www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
WIBOR informacje na temat pracy.
Autor Wiadomo¶æ
theOdor 
MÅ‚odszy Forumowicz
TaSTaJ LunTA


Wiek: 33
Do³±czy³: 03 Sty 2010
Posty: 21
Sk±d: masz loda ???
Wys³any: Sob Cze 05, 2010 9:42 am   

ALLADYN napisa³/a:
Wibor jako jedyna firma zatrudnia rowniez MRW po tych nowych kursach, czego nikt inny nie chce robic.


Bo kto inny ma wpuszczać w nocy imprezowiczów na bazę, jak nie MRW po tych nowych kursach :mrgreen:
 
     
niufel 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
sie gra sie ma



Wiek: 38
Do³±czy³: 27 Kwi 2006
Posty: 128
Sk±d: PoznaÅ„
Wys³any: Sob Cze 05, 2010 10:04 am   

haha.. :asd w tym roku podobno ma być całkiem sympatyczny ośrodek ,cos jak w '08 :) wiec dyzurow nie bedzie hejty :cool:
_________________
trzeba w siebie wierzyć i siebie ćwiczyć!!
 
 
     
MONIKA 
Stały bywalec



Do³±czy³a: 27 Lis 2005
Posty: 831
Sk±d: CIECHOCINEK/TORUŃ
Wys³any: Sob Cze 05, 2010 2:14 pm   

JA PODJADE W SEZONIE I ZOBACZE JAK TO WYGLADA Z ZEWNATRZ :) BO BEDE MIALA TROCHE WOLNEGO
 
 
     
ALLADYN 
Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 26 Sty 2008
Posty: 33
Sk±d: Zabrze
Wys³any: Sob Cze 05, 2010 8:31 pm   Re: ehh

DeVu napisa³/a:
ALLADYN napisa³/a:
Wibor jako jedyna firma zatrudnia rowniez MRW po tych nowych kursach, czego nikt inny nie chce robic.


Bo młodszy ratownik wopr według nowych przepisów nie może pracować za kasę. Czy Wibor tego jeszcze nie wie?


I co i uważasz że to jest w porządku kazać im za free pracować przez cały sezon?
W Wiborze normalnie miesiąc staż a później etat i uważam że to jest w porządku.
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Sob Cze 05, 2010 8:41 pm   

Pretensje kieruj do reformatorów i innych osób, które tak zarządziły. Ja nie będę świecił oczami za ludzi, za których sam muszę odpowiadać na stanowisku pracy.

Skoro młodszy ratownik (ten po reformie) może pracować tylko społecznie, nie liczę go do składu ratowników. Takie są przepisy czy Ci się podoba czy nie. Prokurator w razie wypadku nie będzie dochodził, czy było w porządku obarczać odpowiedzialnością młodszego ratownika, który właściwie jest na stanowisku jako "turysta". Inna sprawa, jeśli mimo pracy społecznej podpisał umowę - był o tym temat http://www.forum.wopr.net.pl/topics1/3037.htm

Wywody użytkowników forum na temat reformy można sobie poczytać w innym temacie i dziale, więc gdybyś trochę poszperał, poznałbyś moje zdanie na ten temat.

ALLADYN napisa³/a:
W Wiborze normalnie miesiąc staż a później etat i uważam że to jest w porządku.


Nie rozśmieszaj mnie.
 
     
Agness 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
Dusza Towarzystwa



Wiek: 33
Do³±czy³a: 11 Pa¼ 2008
Posty: 142
Sk±d: SZCZECIN!
Wys³any: Sob Cze 05, 2010 9:07 pm   Re: ehh

"W Wiborze normalnie miesiąc staż a później etat i uważam że to jest w porządku "

Sory, ale jak dla mnie to jest nienormalne...
_________________
Niechorze/Pogorzelica
2008,09,10,11,12, 2013 ! :)
Kiel 2010.
Sopot 2011.2012
Miedwie 2011
Czaplinek 2011,2012
Instruktor siaty, nożnej, pływania..
2014 - Instruktor Kite ? ;-)
Doubly-dabeled Water.
Zawodowy Morski !
Aloha !
 
 
     
Rokam
Starszy Forumowicz WOPR



Do³±czy³: 23 Maj 2008
Posty: 339
Sk±d: hehelmans
Wys³any: Sob Cze 05, 2010 10:24 pm   

Ale że jak? Np. jak ktoś pracował 3 sezony na piachu i zostanie zatrudniony przez ten cały WIBOR to i tak musi pracować miesiąc za friko?
_________________
Go¶æ, myÅ›laÅ‚eÅ›, że on Cie lubi? A to szyderca. Hehehelmans.
 
