www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Przesunity przez: DeVu
Nie Gru 21, 2014 2:36 pm
Tama 2013
Autor Wiadomo
sztondi 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Wiek: 38
Doczy: 11 Lis 2005
Posty: 359
Skd: Częstochowa
Wysany: Wto Maj 14, 2013 6:37 pm   

Jak ja to wszystko czytam, jest to tak skomplikowane, że już mi się nawet nie chce dalej brnąc w "Drabinkę Kariery" a raczej w drabinkę wspaniałej pasji. To co bedzie w tej TAMIE teraz??? IR MSW? który będzie miał numer wopr?
_________________
2005 - Młodszy Ratownik Wopr
2006 - Sternik Motorowodny
2007 - Ratownik Wopr
2011 - Ratownik KPP
2011 - RWP, RWŚ, RWM
2012 - Instruktor Pływania
2013 - Instruktor Kulturystyki
 
 
     
Osiola 
Starszy Forumowicz WOPR



Pomg: 2 razy
Doczy: 30 Wrz 2007
Posty: 499
Skd: Świnoujście
Wysany: Pi Maj 17, 2013 9:17 pm   

ja dostalem stopien i nr wopr i dodatkowo zaswiadczenie msw tez z numerem zaswiadczenia
_________________
1183

www.wopr.swi.pl
http://www.facebook.com/wopr.swinoujscie
 
     
P.M. 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
P.M.


Pomg: 2 razy
Wiek: 52
Doczy: 18 Maj 2013
Posty: 111
Skd: Kielce
Wysany: Sob Maj 18, 2013 9:40 pm   

PB napisa/a:
Tama to Tama i tyle. - 740


Święte słowa Kolego - 877
 
     
eR 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl
Swimming Association


Pomg: 4 razy
Doczy: 19 Wrz 2012
Posty: 221
Skd: Białystok/Warszawa
Wysany: Nie Maj 19, 2013 8:18 pm   

DeVu napisa/a:
s.o. napisa/a:
Sądziłem, że WOPR (prezes, zarząd, komisja dukacji) zrozumiał że zmieniły się realia prawne. Zdziwiony jestem utrzymywaniem rozbudowanej "drabinki" szkoleń wykraczających poza uprawnienia ratownika wodnego. Moim zdaniem zarówno stopień starszego ratownika jak i młodszego instruktora jest zbędny i stanowią stopnie te drenaż kieszeni przyszłego instruktora ( kwota podana w jednym z powyższych postów stanowi równoważność przeciętnych studiów podyplomowych). Powinien pozostać tylko jeden stopień instruktora, na szkoleniach tych powinien być zrealizowany program określony rozpoprządzeniem plus rozszerzenie ( kurs 38 godzinny to zdecydowanie za mało, wydaje mi się iż powinien trwać około 60 godzin). Mimo iż zajęcia na szkoleniach ratowniczych mogą prowadzić osoby z wykształcenie wyższym pedagogicznym, rozporządzenie dopuszcza aby kursy instruktorskie kończyły osoby nie posiadające tego wykształcenia. Wydaje mi się że w stosunku do osób nie posiadających przygotowania pedagogicznego (np. studentów) powinno się wprowadzić wymóg posiadania uprawnień instyruktora pływania (sportu lub rekreacji).
Miejmy nadzieję iż WOPR szybko zreflektuje się i przywróci system szkoleń instruktorskich, który obowiązywał przed 2010 przez wiele lat i sprawdził się.


Zgadzam się w 100% z wypowiedzią s.o..

Nie potrzebuję kursów wewnątrzorganizacyjnych. Drabinka jest bez sensu a królowie są nadzy.


PODPISUJE SIĘ pod tym, co koledzy wyżej napisali! Na szczęście mamy teraz możliwość wyboru, kto, gdzie, u kogo i za ile; chce się szkolić. Większość jara się TAMĄ jakby tam co najmniej robili szkolenia dla GROMu, z góry skreślając nowe podmioty. Dla mnie to mega dziecinne i nieprofesjonalne.

Życie, a zwłaszcza nietypowe akcje ratunkowe, jak zwykle wszystko zweryfikuje więc może róbmy swoje, a mniej skupiajmy się na tym kto ma bardziej kozackie wyszkolenie!

