www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Moderacja - pytania, sugestie, opinie i niejasności
Autor Wiadomo
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Wto Maj 31, 2011 5:09 pm   Moderacja - pytania, sugestie, opinie i niejasności

Odpowiedź do WOPR Rewal w związku z pytaniami w temacie "Dziwnów - Łukęcin".


Pozwolę sobie zacytować najważniejszy punkt moderacji w regulaminie:

We wszystkich dyskusjach i kłótniach ostatnie słowo należy do moderatorów i to oni są odpowiedzialni za interpretowanie tego regulaminu"


wopr rewal napisa/a:
proszę o zdefiniowanie słowa wulgaryzm


Wulgaryzmy - wyrazy, wyrażenia lub zwroty uznawane przez użytkowników danego języka jako nieprzyzwoite, ordynarne. Ze względu na sytuacje, w jakich się ich używa, podzielić je można na grupy:

* Pierwszą są przekleństwa, czyli grupa słów używanych, aby rozładować napięcie występujące z powodu uniesienia emocjonalnego lub negatywnych bodźców docierających do jednostki.
* Druga grupa to wulgaryzmy używane w celu świadomego obrażenia drugiej osoby bądź grupy ludzi.
* Trzecia grupa to wulgaryzmy używane w celu wyrażenia lekceważenia czegoś lub kogoś.
* Czwarta to wulgaryzmy używane jako słowa zastępcze, wieloznaczne, jako zmiennik słowa o innym znaczeniu, uwypuklający np. krytykę.
* Piąta funkcja dehumanizująca poprzez poluzowywanie norm obyczajowych, by przyzwyczaić do ich łamania, czyli wysoce kontrowersyjna, gdy jest stosowana np. w stosunku do żołnierza szeregowego w wojsku.
* Szósta, humorystyczne osobliwości słowne, nawyki, natręctwa słowne, "słowa-przecinki".
* Siódma, funkcja estetyczna, artystyczna, abstrakcyjny humor, artyzm słowny, np. turpizm, wywoływanie szoku estetycznego (por. katharsis), osobliwe, kontrastowe, oksymoroniczne lub abstrakcyjne, paradoksalne, absurdalne zestawienia (por. np. Witkacy, kabarety, itp.).

Źródło: Wikipedia



wopr rewal napisa/a:
dlaczego nie reagujesz na zaczepki odbiegające od głównego tematu

Przeczytałem dokładnie temat, jeśli jakiś post według Ciebie jest odbiegający od tematu, wskaż mi go a zareaguję.

wopr rewal napisa/a:
kogo uraziłem

Użytkowika Brudnego Harrego, który również w głupi sposób Ci odszczeknął za co dostał ostrzeżenie.
wopr rewal napisa/a:
potrafisz jedynie uciszyć doprowadzonego do ostateczności gościa usówając jego wypowiedzi i dając mu ostrzeżenie.

Bo tylko takie mam przywileje. Niestety nie mogę go wsadzić za kratki.

wopr rewal napisa/a:
Masz może kolego w tym jakiś interes ?

Nie mam w tym żadnego interesu, patrzę na sprawę obiektywnie.

wopr rewal napisa/a:
na forum znalazłem kilkaset o wiele gorszych,których jakimś dziwnym trafem nie usunełeś i nikogo ostrzeżeniem nie nagrodziłeś.

Nie odpowiadam za treści użytkowników, gdy nie prowadziłem funkcji moderatora. Prawo nie działa wstecz więc i ja nie zamierzam być nadgorliwy i poprawiać moich poprzedników.

Dodatkowo cytując regulamin: "Moderatorzy będący woluntariuszami, robią co mogą by utrzymywać poziom Forum WOPR, ale nie są w stanie sprawdzać każdego posta."

