www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
ZAROBKI RATOWNIKÓW
Autor Wiadomo
bit1 
Wypowie się, choć w ostateczności


Wiek: 37
Doczy: 06 Lip 2011
Posty: 10
Skd: Chorzów
Wysany: Sob Sty 14, 2012 12:27 pm   

Akwen: Pływalnia
Region: Śląsk Gliwice
Stopien: RW
Wymiar czasu pracy: system zmianowy ilość godzin zależna od grafiku na dany miesiąc
Funkcja: Ratownik
Lewizny: brak
Umowa-zlecenie, co miesiąc 10 PLN/h netto
 
 
     
Herbert 
Wypowie się, choć w ostateczności


Doczy: 02 Mar 2011
Posty: 8
Skd: Freie Stadt Dz
Wysany: Sro Sty 25, 2012 7:37 pm   

Cześć DeVu. Rzadko ostatnio bywam na forum (teraz coraz rzadziej, bo przygotowuję się do nowej roli zawodowej), ale to co mogę powiedzieć o zarobkach w polkowickim Aquaparku, to jak na Polkowice zarobki w "Aqua" to prawdziwa żenada. 1200 zł (NA RĘKĘ!!!) dostaje ratownik wodny (przy czym obojętne jest czy taki ratownik ma KPP czy nie), a młodszy 1100 zł też na rękę. A pewna "mądralińska" z zarządu Aquaparku stwierdziła że tam ratownicy jeszcze zarabiają ZA DUŻO(!!!). Paranoja, co? Ale jakże prawdziwa.
 
     
kondziu 
Wypowie się, choć w ostateczności
RWP


Wiek: 33
Doczy: 13 Lis 2012
Posty: 12
Skd: kuj-pom
Wysany: Pi Lis 16, 2012 9:32 am   

Akwen: Pływalnia
Region: Rypin
Stopień: Ratownik Wodny Pływalni
Wymiar czasu pracy: 168 minimum zależne od miesiąca
Funkcja: ratownik
Lewizny: brak

Umowa o prace to jedyny plus. Zarobki 1200 na ręke.
_________________
MR- 2007
RW - 2009
RWP - 2011
Płetwonurek P1 - 2012
Ratownik medyczny - 2012
+ coś tam jeszcze przydatne w ratownictwie :)
 
     
nygus400 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Wiek: 41
Doczy: 23 Wrz 2011
Posty: 146
Skd: Łódzkie WOPR
Wysany: Sob Lis 17, 2012 11:13 pm   

Akwen: Pływalnia - zabezpiecza Okręgowe WOPR
Region: Rawa Mazowiecka
Stopień: Ratownik Wodny wg MSW
Wymiar czasu pracy: pełen etat, godz. zależne od miesiąca
Funkcja: ratownik
Lewizny: brak ale jak ktoś ma Intruktora Plywania to moze legalnie prowadzic lekcje po dyżurze (umowa z Aquarium - z pływalnią)
Wynagrodzenie: ok 12 zł/h na rękę tj.:
2900 brutto na etacie
oraz ok 96 zł za dniówke dla zleceniowców

dodatki;
- koszulka
- klapki
- spodenki
- smycz do gwizdka :)
- mały socjal w woprówce
- szafki pracownicze + prysznic
_________________
kiedyś usłyszałem:
lepszy pijany ratownik na stanowisku niż trzeźwy w domu - wciąż nie daje mi to spokoju...
 
     
eR 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl
Swimming Association


Pomg: 4 razy
Doczy: 19 Wrz 2012
Posty: 221
Skd: Białystok/Warszawa
Wysany: Sro Lis 21, 2012 3:03 pm   

Miejsce: pływalnia CS i R UW W Warszawie
Umowa: umowa zlecenie
Wymiar pracy: zależne od grafiku i dyspozycyjności
Funkcja: Ratownik
Stawka godz.: 16 PLN brutto
 
