www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
WOPR a podmioty
Autor Wiadomo
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomg: 3 razy
Doczy: 26 Maj 2013
Posty: 762
Skd: Centrum
Wysany: Pi Lis 08, 2013 1:06 am   

PB napisa/a:
A poza tym przebija przez SoLo właśnie myślenie takie jakie chce JT. Cytat: "na co zapewne nie zgadza się JT"

PBjak Cię cenię, to powiem - nie czytaj hasłami, popatrz na kontekst - jest pejoratywny i nie przypisuj mi myślenia kategoriami JT :evil: .
A ta przypowiastka Stanisława (pewnie mam prawo tak powiedzieć) to nie do tego. Ten ZG to właśnie Komenda Główna (w złym znaczeniu), tylko metody takie nie wprost.
Zarządu Głównego miejmy nadzieję jeszcze się doczekamy.
_________________
Pozdrawiam
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomg: 5 razy
Wiek: 59
Doczy: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Skd: Stołeczne WOPR
Wysany: Sro Lis 13, 2013 3:27 pm   

Sorrki jak za ostro pojechałem.

No właśnie ten Zarząd Główny wyglądał jak Komenda Główna i z tym się nie zgadzałem od czterech lat. I jak widać woda drąży kamień. Zresztą JT ze "swoim nowym" robi dokładnie to samo i tam nikomu tam to nie przeszkadza.
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomg: 3 razy
Doczy: 26 Maj 2013
Posty: 762
Skd: Centrum
Wysany: Sro Lis 13, 2013 10:57 pm   

Przecież po to "ułożyło" się ten Zjazd. Trzeba przyznać, że skuteczności Prezesowi JT odmówić nie można, tylko czemu ona służy. Jak jesteśmy w tym temacie, to temu, że musimy występować jako samodzielne WOPR'y o zgody do MSW na wykonywanie ratownictwa wodnego i nawet o tym do niedawna nie wiedzieliśmy a z ZG słyszymy same dyrdymały (jeśli w ogóle da się coś uzyskać)
_________________
Pozdrawiam
 
     
slwopr 
Doświadczony Forumowicz WOPR
slwopr


Wiek: 39
Doczy: 23 Lis 2013
Posty: 75
Skd: radom
Wysany: Sob Lis 23, 2013 10:35 pm   

dlaczego jednostki WOPR starają się o pozwolenie? - trzeba spojrzeć na strukturę dotąd funkcjonującą. Był Zarząd Główny / celowo piszę był bo trzeba wiedzieć że w tym roku 13-14 kwietnia odbyły się dwa zjazdy krajowe WOPR/ , Krajowy Rejestr Sądowy nie zatwierdził nowych władz wybranych tak na jednym jak i na drugim zjeździe. szczegóły na :www.zjadkrajowy.pl . Zgodnie z ustawą Prawo o stowarzyszeniach Sąd oddalając wnioski o wpis do rejestru władz WOPR kolejnej kadencji wyczerpuje dyspozycję art 30 ust 1 w/w ustawy / stowarzyszenie nie posiada zarządu zdolnego do działań prawnych, Sąd z własnej inicjatywy ustanawia dla niego kuratora /. Stan prawny jest taki że nie ma władz ZG WOPR. Na stronie ZG WOPR w zakładce "jednostki" na dole jest wykaz jednostek terenowych które Załącznikiem 2 do Uchwałą nr 8/2/IX/13 ZG WOPR z 15.06.2013 r mają zgodę na szkolenie - nie wiem dlaczego nas tam ujęto /. Ta uchwała jest wynikiem korespondencji Pana J.T z MSW o sprecyzowanie które jednostki mogą pod szyldem WOPR robić szkolenia . To dotyczy jednostek które w swoim statucie maja zapis że podlegają np strukturom wojewódzkim. Ale niektóre tak jak slwopr ma zapis iż jest jednostką niezależna od struktur wojewódzkich czy krajowych i dlatego chcąc działać w w ratownictwie wodnym zgodnie z nowym prawem o taką zgodę wystąpiliśmy i ją dostaliśmy. Apelujemy do kandydatów na szkolenie ratownika wodnego aby w tym całym bałaganie wybierały jednostki podane na stronie MSW - zakładka 'bezpieczeństwo' ->nadzór nad ratownictwem górskim i wodnym -> podmioty do wykonywania rat. ' Po pozytywnym ukończeniu szkolenia wydawany są zaświadczenia zgodnie z ustawą . czytając na forum oferty o jakiś etapach w kursach to jest to szkolenie nie mające nic wspólnego z nowymi przepisami . jednostki MOGĄ SOBIE SZKOLIĆ WEWNĘTRZNIE I NAZYWAĆ kursanta ASYSTENTEM CZY JAK DOTYCHCZAS MŁ RAT. ,CZY JAK SOBIE WYMYŚLI , ALE MA PRZEKAZAĆ KURSANTOWI INFORMACJĘ IZ TO NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z UPRAWNIANIAMI RATOWNIKA WODNEGO . Zapraszam na naszą stronę www.slwopr.radom.net - na stronie RATOWNICTWO-PRAWO jest między innymi nasz :wink: program szkolenia zatwierdzony przez MSW. Jeśli ktoś chce informacji szczegółowych podaję adres e-mail. slwopr.radom@gmail.com
_________________
rak
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomg: 3 razy
Doczy: 26 Maj 2013
Posty: 762
Skd: Centrum
Wysany: Pon Lis 25, 2013 10:20 pm   

