www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Przesuniêty przez: DeVu
Sro Maj 30, 2012 8:09 am
Czy musze robić społecznie 100h by robić potem RW?
Autor Wiadomo¶æ
Max20
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 02 Mar 2008
Posty: 2
Sk±d: Katowice
Wys³any: Nie Mar 02, 2008 11:25 pm   Czy musze robić spoÅ‚ecznie 100h by robić potem RW?

Witam. Czy odrobienie godzin społecznych jest niezbędne rzeby przystąpić do kursu RW czy mógł bym je odrobić troche póżniej?? Kurs nie długo się zaczyna, a ja mam teraz sporo na głowie i nie mam czasu odrobić godzin :roll:
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Pon Mar 03, 2008 12:38 am   

No wiesz...jeśli nigdzie wcześniej nie pracowałeś jako ratownik, teoretycznie powinieneś te 100h odrobić, w końcu takie są wymogi. Praktycznie...porozmawiaj z Instruktorem.
 
     
sztondi 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Wiek: 38
Do³±czy³: 11 Lis 2005
Posty: 359
Sk±d: CzÄ™stochowa
Wys³any: Pon Mar 03, 2008 11:41 am   

WÅ‚asnie wszednie jest inaczej wiesz, jak laitowy jest instruktor to mozna sie dogadac sporobj pzdr .
_________________
2005 - MÅ‚odszy Ratownik Wopr
2006 - Sternik Motorowodny
2007 - Ratownik Wopr
2011 - Ratownik KPP
2011 - RWP, RWÅš, RWM
2012 - Instruktor PÅ‚ywania
2013 - Instruktor Kulturystyki
 
 
     
Ubu 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Do³±czy³: 06 Maj 2007
Posty: 389
Sk±d: Bielsko-BiaÅ‚a
Wys³any: Pon Mar 03, 2008 1:31 pm   

Max20 napisa³/a:
Witam. Czy odrobienie godzin społecznych jest niezbędne rzeby przystąpić do kursu RW

Masz przepracować 100 h w charakterze ratownika i nie musi to być społecznie.


Max20 napisa³/a:
czy mógł bym je odrobić troche póżniej??


trochę późnej? - bez sensu skoro wymogiem aby przystąpić do kursu RW jest przepracowanie 100 h to co komu z tego jak Ty je przepracujesz po kursie.

Jednak tak jak koledzy wyżej piszą różni są instruktorzy. Jeden wogóle nie zwróci uwagi na to tylko będzie go interesowało to jak pływasz, inny natomiast chce widzieć na pierwszym spotkaniu składki i badania i to jest dla niego najważniejsze.
Proponuje osobiście zapytać instruktora bądź lepiej osoby które zdawały u niego kurs czy to sprawdzał.
_________________
RW, PÅ‚etwonurek, Sternik Motorowodny,
Ratownik Medyczny,
Szkol: Rat. Lodowe, Wody Szybko płynące
Instruktor BLS-AED, ACLS, PALS
PRACA: RW/SOR/Zespoły Rat. Med.
 
     
Max20
Czasem zaglÄ…da


Do³±czy³: 02 Mar 2008
Posty: 2
Sk±d: Katowice
Wys³any: Pon Mar 03, 2008 5:37 pm   

Nie no chodziło mi o to że bym te godziny odrobił w trakcie trwania kursu jeszcze przed egzaminami. Ale już miejsza o to znajomy mi podbił godziny i teraz bede je odrabiał w weekendy. Dzięki za pomoc pozdrawiam
 
     
Ubu 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Do³±czy³: 06 Maj 2007
Posty: 389
Sk±d: Bielsko-BiaÅ‚a
Wys³any: Pon Mar 03, 2008 10:23 pm   

Max20 napisa³/a:
Ale już miejsza o to znajomy mi podbił godziny i teraz bede je odrabiał w weekendy


No tym akurat nie powinieneś się chwalić na ogólnopolskim forum. Czytają to rożni ludzie. Jeżeli robisz juz cos na lewo to nie mów o tym głośno.
_________________
RW, PÅ‚etwonurek, Sternik Motorowodny,
Ratownik Medyczny,
Szkol: Rat. Lodowe, Wody Szybko płynące
Instruktor BLS-AED, ACLS, PALS
PRACA: RW/SOR/Zespoły Rat. Med.
 
     
immortal 
Stały bywalec



Do³±czy³: 02 Wrz 2007
Posty: 587
Sk±d: sercem na morzu...
Wys³any: Wto Mar 04, 2008 8:03 am   

...sorry ale moim zdaniem takich ludzi powinno się wytepiać...
_________________
"We wszystkich dyskusjach i kłótniach ostatnie słowo należy do moderatorów..."
 