     
18zielu92 
Czasem zagląda


Doczy: 27 Wrz 2011
Posty: 4
Skd: Łódzkie WOPR
Wysany: Sob Kwi 27, 2013 12:17 am   

Akwen: Kąpielisko morskie - Władysławowo
Region: woj.Pomorskie
Stopień: Ratownik WOPR
Wymiar czasu pracy: 9 - 17
Funkcja: Ratownik
Zarobki: 2000 / 2100 ( na rękę )
Lewizny: Brak
- Zakwaterowanie bez wyżywienia -
_________________
SO OTHERS MAY LIVE

- You'll Never Walk Alone-18LFC92 -
 
 
     
alexandergda 
Czasem zagląda
alexandergda


Doczy: 18 Maj 2013
Posty: 3
Skd: Gdańsk
Wysany: Sob Maj 18, 2013 10:19 am   Zarobki ratowników

Witam.

Oto jaką propozycję pracy otrzymałem:

termin: lipiec i sierpień = 62 dni pracy bez dnia wolnego
godziny pracy: 9-13 , 14-18 = 8 godzin dziennie
zakwaterowanie: zapewnione
wyżywienie: brak
wynagrodzenie: 1800 brutto/miesiąc

A teraz moje wyliczenie stawki godzinowej:
1800 zł : (31 dni x 8 godzin) = 1800 : 248 = 7,26 zł/godzinę brutto !!!

Z tego co się orientuję, to za granicą zarabia się taką samą stawkę ale... w $ lub w €

Uważam, że 7,26 zł za godzinę pracy to za mało.
Uzasadnię dlaczego tak uważam:
ratownik aby wykonywać swoją pracę musi się wyszkolić.
Koszt wyszkolenia, to ok. 500 zł za kurs młodszego, 500 zł za kurs wodnego, 600-900 zł za kpp oraz jakieś dwa patenty, powiedzmy 2x500 zł.
Tak więc sama inwestycja w uprawnienia, to koszt ok. 3000 zł
Dochodzi do tego coroczna składka w wys. 50 zł oraz badania lekarskie 30-100 zł.

Uważam, że ratownik powinien dostać:
- netto (na rękę) 15 zł/godzinę
- zakwaterowanie
- pełne wyżywienie
- wodę mineralną (przynajmniej 1 butelkę dziennie)
- jeden dzień wolnego w ciągu miesiąca pracy

To moim zdaniem jest godne wynagrodzenie.

Poza tym ratownik to ratownik a nie pracownik ogólny gdy nie ma ładnej pogody lub nie ma ludzi w ośrodku, bo akurat jest wymiana turnusu (wynoszenie śmieci, malowanie ośrodka, itp...).
Oczywiście zgodzę się z tym, że podczas gdy nie ma ludzi na kąpielisku, ratownik może zająć się drobnymi pracami konserwacyjnymi związanymi z kąpieliskiem.

Jeśli będziemy się godzić na traktowanie nas jako zapchaj-dziury, będziemy wynosić kible ze śmieciami czy zlewkami, to sami sobie będziemy szkodzili.

Na koniec dodam z szacunkiem, że rencista czy emeryt, który pracuje w ochronie zarabia minimalnie 7 zł/godzinę a jego odpowiedzialność, wiedza potrzebna do pracy.... Sami wiecie.
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Sob Maj 18, 2013 9:29 pm   Re: Zarobki ratowników

alexandergda napisa/a:
A teraz moje wyliczenie stawki godzinowej: (...) 7,26 zł/godzinę brutto !!!
Z tego co się orientuję, to za granicą zarabia się taką samą stawkę ale... w $ lub w €


Zawsze mnie śmieszyło porównywanie polskiej pensji do pensji krajów zachodnich. Szkoda, że nie orientowałeś się, że wynajęcie mieszkania w Anglii czy Niemczech nie kosztuje 400 zł tylko też 400 $ lub €. Podobnie z jedzeniem i innymi stałymi kosztami. Mi się osobiście nie opłaca jechać za granicę bo tu w kraju więcej odłożę na konto.

alexandergda napisa/a:
Na koniec dodam z szacunkiem, że rencista czy emeryt, który pracuje w ochronie zarabia minimalnie 7 zł/godzinę a jego odpowiedzialność, wiedza potrzebna do pracy.... Sami wiecie.

