www.forum.wopr.net.pl Strona Gwna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Unifikacja, weryfikacja... 2008
Autor Wiadomo
HDS 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Wiek: 40
Doczy: 20 Lip 2005
Posty: 420
Skd: Nowa Huta
Wysany: Pon Lut 11, 2008 10:23 am   Unifikacja, weryfikacja... 2008

witam.

Jak wyglada tegoroczna unifikacja/weryfikacja, w jakich terminach się odbywa i na jakich obiektach?


pozdrawiam
_________________
www.hdkhutnik.com.pl
 
 
     
Ubu 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Doczy: 06 Maj 2007
Posty: 389
Skd: Bielsko-Biała
Wysany: Pon Lut 11, 2008 1:52 pm   

Ja weryfikacje przechodziłem 2 lutego na basenie. Najpierw mięliśmy teorie - przypomnienie BLS-AED krótki wykład po czym każdy po kolei musiał wykonać RKO z wykorzystaniem AED.
Po teorii była praktyka przepłynięcie 100 metrów w czasie oraz 25 pod wodą i symulacja holowania.

Pozdrawiam
_________________
RW, Płetwonurek, Sternik Motorowodny,
Ratownik Medyczny,
Szkol: Rat. Lodowe, Wody Szybko płynące
Instruktor BLS-AED, ACLS, PALS
PRACA: RW/SOR/Zespoły Rat. Med.
 
     
HDS 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Wiek: 40
Doczy: 20 Lip 2005
Posty: 420
Skd: Nowa Huta
Wysany: Pon Lut 11, 2008 2:48 pm   

o masz -nie zaduzo tego? w zeslzym roku przeciez byl basen... ;/

jakie koszty?

[ Dodano: Pon Lut 11, 2008 2:49 pm ]
a wlasnie sprecyzuje - chodzi mi o krwopr a nie o malopolskiwopr
_________________
www.hdkhutnik.com.pl
 
 
     
rato805
Doświadczony Forumowicz WOPR



Doczy: 19 Wrz 2007
Posty: 46
Skd: kraków
Wysany: Czw Lut 14, 2008 9:35 pm   

Do końca marca bedzie wiadomo jak bedzie wygladac weryfikacja, jakie beda koszty i co będzie na weryfikacji.
Bedzie ona jednakowa dla wszystkich ratowników z terenu Małopolski.
 
     
kolucho 
Starszy Forumowicz WOPR
1066



Doczy: 03 Wrz 2005
Posty: 471
Skd: Kraków / Tarnów (Beverly)
Wysany: Pi Lut 15, 2008 11:17 pm   

Aby sie dowiedziec jak wyglada weryfikacja SRW i RW nie trzeba czekac do konca marca. Wszystko opisane jest na stronie ZG WOPR tutaj. To ze w Krakowskim WOPR istnieje wlasna odmiana weryfikacji (np dotyczy ona rowniez MR czy wymagana jest co rok) to nie znaczy ze w calym wojewodztwie tak jest. Prezesi jednostek wojewódzkich WOPR określają jedynie miejsca, terminy, składy komisji i wysokość opłat weryfikacyjnych SR WOPR i R WOPR. Pozdrawiam :mrgreen:
_________________
www.facebook.com/DruzynyNadmorskieTarnowskiegoWOPR
 
     
rato805
Doświadczony Forumowicz WOPR



Doczy: 19 Wrz 2007
Posty: 46
Skd: kraków
Wysany: Sob Lut 16, 2008 11:35 pm   

W Kr WOPR nie istniała żadna własna odmiana weryfikacji tylko było to doszkalanie do którego zobowiazał zarząd zjazd Kr WOPR.
Działo sie to przez ostatnie dwie kadencje więc jak Kolego Kolucho nie orientujesz sie to sie nie wypowiadaj na tematy sobie nieznane.
Pozdrawiam
 
     
kolucho 
Starszy Forumowicz WOPR
1066



Doczy: 03 Wrz 2005
Posty: 471
Skd: Kraków / Tarnów (Beverly)
Wysany: Nie Lut 17, 2008 12:14 am   

Jak zwal tak zwal ale owe "doszkalanie" bylo obowiazkowe jedynie w Krakowie. Czy z wypowiedzi
rato805 napisa/a:
Działo sie to przez ostatnie dwie kadencje
mam wnioskowac ze ta praktyka zostala juz zaprzestana czy moze planowana jest ekspansja na cale wojewodztwo :?:

