www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
czy coś ciekawego się jescze wydarzy?
Autor Wiadomo
eselfunk 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
RW



Wiek: 37
Doczy: 06 Maj 2007
Posty: 173
Skd: miasto włókniarzy
Wysany: Wto Gru 04, 2007 6:13 pm   czy coś ciekawego się jescze wydarzy?

Mam dziwne wrażenie, że Łódź i województwo łódzkie jest białą plamą na ratowniczej mapie Polski. Żadnych kursów specjalistycznych w czasie roku, brak swojego stanowiska na Boatshow (najważniejsza impreza wodniacka w Łodzi), brak drużyny sportowej...Gdzie tu możliwości rozwoju? Powiecie, przecież "sam możesz coś zorganizować", wybaczcie nie jestem członkiem zarządu łódzkiego WOPR. Spodziewałem się czegoś więcej, no ale cóż muszę się szkolić poza macierzystym Wopr'em. I niestety wszystkim co się chcą rozwijać w ratownictwie radzę to samo.
_________________
www.freediving.com.pl

2001- Żeglarz Jachtowy
2002- MRW
2007- RW
2007- oxygen provider
2008- szkolenie na wodach szybkopłynących A
2008- radiooperator SRC
2009- Starszy Sternik Motorowodny
2010- KPP
2010- P2** CMAS
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Doczy: 04 Gru 2007
Posty: 629
Skd: woj.łodzkie
Wysany: Wto Gru 04, 2007 9:16 pm   Wydażyło się dużo.

Mam wrażenie że eselfunk piszący poprzednią wiadomość ma bardzo nikłe wiadomości na temat wopr-u na terenie woj. łódzkiego, którego jak wynika z jego słów jest członkiem (a właściwie jednej z jednostek terenowych zrzeszonych w strukturach wojewódzkich). Zauważam również iż eselfunk nie rozróżnia łódzkiego wopr-u od wopr-u woj. łodzkiego (www.lodzkiewopr.prv.pl ) co wyjątkowo źle świadczy o autorze.
Wopr woj. łodzkiego składa się z 11 jednostek terenowych prowadzących samodzielnie działalność szkoleniową. Wszystkie jednostki prowadzą kursy młodszego ratownika wopr oraz ratownika wopr w formie kursów dochodzących, a niektóre dodatkowo w formie obozów szkoleniowych. W celu umożliwienia uzyskania uprawnień ratownika wopr, większość jednostek samodzielnie prowadzi szkolenia kończące się uzyskaniem uprawnień sternika motorowodnego. Na terenie woj. łódzkiego bez trudu można także uzyskać na kursach prowadzonych przez wopr uprawnienia instruktora sportu lub rekreacji w zakresie pływania. Uzupełnieniem w/w działalności szkoleniowej są prowadzone samodzielnie lub wspólnie z innymi podmiotami szkolenia żeglarskie, nurkowe, medyczne BLS/AED (specjalność łódzkiego wopr), sędziowskie (wspólnie z okr. zw. pływackim). Dla chcących uzyskać zawodowe uprawnienia wopr organizuję kursy kończące się uzyskaniem uprawnień stermotorzysty. Przed miesiącem w Konstantynowie odbyło się centralne szkolenie dotyczące sposobu prowadzenia szkoleń KPP zgodnie z Ustawą o ratownictwie medycznym.
Na terenie woj. łodzkiego wopr jest organizatorem licznych zawodów min. triathlonowych, w ramach igrzysk młodzieży szkolnej, masowych amatorskich zawodów pływackich (Memoriał „Zawora w Zgierzu) i wiele lokalnych imprez promujących pływanie.
Na szczeblu wojewódzkim odbywają się cyklicznie zwody ratownicze, na których startują drużyny sportowe z jednostek terenowych:
- indywidualne mistrzostwa woj. łodzkiego w ratownictwie (Radomsko),
- drużynowe mistrzostwa woj. łodzkiego w ratownictwie (corocznie inna jednostka terenowa),
- maraton pływacki (Rawa Maz.)
- dwubój ratowniczy-pływanie plus kajak ratowniczy (Tomaszów-Smardzewice),
- sztafety ratownicze (dwukrotnie w Konstantynowie i w Łodzi).
Jak widać z powyższego na terenie woj. łodzkiego są warunki do rozwoju, tylko trzeba umieć z nich korzystać.
Powyższa moja wypowiedź nie wyczerpuje tematu poruszonego przez eselfuk-a, jest jedynie skromną odpowiedzią na jego zarzuty. Proponuje koledze aby przed następną wypowiedzą sprawdził u źródeł co może mu zaoferować jego wopr. Sugeruję również aby kolega nie będąc aktywistą czy działaczem wopr-u przynajmniej był obecny na zjeździe swojej jednostki co uchroniłoby go przed pisaniem mało wiarygodnych informacji oraz zaszczycił swoją obecnością następny zjazd wojewódzki (nie trzeba być delegatem żeby przysłuchiwać się obradom, zjazd woj. odbył się 24.11.2007)
_________________
s.o.
 
     
eselfunk 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
RW



Wiek: 37
Doczy: 06 Maj 2007
Posty: 173
Skd: miasto włókniarzy
Wysany: Sro Gru 05, 2007 7:31 am   

Bardzo się cieszę, że padła wreszcie jakas konkretna odpowiedź. Pomijam oczywiście inwektywy a propos mojej osoby, skupiam się nad zawartoscią merytoryczną. Fajnie, że pojawiły się oferty odnosnie konkretnych kursów (niewykluczone, że skorzystam). Rzeczywiście z woj. łódzkim przeholowałem, bo sam uważam, że np. Konstantynowska Drużyna WOPR działa bardzo prężnie, chciałem się odnieść do "stricte "Łódzkiego" WOPR. Na zjeździe ŁWOPR w 2007 roku byłem, zgłosiłem swoje uwagi.

A jeszcze jedno "wydarzyło się" a nie "wydażyło się"


Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
_________________
www.freediving.com.pl

2001- Żeglarz Jachtowy
2002- MRW
2007- RW
2007- oxygen provider
2008- szkolenie na wodach szybkopłynących A
2008- radiooperator SRC
2009- Starszy Sternik Motorowodny
2010- KPP
2010- P2** CMAS
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapyta do SQL: 18