www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Przesuniêty przez: DeVu
Sro Maj 30, 2012 9:24 am
Pytania.
Autor Wiadomo¶æ
Karolin@G 
Wypowie się, choć w ostateczności



Do³±czy³a: 16 Pa¼ 2009
Posty: 7
Sk±d: Miasto
  Wys³any: Sob Lut 26, 2011 9:02 pm   Pytania.

Jestem Młodszym Ratownikiem (dokładniej "ratowniczką" :-D) WOPR. W zeszłym roku zaczęłam staż (50h odrobione), ale niestety z powodu złamania nogi musiałam przerwać. Stąd też parę pytań:
1. Czy jest jakiś określony czas na zrobienie stażu i czy w ogóle trzeba go robić?
2. Czy aby zdawać na stopień Ratownika WOPR trzeba mieć zakończony staż?
3. Co ze składką członkowską i gdzie mam ją wpłacić jeśli teraz nigdzie nie pracuję?
4. Ile w tym roku wynosi składka?
5. Ile czasu jest na uregulowanie wszystkich zaległych składek? (Bo chyba po dwóch latach "niepłacenia" składki można stracić uprawnienia. Czy to prawda?)
Pozdrawiam i bardzo proszÄ™ o pomoc. :-)
 
     
NieOgar 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Do³±czy³: 14 Sty 2011
Posty: 132
Sk±d: Ostróda
Wys³any: Sob Lut 26, 2011 9:22 pm   Re: Pytania.

Karolin@G napisa³/a:
Jestem Młodszym Ratownikiem (dokładniej "ratowniczką" :-D ) WOPR. W zeszłym roku zaczęłam staż (50h odrobione), ale niestety z powodu złamania nogi musiałam przerwać. Stąd też parę pytań:
1. Czy jest jakiś określony czas na zrobienie stażu i czy w ogóle trzeba go robić?
2. Czy aby zdawać na stopień Ratownika WOPR trzeba mieć zakończony staż?
3. Co ze składką członkowską i gdzie mam ją wpłacić jeśli teraz nigdzie nie pracuję?
4. Ile w tym roku wynosi składka?
5. Ile czasu jest na uregulowanie wszystkich zaległych składek? (Bo chyba po dwóch latach "niepłacenia" składki można stracić uprawnienia. Czy to prawda?)
Pozdrawiam i bardzo proszÄ™ o pomoc. :-)


1,2- Nie trzeba mieć odrobionych godzin społecznych aby zostać Ratownikiem WOPR
3- Składkę płacisz w wojewódzkiej siedzibie WOPR do której należysz ( aby sprawdzić do jakiego okręgu jesteś przypisana możesz sprawdzić to w książeczce WOPR pod działem "Przynależność Organizacyjna")
4- W każdym okręgu jest inna składka, najlepiej zadzwoń lub osobiście się spytaj w siedzibie WOPR
_________________
OKSA Rescue Team
 
 
     
Karolin@G 
Wypowie się, choć w ostateczności



Do³±czy³a: 16 Pa¼ 2009
Posty: 7
Sk±d: Miasto
Wys³any: Sob Lut 26, 2011 9:25 pm   

Ale da się to jakoś wpłacić, nie wiem, przez internet np.?
 
     
NieOgar 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Do³±czy³: 14 Sty 2011
Posty: 132
Sk±d: Ostróda
Wys³any: Sob Lut 26, 2011 9:34 pm   

Zapomniałem o punkcie 5 :razz:
Jeżeli nie płaciłaś składki dłużej niż 24 miesiące na mocy Statutu WOPR Rozdział III §14 zostałaś wykluczona z członkostwa WOPR co jest równoznaczne z utrata wszystkich stopni i uprawnień WOPR
_________________
OKSA Rescue Team
 
 
     
MÅ‚oody 
Stały bywalec


Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 537
Sk±d: chleb!
Wys³any: Sob Lut 26, 2011 10:57 pm   

NieOgar - wyluzuj trochÄ™ :lol:

NieOgar napisa³/a:
Jeżeli nie płaciłaś składki dłużej niż 24 miesiące na mocy Statutu WOPR Rozdział III §14 zostałaś wykluczona z członkostwa WOPR

NIE PRAWDA - "wykluczyć" ze struktur stowarzyszenia może tylko sąd koleżeński (czy tam honorowy - nieważne) - to się nie dzieje automatycznie. WOPR jest moim zdaniem taką instytucją, która nie ma żadnego interesu w wyrzucaniu członków. Tylko dzięki nim to wszystko się trzyma kupy.

