www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
II Sejmik WOPR
Autor Wiadomo¶æ
wiarus 
Doświadczony Forumowicz WOPR
tylko WOPR


Do³±czy³: 16 Gru 2013
Posty: 62
Sk±d: Katowice
Wys³any: Wto Lut 04, 2014 1:19 pm   

Za bardzo zagmatwane to wszystko.Mam tylko jeszcze jedno pytanie i proszę o odpowiedż kolegów,odbyły się 2 zjazdy,co dalej z tym fantem,kto jest prezesem WOPR i czy mamy jeszcze WOPR,bo na ludzi rozum jeżeli sławetny J.T dziala świadomie przeciwko ratownictwu to pies go j,,,ł na ,,gałąż" z gościem,jest przecierz jeszcze wybrany też na zjeżdzie przez delegatów pan Gicewicz, i nigdzie na forum złego słowa na niego nikt nie powiedział,czy możliwe jest jakieś demokratyczne i pokojowe przejęcie ZG,na pewno wszyscy chcielibyśmy być znów pod jednym sztandarem.
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Wto Lut 04, 2014 3:57 pm   

No to spróbuję odpowiedzieć.

Po dwóch Zjazdach - jak pewnie wiesz - oba wnioski do KRS wyczerpały drogę prawną i krótko mówiąc zostały po zaskarżeniach i apelacjach oddalone. Czyli zmiany w składzie władz nie zostały dokonane. Statut przewiduje 5-letnią kadencję władz i - wg organu nadzoru - nie ma już mowy o tym aby "stare" władze mogły działać. Co zrobi sąd - nikt nie wie.
JT nie zamierzał opuścić siedziby na II piętrze i uważał, że on jest prawomocny. Co prawda sąd w uzasadnieniu oddalenia "jego" apelacji podkreślił bezprawność uchwał z 5 grudnia 2012 i posiedzenia zarządu z 28 marca 2013 (i tym samym podstwę zwołania "jego" Zjazdu) ale mimo to uznaje się za prezesa ... jeździ, wręcza i tak jak zwykle.

ZG wybrany na Zjeździe gdzie S. Gicewicz został wybrany Prezesem postanowił, że do czasu rozstrzygnięcia przez sąd nie będzie podejmował żadnych działań aby nie wprowadzać w błąd innych podmiotów czy służb. Natomiast wystosował pismo do współpracujących podmiotów o sytuacji w WOPR i konieczności zwrócenia uwagi na podejmowane wspólnie decyzje czy podpisywane umowy.
Na Sławka Gicewicza nie można powiedzieć złego słowa bo jest do bólu prawdomówny i jego jedyną wadą jest to, że zbyt długo wierzył w JT i pomógł mu w usadowieniu się (2002) na stołku. Ot taki błąd każdego z nas.

Gdyby ZG wraz ze Sławkiem Gicewiczem zaczął się awanturować i siła wchodzić do pomieszczeń to przecież zostalibyśmy awanturnikami i włamywaczami.
Przecież już tak raz JT potraktował jak weszliśmy (jako członkowie ZG) do biura i rozpoczęliśmy rozmowę z kontrolą MSW. Donos o wtargnięciu i uniemożliwieniu wykonywania zadań przez kontrolujących podpisał Konrad P.

Tak więc pokojowe i demokratyczne załatwienie sprawy jest możliwe jedynie jak obie strony respektują takie zasady. A jeżeli ktoś rozpoczyna od kombinowania z wysokością składek i na tej podstawie dokonuje podziału mandatów tak aby wygrać to z kim tu rozmawiać? Na dodatek podstawia do dokumentacji sądowej dokument, który nigdy nie był rozpatrywany i nigdy przez ZG nie był podjęty.

I tak to jest ...
 
     
jaro997 
Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 21 Mar 2013
Posty: 25
Sk±d: opolski
Wys³any: Wto Lut 04, 2014 7:38 pm   

