www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Stanowisko RzÄ…du wobec komisyjnego projektu ustawy
Autor Wiadomo¶æ
Jarek R. 
Doświadczony Forumowicz WOPR



Do³±czy³: 22 Gru 2005
Posty: 86
Sk±d: Trójmiasto
Wys³any: Czw Sty 27, 2011 6:23 pm   Stanowisko RzÄ…du wobec komisyjnego projektu ustawy

Polecam lekturę Stanowiska Rządu wobec komisyjnego projektu ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych http://bip.mswia.gov.pl/d...php?s=4&id=8078

Pozdrawiam
_________________
Dupa blada, dupa zimna, dupa pływać nie powinna
http://polrescue.aq.pl/glowna/glowna.htm
 
     
kedzior 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 11 Lis 2008
Posty: 74
Sk±d: GdzieÅ› z morza pisze...
Wys³any: Wto Lut 15, 2011 2:19 am   

Cieszy mnie to... koniec monopolu WOPR... zdrowa konkurencja może w końcu przyniesie coś dobrego w tej branży :mrgreen:

[ Dodano: Wto Lut 15, 2011 2:41 am ]
Chciałbym poprosić jeszcze kolegę Kovalsz 'a, żeby się podzelił wrażeniami z UK.

Plażowe uprawnienia robią chyba ze 3, jak nie więcej organizacji - stowarzyszeń - RLSS, RNLI i ci trzeci... nie pamiętam ich nazwy. RNLI oprócz tego (głównie) zajmuje się ratownictwem morskim jak nasz SAR (zawodowa służba tego typu praktycznie tam nie istnieje) a nikt nie zabrania nikomu zakładania nowych organizacji i stacji ratowniczych na zasadach stowarzyszeń. Dopóki znajdą się chętni, którzy będą chcieli brać w tym udział, poświęcać swój czas i dopóki znajdą się chętni sponsorzy aby to utrzymać. Coast Guard nikogo nie odsyła z kwitkiem - jeśli spełniasz podstawowe wymagania i zgłosisz gotowość to jesteś w ich systemie i wysyłają cię na akcję jeśli zajdzie taka potrzeba. Każde ręce do pomocy się przydadzą. Ale u nas jak widać nie można nie być w jedynym słusznym stowarzyszeniu. Przynajmniej jak na razie. (tzn. można, ale jak się łaskawie uzyska zgodę, WOPR zaopiniuje pozytywnie, etc.)

Kolego Kovalsz, proszę mnie poprawić jeśli jestem w błędzie, z tego co wiem, bardziej jesteś na miejscu (w UK) i się orientujesz. Ja tam bywałem jedynie z doskoku i dowiadywałem się większości na odległość.
_________________
Ratownik WOPR ('stary'), kurs rat.med. KSRG
Ratownik ochotnik BSR (SAR)
mgr inż. of. mar. handl. DPO,
st. sternik i instr. motorowodny, st. jacht.
PADI AOWD
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytañ do SQL: 18