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Do³±czy³: 04 Gru 2007
Posty: 629
Sk±d: woj.Å‚odzkie
Wys³any: Nie Cze 28, 2009 9:21 am   

POosługujecie się wersją zmian, która istniała w postaci projektu. I nformacja na stronie wopr tczew niestety mijają się z prawdą . Nie ma automatycznego awansu z mł. rat. na ratownika. Proszę zapoznać się z uchwałą dotyczącą stopni z grudnia 2008 oraz z programami umieszczonymi na stronie ZG w dziale edukacja ze szczegónym zwróceniem uwagi na wymagania formalne.
Uchwałą zarzadu wprowadzono tylko automatyczny awans na stopnie zawodowe (basenowy, śródlądowy i morski) tylko dla tych ratowników wopr, którzy posiadali ten stopień na dzień 31.12. 2008 i przedstawią aktualne kpp.
_________________
s.o.
 
     
solkap 
Wypowie się, choć w ostateczności


Wiek: 50
Do³±czy³: 27 Cze 2009
Posty: 5
Sk±d: WrocÅ‚aw
Wys³any: Nie Cze 28, 2009 10:00 am   

ok, niech bedzie czyli nasz MR nie uzyska wyzszych kompetencji
a co odnosnie z odbyciem kursu RatownikaWodnego WOPR i zaliczeniem egzaminu, musimy odczekac 12 miesiecy aby moc przystapic ( przystapic do kursu czy egzaminu ? ), czy to jest aktualne jeszcze czy mozemy po odbyciu 100 h spolecznych ( i czy to jest jeszcze aktualne ) przystapiac do kursu Ratownika Wodnego ?
pozdrawiam
 
     
immortal 
Stały bywalec



Do³±czy³: 02 Wrz 2007
Posty: 587
Sk±d: sercem na morzu...
Wys³any: Nie Cze 28, 2009 4:33 pm   

solkap napisa³/a:
a co odnosnie z odbyciem kursu RatownikaWodnego WOPR


zacznijmy od nazewnictwa - sam podałeś:

solkap napisa³/a:
1. MÅ‚odszy Ratownik WOPR
2. Ratownik WOPR
W służbie wodnej zawodowej:
1. Ratownik wodny pływalni
2. Ratownik wodny śródlądowy
3. Ratownik wodny morski


Nie ma stopnia "Ratownik Wodny WOPR"

Skoro jesteś Mł.Rat.WOPR możesz przystąpić do kursu przygotowującego do egzaminu na Ratownika WOPR

IV. WYMAGANIA FORMALNE
1. Uczestnik ma mieć ukończony 16 rok życia.
2. Uczestnik ma posiadać:
a) stopień młodszego ratownika WOPR;
b) ważną legitymację członka WOPR z poświadczeniem lekarskim o zdolności
do pracy w charakterze ratownika na dany rok kalendarzowy;
c) specjalną kartę pływacką;
d) patent lub uprawnienie przydatne w ratownictwie wodnym;
e) pisemną zgodę na udział w kursie (w przypadku osoby niepełnoletniej pisemną zgodę wyraża jej opiekun prawny).

http://www.wopr.pl/index....cman&Itemid=156

nie ma odrabiania 100 godzin (a tym bardziej społecznych!) i nie ma odstępu 12 miesięcy...

pozdrawiam
_________________
"We wszystkich dyskusjach i kłótniach ostatnie słowo należy do moderatorów..."
 
 
     
bandit 
Doświadczony Forumowicz WOPR



Do³±czy³: 23 Kwi 2008
Posty: 79
Sk±d: Lublin
Wys³any: Pon Cze 29, 2009 5:16 pm   

s.o. napisa³/a:

Uchwałą zarzadu wprowadzono tylko automatyczny awans na stopnie zawodowe (basenowy, śródlądowy i morski) tylko dla tych ratowników wopr, którzy posiadali ten stopień na dzień 31.12. 2008 i przedstawią aktualne kpp.



Mam nadzieje, że od Ratowników Medycznych nie wymagąją jeszcze dodatkowo KPP.


Niedawno wypełniałem Formularz na Identyfikator. (uprawnienia zdobyłem przed 31.12.08) i pytam sie pani w sekretariacie Rejonowego WOPR co zaznczyć - RW czy Ratownik Pływali Śródlądowy cyz Morski? - w odpowiedzi usłyszałem cisze.


Zaznaczyłem RW - dobrze? :roll:
 
     
Trono 
MÅ‚odszy Forumowicz
Brutikus Decepticon


Do³±czy³: 07 Lip 2009
Posty: 17
Sk±d: Cyberton
Wys³any: Sro Pa¼ 07, 2009 5:51 pm   

to wszystko to SBecka kpina...
_________________
Droga do zwycięstwa usłana jest wrakami Autobotów

Reforma szkolenia WOPR z 2009 roku powinna wylądować u Rzecznika Praw obwatelskich jako zagrażająca bezpieczenstwu kompiących
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 17