 
     
MONIKA 
Stały bywalec



Do³±czy³a: 27 Lis 2005
Posty: 831
Sk±d: CIECHOCINEK/TORUŃ
Wys³any: Sro Mar 05, 2008 10:13 am   

immortal napisa³/a:
...sorry ale moim zdaniem takich ludzi powinno się wytepiać...

powinno masz racje ale tacy ludzie byli ,są i będą nic na to nie poradzimy zawsze znajdzie sie ktoś kto po znajomościach wyda coś lewego a kolega Max20, po prostu nie zdał sobie sprawy z tego co napisał na przyszłość nie chwal sie takimi rzeczami pozdro
 
 
     
radzi0 
Forumowicz WOPR
RW


Wiek: 36
Do³±czy³: 24 Kwi 2007
Posty: 33
Sk±d: Knurów
Wys³any: Czw Mar 06, 2008 12:25 am   

Dajcie spokój chłopakowi. Przecież nie napisał, że koleś mu wpisał te godziny za "free", tylko że będzie odpracowywał je w weekendy. A myślę, że to nie jest aż tak istotne czy ktoś przed odbyciem kursu na RW pracował te 100h czy nie.
 
     
DeVu 
Stały bywalec


Pomóg³: 8 razy
Do³±czy³: 16 Lis 2005
Posty: 1976
Wys³any: Czw Mar 06, 2008 8:04 am   

radzi0, skoro dla Ciebie to nie jest istotne, to ciekawe jakie jeszcze inne rzeczy w statucie wopr nie są istotne...będąc w organizacji wopr mamy nałożone pewne prawa i obowiązki.
 
     
B_N 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl
Patriota


Wiek: 36
Do³±czy³: 01 Wrz 2006
Posty: 206
Sk±d: Stalowa Wola/WrocÅ‚aw
Wys³any: Czw Mar 06, 2008 10:11 am   

DeVu napisa³/a:
radzi0, skoro dla Ciebie to nie jest istotne, to ciekawe jakie jeszcze inne rzeczy w statucie wopr nie są istotne...będąc w organizacji wopr mamy nałożone pewne prawa i obowiązki.

Bedac kierowca tez mamy pewne prawa i obowiazki, a powiedz szczerze ( zakładam ze prawo jazdy posiadasz ) czy przy ograniczeniu do 50 km/h nie jezdzisz szybciej ? :)

To tylko taki przyklad, nie chce sie specjalnie czepiac, rowniez nie popieram tego typu zachowan jednak czasem potrafie to zrozumiec.

Bo jesli osoba ktora dopuscila sie tego cyznu naprawde nie ma czasu zeby odrobic te 100 godzin a ma duzy zapal zeby robic kolejne kursy to w czym jest problem ?! Odrobi za miesiac czy dwa, w trakcie trwania kursu na RW, ja tutaj nie widze problemu.

Pozdrawiam.
 
 
     
MONIKA 
Stały bywalec



Do³±czy³a: 27 Lis 2005
Posty: 831
Sk±d: CIECHOCINEK/TORUŃ
Wys³any: Czw Mar 06, 2008 1:37 pm   

B_N napisa³/a:
Bo jesli osoba ktora dopuscila sie tego cyznu naprawde nie ma czasu zeby odrobic te 100 godzin a ma duzy zapal zeby robic kolejne kursy to w czym jest problem ?

No jeżeli ty nie widzisz w tym problemu to trudno , a co powiesz mi jeżeli nie będę miała żadnego patentu ? bo nie będę miała czasu , ale zrobię sobie za dwa czy trzy sezony , z tym że zaznaczam że mam wielki zapał by zrobić kurs RW to jak tez jest ok .W takim razie twoim zdaniem po co są odgórnie nałożone wymogi ?Pozdro
 
 
     
B_N 
Dyżur na www.forum.wopr.net.pl
Patriota


Wiek: 36
Do³±czy³: 01 Wrz 2006
Posty: 206
Sk±d: Stalowa Wola/WrocÅ‚aw
Wys³any: Czw Mar 06, 2008 2:01 pm   

MONIKA napisa³/a:
B_N napisa³/a:
Bo jesli osoba ktora dopuscila sie tego cyznu naprawde nie ma czasu zeby odrobic te 100 godzin a ma duzy zapal zeby robic kolejne kursy to w czym jest problem ?

