www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Zamkniêty przez: DeVu
Pi± Mar 09, 2012 9:57 pm
Jedna osoba - kilka nicków
Autor Wiadomo¶æ
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Pon Mar 05, 2012 10:59 pm   Jedna osoba - kilka nicków

Witam!

Pewnie niewiele osób wie, ale wśród nas są osoby, które zakładają dwa lub więcej kont na forum. Jestem w stanie zrozumieć to, że niektórzy chcą np. napisać ofertę pracy pod innym nickiem, w formie ogłoszeń grzecznościowych lub zwyczajnie ktoś zapomniał hasła usuwając przy tym swój mail, na który przychodzi nowe hasło.

Jednak pisanie w jednym temacie pod więcej niż jednym nickiem jest według mnie przegięciem.
Pytanie, co zrobić z tym fantem? Najrozsądniej byłoby zawiesić dublujące się konta.



Pozdrawiam
DeVu
 
     
Tomson 
Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 07 Pa¼ 2008
Posty: 31
Sk±d: GdaÅ„sk
Wys³any: Wto Mar 06, 2012 8:12 am   

Perm Ban na wszystkie konta i tyle.
 
 
     
Rokam
Starszy Forumowicz WOPR



Do³±czy³: 23 Maj 2008
Posty: 339
Sk±d: hehelmans
Wys³any: Wto Mar 06, 2012 9:31 am   

Na większości szanowanych się forach, multikonta są niedopuszczalne. Przez drugie konto można działać na szkodę forum, podbudowywać sztucznie swój autorytet itp. Występek powinien być karany to na pewno, może nie bany na oba konta ale na jedno, te młodsze na pewno. I warto by o tym wspomnieć w regulaminie ;)
_________________
Go¶æ, myÅ›laÅ‚eÅ›, że on Cie lubi? A to szyderca. Hehehelmans.
 
     
sharky
Starszy Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 04 Cze 2007
Posty: 316
Sk±d: 3M
Wys³any: Wto Mar 06, 2012 10:25 am   Re: Jedna osoba - kilka nicków

DeVu napisa³/a:
Pewnie niewiele osób wie, ale wśród nas są osoby, które zakładają dwa lub więcej kont na forum


Nie wiem czy to ja niechcÄ…cy wywoÅ‚aÅ‚em temat tych kont (Andrzej-Gdynia i AndrzejzHelu)., ale sprawa udowodnienia posiadania dwóch kont przez jednÄ… osobÄ™ nie jest taka prosta. JeÅ›li chcecie to robić po numerze IP, to w moim przypadku czÄ™sto korzystam z laptopa (nazwijmy go „sÅ‚użbowego”), z którego na bank korzysta jeszcze jeden z forumowiczów (fakt, że rzadko). Ten laptop jest w Fundacji przechodni i korzysta z niego wiele osób (także na szkoleniach). Adresy IP mogÄ… być w tym przypadku takie same, chociaż też do koÅ„ca nie wiem, jaki adres IP jest przez moderatorów odczytywany, bo ja np. korzystam z Internetu mobilnego, który losowo przydziela przy każdym poÅ‚Ä…czeniu jakieÅ› tam znaczniki. Taki sam adres IP może też być nadawany przy korzystaniu przez kilku użytkowników z tego samego osiedlowego serwera lub przy komunikacji w sieci za pomocÄ… rutera. Tak, że życzÄ™ przyjemnej hackerskiej zabawy.
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Wto Mar 06, 2012 10:59 am   Re: Jedna osoba - kilka nicków

sharky napisa³/a:
Nie wiem czy to ja niechcący wywołałem temat tych kont (Andrzej-Gdynia i AndrzejzHelu).

Nie. Dużo wcześniej zauważyłem, że dzieją się takie akcje. Na przełomie 6 miesięcy mogę wskazać kilku użytkowników, którzy mają więcej niż jedno konto. Jednak ten problem omówię za kurtyną w wąskim gronie moderatorów i administratora.
sharky napisa³/a:
JeÅ›li chcecie to robić po numerze IP, to w moim przypadku czÄ™sto korzystam z laptopa (nazwijmy go „sÅ‚użbowego”), z którego na bank korzysta jeszcze jeden z forumowiczów (fakt, że rzadko).

Numer IP to pierwszy trop, druga sprawa to sposób wyrażania się i pisania - bardzo łatwo czytając niektóre posty można dojść do wniosku, że pisała to jedna i ta sama osoba (intuicja?). Wystarczy poczytać "kontrowersyjne" wątki i zobaczyć zjawisko nowych użytkowników, którzy nagle są bardzo dobrze obeznani w danym temacie.
Poza tym jeden i ten sam użytkownik samemu sobie w wątku nie będzie zaprzeczał. Będzie popierał samego siebie (wręcz identyczne zdanie). Każdy z nas ma swój określony sposób w jakim się na forum wyraża i to go też w jakiś sposób utożsamia.
sharky napisa³/a:
życzę przyjemnej hackerskiej zabawy.