"Jeśli Twoim zdaniem ktokolwiek z użytkowników naruszył zasady funkcjonowania na Forum WOPR, zawiadom o tym któregokolwiek z moderatorów, bądź administratora wysyłając prywatną wiadomość."


wopr rewal napisa/a:
Przyjadę na zjazd forumowiczów (o ile do takowego dojdzie ) choćby był na końcu polski żebyś mógł mi uczciwie spojżeć prosto w oczy.


Zapraszam i też mam nadzieję, że do tego dojdzie. Nie tylko spojrzę Ci w oczy ale uścisnę rękę i porozmawiam na różne tematy.

Kończąc moją wypowiedź zapraszam do ścisłej współpracy użytkowników z moderatorami w przestrzeganiu regulaminu, bowiem to forum nie jest moje tylko Nas wszystkich. Jeżeli gdzieś jest problem, który zostanie pominięty przez moderatora nie czekajcie na reakcję tylko sami wskażcie palcem nasze zaniechanie.
 
     
Michael K. 
Doświadczony Forumowicz WOPR
Michael K.


Wiek: 57
Doczy: 20 Cze 2010
Posty: 63
Skd: prosto z wody - SKMK
Wysany: Wto Maj 31, 2011 5:32 pm   

Moderatorzy mogliby usuwać na bieżąco zbędne oferty pracy z zeszłych sezonów ukazujące się jako nowości. TAKA PROŚBA MAŁA. Za dużo tego tam.
_________________
Michael K.
RW Morski
RW Śródlądowy
RW Pływalni
RW WOPR
Ratownik KPP
Sternik Motorowodny
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Wto Maj 31, 2011 5:56 pm   

Michael K., usuwanie tematów jest według mnie niepotrzebne, a to dlatego, że mogą być one ważne na przyszły sezon. Osoby szukające pracy mogą też porównać daną ofertę z tą z poprzedniego roku, jeśli taka będzie. Lepszym pomysłem byłoby ich zamykanie.

Niektóre tematy są zbyt ogólne, cieszy mnie jedynie to, że po treści pojawia się rok, np. "praca w sezonie 2011". To duże ułatwienie.
 
     
Michael K. 
Doświadczony Forumowicz WOPR
Michael K.


Wiek: 57
Doczy: 20 Cze 2010
Posty: 63
Skd: prosto z wody - SKMK
Wysany: Wto Maj 31, 2011 5:58 pm   

Dotyczy również ofert zawierających tylko reklamy.

[ Dodano: Wto Maj 31, 2011 7:02 pm ]
Powyższe oferty są nieaktualne a niektóre z nich zupełnie pomylone (nazwy nie pokrywają się z ich zawartością). ZUPEŁNIE BEZ SENSU.
_________________
Michael K.
RW Morski
RW Śródlądowy
RW Pływalni
RW WOPR
Ratownik KPP
Sternik Motorowodny
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Wto Maj 31, 2011 6:06 pm   

Dobrze, że zwróciłeś na to uwagę, będziemy to konsultować, dodatkowo:

"Reklama to wszelka działalność mająca na celu zwiększenie sprzedaży produktu lub usługi. Reklama jest komunikatem finansowym..., Powyższe definicje wskazują, że reklamą jest każdy post lub odesłanie do strony internetowej napisane na Forum WOPR, których celem jest zarobkowe zwiększenie sprzedaży produktów lub usług oferowanych przez użytkownika Forum bądź zewnętrzne firmy"

W związku z tym osoby, które reklamują swoje sklepy, powinny zgłosić się do Administratora w celu uzgodnienia finansowych warunków. W przeciwnym wypadku posty będą usuwane.
 
     
Michael K. 
Doświadczony Forumowicz WOPR
Michael K.


