www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Przesunity przez: DeVu
Pi Maj 25, 2012 9:09 am
Da rade cze nie??
Autor Wiadomo
Ja
Go
Wysany: Sob Sty 22, 2005 9:50 pm   Da rade cze nie??

Mam takie zapytanko...Z tego co sie zorientowałem ze stronki, aby zostać ratownikiem WOPRu należy najpierw przejść etap młodszego ratownika - ten tytuł można jednak uzyskać tylko do 18 raku życia...To jeśli ktoś ma już ukończone 18 lat i nie jest młodszym ratownikiem, to czy jest jakaś szansa aby został ratownikiem WOPRu??
 
 
Ada
Wypowie się, choć w ostateczności


Doczy: 25 Gru 2004
Posty: 13
Skd: Wrocław
Wysany: Nie Sty 23, 2005 1:51 pm   

OOOOOOOOOOO jakas nowość .A kto Ci powiedział ze stopień młodszego ratownika można uzyskac tylko do 18 roku życia? To jakies wierutne bzdury. Młodszym ratownikiem mozesz zostac mając chociażby 50 lat oczywiście jesli nie ma przeciwskazań zdrowotnych oraz jeżeli przejdziesz pomyslnie egzamin.
 
 
michal88 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Doczy: 17 Maj 2005
Posty: 194
Skd: owni
Wysany: Pon Lip 11, 2005 9:29 am   

No pewnie że tak... Jak miałem kurs to przyszedł facet 29 letni i też chciał być młodszym ratownikiem. To poprostu jest tak, że jak chcesz ratownikiem to warunkiem jest 1 rok starzu na stanowisku młodszego ratownika, 100 godzinek odpracowane, i musisz mieć 18 lat i powyżej. ALe pytenie trafiaone...
 
 
pater 
Doświadczony Forumowicz WOPR
Młodszy Ratownik


Wiek: 34
Doczy: 05 Lip 2005
Posty: 53
Skd: Zdzieszowice
Wysany: Czw Mar 09, 2006 9:15 pm   

no heh troche ciekawe bo nawet możesz mieć 50 na karku a jak przepłyniesz i sie nauczysz i pozaliczasz ładnie to nie ma żadnych przeszkud!!!!!!

Pozdraweiam Pater
 
 
     
Timon 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl
Ratownik


Wiek: 35
Doczy: 20 Wrz 2005
Posty: 225
Skd: Świętokrzyskie
Wysany: Pi Mar 10, 2006 5:31 pm   

gdyby tak było to możliwość zostania ratownikiem byłaby dla wybranych :D
_________________
2005-Młodszy Ratownik WOPR
2006-Sternik Motorowodny
2008-Ratownik WOPR
2008-KPP
2009-Ratownik Śródlądowy, Pływalni, Morski
2010-Ratownik Medyczny

''zmieniamy horyzont, w natchnieniu, w zachwycie, bo jedno, bo jedno jest życie.''
 
 
     
Paulo 
Młodszy Forumowicz
Ratownik WOPR



Wiek: 35
Doczy: 01 Mar 2006
Posty: 21
Skd: Kielce
Wysany: Pi Mar 10, 2006 6:42 pm   

Ratownictwo jest dla wybranych, nie każdy zostaje bohaterem ratując ludzkie życie... :wink:
_________________
Być na tyle dobrym żeby nigdy nie bać się spojrzeć w oczy rodzinie tego kogoś po akcji...
 
 
     
JAJO 
Starszy Forumowicz WOPR
1057



Wiek: 40
Doczy: 12 Lis 2005
Posty: 464
Skd: Tarnów Beverly
Wysany: Pi Mar 10, 2006 10:17 pm   

Jakos tak z moich obserwacji wynika ze Ratownikiem WOPR moze zostac niemalze kazdy.
To jest wlasnie Polska.
_________________
q(-_-)p
 
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Pi Mar 10, 2006 11:50 pm   

JAJO napisa/a:
Jakos tak z moich obserwacji wynika ze Ratownikiem WOPR moze zostac niemalze kazdy.


Masz rację, znienawidziłem dziewczynę która na kursie MR na egzaminie koncowym przepłynęła pod wodą 12,5m w tym czasówkę w 51 sekund i ZDAŁA. A teraz chodzi ucieszona, że jest na równym poziomie ze mną. Ja się tylko boję o ludzi kapiących się. Taka osoba nie dośc, że nie uratuje to jeszcze siebie wprowadzi w tarapaty. Co niektórzy Instruktorzy mogliby wkońcu przestać lecieć na pieniądze.
 
     
baca 
Zasłużony dla Forum WOPR

Doczy: 04 Pa 2005
Posty: 348
Skd: Podhale
Wysany: Sob Mar 11, 2006 11:21 am   

JAJO napisa/a:
Jakos tak z moich obserwacji wynika ze Ratownikiem WOPR moze zostac niemalze kazdy

Nie rozumiem... to chyba dobrze....
Jeśli osoba spełni wszystkie warunki związane z uzyskaniem takich czy innych uprawnień to uprawnienia otrymuje.

