www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Przesuniêty przez: DeVu
Sro Maj 30, 2012 8:12 am
badania lekarskie
Autor Wiadomo¶æ
Patryk77 
Czasem zaglÄ…da
Patryk


Wiek: 46
Do³±czy³: 28 Sie 2007
Posty: 3
Sk±d: Wa-wa
Wys³any: Wto Sie 28, 2007 5:27 pm   badania lekarskie

Zrobiłem kurs MR i chciałem rozpocząc społeczną praktykę na basenia. W tym celu udałem się do lekarza pierwszego kontaktu w celu uzyskania potwierdzenia o zdolności do pracy w charakterze ratownika.
I tutaj ups.

lekarz rodzinny odmówił bo nie ma takich uprawnień i tego nie robi. poszliśmy do lekarza specjalisty pracy, który z kolei stwierdził że najpierw musi mieć skierowanie od kierownika basenu że bedę tam w takim charakterze pracował. Po czym nawet gdybym to miał to i tak by nie wystawił bo takie coś może dać tylko lekarz medycyny sportowej.

Już mam dosyc społecznej pracy na basenie. na razie odpuszczam.

Gdyby mi jednak minęło i podjąłbym kolejną desperacką próbę żeby nie odbić się od muru gdzie mam iść?

Z poważaniem,

patryk
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Wto Sie 28, 2007 5:34 pm   

Czegoś nie rozumiem. Przecież żeby zrobić MR musiałeś przed kursem iść do lekarza. Skoro masz już młodszego to w swojej książeczce też powinieneś mieć wpis, że masz na ten rok badania lekarskie.

Lekarz rodzinny powinien Ci podstęplować zaświadczenie, przynajmniej u mnie zarówno rodzinny jak i ten z medycyny pracy nie sprawia problemów.

Masz 30 lat i praca społeczna na basenie? Przepraszam, czy leci z Nami pilot? Szukaj czegoś za kasę, jeśli nie odczekaj, zrób RW i będzie o wiele łatwiej, jak nie na basenie to w sezonie nad jeziorem czy morzem, ofert jest wiele.


Pozdrawiam
 
     
Patryk77 
Czasem zaglÄ…da
Patryk


Wiek: 46
Do³±czy³: 28 Sie 2007
Posty: 3
Sk±d: Wa-wa
Wys³any: Wto Sie 28, 2007 5:55 pm   

Czegoś nie rozumiem. Przecież żeby zrobić MR musiałeś przed kursem iść do lekarza. Skoro masz już młodszego to w swojej książeczce też powinieneś mieć wpis, że masz na ten rok badania lekarskie.
Lekarz rodzinny powinien Ci podstęplować zaświadczenie, przynajmniej u mnie zarówno rodzinny jak i ten z medycyny pracy nie sprawia problemów.
Masz 30 lat i praca społeczna na basenie? Przepraszam, czy leci z Nami pilot? Szukaj czegoś za kasę, jeśli nie odczekaj, zrób RW i będzie o wiele łatwiej, jak nie na basenie to w sezonie nad jeziorem czy morzem, ofert jest wiele.

Dzięki za odpowiedź,
No właśnie zrobiłem ten kurs i nikt takiego czegoś ode mnie nie wymagał. Stwierdzono tylko aby rozpocząć praktyki (godzimy społeczne) muszę zrobic badania. Więc ich nie mam. Robiłem kurs na Polnej w Wawie, warszawskie WOPR.

Rodzinny nie chciał bo to jest zaświadczenie o pbraku przeciwskazań a on tego nie wydaje. A z medycyny pracy powołujeąc się na pargrafy stwierdziła że to kompetencja lekarza medycymy sportowe.

Generalnie chciałbym zrobić RW bo wiele ten kurs na ratownika mi dał. Nie mam możliwości zrobienia odpłatnego stażu bo nie mam czasu pracuję i rodzina. A społecznie w weekend lub wieczorkiem po 3 godzinki w końcu do czerwca 100 by sie uzbierała.

A tak konkretnie co mam zrobić w Wawie żeby z nimi sie nie bić i zrobić to bezboleśnie bo jestem zdroiwy?

Co to w ogóle sa za badania: do pracy? do wyczynu sportowego ?
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Wto Sie 28, 2007 6:01 pm   

Słuchaj takie rzeczy powinno sie załatwiać u lekarza medycyny pracy, bo przecież wykonujesz zawód ratownika.

Poprostu pokieruj się do jakiegokolwiek innego lekarza, tylko nie idź tam gdzie Cie juz nie przyjeli. Napewno któryś Ci wypisze zaświadczenie.
 
     
Ranger 
Doświadczony Forumowicz WOPR
MRW



Wiek: 30
Do³±czy³a: 12 Sie 2007
Posty: 66
Sk±d: Katowice
Wys³any: Wto Sie 28, 2007 7:09 pm   

DeVu ma racje. Idz poprostu do innego. Najlepsze wyjscie :wink:
_________________
2007- Sternik Motorowodny
2008- MR
2008- OWD
AOWD
-Deep;Nitrox; PBB; Wreck; SS
2009
Rescue Diver
-Asystent treningowy NAUI ?


"So others may life"

"Dla świata jesteśmy tylko ludźmi - dla ludzi, których ratujemy jesteśmy całym światem"
 
 
     
Iblis 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
RW



Wiek: 39
Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 131
Sk±d: Szczecin/PoznaÅ„
Wys³any: Wto Sie 28, 2007 7:58 pm   

Ja czasami się też spotykam z sytuacją gdzie lekarze się boją coś takiego podbić. Ja wtedy z nimi dyskutuje, uspokajam że mogą, że nie ma problemu itd. Zazwyczaj grymaszą, ale ostatecznie podbijają. Ale jęzeli jeden się uprze i nie chce - idź dalej - któryś podbije napewno.
_________________
"Co nas nie zabije, to nas wzmocni!"

