www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Egzamin wstępny na kandydata do Grupy Operacyjnej Wrocław
Autor Wiadomo
AndrzejP
Czasem zagląda


Doczy: 30 Mar 2011
Posty: 2
Skd: Wrocław
Wysany: Sro Mar 30, 2011 10:54 pm   Egzamin wstępny na kandydata do Grupy Operacyjnej Wrocław

Serdecznie zapraszamy 11.04.2011r godz. 18:00 na egzamin wstępny na kandydata do Grupy Operacyjnej Dolnośląskiego WOPR który odbędzie się na basenie

Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych
im. generała Tadeusza Kościuszki
ul. Czajkowskiego 109

Należy zabrać ze sobą : kąpielówki/strój kąpielowy , klapki , ręcznik, okularki pływackie. W razie pytań proszę o kontakt:

Szef Grupy Operacyjnej
Andrzej Pawlukanis, tel. 661-65-35-05.

Przebieg próby egzaminacyjnej(do przebycia w określonym czasie podczas jednej próby):
1. Start z powierzchni wody
2. Przepłynięcie 25 metrów stylem dowolnym
3. Przepłynięcie 25 metrów na plecach z rękami wyciągniętymi nad powierzchnie wody,
4. Wyciągnięcie przedmiotu znajdującego się na głębokości co najmniej 1,5 metra (na dnie basenu),
5. Przepłynięcie z przedmiotem odległości co najmniej 15 metrów pod powierzchnią wody dopływając do układanki znajdującej się na dnie basenu,
6. Ułożenie układanki pod powierzchnią wody. Układanka składa się z 6 ścian oraz 3 klocków do włożenia w odpowiednich miejscach. Jeśli podczas jednej próby wstrzymania oddechu egzaminowanemu nie uda się włożyć wszystkich elementów układanki do UKŁADANKI i nabierze on powietrza musi wypuścić układankę z rąk. Ilość prób jest nie ograniczona.
7. Dopłynięcie do końca basenu.
Czas zostaje włączony po uprzednim gwizdku osoby egzaminującej.
Nie zaliczenie któregoś z elementów skutkuje dodaniem do końcowego czasu 60 sekund za każdy z punktów.

Chęć uczestniczenia w egzaminie wstępnym proszę zgłosić wcześniej e-mailowo do Szefa Grupy ( a.pawlukanis@o2.pl ) wtedy zostanie odesłany dokładny przebieg egzaminu oraz inne informacje.
Więcej szczegółów na stronie Grupy Operacyjnej Dolnośląskiego WOPR - www.gowopr.eu

[ Dodano: Sro Mar 30, 2011 11:58 pm ]
Wiecej informacji o Grupie Operacyjnej Dolnośląskiego WOPR
www.gowopr.eu
http://www.facebook.com/g...114008178611901
_________________
Szef Grupy Operacyjnej Dolnośląskiego WOPR
 
     
immortal 
Stały bywalec



Doczy: 02 Wrz 2007
Posty: 587
Skd: sercem na morzu...
Wysany: Czw Mar 31, 2011 9:38 am   

kurcze szkoda, że w Krakowie nie ma czegoś takiego...
_________________
"We wszystkich dyskusjach i kłótniach ostatnie słowo należy do moderatorów..."
 
 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomg: 1 raz
Wiek: 41
Doczy: 03 Sty 2006
Posty: 873
Skd: Sopot !
Wysany: Czw Mar 31, 2011 10:54 am   

kiedyś przeglądałem stronę wopr.pl w poszukiwaniu informacji wojewódzkich grupach interwencyjnych (operacyjnych) i nie ma tam takich informacji !

jeżeli nie ma takich informacji to wynika z tego że takie grupy nie istnieją ?
 
