www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Jednostki "dwóch prędkości"
Autor Wiadomo¶æ
karian
[Usuniêty]

Wys³any: Nie Gru 18, 2011 5:58 pm   Jednostki "dwóch prÄ™dkoÅ›ci"

http://www.wopr.mazowsze.pl/

I co to się stało???
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Do³±czy³: 04 Gru 2007
Posty: 629
Sk±d: woj.Å‚odzkie
Wys³any: Nie Gru 18, 2011 7:22 pm   

Czyli mamy dwa wopry wojewódzkie w woj. mazowieckim. A nie prościej byłoby dokonać zjazdu nadzyczajnego i grzecznie, w sposób cywilizowany, w obecności przedstawicieli wszystkich jednostek terenowych ,tak aby wszyscy mogli przedstawić swoje racje przedyskutować problem i wybrać nowe władze (ale jestem naiwny). Ciekawe jest to że obydwa wopry woj. mają ten sam adres.
_________________
s.o.
 
     
MÅ‚oody 
Stały bywalec


Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 537
Sk±d: chleb!
  Wys³any: Nie Gru 18, 2011 7:44 pm   

Najciekawsze jest coÅ› innego:

WOPR Województwa Mazowieckiego (WOPR WM) to jednostka istniejąca od momentu przeorganizowania struktur wopru po reformie administracyjnej kraju. Wszystko było dobrze dopóki prezesem był tam Gołębiowski - serdeczny kolega Pana Telaka.
Gdy tę funkcję objął Błasiak nagle wszystko zaczęło iść pod górę. Pan Telak pilnie potrzebował pomieszczenia, które zajmowało WOPR WM (wyprowadzka biura) a nagle okazało się, że do tego pomieszczenia wprowadza się nie kto inny jak "WOPR w Warszawie" czyli organizacja działająca poza strukturami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i świadcząca konkurencyjne usługi w stosunku do WOPRu (wprowadzka ) - czy to nie dziwne?

Natomiast dziwny twór, który powstał ostatnio jako WOPR w Województwie Mazowieckim to również organizacja działająca poza strukturami WOPRu.
A głównym celem oczywiście tej zabawy dzieci w indian jest przyciągnięcie z powrotem WOPR w Warszawie w struktury bez wcześniejszego rozliczenia ze składek i sprzętu jakiego wymaga WOPR WM.

Trochę to żenujące i śmieszne zarazem. Autorzy strony i inicjatorzy nawet nie próbują się odcinać od powiązania z ZG i umieszczają na głównej stronie zdjęcie wykorzystywane przez ZG do materiałów promocyjnych w tym kalendarzy...
_________________
Lifeguard -> Trained to save your ass, not kiss it.
 
     
jetpilot 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³: 02 Wrz 2011
Posty: 181
Sk±d: Åšwiat...
Wys³any: Nie Gru 18, 2011 9:04 pm   

kazdy kij ma dwa konce, ta sytuacja nie bedzie obecnie obca, jedyne moim zdaniem sprawiedliwe rozwiazanie to wprowadzenie uczciwych kluczow wyborczych, w ktorych mandaty sa przydzielane zaleznie od czlonkow,

jesli chodzi o sprawe, nie dziwie sie Warszawskiemu WOPR ze nie chce sie rozliczac ze skladek i sprzetu skoro sobie na niego zaproacowali, a skladki spozytkowali na swoje zajecia, prowadzenie biura itd
jesli komus zalezy na jednoczeniu sie to bez takich wymagan, bo w mojej opinii sa bezpodstawne, poza tym na takich klotniach WOPR dalej traci, bo czesc skladki nie idzie do zg, no i tracimy wielu mocnych instruktorow, kupe sprzetu jak zauwazylismy i ratownikow, a przeciez chyba powinna przyswiecac nam wspolna idea?