PS. Z KPP w Bydgoszczy(zwłaszcza z dyplomów, na których doba ma 30 godzin) śmieje się każdy poznany przeze mnie ogarnięty Ratownik Medyczny lub egzaminujący mnie lekarze...

PS 2: Stara i Nowa TAMA "zwiedzona"
 
     
SWLM 
Wypowie się, choć w ostateczności


Doczy: 08 Sie 2012
Posty: 5
Skd: Lublin
Wysany: Pon Maj 27, 2013 11:13 am   

Czy ktoś może mi wyjasnić po co "centralne" szkolenia w tamie za bardzo duże pieniądze skoro sam ZG WOPR organizuje kursy bez informacji o nich i chwali się po kursie.
Jak będziećie mieli jakieś informacja bo kursach nowych lub tych co były będę zobowiązany o informacji.
http://www.wopr.pl/index....odzie&Itemid=75

http://www.wopr.pl/index....kowie&Itemid=75
 
     
ratol 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Doczy: 10 Pa 2009
Posty: 169
Skd: Śląsk
Wysany: Pon Maj 27, 2013 1:03 pm   

SWLM napisa/a:
po co "centralne" szkolenia w tamie za bardzo duże pieniądze

Sam sobie odpowiedziałeś:
SWLM napisa/a:
za bardzo duże pieniądze

I o to w tym wszystkim chodzi
 
     
nygus400 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Wiek: 41
Doczy: 23 Wrz 2011
Posty: 146
Skd: Łódzkie WOPR
Wysany: Wto Maj 28, 2013 8:41 am   

eR napisa/a:
Życie, a zwłaszcza nietypowe akcje ratunkowe, jak zwykle wszystko zweryfikuje więc może róbmy swoje

właśnie takie akcje były na szkoleniu. codziennie jakaś pozorka (poród, porażenie, poszukiwanie, itd - mój rocznik nawet znalazł pod wodą jednego manekina więcej :) - pozostalości po kursach RWOPR z zeszłego roku - serio, był cały w pąklach :mrgreen: ubaw mieliśmy nieziemski)

eR napisa/a:
Większość jara się TAMĄ jakby tam co najmniej robili szkolenia dla GROMu

zwłaszcza ci którzy nie byli, to dziwactwa opowiadają.
to własnie ONI tworzą MITY (zwłaszcza ich wyobraźnia działa bujnie)
większkość tych co ukończyli mówią, że było ok. tylko cała otoczka robi wielkie larum, bo kurs sam w sobie nie jest trudny.


SWLM napisa/a:
ZG WOPR organizuje kursy bez informacji o nich i chwali się po kursie

z tego co widzę (znajome twarze), to były to unifikacje dla MI, I WOPR, IW dające zaświadczednie Instruktora. zgadza się, że w przedwzięciach tego nie było. myślę, że jednostki w danym województwie wiedziały i zrobiły nabór.
_________________
kiedyś usłyszałem:
lepszy pijany ratownik na stanowisku niż trzeźwy w domu - wciąż nie daje mi to spokoju...
 
     
eR 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl
Swimming Association


Pomg: 4 razy
Doczy: 19 Wrz 2012
Posty: 221
Skd: Białystok/Warszawa
Wysany: Wto Maj 28, 2013 10:02 am   

eR napisa/a:
Większość jara się TAMĄ jakby tam co najmniej robili szkolenia dla GROMu

zwłaszcza ci którzy nie byli, to dziwactwa opowiadają.
to własnie ONI tworzą MITY (zwłaszcza ich wyobraźnia działa bujnie)
większkość tych co ukończyli mówią, że było ok. tylko cała otoczka robi wielkie larum, bo kurs sam w sobie nie jest trudny.


Zatem cieszę się że zgadzamy się odnośnie mitu szkolenia w Tamie... ;) To nie jest GROM(choć nie wątpię, że znacznie podnosi poziom wiedzy)

Prawda jest taka, że wszystko zależy od kadry, dlatego też nie warto skreślać innych szkoleń, w tym szkoleń realizowanych przez inne podmioty niż WOPR.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapyta do SQL: 17