Dodatkowo watek tego tematu dotyczy weryfikacji wiec nie bardzo rozumiem dlaczego jej forma ma byc znana dopiero na koniec marca skoro wszystko jest wyjasnione w zamieszczonym przeze mnie linku :???: Sprecyzowanie w jednym z powyzszych postow iz pytanie dotyczy Krakowskiego WOPR sugeruje ze wyglada ona nieco inaczej niz w pozostalych jednostkach.
Pozdrawiam :mrgreen:
_________________
www.facebook.com/DruzynyNadmorskieTarnowskiegoWOPR
 
     
python 
Forumowicz WOPR


Doczy: 01 Lip 2006
Posty: 39
Skd: Kraków
Wysany: Pon Lut 18, 2008 8:44 am   

Stary mylisz dwa pojęcia - weryfikacje i doszkalanie

KR WOPR przynajmniej przez 7 lat ( bo tyle już tam należe ) nie przeprowadzał WERYFIKACJI !!!!

Natomiast DOSZKALANIE odbywa się co roku.
 
 
     
kolucho 
Starszy Forumowicz WOPR
1066



Doczy: 03 Wrz 2005
Posty: 471
Skd: Kraków / Tarnów (Beverly)
Wysany: Pon Lut 18, 2008 12:50 pm   

python napisa/a:
Stary mylisz dwa pojęcia - weryfikacje i doszkalanie

KR WOPR przynajmniej przez 7 lat ( bo tyle już tam należe ) nie przeprowadzał WERYFIKACJI !!!!

Natomiast DOSZKALANIE odbywa się co roku.
Niestety to ja odnosze wrazenie ze nie do konca wiesz co kryje sie pod tymi pojeciami.. Weryfikacje okresla UCHWAŁA nr 5/10/VIII/06 ZG WOPR z dnia 2 grudnia 2006 r. w sprawie weryfikacji starszych ratowników i ratowników WOPR natomiast do doszkalania zgodnie z tym co napisal Kolega rato805 zobowiazal zjazd Kr WOPR. Weryfikacja dotyczy wszystkich RW i SRW posiadajacych stopien dluzej niz 3 lata natomiast doszkalanie obejmuje swym zasiegiem jedynie Kr WOPR. Doszkalanie moze odbywac sie nawet co tydzien a weryfikacja jako potwierdzenie kwalifikacji powinna sie odbywac niezaleznie od doszkalania. Dodatkowo RW i SRW ktorzy nie zaliczyli weryfikacji nie sa uprawnieni do pracy zawodowej i spolecznej w charakterze kierownikow grup i ratownikow wodnych :!: Pozdrawiam :mrgreen:
_________________
www.facebook.com/DruzynyNadmorskieTarnowskiegoWOPR
 
     
python 
Forumowicz WOPR


Doczy: 01 Lip 2006
Posty: 39
Skd: Kraków
Wysany: Czw Lut 21, 2008 2:48 pm   

Jednak sie rozumiemy. Fajnie że doszkalanie moze odbywać się co tydzień. I tak faktycznie jest - ale robisz tylko jedną na rok ( chyba ze czujesz taka mentalną potrzebe).

Jeżeli mówimy o weryfikacji ->>> http://www.wopr.pl/glowny...20ratownicy.doc
to też nie widze czemu się unosisz. Jak napisał Rato805 - nie przypominam sobie żeby KR WOPR organizowal Weryfikacje. Doszkalania tak - ale weryfikacje - raczej nie.

Wiec jeżeli uważasz że w KR WOPR istnieje inna odmiana weryfikacji to nie masz racji ponieważ weryfikacji nigdy nie było.