[ Dodano: Nie Gru 18, 2011 9:06 pm ]
od liczby czlonkow, ucielo mi w myslach zdanie, wtedy bedziemy mieli demokratyczne wladze, a w wielu wojewdoztwach sa dziwne klucze wyborze ktore ustalaja prezesi obecnie panujjacy conie jest dobre dla organizacji
_________________
"Widzicie co tam jest napisane na dachu? Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"- Z. Kołodziejski
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Pon Gru 19, 2011 8:28 am   

Karian, na pewno jesteś z Poznania...? Mam wrażenie, że mamy kolejną "wtycznę" w celu zrobienia zamieszania...ale to może i lepiej, będzie można wyprostować parę spraw.
 
     
anmark 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³: 07 Mar 2004
Posty: 119
Sk±d: Polska
Wys³any: Pon Gru 19, 2011 6:42 pm   

DeVu, jestem nowy na tym forum, a podany link znalazłem w necie uważając że to ciekawostka. Nie wiedziałem, że to taka poważna sprawa.

[ Dodano: Pon Gru 19, 2011 6:49 pm ]
Tak jak wyżej mi odpowiedział karian jak go zapytałem na PW
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Wto Gru 20, 2011 9:07 am   

Właściwie to już nie ma większego znaczenia. Ta akcja pokazuje jedną bardzo ważną dla nas wszystkich rzecz - skoro można tak zrobić w Mazowieckim, to można i w Wielkopolskim, Kujawsko-pomorskim i innych województwach.

Jak wspomniał Jetpilot, już chyba najwyższy czas zacząć interesować się kluczami wyborczymi. Dlaczego jedni mają więcej mandatów, inni mniej a jeszcze inni członkowie danej jednostki w ogóle nie są dopuszczani do głosowania?
 
     
KOSTEK_KOSTECKI 
Doświadczony Forumowicz WOPR



Wiek: 32
Do³±czy³: 11 Cze 2010
Posty: 79
Sk±d: ChrzÄ…szczyżewoszyce
Wys³any: Wto Gru 20, 2011 9:21 am   

Jak mówicie, zarzuty dotyczące bezterminowych rozliczeń są żałośne i dziecinne. Dlaczego napisano to na stronie?? Nie wiem, może ten ktoś ma jakieś kompleksy (na pewno). Czy nie można zrobić to w cywilizowany sposób? Szkoda, że ten ktoś z ZG i całej tej grupy "anty-anty" Prezesowi Błasiakowi, jak widać NIE MA odwagi postawić tych zarzutów PROSTO W OCZY.

Co do "stołków na górze". No niestety, państwo w państwie, dotyczy również "WOPR w Warszawie" raz wychodzi, potem wchodzi w struktury, dostaje siedzibę na złość Stoł. WOPR i WOPR Woj. Maz. Wszystko w porozumieniu z szanownym Panem Telakiem.

PANOWIE!!! Jako mądry człowiek z XXI w., uważam, że są to proste gierki na miare człowieka epoki kamienia łupanego. ŻENUJĄCE !!. Reszta cyrku dotycząca szkoleń (czyt. operator deski i inne dziwadła), potwierdzają tylko, że ludzie w ZG szukają wszedzie pieniędzy dla siebie, jak tubylec OGNIA.

ŻAL jakby nie patrzeć. Myliłem się, uważając ze WOPR to poważna organizacja.
_________________
"So others may life" - Lifesaving: my passion
 
     
siÅ‚aczka 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³a: 09 Sty 2012
Posty: 162
Sk±d: Pomorze
Wys³any: Pon Sty 09, 2012 9:35 am   

Tak czytam i czytam i widzę, że na www.wopr.pl w zakładce jednostki pod mazowszem nic się nie wyświetla. Czyżby macki Telaka doszły z Pomorza do Mazowsza?
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Pon Sty 09, 2012 10:03 am   

s.o. napisa³/a:
Czyli mamy dwa wopry wojewódzkie w woj. mazowieckim.

Dokładnie. Założyciele nowego wojewódzkiego WOPRu na mazowszu:

- Garwolińskie WOPR
- Ostrołęckie WOPR
- Otwockie WOPR
- Piaseczyńskie WOPR
- Pułtuskie WOPR
- Åšrodowiskowo-Lekarskie WOPR w Radomiu
- Warszawskie WOPR

Mazowieckie WOPR po podziale:

- Ciechanowskie WOPR
- Legionowskie WOPR
- Nowodworskie WOPR
- Okręgowe WOPR w Siedlcach
- Powiatowe WOPR w Białobrzegach
- Powiatowe WOPR w Sokołowie Podlaskim
- Radomskie WOPR
- Rejonowe PÅ‚ockie WOPR
- Sochaczewskie WOPR
- Stołeczne WOPR
- WOPR-OS w Ostrołęce
- WOPR Pruszków
- Żyrardowskie Powiatowe WOPR