     
ALLADYN 
Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 26 Sty 2008
Posty: 33
Sk±d: Zabrze
Wys³any: Sob Cze 05, 2010 10:24 pm   Re: ehh

Agness napisa³/a:
"W Wiborze normalnie miesiąc staż a później etat i uważam że to jest w porządku "

Sory, ale jak dla mnie to jest nienormalne...

A rozumiem, czyli maja pracować cały sezon za darmo tak? i wtedy jest ok?
Przypominam ze rozmawiamy o tych MRW po nowych kursach a nie ogolnie o stazach bo ten temat byl juz walkowany.
BTW reforma jest zrobiona tylko po to zeby nabijac kase WOPR'owi, z duza szkoda dla ratownikow. Do tej pory kursy byly robione na tzw"sztuke" dlatego ratownik zielony trafial do pracodawcy gdzie odbywal staz podczas ktorego zdobywal wiedze i umiejetnosci niezbedne do pracy na kapieliskach. Teraz jest tak ze kursy sa rowniez prowadzone na tzw"sztuke" tylko licza mniej godzin (swoja droga ciekawe dlaczego cena jest taka sama heh) i dla pracodawcow sie nic nie zmienia bo po kursie nadal sa zieleni z tym ze na dodatek nowa uchwala ZG nie zezwala na prace etatowa wszyscy wiedza dlaczego. Wniosek jest jeden podczas takiego miesiecznego stazu takiego ratownika nadal mozna przygotowac do pracy w zwiazku z tym nie widze powodu dlaczego nie mialby za to dostawac wynagrodzenia (poza smiesznym powodem wynikajacym z reformy szkolenia)

[ Dodano: Sob Cze 05, 2010 10:26 pm ]
Rokam napisa³/a:
Ale że jak? Np. jak ktoś pracował 3 sezony na piachu i zostanie zatrudniony przez ten cały WIBOR to i tak musi pracować miesiąc za friko?

Stary czytaj ze zrozumieniem!!!

[ Dodano: Nie Cze 06, 2010 8:38 am ]
bartos napisa³/a:
michal88 napisa³/a:
Pytanie nowych pracowników jest dobre, bo przynajmniej przez miesiac te chłopaki się cos nauczą. Wielu z nich po kursie nie zna podstawowych pojęc, a przez zostali ratownikami, wiec powinni to w dniu przyjazdu umiec.


Sam napisałem, że fajnie że ich pytacie - widziałem jak co niektórzy "brylowali" wiedzą. Nie zmienia to faktu, że w ramach zadośćuczynienia mógł iść popływać lub pobiegać a nie robić z siebie błazna.


No fajnie tylko jak juz piszesz to pisz prawde. A co bylo jak ktos (wiekszosc) miala juz dosyc plywania i biegania i blagala wrecz o inna kare? Sami sobie przeciez ja wybierali, wiec nie sciemniaj tylko mow jak bylo. Zreszta skad ty mozesz to wiedziec skoro wyjechales po 3 dniach pracy pod pretekstem zalatwienia spraw rodzinnych :D
 
     
bartos 
Czasem zaglÄ…da


Wiek: 38
Do³±czy³: 30 Maj 2010
Posty: 4
Sk±d: Siemianowice
Wys³any: Nie Cze 06, 2010 9:52 am   Re: ehh

ALLADYN napisa³/a:

No fajnie tylko jak juz piszesz to pisz prawde. A co bylo jak ktos (wiekszosc) miala juz dosyc plywania i biegania i blagala wrecz o inna kare? Sami sobie przeciez ja wybierali, wiec nie sciemniaj tylko mow jak bylo. Zreszta skad ty mozesz to wiedziec skoro wyjechales po 3 dniach pracy pod pretekstem zalatwienia spraw rodzinnych :D


Mylisz się pracowałem 2 miesiące.
Co do wyboru to czasem podkreślam czasem było do wyboru ale zazwyczaj było to narzucone odgórnie.
 
     
KcK 
Starszy Forumowicz WOPR
So Others May Live



Wiek: 36
Do³±czy³: 25 Lip 2005
Posty: 414
Sk±d: Starogard GdaÅ„ski Opole PoznaÅ„
Wys³any: Nie Cze 06, 2010 4:01 pm   

Jestem absolutnie za obowiazkiem przepracowania 100godz społecznie po kursie na MR przed podjęciem pracy zarobkowej. I absolutnie przeciw jakimkolwiek darmowym stażom.