No jeżeli ty nie widzisz w tym problemu to trudno , a co powiesz mi jeżeli nie będę miała żadnego patentu ? bo nie będę miała czasu , ale zrobię sobie za dwa czy trzy sezony , z tym że zaznaczam że mam wielki zapał by zrobić kurs RW to jak tez jest ok .W takim razie twoim zdaniem po co są odgórnie nałożone wymogi ?Pozdro

Akurat posiadanie patentu a odrobienie stazu to sa dwie calkiem inne sprawy.
Nie potrafie sobie wyobrazic sytuacji ze RW nie posiada patentu, nie spelnia tych najwazniejszych wymogow a moim zdaniem 100h nie jest az tak wazne, szczegolnie w tej sytuacji ( pytanie bylo czy mozna odrobic te godzin po egzaminach wstepnych ) z patentami sytuacja wyglada tak samo, nie zawsze mozna zdobyc patent, bo ja np. nie spotkalem sie z tym zeby robic patent motorowodny w grudniu ;)
Wiem ze wprowadzilem troszke zamieszania, chcialbym jeszcze zaznaczyc ze NIE POPIERAM TEGO TYPU ZACHOWAN ! ale w pewnych sytuacjach jestem w stanie zrozumiec takie zachowania.
Pozdrawiam.
 
 
     
radzi0 
Forumowicz WOPR
RW


Wiek: 36
Do³±czy³: 24 Kwi 2007
Posty: 33
Sk±d: Knurów
Wys³any: Czw Mar 06, 2008 2:26 pm   

Tak, uważam, że te 100h w tym przypadku są mało istotne. Dam przykład. Czy po zrobieniu licencjata na jakimkolwiek kierunku i na jakiejkolwiek uczelni ktoś się Was pyta o odpracowane godziny w swojej dziedzinie, kiedy chcecie robić magisterkę?

Myślicie, że te 100 godzin odpracowanych na gdzieś na basenie tak wiele nauczy przyszłego kursanta? Nie sądzę.

Dlatego właśnie uważam, że w tym przypadku nie ma sensu czepiać się chłopaka. Tym bardziej, że wyraźnie zaznaczył, że chce je nadrobić w weekendy.

EDIT 1:
DeVu napisa³/a:
radzi0, skoro dla Ciebie to nie jest istotne, to ciekawe jakie jeszcze inne rzeczy w statucie wopr nie sÄ… istotne...


Wiem, że może się trochę czepiam słówek, ale gdzie w statucie jest napisane, że mam odrobić 100 h?
 
     
s.o. 
Stały bywalec


Wiek: 60
Do³±czy³: 04 Gru 2007
Posty: 629
Sk±d: woj.Å‚odzkie
Wys³any: Czw Mar 06, 2008 3:32 pm   

ObowiÄ…zek odpracowania 100 godz. wynika z programy szkolenia:

"IV. WYMAGANIA FORMALNE
2.Posiadanie przez co najmniej 12 miesięcy uprawnień młodszego ratownika WOPR.
3.Staż godzinowy co najmniej 100 h (godzin) pracy"

Kandydat na ratownika WOPR musi wykazać się praktyką (minimum doświadczenia) na chronionym obiekcie. W chwili obecnej wymóg 100 godz. nie określa na jakim akwenie ta praktyka powinna się odbyć. Moim zdaniem (15 lat prowadzę prywatne kąpielisko) praktyka powinna odbywać się na różnych obiektach (np. 50 godz. basen i 50 godz. wody otwarte). Wskazane byłoby aby ta swoista praktyka była także nad morzem lecz nie zawsze jest to możliwe z uwagi chociażby na miejsce zamieszkania.
Instruktor ( instruktorzy) prowadzący kurs nie ma prawa dopuścić kandydata nie spełniającego wymogów formalnych.
_________________
s.o.
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytañ do SQL: 17