Wybraliście całkiem autonomiczną drogę Waszego funkcjonowania (jak rozumiem nie chcecie i nie jesteście w strukturach WOPR na poziomie wojewódzkim i tym samym nie uczestniczycie w wyborach Władz Krajowych WOPR)- to Wasza decyzja i Wasz wybór. Mimo to, czemu sami się dziwicie mimo, że nie chcieliście Prezes JT umieścił Was na liście podmiotów uprawnionych do prowadzenia (w jego imieniu) szkoleń.
Was umieścił inni chcą a ich nie umieścił, jeszcze innych powołuje, zupełnie za nic sobie mając strukturę odpowiadająca podziałowi administracyjnemu kraju. O tym piszemy bo trudno ten bałagan zrozumieć i dla tego na końcu nie pozostaje chyba nic innego tylko gremialnie (wszystkie WOPR'y) występować o zgody MSW na wykonywanie ratownictwa wodnego.
Wy w tej kwestii macie sprawę jasną jesteście dla siebie samo stanowiący.
Jednak większość WOPR'ów, chce chyba jednak tworzyć organizację na poziomie powiatów, województw i kraju i z tym mamy teraz problem a na to nakłada się jeszcze ta kwestia "być albo nie być" :lol: podmiotem uprawnionym do wykonywania ratownictwa wodnego ( o czym też w temacie Postanowienie Sądu - odmowa wpisu do KRS nowych władz WOPR).
_________________
Pozdrawiam
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomg: 5 razy
Wiek: 59
Doczy: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Skd: Stołeczne WOPR
Wysany: Wto Lis 26, 2013 10:27 am   

SoLo
ŚL WOPR z Radomia jest w strukturach WOPR Województwa Mazowieckiego bo jesteśmy związkiem stowarzyszeń. Tak samo jak Lubelskie, Łódzkie i Małopolskie. Wszystkie - powtarzam WSZYSTKIE - jednostki WOPR będące samodzielnymi stowarzyszeniami są w tej samej sytuacji. Wszystkie jednostki, które zostały utworzone przez zebranie założycieli, uchwaliły statut i wybrały władze, nie są jednostkami terenowymi o których mówi Prawo o stowarzyszeniach. W takiej sytuacji WOPR (50111) nie może ich upoważniać do wykonywania ratownictwa wodnego w imieniu WOPR bo jest to niezgodne z prawem. Jeżeli KTOŚ umieszcza na stronie www takie buble to trzeba wziąć pod uwagę po co to zamieszcza. Chyba żeby ludziom w głowach zamieszać i potem zostawić ich z ręką w noc...
Przy czym to, że JT zamieszcza takie informacje to już nas raczej nie dziwi. Dziwnym jest natomiast fakt że "jego" zarząd takie buble przyjmuje i firmuje swoimi nazwiskami. A jeżeli nie przyjmuje to się nie sprzeciwia takiemu działaniu.
Polecam www.zjazdkrajowy.pl "Upadają autorytety WOPR"
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomg: 3 razy
Doczy: 26 Maj 2013
Posty: 762
Skd: Centrum
Wysany: Sro Lis 27, 2013 1:32 am   