Ktoś kiedyś wyjaśniał, że ta 100 to mit i nie ma takowego obowiązku, ja ją odpracowałem i uważam że jest to świetny sposób na zrobienie owego stażu i zrobienie go w ustalonych granicach.

A odnośnie tych kar co sobie wymyślacie, mogę wybrać jako karę wykopanie dołu i zakopanie w nim starszego stanowiska? Tak zamiast biegania pomacham łopatą, ale bynajmniej jakiś pożytek z tego będzie... Bo takich asów powinno się chować przed społeczeństwem.
_________________
Młode Wilki zawsze razem będą szły ku przeznaczeniu...
 
 
     
Agness 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
Dusza Towarzystwa



Wiek: 33
Do³±czy³a: 11 Pa¼ 2008
Posty: 142
Sk±d: SZCZECIN!
Wys³any: Nie Cze 06, 2010 10:06 pm   

ALLADYN napisa³/a:
"W Wiborze normalnie miesiąc staż a później etat i uważam że to jest w porządku "


Nie miesiac, tylko odrobic 100h stazu, jak dla mnie jest roznica pomiedzy miesiacem pracy, a 12 dniami pracy.. mysle, ze te 100h wystarczyły by a nie miesiac.. jak dla mnie jest stanowcza roznica ;]
_________________
Niechorze/Pogorzelica
2008,09,10,11,12, 2013 ! :)
Kiel 2010.
Sopot 2011.2012
Miedwie 2011
Czaplinek 2011,2012
Instruktor siaty, nożnej, pływania..
2014 - Instruktor Kite ? ;-)
Doubly-dabeled Water.
Zawodowy Morski !
Aloha !
 
 
     
KASZKIET 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Wiek: 39
Do³±czy³: 19 Sty 2006
Posty: 117
Sk±d: Szczecin
Wys³any: Czw Cze 10, 2010 7:49 pm   

Cytat:
To akurat dobry nakaz, bo jak masz długie włosy a wejdziesz w kontakt z tonącym to bardzo prawdopodobne, że złapie Cię za te włosy. Może zaplątać rękę i chwycić mocno. Więc na lato sam strzygę się króciutko maszynką.
kolego DEVU tego nie napisalem ja tylko ten wyzej
CZYTAJ UWAZNIE POSTY a dlatego to tak wyglada bo cos forum zamuliło i zamiast pojawic sie jako cytowanie selektywne TO pojswilo sie to jako moja wypowiedz, PRZECZYTAJ DOKLADNIE CALY MOJ P[OPRZEDNI POST PROSZE

POZDRAWIAM

[ Dodano: Czw Cze 10, 2010 7:53 pm ]
pozatym tu widze gadka o wiborze jest wiec ja WAS wyprowadze z bledu:

w firmie WIBOR jest tak ze jak ni pracowales/as nad morzem i niemasz stazu morskiego musisz przepracowac u nich miesiac, jesli pracowales/as gdzies nad morzem caly sezon, nie robisz u nich zadnergo stazu od razu wchodzisz na etat.
pozdrawai,
_________________
2001-MR,SM/2004-RW/2005-St.SM +lic.hol.
2009-KPP/2010-RWP, RWÅš, RWM

znajdziesz mnie tam gdzie latarnia, baltyk i syrena :P

JANUSZ KORWIN MIKKE NA PREZYDENTA!!
 
     
Przybysz
Doświadczony Forumowicz WOPR
MR


Wiek: 29
Do³±czy³: 15 Cze 2008
Posty: 54
Sk±d: Tczew
Wys³any: Nie Maj 29, 2011 10:32 pm   

no i ponownie ten sam temat,
jakies opinie po poprzednim sezonie ?
_________________
2008r.- MR
 
     
Zopper 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Wiek: 32
Do³±czy³: 02 Lis 2008
Posty: 64
Sk±d: zachodniopomorskie
Wys³any: Pon Maj 30, 2011 10:39 am   

tylko takie że brakowało im obsady, bo nikt nie chciał u nich pracować i zatrudniali statystów czyli osoby nie mające nic wspólnego z ratownictwem, ale przebrane w stroje ratowników robiły dobre wrażenie;)
 
 
     
WIECZOR 
Doświadczony Forumowicz WOPR


Pomóg³: 1 raz
Wiek: 35
Do³±czy³: 07 Sty 2007
Posty: 93
Sk±d: ToruÅ„ / PoznaÅ„
Wys³any: Pon Maj 30, 2011 11:44 am   

Zopper napisa³/a:
(...)zatrudniali statystów (..)
możesz podać w jakiej miejscowości tak było?
 
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 16