     
norbi_desa 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
WPR WLKP


Pomg: 1 raz
Wiek: 37
Doczy: 01 Wrz 2010
Posty: 137
Skd: Jarocin
Wysany: Czw Mar 31, 2011 11:02 am   

mati82, ja kiedyś znalazłem na stronie ZG wzmiankę ze po powodzi w 1997 takie grupy zostały powołane. wiem ze w WLKP taka grupa funkcjonuje. ale tez wiem, że moj koordynator grupy Filip Orłowski ma do napisania właśnie książkę o funkcjonowaniu tych grup w Polsce i jest duży problem żeby jakieś informacje zdobyć o tym.
_________________
2011- MI
2011-SRW

WPR WLKP
www.wprwlkp.pl
 
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Czw Mar 31, 2011 11:05 am   

Ja nie bardzo rozumiem działania takiej grupy. Załóżmy, że będzie powódź. Kto mi da urlop i dni wolne żebym mógł jechać na akcję? Już pomijając, że wszystko robimy za darmo. Każdy z Nas jest w jakiś sposób uwiązany pracą albo szkołą, i co wtedy? Bycie w takiej grupie to chyba jakieś zobowiązania, więc nie wiem czy zwykłe "sorry chłopaki, mam jutro egzamin, jedźcie beze mnie" poskutkuje :o
 
     
norbi_desa 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
WPR WLKP


Pomg: 1 raz
Wiek: 37
Doczy: 01 Wrz 2010
Posty: 137
Skd: Jarocin
Wysany: Czw Mar 31, 2011 11:09 am   

u nas ze szkola nie ma problemu WOPR pisze usprawiedliwienie :) natomiast jesli chodzi o pracodawców to dużo osób u nas ma swoje firmy albo wyrozumiałych pracodawców i jak do tej pory nie było z tym problemu
_________________
2011- MI
2011-SRW

WPR WLKP
www.wprwlkp.pl
 
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Czw Mar 31, 2011 11:11 am   

Nawet przy wyrozumiałym pracodawcy...mam marnować urlop na akcji? Nie przemawia to do mnie :wink:
 
     
norbi_desa 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
WPR WLKP


Pomg: 1 raz
Wiek: 37
Doczy: 01 Wrz 2010
Posty: 137
Skd: Jarocin
Wysany: Czw Mar 31, 2011 11:13 am   

ja mam swoja firmę wiec nie ma tego problemu, ale wiem ze chlopacy jakoś to ogarniają i nie maja z tym problemu.
_________________
2011- MI
2011-SRW

WPR WLKP
www.wprwlkp.pl
 
 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomg: 1 raz
Wiek: 41
Doczy: 03 Sty 2006
Posty: 873
Skd: Sopot !
Wysany: Czw Mar 31, 2011 11:21 am   

najpierw niech grupy zaczną istnieć i działać, potem będziemy się zastanawiać jak to pogodzić ze szkołą czy pracą
grupa jest liczna, np 20 osób, na pierwszy rzut idzie kilka osób, zawsze ktoś się znajdzie
 
     
norbi_desa 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
WPR WLKP


Pomg: 1 raz
Wiek: 37
Doczy: 01 Wrz 2010
Posty: 137
Skd: Jarocin
Wysany: Czw Mar 31, 2011 11:27 am   

dokładnie tak jak mati mowi u nas jest okolo 40 osob, najpierw jedzie okolo 8-9 potem dojeżdża reszta ilu jest potrzebnych i kto morze
_________________
2011- MI
2011-SRW

WPR WLKP
www.wprwlkp.pl
 
 
     