PB cały czas mówimy o tym samym - bezgraniczny bałagan prawny, choć trochę inaczej rozkładamy jego akcenty. Trzeba wziąć pod uwagę, że powszechna ( w moim przekonaniu) świadomość, jest taka że WOPR postrzegany jest jako WOPR (monolit, z całym jego 50-cio letnim dorobkiem). Dziś jednak widzimy, że nasza organizacja jest w prawnej matni.
Niestety muszę po raz kolejny powiedzieć, że nie ma znaczenia co ja i mi podobni, a nawet Ty, sądzisz o tym co określiłeś stwierdzeniem:
PB napisa/a:
Jeżeli KTOŚ umieszcza na stronie www takie buble to trzeba wziąć pod uwagę po co to zamieszcza. Chyba żeby ludziom w głowach zamieszać i potem zostawić ich z ręką w noc...

tylko to jaki to ma odbiór. A odbiór ma taki, że cały czas dorobek 50-ciu lat zasłużonej tradycji i niewątpliwych dokonań jest tak silny, że nawet działania niedemokratyczne, śmiem twierdzić partykularne, źle służące rozwiązywaniu problemów, które przed nami postawiła nowa rzeczywistość, w postaci USTAWY, postrzegane są na zewnątrz jako działania w imieniu wszystkich, którzy uważają się za WOPR'0wców.
Ja rozumiem , pojecie jednostek terenowych ( w rozumieniu Ustawy Prawo o Stowarzyszeniach), natomiast po raz kolejny z uporem maniaka będę wskazywał ( i tu cały czas się różnimy), że to stanowisko MSW dało taką możliwość traktowania przez JT samodzielnych WOPR"ów (które faktycznie nie mogą być nazwane jednostkami terenowymi WOPR 50111) jako jednostki "organizacyjne WOPR". Uważam, że to był ze strony MSW całkowicie świadomy zabieg - aby nas wszystkich z dniem 01.01.2012 nie wyrzucić za burtę, tylko, że JT (uważam też całkowicie świadomie), tak sterował "świadomością społeczną" , że dziś (a właściwie z dniem 01.01.2014 r.) WOPR'y które nie uzyskały zgody MSW nie będą podmiotami upoważnionymi do wykonywania ratownictwa wodnego.
Możemy się zżymać na to co robi JT, tylko pytanie gdzie tkwi ta jednak jego siła? Bo co by nie powiedzieć, nic nie wynika z tego , że twierdzisz, że Lubelskie, Łódzkie, Małopolskie są związkiem (samodzielnych) stowarzyszeń bo w "świadomości społecznej" (niemodne słowo :lol: , ale można powiedzieć na zewnątrz) postrzegani jesteśmy jako WOPR JT.
Przykład WOPR Województwa Mazowieckiego tylko to potwierdza. Powiedz mi kto z zewnątrz (pomijając stan formalno - prawny)jest w stanie dociec jakie jest Wasze miejsce w strukturze WOPR. WOPR Województwa Mazowieckiego JT nie uznał jako właściwej wojewódzkiej struktury, natomiast ŚL WOPR z Radomia , które jak sam piszesz jest w Waszych strukturach, umieścił na liście podmiotów uprawnionych do szkolenia. Kto w tej sprawie składał dementi, a nawet jeśli by składał, to gdzie i kto o tym się dowiedział? To nazywam tym sterowaniem "świadomością społeczną". Niestety cała siła i znaczenie naszej organizacji jest zogniskowane w ZG WOPR - a dziś w świadomości społecznej (nawet jak nam się to nie podoba) ZG WOPR to JT.
Piszę tyle o tym, bo tak odbieram sygnały nawet od osób, które powinny z racji pełnionych funkcji więcej wiedzieć o dzisiejszych faktycznych uwarunkowaniach i aby tym samym zwrócić uwagę jaki jest "stan świadomości społecznej" w tej materii i aby temu stanowi przeciwdziałać i aby możliwymi sposobami go zmieniać i objaśniać.
Natomiast oczywiście, tak jak w innym miejscu już napisałem, popieram działania zmierzające do prawnego unormowania sytuacji w WOPR i pojawienie się strony www.zjazdkrajowy.pl jest krokiem w kierunku zrównoważenia siły strony ZG WOPR JT. Niestety nadal jest to tylko strona dla aktywnych - jeszcze nie funkcjonuje w "świadomości powszechnej"- ale na to trzeba czasu.
Z niepokojem patrzę tylko na to, że JT i wierne mu ZW (nie Zyskowskie podpisały się pod stanowiskiem II Sejmiku) podejmują nadal działania o charakterze rozstrzygnięć strategicznych, nie zważając na zakwestionowane postanowieniami Sądu rozstrzygnięcia co do prawomocności wybranych ZG.
P.S.
PB w którym miejscu na stronie www.zjazdkrajowy.pl jest artykuł "Upadają autorytety WOPR", opanowała mnie jakaś pomroczność czarna go nie znalazłem :oops:

