www.forum.wopr.net.pl Strona G³ówna www.forum.wopr.net.pl
Największe w Polsce forum ratowników WOPR i nie tylko

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Przesuniêty przez: DeVu
Sro Maj 30, 2012 8:15 am
czy zdążę??
Autor Wiadomo¶æ
Karr 
Wypowie się, choć w ostateczności


Wiek: 36
Do³±czy³a: 27 Lip 2007
Posty: 7
Sk±d: Opole
Wys³any: Pi± Lip 27, 2007 9:36 pm   czy zdążę??

Od dłuższego już czasu interesuje mnie WOPR. Moim skromnym marzeniem jest uzyskanie stopnia RW do następnych wakacji. Uważacie, że zdążę? Zaznaczam przy tym, że nie mam nawet MR ani żadnych patentów wodnych. Pływam dośc dobrze, ale jedynie rekreacyjnie. Mam natomiast świadomośc, że ratowanie ludzkiego życia i rekreacja to 2 różne rzeczy. Czy Wy ratownicy idąc na kurs MR a potem na RW mięliście bardzo dobrą kondycję? (u mnie na obecnie jest tak średnio na jeża,ale jestem zacięta!), czy umieliście tak super pływac i byliście pewni, że podołacie zadaniom przyszłego ratownika? czy po prostu mieliście zacięcie jak ja i mieliście nadzieję, że się jeszcze wielu rzeczy nauczycie na kursie? jaka jest przeciętna ropiętośc wiekowa ludzi zgłaszających się na kurs MR? ja mam 20 lat i w związku z tym troche dziwnie by mi sie "kursowało" z 12- latkami:P no ale jestem gotowa do poświeceń;)!
 
 
     
rufus 
Wypowie się, choć w ostateczności


Do³±czy³: 21 Cze 2007
Posty: 5
Sk±d: waÅ‚brzych
Wys³any: Pi± Lip 27, 2007 9:59 pm   

Jak bardzo chcesz to dasz rade,u mnie na kursie tak nam dali w dupe ze kazdy na koniec mial dobra kondycje i nie trzeba bylo sie bac,ale oprocz treningow trzeba bylo jeszcze conajmniej raz samemu na basen smigac,a z wiekiem to roznie najmlodszy mieli po 15 a najstarszy ponad 40 ;p
 
     
krawiec 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz


Wiek: 32
Do³±czy³: 29 Gru 2006
Posty: 143
Sk±d: Szczecin
Wys³any: Sob Lip 28, 2007 1:06 am   

niestetey ae nie dasz rady poniewaz jednym z wymagan na stopien RWOPR jest posiadanie stopnia MRWOPR przez minimum 12 miesiecy.
_________________
2007-MR
2007- Padi OWD
2008-BLS/AED, KPP
 
 
     
eserelus 
Doświadczony Forumowicz WOPR
RW


Do³±czy³: 23 Kwi 2007
Posty: 43
Sk±d: Szczecinek
Wys³any: Sob Lip 28, 2007 2:44 pm   

jesli w te wakacje zrobisz MRW to zdarzysz i w nastepne bedziesz mogla zrobic RW
_________________
Primum non nocere et ignorantia juris nocet
2006 - Kurs BLS/AED
2006 - MRW
2007 - sternik motorowodny
2009 - RW, KPP
  
 
     
Jacek 
Forumowicz WOPR


Wiek: 32
Do³±czy³: 26 Mar 2007
Posty: 38
Sk±d: z daleka
Wys³any: Sob Lip 28, 2007 6:11 pm   

krawiec napisa³/a:
niestetey ae nie dasz rady poniewaz jednym z wymagan na stopien RWOPR jest posiadanie stopnia MRWOPR przez minimum 12 miesiecy.



Pomysl tepaku jak zrobi na tych wakacjach to co nie bedzie 12 miesiecy? Ale ty mnie tymi swoimi postami wkurzasz :evil: masz dopiero 15 lat nie pracowales jeszcze a wszystko wiesz lepiej niz starsi nie?