"Boże, chroń mnie przed fałszywymi przyjaciółmi, bo z wrogami sobie poradzę..."
 
     
maciejz3 
Forumowicz WOPR
M.R. WOPR


Wiek: 32
Do³±czy³: 17 Cze 2007
Posty: 31
Sk±d: Lubin
Wys³any: Wto Sie 28, 2007 8:05 pm   

Heh. A jak ja nie przyniosłem tej karteczki od lekarza to mnie na basen nie wpuścił i mogłem tylko z balkonu oglądac. Ale wsumie rozumiem to.
_________________
MR WOPR - 2007r.
PADI OWD - 2009r.
R WOPR - w trakcie
 
 
     
Patryk77 
Czasem zaglÄ…da
Patryk


Wiek: 46
Do³±czy³: 28 Sie 2007
Posty: 3
Sk±d: Wa-wa
Wys³any: Wto Sie 28, 2007 8:55 pm   

A swoją drogą powinni ustalić co to za badania sa potrzebne i kto może je wystawić. Na stronie wopru nie ma nawret wzmianki.

Fakt można zawsze iść spucić głowqe posmarować i diostaniesz.

Ale ja nie robie nic złego a wręcz chce społecznie popracować i wszedzie kłody.

W Ameryce jak coś nie jest tak jak trzea to sę ludzie zbierają i zmieniają to a u nas próbuja to obejść.
Nie chce iści i prosić czy mógłby pan doktor łaskawie. Rzygam tym już, wszędzie jak chłop pańszczyźniany.
 
     
Nightwolf 
Doświadczony Forumowicz WOPR
RW



Wiek: 34
Do³±czy³: 15 Sty 2006
Posty: 93
Sk±d: Przeworsk
Wys³any: Wto Sie 28, 2007 11:07 pm   

lekarz uprawniony do orzekania w sporcie amatorskim - najlepiej prywatnie
_________________
2006 MR, CMAS/P1 diver
2007 RW
2008 NPLQ, AED, First Aid at Work
2009 Starszy Sternik M-wodny
 
 
     
Ubu 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Do³±czy³: 06 Maj 2007
Posty: 389
Sk±d: Bielsko-BiaÅ‚a
Wys³any: Sro Sie 29, 2007 7:54 am   

Patryk77 napisa³/a:
A swoją drogą powinni ustalić co to za badania sa potrzebne i kto może je wystawić. Na stronie wopru nie ma nawret wzmianki.


Bylo to juz kiedyś na forum zobacz sobie tutaj. Ze badania tego typu mogą podbijać lekarze medycyny pracy, medycyny sportowej i medycyny morskiej.
Jednak ze większość lekazy niema o tym pojecia.
Widziałem jak to wygląda w wielu przypadkach. Ludzie szli do lekarza sportowego ten im nie podbijał to podbijali im to znajomi pediatrzy, traumatolodzy, czy laryngolodzy.
W woprze nikt się nie czepiał bo im zalezy tylko na pieczatce jak cos sie stanie to pojda do lekarza nie dio nich.
_________________
RW, PÅ‚etwonurek, Sternik Motorowodny,
Ratownik Medyczny,
Szkol: Rat. Lodowe, Wody Szybko płynące
Instruktor BLS-AED, ACLS, PALS
PRACA: RW/SOR/Zespoły Rat. Med.
 
     
soleil 
Wypowie się, choć w ostateczności


Do³±czy³a: 21 Cze 2007
Posty: 8
Sk±d: Å›lÄ…sk/wlkp.
Wys³any: Sro Sie 29, 2007 11:10 pm   

Może najlepiej by było popytać ratowników na okolicznych basenach gdzie im podbili książeczkę.
 
     
Cymilian95 
Czasem zaglÄ…da


Wiek: 29
Do³±czy³: 13 Lip 2008
Posty: 2
Sk±d: BiaÅ‚ystok
Wys³any: Nie Lip 13, 2008 9:10 pm   

Mam małe pytanko musze miec zaświadczenie np. od kierownika basenu lub kąpieliska aby lekarz sportowy podbił mi książeczkę???
 
 
     
Barto1993 
Doświadczony Forumowicz WOPR
MÅ‚odszy Ratownik


Wiek: 31
Do³±czy³: 26 Cze 2008
Posty: 81
Sk±d: Sandomierz
Wys³any: Nie Lip 13, 2008 9:23 pm   

Nie, może być (z tego co sie dowiedzialem) rodzinny i żadnego zaświadczenia .
_________________
*2007 - MRW
*2008 - SMW
 
 
     
Cymilian95 
Czasem zaglÄ…da


Wiek: 29
Do³±czy³: 13 Lip 2008
Posty: 2
Sk±d: BiaÅ‚ystok
Wys³any: Pon Lip 14, 2008 1:12 pm   

Wielkie dzięki
 
 
     
Szaman 
Forumowicz WOPR
RW


Wiek: 33
Do³±czy³: 05 Cze 2007
Posty: 38
Sk±d: LeÅ›no
Wys³any: Pon Lip 14, 2008 2:29 pm   

o co ci chodzi :>
idziesz do lekarza on cie bada dostajesz pieczatke idziesz z tym do WOPRu oni daja ci pieczatki jak zaplacisz skladke i mozesz pracowac :]
_________________
b3 & create yourself
2006 - MR
2007 - sternik
2008 - RW & PNP
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 17