[ Dodano: Sro Lis 27, 2013 1:38 am ]
Literówka - jest "nie Zyskowskie podpisały się pod stanowiskiem II Sejmiku" a powiano być "nie wszystkie ...) :wink:
_________________
Pozdrawiam
 
     
PB 
Stały bywalec
PB


Pomg: 5 razy
Wiek: 59
Doczy: 19 Mar 2010
Posty: 1018
Skd: Stołeczne WOPR
Wysany: Sro Lis 27, 2013 4:50 pm   

No wiesz. Od 1945 do 1989 też niektórzy mówili jedynie słuszną prawdę a Ci co mieli inne zdanie to były karły reakcji. I tak przetrwali 45 lat.
Mnie wystarczy świadomość, że zarówno ja jak i członkowie ZG (świadomie niezaproszeni na zarząd do Opola) mamy rację, a pozostali nawet nie próbują się zmierzyć z faktycznym stanem prawnym bo wiedzą jak jest...
Bazują jedynie na "stanie świadomości społecznej".

Sformułowanie jednostki organizacyjne to nie wymysł MSW ale właśnie jednostek organizacyjnych WOPR. Nie mogąc kłamać w pismach, że są jednostkami terenowymi, a poczuwając się do jedności WOPRowskiej, przyjęły takie sformułowanie. Z uwagi na par. 2 ustawy Prawo o stowarzyszeniach takie podejście do sprawy jest najbliższe stanowi faktycznemu.
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomg: 3 razy
Doczy: 26 Maj 2013
Posty: 762
Skd: Centrum
Wysany: Sro Lis 27, 2013 11:09 pm   

Zgadzam się z Tobą, iż świadomość, że ma się rację i nie zaprzedaje się doraźnym interesom, to kręgosłup etyczny, moralny, który kiedyś musi dać owoce. Ja zastanawiam się tylko, pozostając przy Twoim przykładzie ile jeszcze zostało nam z tych "45 lat" abyśmy my, mogli wytrwać? Czy jest realna szansa, że nie będziemy musieli czekać te "45 lat" aby i w WOPR (50111) zaczęły funkcjonować zasady demokracji a moralność i etyka naprawdę coś znaczyły?
Z lżejszych spraw, powtórzę :lol:
PB w którym miejscu na stronie www.zjazdkrajowy.pl jest artykuł "Upadają autorytety WOPR", opanowała mnie jakaś pomroczność czarna go nie znalazłem :oops:
_________________
Pozdrawiam
 
     
Perykles
Starszy Forumowicz WOPR


Pomg: 21 razy
Doczy: 15 Gru 2009
Posty: 419
Skd: inąd
Wysany: Sro Lis 27, 2013 11:20 pm   

SoLo napisa/a:
...PB w którym miejscu na stronie www.zjazdkrajowy.pl jest artykuł "Upadają autorytety WOPR", opanowała mnie jakaś pomroczność czarna go nie znalazłem :oops:

Na chwile obecną na stronie masz na samej górze tytuł "NIE MA ZARZĄDU ... NIE MA", potem 2 linijki tekstu czarną czcionką i 3 linijki tekstu czerwoną czcionką a zaraz potem znowu na czarno "UPADAJĄ AUTORYTETY WOPR".
W bardziej oczywisty sposób się nie da. :lol:
 
     
SoLo 
Stały bywalec
SoLo


Pomg: 3 razy
Doczy: 26 Maj 2013
Posty: 762
Skd: Centrum
Wysany: Sro Lis 27, 2013 11:39 pm   

Dzięki. Wyobraź tylko sobie, że wzrokiem szukałem linku pod tym tytułem wyszczególnionego na czerwono. Jakoś nie złapałem tego co na czarno :???: Dodatkowo myślałem, że to jakiś bardziej obszerny artykuł (tekst) a nie parę linijek (choć przyznaję bardzo ciekawych).
_________________
Pozdrawiam
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapyta do SQL: 16