Osiola 
Starszy Forumowicz WOPR



Pomg: 2 razy
Doczy: 30 Wrz 2007
Posty: 499
Skd: Świnoujście
Wysany: Czw Mar 31, 2011 11:46 am   

http://www.wopr.szczecin....operacyjna-wopr

zachodniopomorskie GI
_________________
1183

www.wopr.swi.pl
http://www.facebook.com/wopr.swinoujscie
 
     
AndrzejP
Czasem zagląda


Doczy: 30 Mar 2011
Posty: 2
Skd: Wrocław
Wysany: Czw Mar 31, 2011 4:58 pm   

U nas we Wrocławiu w 2010 roku udało sie sprawdzić działalność takiej Grupy Operacyjnej -
Powódź która nas nawiedziła spowodowała , że wszystkie siły i środki były wykorzystane. Oprócz członków Grupy Operacyjnej uczestniczyły też Grupy Interwencyjne z całego województwa jak i inne Grupy Operacyjnej z poza województwa.
Ogółem podczas 14 dni akcji uczestniczyło 122 osoby , 19 łodzi oraz przyczep podłodziowych jak i około 10 samochód terenowych ( grupa 4x4 ).
Jeśli chodzi o sprawy urlopów i zwolnień ze szkoły nie było problemu ponieważ jeśli ktoś musi isc do pracy po prostu był zastępowany przez kogoś innego.
Uwierzcie mi , Jeśli ktoś jest ratownikiem Grupy Operacyjnej jest w stanie porozmawiać z pracodawcom i dogadać sie o wolne dni nie marnując swojego urlopu.
Oczywiście Szef Grupy jak i Prezez wypisują " papier " potwierdzający udział w powodzi z prośbą o zwolnienie na te dni z pracy.
Działanie w GO to odpowiedzialność ale też nauka dla każdego z ratowników, Sensem istnienia w GO jest Szkolenie sie na wypadek sytuacji kryzysowych takie jak powodzie, Jeśli ktoś przez kilka lat szkoli się na wypadek powodzi to zrobi wszystko żeby móc w niej uczestniczyć i pomagać ludziom.

[ Dodano: Czw Mar 31, 2011 6:31 pm ]
tutaj kilka zdjęć z życia GO - a także powódz 2010
https://picasaweb.google.com/106740303366765070722/2010?authkey=Gv1sRgCLOjyMadtq21dQ#


Filmik z powodzi na kozanowie
http://www.youtube.com/wa...feature=related
( samochody Terenowe typu POLICE ITD to Grupa 4x4 która nam pomagała

Inny filmik z powodzi pokazujący nasze działania :

http://www.youtube.com/watch?v=thrATpCcDGw
_________________
Szef Grupy Operacyjnej Dolnośląskiego WOPR
 
     
norbi_desa 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
WPR WLKP


Pomg: 1 raz
Wiek: 37
Doczy: 01 Wrz 2010
Posty: 137
Skd: Jarocin
Wysany: Czw Mar 31, 2011 9:56 pm   

GO WLKP również uczestniczyła w działaniach powodziowych w 2010 roku na terenie miasta Wrocław dzielnica Kozanów i okolicznych miejscowości. Podczas działań wykorzystano łódź motorową typu BRIG oraz poduszkowiec (operator Bohdan Woś) i amfibię.

Więcej info o grupie na http://gowopr.pl
_________________
2011- MI
2011-SRW

WPR WLKP
www.wprwlkp.pl
 
 
     
mati82 
Stały bywalec



Pomg: 1 raz
Wiek: 41
Doczy: 03 Sty 2006
Posty: 873
Skd: Sopot !
Wysany: Pi Kwi 01, 2011 1:17 am   

zachodniopomorska, dolnośląska, wielkopolska - działają !
a gdzie pozostałe kilkanaście grup ?
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomg: 8 razy
Doczy: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wysany: Pi Kwi 01, 2011 5:59 am   

To dobrze, że chłopaki nie mają większego problemu z wzięciem dni wolnych :wink: Fakt, na 40 członków zawsze znajdzie się 10 i to jest dobre.

mati82 napisa/a:
a gdzie pozostałe kilkanaście grup ?


Wydaje mi się, że nie wszystkie wopry są tak rozwinięte i nie wszystkie chcą brać w tym udział. Bo tak na prawdę, oprócz satysfakcji co one z tego mają?
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapyta do SQL: 16