mnie się zdaje że kolega dobrze napisał .
Umknęło mu tylko jedno , koledzy z byłego ZG tak działali żeby do tego doprowadzić .teraz maja czysta sprawę .
Utworzono nowe firmy pod nazwa WOPR albo coś tam które działają jako samodzielne podmioty i nie muszą się układać z żadnym ZG. Uważam że to było celem tej zadymy i tak samo winny jest Gicewicz i Telak. teraz każdy z nas który posiada zezwolenie działa na własny rachunek jako samodzielny podmiot.
Temat WOPR jako wspólnej organizacji przeminął i jak na razie nie wróci bo nikomu nie zależny żeby to wróciło.
Może za jakiś czas spotkamy się na jakiejś konferencji czy spotkaniu i największe jednostki Byłego WOPR założą związek lub stowarzyszenie.
Na razie to wielu cieszy się z tego układu.
Dlatego co niektórzy nie wojują bo po co.Na spotkania z Ministrem idą jako ważni przedstawiciele swoich regionów i są dla ministra partnerami w rozmowach.
Wystarczy popatrzeć na posiedzenie komisji bezpieczeństwa sejmie.
Tak na koniec nie wieże w dobre intencje kolegów z ZG obojętnie którego że chcieli zgodnie z prawem i z powaga.Prawda jest taka że od dawna wiedzieli co się święci i udało się do tego doprowadzić centrala nie istnieje to teraz my jesteśmy najważniejsi. Co tam WOPR i jego historia--liczy się kasa i tylko kasa reszta ideały i inne pierdoły poszły się J.....ć. Mam nadzieje że nie jest to początek prywatyzacji ale wszystko na to wygląda.I nie patrzmy się na historię, ja tak samo muszę postępować żeby mieć jakiś wpływ na działania na swoim terenie
.Partnerem dla mnie jest Burmistrz,Starosta Marszałek i Wojewoda. Posiadając zgodę żaden ZG nie jest mi potrzebny bo pytam się do czego.ten który będzie miała układ w ministerstwie i bardziej się podliże będzie miał kasę i dotacje i będzie sobie działał.
Zobaczycie parcie na kasę z ministerstwa będzie miało mazury i pomorze reszta z sadzawkami w głębi kraju jakoś sobie poradzi.
Tak na dzień dzisiejszy wygląda WOPR który przestał istnieć 01-010-2014
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomóg³: 3 razy
Do³±czy³: 26 Maj 2013
Posty: 762
Sk±d: Centrum
Wys³any: Sro Lut 05, 2014 3:39 pm   

jaro997 jest w tym co mówisz coś na rzeczy
jaro997 napisa³/a:
Utworzono nowe firmy pod nazwa WOPR albo coś tam które działają jako samodzielne podmioty i nie muszą się układać z żadnym ZG.

jest jednak mam nadzieję (w możliwie krótkim czasie) ta perspektywa
jaro997 napisa³/a:
Może za jakiś czas spotkamy się na jakiejś konferencji czy spotkaniu i największe jednostki Byłego WOPR założą związek lub stowarzyszenie.

Natomiast jeśli piszesz
jaro997 napisa³/a:
Temat WOPR jako wspólnej organizacji przeminął i jak na razie nie wróci bo nikomu nie zależny żeby to wróciło.

to z wielu względów chyba jednak tak nie jest. Części z nas jednak po prostu na tym zależy bo chcą jednego WOPR'u.
Niebagatelną kwestią jest też majątek jakim dysponuje WOPR 50111 i o to możemy się wyłożyć.
_________________
Pozdrawiam
 
     
jaro997 
Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 21 Mar 2013
Posty: 25
Sk±d: opolski
Wys³any: Sro Lut 05, 2014 5:14 pm   

jak na razie to nie widać żeby komuś zależało na powrocie ZG oprócz zwykłych ratowników i chyba naiwniaków .
Popatrzeć na działania ,,działaczy tz wysokiego szczebla ZG i paru ZW''to widać coraz bardziej ze im na tym zależało żeby doprowadzić do tej sytuacji.
Ja jeszcze mam nadzieje że uda się to zorganizować tylko pamiętaj kolego nigdy już nie wróci ten sam schemat.
Dlatego uważam że inna forma jest możliwa.
Przy tym stanie prawnym naprawdę dużym jednostkom nie będzie zależało na ZG.
Posiadają własne statuty i rejestracje sądowe. I naprawdę są w tej chwili samodzielnymi przedsiębiorstwami usługowymi pod nazwą WOPR czy coś tam innego.Nikt im nie bruździ i nie przeszkadza.
Ja również z swoja jednostka wprowadzam zmiany bo nie mogę sobie pozwolić na to żeby zostać w tyle.
Należy się dostosować do obowiązujących przepisów i prowadzić działalność na swoim regionie .
Jeżeli zajrzy kolega w inne statuty dużych jednostek to zauważysz że mogą działać na całym terenie kraju nikt im tego nie zabroni.
Zobaczysz przed sezonem jak dojdzie do tego że rożne organizacje będą startować w przetargach na organizację bezpieczeństwa.
Co się z tym wiąże w naszym kraju najtańsza oferta wygrywa -ratownik na dole zarabia grosze .
Szefowie-Prezesi ? sam sobie odpowiedz.
Rozpad naszej organizacji siÄ™ rozpoczÄ…Å‚ i nie widzÄ™ szans do powrotu.
Wielu w tej organizacji jest ludzi nastawionych na zysk i kasę sam to przeżyłem i widziałem .
A kolega zobaczy że ten rok pokaże w całej okazałości system konkurencji i przekrętów.
Szkoda że tak się stało
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Sro Lut 05, 2014 10:41 pm   