U mnie na kursie najmlodszy mial 14 lat (to bylem ja ;-D ) a najstarszy 20 ;P fajna grupka byla ;) Mysle ze jak sie postarasz to dasz rade, musisz sie zaprzec i bedzie gites ;P Pocwicz jeszcze i tak pod koniec sierpnia znajdz sobie jakis 2tygodniowy kursik, bedzie dobrze zobaczysz, tylko tak strasza ze jest tak ciezko :smile: Powodzenia! Pozdro :grin:
 
     
eserelus 
Doświadczony Forumowicz WOPR
RW


Do³±czy³: 23 Kwi 2007
Posty: 43
Sk±d: Szczecinek
Wys³any: Sob Lip 28, 2007 8:32 pm   

pewnie ze strasza...kurs na MRW nie jest trudny. jedyny trud to zajecia dzien w dzien po kilka godzin i trzeba miec sile i kondycje na tego typu obozik ale wazne jest nastawienie. jak pojdziesz na kurs z nastawieniem ide ale nie dam rady to serio-nie dasz rady ale jesli bedziesz pozytywnie nastawiona to kurs jest Twoj. nie przejmuj sie ze od razu cos moze Ci nie isc z czasem samo przyjdzie :smile: wazna jest tez grupa i instruktor. jesli bedziesz miała 100% sztywnosci na kursie to bedzie lipa ale jak na kursie znajdziecie czas na nauke i troche zartow to bedzie wam latwiej. Trzymam za Ciebie kciuki bo masz cel ktory chcesz osiagnac, a ludzie ktorzy maja takie podejscie zasluguja na szacunek. Pozdrawiam i powodzenia
_________________
Primum non nocere et ignorantia juris nocet
2006 - Kurs BLS/AED
2006 - MRW
2007 - sternik motorowodny
2009 - RW, KPP
 
     
tomanek 
Doświadczony Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR


Wiek: 34
Do³±czy³: 26 Lis 2005
Posty: 44
Sk±d: Zach-Pom
Wys³any: Sob Lip 28, 2007 10:55 pm   

Jacek napisa³/a:
krawiec napisa³/a:
niestetey ae nie dasz rady poniewaz jednym z wymagan na stopien RWOPR jest posiadanie stopnia MRWOPR przez minimum 12 miesiecy.



Pomysl tepaku jak zrobi na tych wakacjach to co nie bedzie 12 miesiecy? Ale ty mnie tymi swoimi postami wkurzasz :evil: masz dopiero 15 lat nie pracowales jeszcze a wszystko wiesz lepiej niz starsi nie?
Niestety, w tym wypadku ma racje, ponieważ koleżanka sie pytała czy zdąży do następnych wakacji, czyli przed wakacjami :) Taki szczegół :)

Ps. Nie najeżdżajmy tu na siebie ;)

Odnośnie pytania - fakt, kondycha powinna być dobra, wiele rzeczy nauczysz sie na kursie, nie musisz wszystkiego przecież wiedzieć i znać. Jeśli będziesz pozytywnie nastawiona i będziesz sie starać to moim zdaniem dasz rade, chociaż to jest kwestia indywidualna i ciężko tak troche to ocenić ;) Ale wiara czyni cuda :)
_________________
2006 - MÅ‚odszy Ratownik WOPR
2007 - Sternik Motorowodny
2007 - KPP
2008 - Ratownik WOPR
 
     
Szaman 
Forumowicz WOPR
RW


Wiek: 34
Do³±czy³: 05 Cze 2007
Posty: 38
Sk±d: LeÅ›no
Wys³any: Nie Lip 29, 2007 7:13 pm   

i jeszcze bedziesz musiala zdarzyc z wyrobieniem patentu jednego :) ja polecam sternika ;) inni moga sie nie zgodzic ale moim zdaniem sie on przyda bo po co komu zeglarski ;)
_________________
b3 & create yourself
2006 - MR
2007 - sternik
2008 - RW & PNP
 
     
Karr 
Wypowie się, choć w ostateczności


Wiek: 36
Do³±czy³a: 27 Lip 2007
Posty: 7
Sk±d: Opole
Wys³any: Nie Lip 29, 2007 8:35 pm   

Dziękuję, za odpowiedzi:)nie wiem czy zdążę zrobic kurs na MR w te wakacje, bo mam pracę niestety:/ czy egzamin na MR zawsze jest na otwartej wodzie? jakby tak nie było to bym mogła sobie zrobic kurs na MR na jakimś basenie np. na jesień, czyli wtedy kiedy już zimno troszkę żeby pływac na powietrzu:) pozdrawiam;)
 
 
     
eserelus 
Doświadczony Forumowicz WOPR
RW


Do³±czy³: 23 Kwi 2007
Posty: 43
Sk±d: Szczecinek
Wys³any: Nie Lip 29, 2007 9:45 pm   

ja robilem MRW w miesiacach wrzesien-grudzien wiec jak najbardziej da sie zrobic na basenie :smile:
_________________
Primum non nocere et ignorantia juris nocet
2006 - Kurs BLS/AED
2006 - MRW
2007 - sternik motorowodny
2009 - RW, KPP
 