Sprecyzuj Twoje wątpliwości...

baca
 
     
Ishtar 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl



Doczya: 17 Kwi 2005
Posty: 209
Skd: Wrocław
Wysany: Sob Mar 11, 2006 11:48 am   

baca napisa/a:
Jeśli osoba spełni wszystkie warunki związane z uzyskaniem takich czy innych uprawnień to uprawnienia otrymuje.


Problem chyba polega na tym, że wiele osób otrzymuje uprawnienia, właśnie nie spełniając warunków...Niektórzy instruktorzy przymykają oko, bo dla nich to większy zarobek. Przykre...
 
 
     
baca 
Zasłużony dla Forum WOPR

Doczy: 04 Pa 2005
Posty: 348
Skd: Podhale
Wysany: Sob Mar 11, 2006 12:22 pm   

Ishtar napisa/a:
Niektórzy instruktorzy przymykają oko, bo dla nich to większy zarobek. Przykre...

To jak powinno być a jak jest to inna bajka...
Jednak system szkolenia WOPR nie ma żadnych ograniczeń związanych z wiekiem (z wyjątkiem dolnej granicy 12 lat), przekonaniami, miejscem zamieszkania i stanem majątkowym. Każdy kto chce być ratownikiem może nim zostać. I to jest bardzo dobre.

baca
 
     
kolucho 
Starszy Forumowicz WOPR
1066



Doczy: 03 Wrz 2005
Posty: 471
Skd: Kraków / Tarnów (Beverly)
Wysany: Wto Mar 14, 2006 12:54 pm   

Jak uczestniczylem w kursie RW to rownolegle odbywal sie kurs MRW dla operatorow koparek pracujacych np na zwirowiskach itp gdyz czesto pracuja nad woda lub niejednokrotnie na wodzie i weszly przepisy iz musza posiadac stopien minimum MRW. Chyba nie musze wspominac o sredniej wieku na takim kursie :) Pozdrawiam :mrgreen:
 
     
sfrustrowany 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
SR_WOPR


Doczy: 09 Lis 2005
Posty: 128
Skd: POLSKA
Wysany: Sro Mar 15, 2006 7:39 am   

baca napisa/a:
stanem majątkowym

hmmmmmmmmm
A odkąd to uprawnienia są darmowe...????
 
     
baca 
Zasłużony dla Forum WOPR

Doczy: 04 Pa 2005
Posty: 348
Skd: Podhale
Wysany: Sro Mar 15, 2006 11:40 pm   

sfrustrowany napisa/a:
A odkąd to uprawnienia są darmowe...????

W ramach podpisanej umowy między organizacjami, my ratownicy korzystamy z pływalni za darmo a właściciel pływalni (w tym wypadku Wojsko Polskie) jest szkolone na kursie MRW za darmo. Taka sama sytuacja zaistaniała podczas współpracy z żeglarzami i instruktorami kajakarstwa górskiego...
Da się :?:

baca

PS. dla Twojej sfrustrowany wiadomości: stan majątkowy nie decyduje o tym czy ktoś może zostać ratownikiem.
 
     
HDS 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Wiek: 40
Doczy: 20 Lip 2005
Posty: 420
Skd: Nowa Huta
Wysany: Czw Mar 16, 2006 9:45 am   

baca napisa/a:
PS. dla Twojej sfrustrowany wiadomości: stan majątkowy nie decyduje o tym czy ktoś może zostać ratownikiem.
owszem decyduje - nie pochodze z bogatej rodziny i gdyby nie pomoc (obecnie dobrego kolegi) ówczesnego Pana ratownika ktory zauwazyl ze sobie dobrze radze w wodzie i gdyby mna nie pokierowal(nie powiedzial gdzie sie dowiadywac o kursy, nie pozyczyl pieniedzy na kurs- czesc mi podarowal) teraz bym nawet nie wiedzial ze cos takiego jak ratownictwo wodne istnieje - a uwiez mi ze naprawde mialem dylemat - pozyczac cxzy nie - bede wstanie oddac czy tez nie, jednak sie udalo pozyczylem oddalem i jestem teraz juz od '00 ratownikiem....


pozdrawiam

(ehh na zwiezenia mnie wzielo ...)
_________________
www.hdkhutnik.com.pl
 
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez moliwoci zmiany postw lub pisania odpowiedzi
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapyta do SQL: 18