No nie masz racji tak do końca. Gdybyśmy my ZG (też jestem jevo członkiem i byłem) wprowadzili zmiany i uporządkowali WOPR w roku 2010, a przynajmniej zaczęli to byłoby już po kłopocie. Ale Ci co wtexy chcieli zmian znaleźli zię na czarnej liście JT. Jak ustawa była podpisana od początku mówiliśmy że przy takiej strukturze to wszystkie jednostki będą musiały uzyskać zgodę MSW. Jeżeli szanowni prezesi wojewódzcy wam tego nie mówili albo wierzyliś ie JT to wasza sprawa.
Uzyzkanie zgoxy i przejś ie na "samodzielność " nie zmienia faktu że jednak ch emy być jednolitą organizacją i posiadać reprezsnta ję na szczeblu krajowym. Ale relrezentację z demokratycznego wyboru a nie na zasadzie jednej i nieomylnej racji.
Dlatego nikt prze ież nikogo nie zmusza do "bycia razem" - droga aolna.
Na forhm pojasił się już wątek komercjalizacji i samkdzielności.
WOPR jako syztem posiaxa wartoś i, poziada ludzi (a to największy jevo atut) i może adal przygotowywać młodzież do zawoxu wpajając jej jednocześnie traxycję, wartości moralne czy poczu ie więzi.
Tak przyvotowany człosiek - ratownik będzie działał na rzecz własnej miejs osej orbaniza ji (jak do tej pory przecież) ale będzie miał poczucie więzi z innymi rafownikami co na plecach będą mieli WOPR i jak się znajdzie gdzieś w Polsce pomiędzy innymi ratownikami to będzie wiedzaił że na tego z WOPRu może liczyć -nie tylko w wodzie.
Taki WOPR ma sens ale xo hodzenie do niego to droga przez mękę. Czyja to wina - oceń ie sami.
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomóg³: 3 razy
Do³±czy³: 26 Maj 2013
Posty: 762
Sk±d: Centrum
Wys³any: Sro Lut 05, 2014 11:57 pm   

PB napisa³/a:
Uzyskanie zgody i przejście na "samodzielność " nie zmienia faktu że jednak chcemy być jednolitą organizacją i posiadać reprezsntację na szczeblu krajowym. Ale reprezentację z demokratycznego wyboru a nie na zasadzie jednej i nieomylnej racji.
Dlatego nikt przecież nikogo nie zmusza do "bycia razem" - droga wolna.

PodpisujÄ™ siÄ™ pod tymi stwierdzeniami.
Powiem więcej tak na prawdę nic tu nie rożni jaro997 i PB.
Różne drogi, mogą być rożne podejścia i motywacje - trzeba tylko, otwartości, poszanowania adwersarzy (co jest bardzo trudne, bo zaraz "toniemy" w uprzedzeniach personalnych mniej lub bardziej słusznych, czemu jednak czasem trudno się dziwić - a wynika to z tego, że nie umiemy oceniać i nie lubimy być ocenianymi), transparentności - czyli demokracji. Pewnie jeszcze długo przyjdzie się nam jej uczyć , skoro na takim małym "podwórku" dało się zrobić tyle złego.
_________________
Pozdrawiam
 
     
siÅ‚aczka 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³a: 09 Sty 2012
Posty: 162
Sk±d: Pomorze
Wys³any: Sro Lut 19, 2014 12:04 am   

Polecam: MAJTY SIĘ TRZĘŚĄ na http://zjazdkrajowy.pl/ chyba w intereise zaczął się ruch. Komuś się pięty przypalają :grin:
 
     
ratowiec 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 21 Gru 2013
Posty: 62
Sk±d: POL
Wys³any: Sro Lut 19, 2014 1:13 am   

siÅ‚aczka napisa³/a:
Komuś się pięty przypalają

Poczytałem, ojjjj, grubo, grubo :!:
Czekamy na inne newsy od zorientowanych.
----------------------------------------
można balaska polewać lukrem, ale pączka z niego nie zrobisz :mrgreen:
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomóg³: 5 razy
Wiek: 59
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Sk±d: StoÅ‚eczne WOPR
Wys³any: Sro Lut 19, 2014 12:24 pm   

A ja wam powiem co będzie niusem. JT znowu napisze do KRS, że zarząd się odbył ... że podjął uchwały ... że wszystko jest na najlepszej drodze do ... itd.
I znowu przedłużymy czas zdrowienia bo będzie te głupoty trzeba odkręcać. Na szczęście już ani organ nadzoru ani MSW się na to nie nabierają. Sąd też jak widać wie co się dzieje.
Ale macie rację, że się dzieje
 
     
ratowiec 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 21 Gru 2013
Posty: 62
Sk±d: POL
Wys³any: Nie Lut 23, 2014 9:55 am   

Przeniesionoo wątek spotkania Zarządu IX Kadencji do innego postu "Czy to powrót Zarządu IX Kadencji i JT?" : http://www.forum.wopr.net.pl/topics2/4820.htm
"Majty się trzęsą" ciąg dalszy :mrgreen:
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytañ do SQL: 16