NieOgar napisa³/a:
co jest równoznaczne z utrata wszystkich stopni i uprawnień WOPR

NIE PRAWDA - stopnie zostają nadane dożywotnie. Utrata może nastąpić na skutek decyzji sądu ale wykluczenie ze struktur stowarzyszenia nie pociąga za sobą takich konsekwencji. Możesz być ratownikiem wodnym i nie być w strukturach wopru.
_________________
Lifeguard -> Trained to save your ass, not kiss it.
 
     
NieOgar 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Do³±czy³: 14 Sty 2011
Posty: 132
Sk±d: Ostróda
Wys³any: Sob Lut 26, 2011 11:07 pm   

Jak by to powiedział Majdan "przyaktorzyłem"(http://www.youtube.com/watch?v=nhjOEwIcNFI) jednak moim zdaniem, i tu oprę się o Statut

Cytat:
1. Członkostwo WOPR ustaje na skutek:

1) Dobrowolnie złożonego pisemnego wniosku o rezygnacji z przynależności do WOPR;

2) Skreślenia z listy członków WOPR z powodu zalegania z opłatą świadczeń, w okresie dłuższym niż 24 miesiące;

3) Wykluczenia lub pozbawienia na mocy prawomocnego orzeczenia sądu koleżeńskiego właściwej jednostki WOPR, w przypadkach naruszenia statutu WOPR, innych przepisów prawnych oraz działania na szkodę WOPR.

2. W przypadku określonym w ust. 1 p. 2 zarząd właściwej jednostki WOPR,
a w przypadkach określonych w ust. 1 p. 3 sąd koleżeński właściwej jednostki WOPR zobowiązani są zawiadomić członka o skreśleniu lub wykluczeniu, podając przyczynę
oraz wskazując jednocześnie organ do wniesienia i termin złożenia odwołania.


3. Uchwały i orzeczenia w sprawach określonych ust. 1 mogą być zaskarżone z podaną przyczyną w terminie 30 dni od daty ich doręczenia do zarządu nadrzędnej jednostki WOPR.

4. Utrata członkostwa WOPR jest równoznaczna z utratą posiadanych stopni i uprawnień WOPR.

5. Przywrócenie członkostwa, stopni i uprawnień WOPR, utraconych z ust. 1 p. 2 następuje na podstawie uchwały zarządu właściwej jednostki WOPR.



Punkt 5 wyraźnie mówi "Przywrócenie członkostwa, stopni i uprawnień WOPR, utraconych z ust. 1 p. 2 " więc analogicznie traci się też stopnie...Ale jak to mówią "Wiedzy nikt ci nie zabierze ":razz:
_________________
OKSA Rescue Team
 
 
     
MÅ‚oody 
Stały bywalec


Pomóg³: 1 raz
Do³±czy³: 19 Mar 2010
Posty: 537
Sk±d: chleb!
Wys³any: Sob Lut 26, 2011 11:26 pm   

Ty 'przyaktorzyłeś' a dziewczyna się zdenerwowała niepotrzebnie.

Więc automatycznie nikt nikogo nie wywala tylko musi to zrobić zarząd i zawiadomić członka o sprawie.

Jeśli nie jest napisane w statucie, że tracąc członkostwo traci się uprawnienia to nie doszukujmy się 2 dna ;)
Poza tym najważniejsze jest ogólnie obowiązujące prawo a dopiero potem statuty i regulaminy.
_________________
Lifeguard -> Trained to save your ass, not kiss it.
 
     
Rokam
Starszy Forumowicz WOPR



Do³±czy³: 23 Maj 2008
Posty: 339
Sk±d: hehelmans
Wys³any: Sob Lut 26, 2011 11:49 pm   

Raz zdobyte uprawnienia pozostają na całe życie. Nawet jak nie zapłacisz składki nikt z WOPRu Cię nie wyrzuci. Po prostu nie będziesz miała "uprawnień do pracy" które w prawdzie nie powinny być brane pod uwagę przy zatrudnianiu ratowników.
 
     
ratovvnick 
Doświadczony Forumowicz WOPR
;)


Do³±czy³: 03 Lut 2011
Posty: 58
Sk±d: Gdynia
Wys³any: Nie Lut 27, 2011 8:08 am   

cytujac nowy regulamin kursu:
"Uczestnik ma posiadać potwierdzenie odbycia w sumie 120 godzin kształcenia zawodowego ponad te dokumentowane do stopnia młodszego ratownika WOPR obejmującego co najmniej jeden patent lub uprawnienie przydatne w ratownictwie wodnym."

