www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Przesuniêty przez: DeVu
Pi± Maj 25, 2012 9:32 am
do wszystkich ratowników
Autor Wiadomo¶æ
Kabanos
Go¶æ
Wys³any: Wto Gru 28, 2004 7:07 pm   do wszystkich ratowników

czytam wasze opisy i z tego co wynika to macie racje o pierwszej pomocy ale zawód ratownika to jest bardzo obowiązkowe w czasie kursu czeba instruktorów suchaś a nie bąki zbijać jak waszym zdaniem jest malo wykladów z pierwszej pomocy to sie mylicie jest ich wystarczająco,tylko czeba przyłozyć sie do tego,macie przeciez książki czytajcie je i utrwali wam sie ta wiedza a jesli na wykladach nie suchaliscie to wam jest teraz ciężko.Ja zostalem tak wyszkolony ze mam w małym paluszku pierwszą pomoc za to dziekuje moim wykładowcą.
Starszy Ratownik Krzysztof Kobak
 
 
Skacowany
Go¶æ
Wys³any: Wto Gru 28, 2004 9:34 pm   Ciekawe.....

Nio ja bardzo dokladnie słuchalem instruktora....i gdyby nie to ze mam jakies kursy przedmedyczne czułbym sie jakos malo poinformwany... Chociaz szczerze mowiac dalej w tej dziedzinie chcialbym zgłebiac wiedze.Ciekawe czy na kursie miales zakladanie kołnierza szanca,układanie na desce ortopodycznej. Sposoby udroznienia drog oddechowych poszkodowanego z podejrzeniem urazu kregosłupa.Ciekawe czy wiesz czym rozni badanie podstawowych funkcji zyciowych u zwyłego nieprzytomego a takiego z podejrzeniem hipotermi? Moze tez na kursie dowiedzialem sie czegos o rekoczynie Selika? Jesli tak to jestem pod wrazeniem Twojego instruktora który Cie szkolil. A jesli tego nie wiesz to dowiedz sie bo sa to troszke bardziej zaawansowane infmoraacje (lecz dla ratowników WOPR podstatowowe) ktore moga uratowac komus zdrowie i zycie.


Pozdrowienia
 
 
Kabanos
Go¶æ
Wys³any: Sro Gru 29, 2004 7:05 pm   do skacowanego

Witam
Możesz być pod wrażeniem bo również miałem teorie i praktyke z kołnierzem ortopedycznym, jeszcze nas uczyli w razie czego jak sie nie ma kołnierza to można podłożyć dwa ręczniki. A z drogami oddechowymi to mam w małym paluszku, to jest nasz zawód dlatego trzeba sie do tego przyłożyć tego nie można sobie lekceważyc ponieważ my ratujemy ludzi.


Pozdrawiam
 
 
Kabanos
Go¶æ
Wys³any: Sro Gru 29, 2004 7:11 pm   PomyÅ‚ka

jestem ratownikiem wodnym a nie starszym..sorki za pomyłkę
 
 
Skacowany......
Go¶æ
Wys³any: Sro Gru 29, 2004 8:40 pm   Na kolana

To faktycznie....jestes super.....powaliles mnie na kolana:)


Pozdrawiam
 
 
Kabanos
Go¶æ
Wys³any: Czw Gru 30, 2004 10:19 pm   do skacowanego

czesc co ty nie powaliłem się na kolana tylko miałem takich instruktorów ze mieli taki obąwiązek nas tak wyszkolić dlatego z siebie jestem dumny, bo mam w sobie dobra wiedze. na razie kolego wszystkiego najlepszego w nad chodzącym nowym roku 2005!!!.

cześć
 
 
Skacowany....
Go¶æ
Wys³any: Pon Sty 03, 2005 8:50 pm   Czytaj dokladnie....