W sumie porównując z dotychczasowymi weryfikacjami to faktycznie jest inna ( taka nieobecna ) :)
_________________
----
Z ratowniczym pozdrowieniem, Python
Sternik motorowodny,
CMAS,
SRW,
I WOPR
 
 
     
JAJO 
Starszy Forumowicz WOPR
1057



Wiek: 40
Doczy: 12 Lis 2005
Posty: 464
Skd: Tarnów Beverly
Wysany: Pi Lut 22, 2008 10:07 am   

To ciekawa sprawa skoro weryfikacji nie bylo przez tyle lat. O_o
_________________
q(-_-)p
 
 
     
kolucho 
Starszy Forumowicz WOPR
1066



Doczy: 03 Wrz 2005
Posty: 471
Skd: Kraków / Tarnów (Beverly)
Wysany: Sob Lut 23, 2008 1:15 am   

Nigdzie w swoich wypowiedziach nie unosilem sie i bynajmniej nie mialem zamiaru zeby byly tak interpretowane. Temat jest wazny i interesujacy wiec w niektorych momentach pewne wypowiedzi musza byc akcentowane bardziej dosadnie.
python napisa/a:
weryfikacji nigdy nie było
Wracajac do glownego watku jak juz wczesniej pisalem zgodnie z przytaczana uchwala nr 5/10/VIII/06 ZG weryfikacja dotyczy wszystkich RW i SRW posiadajacych stopien dluzej niz 3 lata a RW i SRW ktorzy nie zaliczyli weryfikacji nie sa uprawnieni do pracy zawodowej i spolecznej w charakterze kierownikow grup i ratownikow wodnych. A wiec teraz inaczej - skoro nie odbywa sie w Kr WOPR weryfikacja to osoby o ktorych mowa powyzej bedace czlonkami Kr WOPR nie sa uprawnione do pracy :!: Do glowy przychodza mi poki co 2 opcje: 1) Twoja wiedza jest pelna i rzetelna, weryfikacji nie ma (skutki takiego stanu rzeczy zgodne z uchwala nr 5/10/VIII/06 ZG opisane sa powyrzej) lub 2) coroczne szkolenia nazywane sa szkoleniami, a nie weryfikacja lecz zawieraja (przynajmniej powinny) m.in. wszystkie wymogi weryfikacji i sa zaliczane czlonkom Kr WOPR jako weryfikacja jesli takowa ma ktos obowiazek przejsc. Ten przypadek wydaje mi sie bardziej prawdopodobny dlatego nazwany zostal przeze mnie wlasna odmiana weryfikacji. Jesli jest jakas inna opcja chetnie ja poznam :wink: Pozdrawiam :mrgreen:
_________________
www.facebook.com/DruzynyNadmorskieTarnowskiegoWOPR
 
     
python 
Forumowicz WOPR


Doczy: 01 Lip 2006
Posty: 39
Skd: Kraków
Wysany: Nie Lut 24, 2008 11:06 am   

Weryfikacji nie było - czytaj nie było jako osobne - nie wiem jak to nazwać ogłoszenie, zaliczenie.

Możliwe że pewnie odbywają się podczas egzaminów na RW na kryspinowie. Nie wiem w końcu nie zdaje co roku RW. Możliwe że odbywa się to tak że przychodzisz na egzamin zaliczasz i tyle. Ale o to to już trzeba instruktorów pytać.

Ale jako osobne ogłoszenie to sobie nie przypominam.
_________________
----
Z ratowniczym pozdrowieniem, Python
Sternik motorowodny,
CMAS,
SRW,
I WOPR
 
 
     
JAJO 
Starszy Forumowicz WOPR
1057



Wiek: 40
Doczy: 12 Lis 2005
Posty: 464
Skd: Tarnów Beverly
Wysany: Wto Lut 26, 2008 9:45 pm   

W takim razie nikt kto jest po trzech latach bez zadnego kursu nie powinien miec uprawnien do pracy jako R WOPR czy SR WOPR. O_o
_________________
q(-_-)p
 
 
     
rato805
Doświadczony Forumowicz WOPR



Doczy: 19 Wrz 2007
Posty: 46
Skd: kraków
Wysany: Sro Lut 27, 2008 11:19 pm   

Powiem krótko i na temat.
W corocznym Doszkalaniu był jakis element weryfikacji plus jeszcze było cos dołożone.
Była i czasówka holowanie i reanimacja i zmiana przepisów dotyczacych RKO, było i pływanie na łodziach,było nurkowanie w dal i w głąb.
Co roku był jeden element weryfikacji plus jeszcze cos dołożone, tak ze o ratowników z Kr WOPR się nie martwię, bardziej martwię się o innych bo ze swoich źródeł wiem jak wygladały te weryfikacje w innych jednostkach.
W niektórych lepiej w niekórych lepiej nie mówić, bo wstyd.
 
     
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapyta do SQL: 17