co oznacza ze kurs na rw mozna zrobic dopiero po odbyciu odpowiedniej ilosci godzin szkoleniowych, wiec kurs nie moze byc polaczony juz teraz
_________________
Stażysta BL
Operator BL stopien 1 i 2
Operator Bl stopien 3-w planach
 
     
sharky
Starszy Forumowicz WOPR


Do³±czy³: 04 Cze 2007
Posty: 316
Sk±d: 3M
Wys³any: Nie Lut 27, 2011 10:38 am   

ratovvnick napisa³/a:
"Uczestnik ma posiadać potwierdzenie odbycia w sumie 120 godzin kształcenia zawodowego ponad te dokumentowane do stopnia młodszego ratownika WOPR obejmującego co najmniej jeden patent lub uprawnienie przydatne w ratownictwie wodnym."
co oznacza ze kurs na rw mozna zrobic dopiero po odbyciu odpowiedniej ilosci godzin szkoleniowych, wiec kurs nie moze byc polaczony juz teraz


Wskaż, gdzie w wewnętrznych przepisach WOPR jest powiedziane, że te godziny kształcenia masz odbyć POMIĘDZY KOLEJNYMI KURSAMI. Masz ich mieć o 120 godzin więcej ponad te, które zgłosiłeś do poprzedniego stopnia. W ofercie letniej już znajdziecie 4-5 dniowe kursy na oba stopnie łącznie.
 
     
Karolin@G 
Wypowie się, choć w ostateczności



Do³±czy³a: 16 Pa¼ 2009
Posty: 7
Sk±d: Miasto
Wys³any: Nie Lut 27, 2011 1:46 pm   

No i właśnie, każdy mówi co innego. Pytałam już o to chłopaków tam gdzie miałam staż (ratowników) i nie potrafili odpowiedzieć... Jednak tak czy inaczej wolę nie ryzykować utraty uprawnień za niepłacenie składek, które nie są aż tak wysokie... ;-)

Gdzie mogę wpłacić tą składkę? Tylko w tej jednostce, w której robiłam kurs (w moim przypadku Mazurskie WOPR w Giżycku)?

W jaki sposób można to zrobić? Czy jest możliwość np. przez przelew internetowy..? I w takim przypadku, co z pieczątkami w książeczce, które świadczą o tym, że zapłaciło się składkę? :-)
 
     
rafaco
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Do³±czy³: 01 Kwi 2007
Posty: 180
Sk±d: Bialystok/ Sopot
Wys³any: Nie Lut 27, 2011 3:14 pm   

Składkę opłacasz w jednostce do której przynależysz (masz pieczątke z przynależnością w książeczce), i tak i tak bedziesz musiała sie do niej pofatygować aby ci wbili pieczątki z składką i przedłuzeniem ważności wiec przelewchyba ci dużo nie da.
_________________

 
     
Karolin@G 
Wypowie się, choć w ostateczności



Do³±czy³a: 16 Pa¼ 2009
Posty: 7
Sk±d: Miasto
Wys³any: Nie Lut 27, 2011 3:26 pm   

Czyli to znaczy, że muszę jechać do Giżycka?! :-P
Nie można zrobić tego np. na basenie w swoim mieście albo w najbliższej jednostce WOPR-u?
Trochę to głupie...
 
     
NieOgar 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz



Do³±czy³: 14 Sty 2011
Posty: 132
Sk±d: Ostróda
Wys³any: Nie Lut 27, 2011 4:47 pm   

Karolin@G napisa³/a:
Czyli to znaczy, że muszę jechać do Giżycka?! :-P
Nie można zrobić tego np. na basenie w swoim mieście albo w najbliższej jednostce WOPR-u?
Trochę to głupie...


O ludu... Od razu mi się przypomniał sezon i pytania turystów :razz: . Musiałaś źle zrozumieć
jednostka do której przynależysz to jednostka przeważnie najbliższa a nie ta w której robiłaś kurs...Po raz drugi ktoś powiedział ci że masz sprawdzić w książeczce więc weź do łapki książeczkę i sprawdź
_________________
OKSA Rescue Team
 
 
     
Karolin@G 
Wypowie się, choć w ostateczności



Do³±czy³a: 16 Pa¼ 2009
Posty: 7
Sk±d: Miasto
Wys³any: Nie Lut 27, 2011 8:37 pm   

Nie, ja to rozumiem i jestem w Mazurskim WOPR, ale to wcale w moim przypadku nie jest najbliższa jednostka! :-)

Czy kobiety zawsze muszą być uważane za tę głupsze?! xD

Dodano: Nie Lut 27, 2011 8:40 pm
Przepraszam, te* głupsze. ;-)
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytañ do SQL: 17