Hm....nie wiem co znaczy "powalic sie na kolanach", w kazdym razie napisalem ze POWALILES MNIE NA KOLANA SWOJA WIEDZĄ. A swoja droga....nie wiem czy Twoja wiedza jest tak ogromna na temat pomocy przedmedycznej....czy raczej masz tak wielka niewiedze o na jej temat ze uwazasz ze jestes w tym tak doskonały i wszystko wiesz na tena temat. Jesli to pierwsze to gratuluje.....pewnosci siebie i zarozumiałosci :)



Rowniez serdecznie pozdrawiam i wszytskiefo najlepszego w 2005 roku:)
 
 
Kabanos
Go¶æ
Wys³any: Wto Sty 04, 2005 12:41 pm   !!!!!???

jesli niewiez co to jest powalic sie na kolanach to zobacz najpierw w slowniku Frazeologiczny wspułczesnej polszczyzny,a wtedy mozesz poprawiac kazdego gogo chcez jesli jestes taki tepy to zajzyj do niego i zobacz jak odmienia sie tagrze i nieucz mnie jak sie pisze bo sam niewiez co piszez!! A co do mojej wiedzy z WOPR to mam dosyc dobra i nie przegaduj mi ze jastem slaby bo moze zazdroszciz ale co bede ci sie spowiadal z tego nie chcez uwiezyc to nie poprostu uwiez sam sobie przegaducho....Narka 8)
 
 
Kabanos
Go¶æ
Wys³any: Wto Sty 04, 2005 12:56 pm   !!!!???

ja wiem ze ciebie a nie sie z tymi kolanami ale zreszta przeciez kazdy moze sie pomylic narka
 
 
Skacowany.......
Go¶æ
Wys³any: Wto Sty 04, 2005 9:36 pm   Z innej beczki....Kolego Drogi

Witam !
Odpusciłbym Ci tym razem, ale ja do stosunku do Ciebie bylem kulturalny ale Ty chyba w ostatnim poscie sobie pofolgowales troszke w stosunku do mnie.
W kazdym razie tak:
Przewertowalem Słownik Frazeologiczny od deski do deski. w poprzek, do góry nogami no i niestety nie znalazlem wyrażenia "Powalić sie na kolanach" Jest tam jedynie "Powalić kogoś na kolana"
Za wybitnego tepaka sie nie uwazam ale sprawdzilem tak jak mi radziłes odmiane słowa " tagrze" no i niestety mój słownik takiego słowa nie posiada.
A tak podsumowując nie ucze nikogo pisac a tymbardziej Ciebie, a Tobie radze najpierw sprawdzac pisownie w słowniku ortograficznym lub posty pisac w Wordzie bo ja pisząc z takimi błedami wstydziłbym sie ubliząc komukolowiek nazywajac ich "tepakami". Nie wspomne o stylu Twoich wypowiedzi .


Pozdrawiam serdecznie i nie zamierzam juz odpisac na Twoje posty pisane w stylu porzedniego.
 
 
wywyjec 
Starszy Forumowicz WOPR
RW :P


Do³±czy³a: 04 Kwi 2004
Posty: 348
Sk±d: B-stok
Wys³any: Pi± Sty 07, 2005 7:40 pm   :-D

Dorosłe ludzie, zastanówcie się co piszecie!!! :roll: A co do PP to ja również uważam, że żeby wiedzieć co, jak i kiedy to sam kurs nie wystarczy (wyjątki potwierdzają regułę). W życiu bywa różnie, a choroba książek nie czyta i myślę, że nikt nie może powiedzieć, że ma PP w małym paluszku. Zawsze może spotkać Cię coś czego nie omawiali na kursie, o którym nie piszą w książkach. Trochę więcej pokory koledzy...
 
 
Skacowany...
Go¶æ
Wys³any: Sob Sty 08, 2005 12:27 pm   :))))Nudnooooo

Ale bez nas to by bylo nudno na tym forum ;) ))))))
 
 
Kabanos
Go¶æ
Wys³any: Sob Sty 08, 2005 2:08 pm   no nudno nudno

cześć skacowany maż racje beznas to by bylo nudno.Sorki za obraze mam nadzieje że sie nie obraziłeś.
 
 
Skacowany....
Go¶æ
Wys³any: Nie Sty 09, 2005 10:54 pm   Nie :)

Nie no az taki delikatny nie jestem....:) To jaki kolejny temat to malej polemiki lub prowokacji proponujesz?:)))
 
 
sr_wopr
Go¶æ
Wys³any: Sro Sty 26, 2005 9:37 pm   

I'm back !!!
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytañ do SQL: 17