Nadchodzi czas podziałów... :shock: Jestem zszokowany kilkoma WOPRami, miałem ich za normalne jednostki :neutral: Niedługo dojdzie do tego, że "lewa" wojewódzka jednostka zostanie wdrożona w struktury kosztem drugiej.
s.o. napisa³/a:
Ciekawe jest to że obydwa wopry woj. mają ten sam adres

Adres jest ten sam, tylko pokój inny :lol: Na pewno będzie fajna atmosfera :lol:
 
     
MÅ‚oody 
Stały bywalec


Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 537
Sk±d: chleb!
Wys³any: Pon Sty 09, 2012 2:41 pm   

Niespodzianka :!: Zębowa wróżka przywróciła wszystkie jednostki na stronę :lol:
_________________
Lifeguard -> Trained to save your ass, not kiss it.
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Do³±czy³: 04 Gru 2007
Posty: 629
Sk±d: woj.Å‚odzkie
Wys³any: Pon Sty 09, 2012 4:58 pm   

Ciekawe w jest powodem takiego podziału? (napewno noe te powody umieszczone na stronie)
Czy nadmiar zcentralizowania władzy na poziomie województwa (niektórych województw) mogł doprowadzić aż do takiego konfliktu?
Czy przekształcenie WOPR-u w luźną federację (jednostek z osobowością prawną) nie byłoby rozwiązaniem na uniknięcie takiego konfliktu ?
Czy projekt nowego statutu WOPR (tego, który planuje się uchwalić 26.02.2012 w Częstochowie na Nadzwyczajnym Zjeździe WOPR) idzie we właściwym kierunku?

Ciekawi mnie skład zarzadu "nowego" wopr-u woj. mazowieckiego
_________________
s.o.
 
     
jetpilot 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Do³±czy³: 02 Wrz 2011
Posty: 181
Sk±d: Åšwiat...
Wys³any: Pon Sty 09, 2012 11:57 pm   

mam wielka nadzieje ze wreszcie dojdzie do stworzenia klucza wyborczego od najnizszego do najwyzszego szczebla, bazujacego na liczbie mandatow zaleznych od liczby czlonkow (od poziomu powiatu, poprzez wojewodztwo az do ZG) wtedy bedzie demokratycznie i kazdy kto robi cos innego odlacza sie itd bedzie to robil bo jest odmiencem, a nie jak dotychczas czesto jest z wyzszych idei
_________________
"Widzicie co tam jest napisane na dachu? Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"- Z. Kołodziejski
 
     
MÅ‚oody 
Stały bywalec


Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 537
Sk±d: chleb!
Wys³any: Wto Sty 10, 2012 1:02 am   

DeVu napisa³/a:
s.o. napisał/a:
Ciekawe w jest powodem takiego podziału? (napewno noe te powody umieszczone na stronie)

Jedynym logicznym wytłumaczeniem jest fakt, że komuś przeszkadza osoba Pana Błasiaka. Jak się kogoś nie da pokonać w demokratyczny sposób, trzeba iść z kolegami z okolicy do ZG i puścić parę fałszywych oskarżeń - jak widać, działa.


WOPR w Warszawie próbowało różnych rzeczy.
Było drukowanie własnych legitymacji? Było.
Było szkolenie w Warszawie przez Świętokrzyskie WOPR? Było! (tfu! jest!).

Nie da się wstąpić do WOPR Województwa Mazowieckiego? To stworzymy swoje.
_________________
Lifeguard -> Trained to save your ass, not kiss it.
 
     
Doman 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Wiek: 39
Do³±czy³: 15 Gru 2009
Posty: 183
Sk±d: Drużyna WOPR MOSiR Katowice
Wys³any: Nie Sty 15, 2012 11:58 am   

s.o. napisa³/a:
Czy przekształcenie WOPR-u w luźną federację (jednostek z osobowością prawną) nie byłoby rozwiązaniem na uniknięcie takiego konfliktu ?


To chyba jedyne dobre rozwiÄ…zanie w tym momencie.

A cały proces jest typowo polski. Przypomina to życie partii politycznych.
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 16