Niestety nie zgodzę się z Tobą. Pracowałem w ochronie 12 miesięcy i stawki są różne, zaczynają się od 4zł netto więc nie pisz, że każdy emeryt dostaje minimalnie 7zł/h bo to nie prawda.
 
     
alexandergda 
Czasem zagląda
alexandergda


Doczy: 18 Maj 2013
Posty: 3
Skd: Gdańsk
Wysany: Nie Maj 19, 2013 9:02 am   Re: Zarobki ratowników

...jakbym słyszał pracodawcę, który swoimi argumentami próbuje zejść z wynagrodzeniem dla ratownika poniżej wynagrodzenia dla pomocy kuchennej twierdząc, że ratownik to nic nie robi...
Po czyjej jesteś stronie? :)

DeVu napisa/a:
wynajęcie mieszkania w Anglii czy Niemczech nie kosztuje 400 zł tylko też 400 $ lub €. Podobnie z jedzeniem i innymi stałymi kosztami.

No tak... Ratownik pracujący za granicą więcej więc wyda na wyżywienie i mieszkanie, niż zarobi, ciekawe...

alexandergda napisa/a:
Na koniec dodam z szacunkiem, że rencista czy emeryt, który pracuje w ochronie zarabia minimalnie 7 zł/godzinę a jego odpowiedzialność, wiedza potrzebna do pracy.... Sami wiecie.

DeVu napisa/a:
Niestety nie zgodzę się z Tobą. Pracowałem w ochronie 12 miesięcy i stawki są różne, zaczynają się od 4zł netto więc nie pisz, że każdy emeryt dostaje minimalnie 7zł/h bo to nie prawda.

Nie napisałem, że KAŻDY!
...a do kosztów związanych z przygotowaniem do zawodu nie dasz swojego komentarza? :)

Jeśli godzisz się na stawkę 4zł/godzinę, to Twoja sprawa. Dostaniesz to, na co się zgodzisz.
 
     
lubię_pływać 
Wypowie się, choć w ostateczności


Doczy: 01 Kwi 2013
Posty: 13
Skd: Polska
Wysany: Nie Maj 19, 2013 5:19 pm   

Koszt zrobienia papierów ratowniczych i ich utrzymanie jest bardzo drogi. W niektórych przypadkach porównywalny ze skończeniem studiów wyższych.
Lubię tą pracę, ale to nie znaczy, że należy pracować za każdą stawkę, która zostanie mi zaproponowana. Trudno żebym 2 h dziennie pracował tylko na sam obiad, a drugie 2 żeby jeszcze zjeść śniadanie i kolacje, mija to się z celem...

Generalnie gminny inwestują dużo pieniędzy w utrzymanie miejskich plaż, tylko jeszcze za duża część tych pieniędzy nie trafia do ratowników tylko do właścicieli firm, fundacji, stowarzyszeń etc...
 
     
She! 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl


Pomg: 1 raz
Doczy: 06 Mar 2009
Posty: 200
Skd: Olsztyn
Wysany: Nie Maj 19, 2013 8:58 pm   

MultiGrupa z AQUASFERY w Olsztynie z kazdego ratownika wyciąga do swojej kasy 5pln za godzinę. Przetarg wygrany za ok 15.00 ratownik dostaje 9-9,5pln
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Nie Maj 19, 2013 9:55 pm   Re: Zarobki ratowników

alexandergda napisa/a:
...jakbym słyszał pracodawcę, który swoimi argumentami próbuje zejść z wynagrodzeniem dla ratownika poniżej wynagrodzenia dla pomocy kuchennej twierdząc, że ratownik to nic nie robi...

Nie wiem skąd wysnułeś takie wnioski. Nigdzie nie napisałem, że ratownik nic nie robi albo że ja akceptuję ofertę o jakiej napisałeś.

alexandergda napisa/a:
Jeśli godzisz się na stawkę 4zł/godzinę, to Twoja sprawa.