Wiek: 57
Doczy: 20 Cze 2010
Posty: 63
Skd: prosto z wody - SKMK
Wysany: Wto Maj 31, 2011 6:11 pm   

Podaję przykłady z tabeli ofert :
nowa 630 Rowy
nowa 635 Ustronie Morskie.
Widać dokładnie , że to bałagan totalny.
ZRÓBCIE COŚ Z TYM.
_________________
Michael K.
RW Morski
RW Śródlądowy
RW Pływalni
RW WOPR
Ratownik KPP
Sternik Motorowodny
 
     
WIECZOR 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Pomg: 1 raz
Wiek: 35
Doczy: 07 Sty 2007
Posty: 93
Skd: Toruń / Poznań
Wysany: Wto Maj 31, 2011 6:22 pm   

Jest gorzej... wchodzac w oferte np z pobierowa (ID oferty 633) pojawia sie Ogłoszenie nr 533 z dnia 2010-05-25... tak jest ze wszystkimi nowo dodanymi ofertami jakby cos z baza danych szwankowalo
 
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Wto Maj 31, 2011 6:32 pm   

Drodzy Koledzy, my (moderatorzy) nie odpowiadamy za stronę www.ratownicy.wopr.net.pl tylko za www.forum.wopr.net.pl.

W związku z tym można napisać PW do Administratora, który zarządza tą stroną a ja prosiłbym zgłaszać usterki związane z forum.
 
     
immortal 
Stały bywalec



Doczy: 02 Wrz 2007
Posty: 587
Skd: sercem na morzu...
Wysany: Wto Maj 31, 2011 6:34 pm   

Witam,
widze, ze powstał bardzo dobry temat - szkoda tylko, ze na skutek nie miłych okoliczności.
Generalnie chodzi mi o to, że użytkownicy Forum powinni być trochę bardziej wyrozumiali dla moderatorów. Z jednej strony chcielibyście zeby należycie karać a z drugiej strony gdy kara trafia na Was oburzacie się i opluwacie moderatorów. Nie pije tu do wopr rewal, którego znam osobiście i nie raz patrzyłem Mu w oczy :) Jak łatwo zauważyć moderatorów jest praktycznie dwóch (w porywach do czterech) i musicie zrozumieć, że czasem nasz obiektywizm nie pokrywa się z Waszym.

Pozdrawiam i życze wielu nowych tematów i postów które nie będą wymagały interwencji moderatorów
_________________
"We wszystkich dyskusjach i kłótniach ostatnie słowo należy do moderatorów..."
 
 
     
wopr rewal 
Stały bywalec



Pomg: 1 raz
Doczy: 20 Lut 2006
Posty: 535
Skd: Sosnowiec
Wysany: Pi Cze 03, 2011 11:01 am   

Immortal,zgadza się znamy się osobiście więc powinieneś pamiętać że trudno mnie wyprowadzić z równowagi i że zawsze kładę wysoki nacisk na poziom ratownictwa,za swoje prywatne jak wiesz pieniążki,zauważ że posty moich adwersaży pojawiają się prawie wyłącznie w moich tematach.Więc jak ktoś usiłuje wcisnąć kit innym użytkownikom forum że robię na ratownictwie prywatę to nie dziw się że się w końcu wk....e.Nie zaatakowałem kolegi DeVu tylko może niepotrzebnie wylałem całą żółć w jednej chwili,ale ile razy tym samym osobą(których jedynym celem jest storpedowanie mioch inicjatyw) mam udawadniać że koń nie jest wielbłądem.Po prostu może jestem jednym z ostatnich wariatów wydających każdy wolny grosz na ratownictwo, a niemota nie nadająca się do niczego i której jedyną perfekcyjną umiejętnością jest anonimowe opluwanie innych ma z tego niezłą(dla siebie) zabawę.Nie wiem po co ale tłumaczę to ileś tam już razy.Może faktycznie trzeba być sk.......em i nie patrzeć na poziom tylko nabijać kasę,takich gestorów jakoś nikt na forum nie atakuje bo po prostu tu nie zaglądają i wszystko mają głęboko w d...e ale jak to się u nas mówi,JAK NIE MY TO KTO ??????? POZDRAWIAM
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapyta do SQL: 16