     
Karr 
Wypowie się, choć w ostateczności


Wiek: 36
Do³±czy³a: 27 Lip 2007
Posty: 7
Sk±d: Opole
Wys³any: Pon Lip 30, 2007 7:52 pm   DziÄ™kujÄ™ chÅ‚opcy:)

jak w tytule:) jak to dobrze, że mogłam znaleźc serdecznych ludzi, którzy zechcą poświęcic troche czasu i rozwiac moje wątpliwości;)
 
 
     
Ubu 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Do³±czy³: 06 Maj 2007
Posty: 389
Sk±d: Bielsko-BiaÅ‚a
Wys³any: Pon Lip 30, 2007 8:01 pm   

eserelus napisa³/a:
ja robilem MRW w miesiacach wrzesien-grudzien wiec jak najbardziej da sie zrobic na basenie :smile:


No tak ale nie oszukujmy sie co to za ratownik co kurs robił na basenie, mój instruktor mówił ze ratownictwa wodnego nieda sie nauczyć na basenie, ponieważ tak naprawdę żywioł wody można zrozumieć dopiero na wodach otwartych...
Takie jest też moje zdanie
_________________
RW, PÅ‚etwonurek, Sternik Motorowodny,
Ratownik Medyczny,
Szkol: Rat. Lodowe, Wody Szybko płynące
Instruktor BLS-AED, ACLS, PALS
PRACA: RW/SOR/Zespoły Rat. Med.
 
     
Janek 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
MR WOPR



Wiek: 32
Do³±czy³: 27 Cze 2007
Posty: 154
Sk±d: SÄ™dziszów MÅ‚p.
Wys³any: Pon Lip 30, 2007 8:06 pm   

Niestety muszę troszkę rozwiać Twój spokój ;) Mało kursów jest organizowanych w sezonie zimowym- wiekszość kończy się w lipcu pobytem na wodach otwartych. Kondycję możesz wyrobić w 2 miesiące- intensywny trening na basenie na pewno Ci pomoże. Musisz poszukać ofert kursów, które pozwolą Ci zrobić tak szybko ratownika wodnego( w międzyczasie muisz znaleźć jeszcze kurs na patent- w ostateczności możesz zdecydowac sie na sędziego, albo instruktora, ale wiem, że w sezonie zimowym, można robic na basenach nurka :) ), no i niezapomnij o 100h społecznych :D Pozdrawiam Janek :D
_________________
2007 - MR
2007 - KDP/CMAS* P1
2008 - Sędzia pływania II klasa
 
 
     
Ubu 
Starszy Forumowicz WOPR
Ratownik WOPR



Do³±czy³: 06 Maj 2007
Posty: 389
Sk±d: Bielsko-BiaÅ‚a
Wys³any: Pon Lip 30, 2007 8:10 pm   

no i znowu te 100h społecznie.
Przecież nigdzie niema zapisane że trzeba je odrobić, a jeżeli jest taki warunek to byłbym wdzięczny jakby mi ktoś pokazał gdzie.
Bo tak wszyscy o tym piszÄ…, odrabiajÄ…, a u nas w woprze sa osoby ktore tego nie robiÄ… i nikt niema pretensjii o to.
_________________
RW, PÅ‚etwonurek, Sternik Motorowodny,
Ratownik Medyczny,
Szkol: Rat. Lodowe, Wody Szybko płynące
Instruktor BLS-AED, ACLS, PALS
PRACA: RW/SOR/Zespoły Rat. Med.
 
     
Janek 
BAD - Bardzo Aktywny Działacz
MR WOPR



Wiek: 32
Do³±czy³: 27 Cze 2007
Posty: 154
Sk±d: SÄ™dziszów MÅ‚p.
Wys³any: Pon Lip 30, 2007 8:13 pm   

Nam na kusie o tym mówili- nie wnikałem w szczegóły, uwierzyłem na słowo ;)

Podawano nam to jako warunki na kolejne stopnie
100h- na RW
200h- na SR
_________________
2007 - MR
2007 - KDP/CMAS* P1
2008 - Sędzia pływania II klasa
 
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group



-> www.ratownicy.wopr.net.pl<-


Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytañ do SQL: 18