Nie będziemy się tutaj bawili w Sherlock`a Holmsa i prowadzili dochodzenia bo głęboko wierzę, że z forum korzystają mądrzy i inteligencji ludzie a takie akcje dzieją się na poziomie gimnazjalistów. Są jednak wyjątki, które da się wyłapać (temat "Zarząd Oddziału WOPR Sosnowiec") i będziemy uczuleni na tym punkcie.



Pozdrawiam
 
     
M048 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
radiooperator



Wiek: 49
Do³±czy³: 27 Gru 2011
Posty: 169
Sk±d: WrocÅ‚aw
Wys³any: Wto Mar 06, 2012 10:31 pm   

A zestawienie Niców z adresami e-mail, które wymagane są do rejestracji?? Gdzie przy jednym adresie e-mail będą dwa nicki. (Ale podejrzewam, że takie osoby specjalnie zakładają konto na Google aby "zmienić" tożsamość)
 
     
Osiola 
Starszy Forumowicz WOPR



Pomóg³: 2 razy
Do³±czy³: 30 Wrz 2007
Posty: 499
Sk±d: ÅšwinoujÅ›cie
Wys³any: Wto Mar 06, 2012 10:35 pm   

jestem mderatorem na duzym forum i ja dawalem bana na IP, nick oraz email, nie ma litosci dla oszustow moim zdaniem
_________________
1183

www.wopr.swi.pl
http://www.facebook.com/wopr.swinoujscie
 
     
jakub 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
WOPR w Zbąszyń



Wiek: 28
Do³±czy³: 14 Lip 2011
Posty: 173
Sk±d: ZbÄ…szyÅ„
Wys³any: Sro Mar 07, 2012 5:14 pm   

popieram Osiola
_________________
2011- MRW ;]
06.07.2012- sternik motorowodny ;]


"Wstań, nim pogrzebią Cię razem z godnością" Hemp Gru
 
 
     
Ares 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Do³±czy³: 13 Gru 2011
Posty: 120
Sk±d: Gorzów Wielkopolski
Wys³any: Sro Mar 07, 2012 9:09 pm   

Również moje poparcie dla Osiola
_________________
Spartanie nie pytajÄ… ilu!
Lecz gdzie sÄ…!
 
     
Malaka_hor 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
Mieszko



Wiek: 31
Do³±czy³: 18 Maj 2009
Posty: 177
Sk±d: Horyniec Zdrój
Wys³any: Sro Mar 07, 2012 10:50 pm   

Ja moze zejde z tematu ale dla Aresa przydała by sie opcja lubie to zamiast pisac w każdym posiecie popieram, zgadzam sie itp. :mrgreen:
_________________
Wierze
Ochraniam
Pomagam
Ratuje
 
 
     
Ares 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Do³±czy³: 13 Gru 2011
Posty: 120
Sk±d: Gorzów Wielkopolski
Wys³any: Czw Mar 08, 2012 8:23 am   

:grin:
A co mam pisać skoro się zgadzam z tym co zostało napisane.
Ty Malaka hor natomiast zrzędzisz jak stara baba. To moje spostrzeżenie! :twisted:
_________________
Spartanie nie pytajÄ… ilu!
Lecz gdzie sÄ…!
 
     
Rokam
Starszy Forumowicz WOPR



Do³±czy³: 23 Maj 2008
Posty: 339
Sk±d: hehelmans
Wys³any: Czw Mar 08, 2012 3:07 pm   

Ares napisa³/a:
A co mam pisać skoro się zgadzam z tym co zostało napisane.


Po prostu nie spamować! Nie wiesz, że milczenie oznacza zgodę?
_________________
Go¶æ, myÅ›laÅ‚eÅ›, że on Cie lubi? A to szyderca. Hehehelmans.
 
     
immortal 
Stały bywalec



Do³±czy³: 02 Wrz 2007
Posty: 587
Sk±d: sercem na morzu...
Wys³any: Czw Mar 08, 2012 4:50 pm   

Rokam napisa³/a:

Po prostu nie spamować! Nie wiesz, że milczenie oznacza zgodę?

Bardzo ładnie powiedziane dlatego reszcie proponuje powrócić do tematu jeśli ma coś konkretnego do powiedzenia
_________________
"We wszystkich dyskusjach i kłótniach ostatnie słowo należy do moderatorów..."
 
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Pi± Mar 09, 2012 9:56 pm   

Konsultacje społeczne uważam za zakończone :wink: W niedługim czasie postaramy się dodać odpowiedni podpunkt do regulaminu.

P.S. Mam nadzieję, że nie będziecie musieli czekać tyle czasu, ile z projektem rozporządzenia w sprawie szkoleń ratowników :mrgreen:



Pozdrawiam!
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytañ do SQL: 18