Wiem, wszystko co robię jest tylko i wyłącznie moją sprawą. Jestem kowalem swojego losu :wink: Swój pierwszy sezon za tyle właśnie przepracowałem i jestem z tego dumny! Natomiast niektórzy z Was wypisują, żeby nie podejmować pracy za takie śmieszne pieniądze. Nie macie pojęcia jakie ludzie mają problemy w domach i rodzinach. Z nożem na gardle za każdą stawkę człowiek pójdzie do pracy więc na nic takie przekonywanie....

alexandergda napisa/a:
a do kosztów związanych z przygotowaniem do zawodu nie dasz swojego komentarza? :)

To jest temat o zarobkach ratowników. Dzisiejsze przygotowanie do zawodu to jakaś masakra.
 
     
lubię_pływać 
Wypowie się, choć w ostateczności


Doczy: 01 Kwi 2013
Posty: 13
Skd: Polska
Wysany: Nie Maj 19, 2013 10:50 pm   

Podsumowując akurat ten wątek, też pracowałem za 1200 zł za miesiąc pracy jak zaczynałem swoją przygodę z ratownictwem i też nie widzę w tym nic złego:) Bardziej mi o to chodzi, żeby szczególnie młodzi ratownicy mieli pojęcie, że za wykonanie tej samej pracy mogą dostać 1200 zł albo 3000 zł. Wystarczy tylko trochę poszukać i nie brać pierwszej oferty z brzegu.
 
     
ratol 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Doczy: 10 Pa 2009
Posty: 169
Skd: Śląsk
Wysany: Pon Maj 20, 2013 1:04 am   Re: Zarobki ratowników

alexandergda napisa/a:
Uważam, że ratownik powinien dostać:
- netto (na rękę) 15 zł/godzinę
- zakwaterowanie
- pełne wyżywienie
- wodę mineralną (przynajmniej 1 butelkę dziennie)
- jeden dzień wolnego w ciągu miesiąca pracy

To moim zdaniem jest godne wynagrodzenie.


Ty to fantasta jesteś;
- netto 15 zł/godzinę na umowę zlecenia to 3600 zł netto miesięcznie i ok. 4230 zł brutto za 30 dni pracy
- zakwaterowanie i pełne wyżywienie to licząc po stawkach „delegacyjnych” – 75 zł dziennie (30 zł ryczałt dieta + 45 zł ryczałt nocleg) czyli 2250 zł miesięcznie – a w sezonie w miejscowościach turystycznych te 75 zł dziennie może nie wystarczyć (tak na marginesie to przy zatrudnieniu na umowę zlecenia zakwaterowanie i wyżywienie traktowane jest jako przychód podlegający opodatkowaniu według stawki 18 % i ratownik powinien od niego odprowadzić podatek w kwocie 405 zł miesięcznie)
- jeden dzień płatnego wolnego w miesiącu to dodatkowy koszt pracodawcy 120 zł netto czyli 140 zł brutto
Czyli według Twoich wyliczeń koszt Twojej miesięcznej pracy wart jest dla pracodawcy - 6620 zł. :lol: I jeszcze pewnie byś chciał, żeby Ci oddał te 405 zł podatku. Razem 7025 zł czyli dwie średnie krajowe :shock: . Trzech takich Gigantów jak Ty na 100 m kąpieliska morskiego to koszt osobowy w sezonie 63225 zł. Przy pięciu stanowiskach 316125 zł. Znasz gminę, która tyle zapłaci (nie liczę pozostałych kosztów) :?: Bo ja nie. Ale mimo wszystko życzę Ci powodzenia :mrgreen: . Może otworzysz jakieś kąpielisko i zatrudnisz nas po znajomości za takie stawki? :grin: Jakby co, daj znać :!:
 
     
eR 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl
Swimming Association


Pomg: 4 razy
Doczy: 19 Wrz 2012
Posty: 221
Skd: Białystok/Warszawa
Wysany: Wto Maj 21, 2013 10:16 pm   

Ratol fajnie to wyliczyłeś ;)

Ale tak przy okazji, moim zdaniem, 100 zł za dzień + zakwaterowanie przy pracy 31 dni w miesiącu po 8 godzin dziennie to uczciwa stawka ;)

PS. Ja tak mam i nie narzekam;)
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapyta do SQL: 16